GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.355.453
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Vega bude flop, neznam tko to jos nije shvatio (malo slabija od 1080).... najgore je sta ju neki cekaju godinu dana, a mogli su sa 1080kom za to vrijeme proc sito i reseto, i uskoro prec na Voltu koja ce tek pokopat AMD do kraja.

 

Meni je najgore u svemu kaj bu se ta Vega opet grijala kao pecnica kad im se i ove mainstrem 480ke i 580ke loze na 75 stupnjeva klokane, a tek si mislim kaj bu sa cipom od 250w TDP i uz to jako upitan OC potencijal... jbte moja radi na 50-55 stupnjeva i neznam da postoji a radi na 2100MHz ko beba i iz kucista mi puse hladan zrak, ovo ce opet rastalit pola kucista sa temperaturama na cca 80c i grijat sve oko sebe i bucit ko helikopter da se ohladi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 20:47 (Lucidius).
Moj PC  
1 9 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

1080 je bila izrazito skupa prije godinu dana da bi se tako masovno kupovala kod nas, za voltu se najavljuju još veće cijene pa ne očekujem da će prodat više kartica (opet ponavljam - kod nas). I ne nužno zato što si je netko ne može priuštit nego zato što većina ima drugačije posložene prioritete.

12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

već sam zaboravio da je tvoja kartica naj na svijetu, hvala što si nas podsjetio

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
XXX kaže...

Po onim promo materijalima AMD-a 80% gamera je trenutno na R9 380X nivou performansi...ako je istina onda ispada da se skupe grafe prodaju u zanemarivom broju. Kad izbace jeftinu 4K karticu i jeftin 4K monitor ljudi će i kupovati masovnije.

Dobro ali gledaj da je jedan čip gp102 par puta skuplji od čipa performansi 380ke, nije da baš ne znači hoće prodat 1mil. ili 10 miliona... A na kraju, moći reći da vodiš industriju najbržim modelom ti otvara sva vrata u poslovnom svijetu i dozvoljava da staviš cijenu koja ti prdne.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
nex987 kaže...

već sam zaboravio da je tvoja kartica naj na svijetu, hvala što si nas podsjetio

 

 Kkave veze ima moja kartica, to je slucaj kod svih 1080ki koje imaju dobro odrađeno hlađenje, cak i one koje nemaju nejdu preko 65. Al sta je je, moja 1080ka je najbolji primjerak na cijelom BUG-u a vjerojatno i an svim ostalim Hr forumima, dovoljno govori da sam neck tu neck u benchevima sa 1080kama koje su pod custom vodenim hlađenjem cijelog sistema od po 1000 eura... a u Firestrikeu jos nisam vidio apsolutno nikog da je dosao na graphics score 25000 bodova sa 1080kom (bilo voda il zrak), ja am napravio 25100 sa svojom, ostale kasljucaju vec na 24000 i ispod 

 

Kad vec dajes kontru, onda ju odradi kako spada a ne da ostajes popisan 

 

EDIT:

 

Jedva cekam da dođe ta Vega da se opet mogu smijat nemapojmicima sa foruma i njihovim blesavim predviđanjima i ocekivanjima isto kao do nedugo za Ryzen procesore sta sam sve pogodio i natrljao sol na ranu pola sudionka ryzen teme...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 21:04 (Lucidius).
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...
XXX kaže...

Po onim promo materijalima AMD-a 80% gamera je trenutno na R9 380X nivou performansi...ako je istina onda ispada da se skupe grafe prodaju u zanemarivom broju. Kad izbace jeftinu 4K karticu i jeftin 4K monitor ljudi će i kupovati masovnije.

Dobro ali gledaj da je jedan čip gp102 par puta skuplji od čipa performansi 380ke, nije da baš ne znači hoće prodat 1mil. ili 10 miliona... A na kraju, moći reći da vodiš industriju najbržim modelom ti otvara sva vrata u poslovnom svijetu i dozvoljava da staviš cijenu koja ti prdne.

 Pa to je ono kaj sam pisao u prethodnom postu, gube utrku na mosovnosti pa umjesto da se tu potrude i satru konzole dižu ruke i guraju sve na cijenovni elitizam. Večina ljudi to ne puši a ukupno gubi PC gaming zajednica. Npr. vjerujem da će si mnogi čupati kosu sa glave ak na PC ne izađe RDR2, opet će biti skupljanja patetičnih internet potpisa i sl. 

8 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
_mark0_69 kaže...

1080 je bila izrazito skupa prije godinu dana da bi se tako masovno kupovala kod nas, za voltu se najavljuju još veće cijene pa ne očekujem da će prodat više kartica (opet ponavljam - kod nas). I ne nužno zato što si je netko ne može priuštit nego zato što većina ima drugačije posložene prioritete.

 Sta je bila skupa? ja sam svoju u preskupom Linksu platio 5600kn odma po izlasku, to sta ima budala koje su nasuprot nje placale po 6500 a i vise kn za ostale modele je njihov problem 

7 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...
_mark0_69 kaže...

1080 je bila izrazito skupa prije godinu dana da bi se tako masovno kupovala kod nas, za voltu se najavljuju još veće cijene pa ne očekujem da će prodat više kartica (opet ponavljam - kod nas). I ne nužno zato što si je netko ne može priuštit nego zato što većina ima drugačije posložene prioritete.

 Sta je bila skupa? ja sam svoju u preskupom Linksu platio 5600kn odma po izlasku, to sta ima budala koje su nasuprot nje placale po 6500 a i vise kn za ostale modele je njihov problem 

 Skupo! Dvije godine rege za auto i 3 do 4 puta izmjena ulja. 

8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

To sta se nisi bolje snasao u zivotu nikog ne zanima ovdje, nit je tema o drustvenoj i socijalnoj politici 

Moj PC  
0 11 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...

To sta se nisi bolje snasao u zivotu nikog ne zanima ovdje, nit je tema o drustvenoj i socijalnoj politici 

 Aha, to je radi snalaženja u životu :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...
_mark0_69 kaže...

1080 je bila izrazito skupa prije godinu dana da bi se tako masovno kupovala kod nas, za voltu se najavljuju još veće cijene pa ne očekujem da će prodat više kartica (opet ponavljam - kod nas). I ne nužno zato što si je netko ne može priuštit nego zato što većina ima drugačije posložene prioritete.

 Sta je bila skupa? ja sam svoju u preskupom Linksu platio 5600kn odma po izlasku, to sta ima budala koje su nasuprot nje placale po 6500 a i vise kn za ostale modele je njihov problem 

 Je skupo je. Ja sam svoju Gforce 4 4200 ti platio novu 1500 kn a tada je bila prva ili druga najbolja grafa na tržištu. Također sam kupio ATI 9800pro za 1800 kn koja je bila to isto u tom trenutku. Tak da sam ja kupac koji pamti neka druga vremena i neke druge cijene, drugačije rečeno zajebani kupac . Od mene se nebudu baš kruha najeli .

15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
BOOMboy kaže...

 Skupo! Dvije godine rege za auto i 3 do 4 puta izmjena ulja. 

 pa da, ili 700 štruca kruha ili 300kg parizera. Daj molim te, neki se vole igrat i priušte si ti zadovoljstvo!

 

On topic: Meni je stigla zamjena za karticu koja je imala coil whine, tako da sad imam Strix 1080Ti OC Edition (O11G) koja radi besprijekorno.  Sad je to konačno to

8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Naravno, meni nije skupa jer sam se izgleda snasao bolje od tebe, a uz to mi nije nikakav problem placat regu za auto i masu drugih stvari naspram kojih mi je ulaganje u komponente kikiriki.

 

 

Moj PC  
0 4 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...

Naravno, meni nije skupa jer sam se izgleda snasao bolje od tebe, a uz to mi nije nikakav problem placat regu za auto i masu drugih stvari naspram kojih mi je ulaganje u komponente kikiriki.

 

 

 Ispričavam se gospodine. Vi fakat znate voziti automobil?

15 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Lucidius Molim te suzdrži se od off-topica koji zaista nema nikakve veze s temom. Vega je OK (komentar ti je dobio žuti, ali ne samo zbog tog komentara, nego idućih 5) kao dio rasprave, ali u nekim granicama treba ostati. Nikoga ne zanima što plaćaš uz računalni hardver. Cijelo vrijeme uvjeravaš sugovornike da imaš, da si dubljeg džepa i sl. i onda kupiš mainstream i7 i običnu gejmersku karticu. To nema puno smisla, zar ne? :) 

 

Zezam te malo, ali daj, molim te, prije crvenog kartona - drži se teme!

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Moj PC  
16 0 hvala 5
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jakovp kaže...
Stjepanj kaže...

jos su ostali jakov i chaselol mozemo komotno bug.hr preimenovati u nvidia.hrlp

 Hehe ova ti je dobra! Ja sam do sada imao samo nvidije (prvo 6600gt, pa dvije u sli, pa 9600gt, pa gts250, pa gtx460, pa pauza), ovo mi je prvi radeon. Tako da kupujem od onog tko nudi više, iako sam u ono vrijeme bio dosta priklonjen nvidiji.

 

Sad čekam vegu, pa ćemo vidjeti što se više isplati, ona ili ako ne, uzimam 1080.

 tebi bi bilo pametnije najprije zamijeniti taj slabašni apu, jer se vjerojatno guši i s tom 470-kom, a kamo li da ćeš stavljati vegu ili 1080

kolega XXX sa dvojezgrenim pentiumčekom vjerojatno izvlači puno više iz svoje 470 u velikoj većini igara

 

EDIT>

dobro tonči, jel ovo neka nova strožija politika na forumu ili si ti odjednom popizdio

u zadnjih tjedan dana od tebe sam dobio dva žuta, pokoji bijeli i još koju sugestiju za offtopic

toliko kartona i sugestija valjda nisam dobio u sve vrijeme na forumu, a bilo je i žešćih offtopica, svađa preko nekoliko stranica i zajebancije koliko hoćeš

doista ne vidim razlog za žuti karton nakon jednog ot posta, koji je čak donekle i vezan za raspravu, još manje za stalne sugestije, jer mi se pomalo čini da ovo postaje opsesija

olabavi malo jebate

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 22:14 (picajzla0707).
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Hvala ali kao sto sam vec pisao, ne gusi ju jer igram u 4k, tako da uvijek graficka prva lupa. Iako u nekim igrama se osjeti stuter iako je fps visok, npr forzi itd. Ionako cu uzimati ryzen samo cekam itx plocu i jedno kuciste da dode.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Evo i mene u klubu sa MSI HAWK X 1080Ti 

 

 

  Ima li negdje mozda podatak koliko su dugacka ta crijeva na hladjenju? Cini se dosta kratko, pogotovo ako grafa nije u prvom slotu ??

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 9:23 (Lewis).
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nemam ali se radi o h55 cooleru,kartica je u prvom slotu ...crijeva su dosta dugacka tako da nebi trebao imat problema

ako slozis kao ja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 Stigla i moja :)

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Lljepo ljepo, skuplja se Ti ekipa polako 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Nemam ali se radi o h55 cooleru,kartica je u prvom slotu ...crijeva su dosta dugacka tako da nebi trebao imat problema

ako slozis kao ja 

 Stima to ako je prvi slot ali ja gledam 4 komada u slotovima 1,3,5,7 pa ona u slotu 7 a i 5 bi mogle biti kratke, pogotovo u mom caseu :(.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Problem je i što su cijevi dosta krute; dobro za čuvanje da se ne probiju/uviju, loše za manipulaciju. Relativno su kratke i jako nezgodne za pomicanje zbog toga. Za više od jedne kartice svakako custom loop trebaš.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Problem je i što su cijevi dosta krute; dobro za čuvanje da se ne probiju/uviju, loše za manipulaciju. Relativno su kratke i jako nezgodne za pomicanje zbog toga. Za više od jedne kartice svakako custom loop trebaš.

Ne mogu ni zamislit kako je slusat 4 pumpe kad radis nesto u mrtvoj tisini...

15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

]Evo da i ja izrazim svoje odusevljenje Green timom nakon duuugo godina napokon dosla i ona na red..Naime na fotkama cete vidjeti i jos stosta osim grafe s obzirom da sam to poslikao usput cim je doslo :) 

Uparena je jos uvijek s G3258 i cak sa takvim bottleneckom na 2k tera no bed .. malo tu i tamo u nekim grama stutter zbog proca al sam iako sam ocekivao opet se ugodno iznenadio .. sa gts450 na ovu zvijerku..brete :D

E sad.. Ti verzija mi je ipak bila malo preskupa a vidim sad da je i ova vise nego dovoljna.. S druge strane proc ce jos ocekat jer nit sam htio bas izvalit 10 + somovoa odjednom (ruzan vala osjecaj :D) a i cekam jos malo da vidim sta ce se desit s ryzenom mada mislim da cu svejedno opet u plavi tim.. :)

 

http://oi68.tinypic.com/jgm9lc.jpg

http://oi63.tinypic.com/14d1wnc.jpg

 

Edit: Grbav sam i ne znam postaviti slike 

Edit: Ev ispati se postavit slike sad makar linkovi valjaju :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 16:56 (Rav3n).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

polovni haswell i5/i7, ne isplati ti se prelazak na novu platformu (cpu + mbo + ram), pogotovo ako si sad izvalio tolike novce. i5 se nadu vec od 800kn

 

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 16:49 (Mojpismonosa).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da, neki i5 4460 ili 4570 polovni i vozi. Ili skuplja varijanta i7 4790/k.

SkorvY
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

A ne znam ni sam.. Isao sam na ovako nesto iz razloga da budem malo sto se kaze futureproof.. Sad ici npr na 4000seriju Intela i ostasti pri DDR3 neznam, ustedio bih nesto pri NEkupnji nove ploce i rama koje bih svakako valjda prodo ako bude zainteresiranih u siromasnoj Nasoj :D ali tu se zakopavam u proslosti da se tako izrazim , polovni proc ne kupujem osim ako mi ga prodaje poznanik kojem vjerujem a novi je skoro cijene 7700k 

16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

nema potrebe za nesto jace od haswela to je zvijer od proca 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Rav3n kaže...

]Evo da i ja izrazim svoje odusevljenje Green timom nakon duuugo godina napokon dosla i ona na red..Naime na fotkama cete vidjeti i jos stosta osim grafe s obzirom da sam to poslikao usput cim je doslo :) 

Uparena je jos uvijek s G3258 i cak sa takvim bottleneckom na 2k tera no bed .. malo tu i tamo u nekim grama stutter zbog proca al sam iako sam ocekivao opet se ugodno iznenadio .. sa gts450 na ovu zvijerku..brete :D

E sad.. Ti verzija mi je ipak bila malo preskupa a vidim sad da je i ova vise nego dovoljna.. S druge strane proc ce jos ocekat jer nit sam htio bas izvalit 10 + somovoa odjednom (ruzan vala osjecaj :D) a i cekam jos malo da vidim sta ce se desit s ryzenom mada mislim da cu svejedno opet u plavi tim.. :)

 

http://oi68.tinypic.com/jgm9lc.jpg

http://oi63.tinypic.com/14d1wnc.jpg

 

Edit: Grbav sam i ne znam postaviti slike 

Edit: Ev ispati se postavit slike sad makar linkovi valjaju :D

 Drugi put kad mislis uploadt slike ne na forum direkt nego na neke stranice koristi ovu najbolja je http://imgur.com/ ko koristi jos tinypic u 2017 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 17:31 (Nvidia GTX 680).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice