NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 589.544
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Cijena je fenomenalna. Ovo je izrazito jeftin komad hardvera s obzirom što nudi.

Nope.
10 godina
offline
GTX11xx (Volta)

Za mining nije nešto, toliko se ugrubo dobije sa dvije ocane 1070, izađe puno jeftinije, a i lakše je dobavljivo.

Opcenito za sve ostalo je moc, ali $3000 uhhhh

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

TITAN V rastavljanje:

 

Titan V Gaming Benchmarks: An Async Future for nVidia 

 

Jako dobar kloker, slomio gtx1080ti...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 18:31 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Za profi primjenu - da, za gaming - ne.

10 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

A kupovat ce se - Za gaming, kao svaki Titan.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
GTX11xx (Volta)

Kakva glupost kad ce izac 2080Ti koji ce biti mrvu brzi od Titana V za pola cijene...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Lucidius kaže...

TITAN V rastavljanje:

 

Titan V Gaming Benchmarks: An Async Future for nVidia 

 

Jako dobar kloker, slomio gtx1080ti...

Šta su radili sa starim serijama, ovaj skok je trubetina. Naročito što se tiče cijene, a onda kad uzmeš u obzir da je ovo kartica koju uzimaju ljudi kojima igre nisu ni u peti ni na pameti... nema smisla

 

PS ne znam baš dal se max od 30% u par naslova može nazvat slamanje. Ostatak naslova je u 15ak % razlike i ispod, što je jad zapravo. Najveću prednost ima u dx12 titlovima, što je dobro jer su napokon počeli i tu radit promjene. Ali ni to nije vrijedno spomena dokle gledamo ove cijene. Tek tamo krajem 2018. ili početkom 2019. budemo gledali xx80ti verziju ovog čipa. Do tada, Jensen će iscijediti Pascale do zadnjeg wafera...

 

Pogle dolje vrmark od titana, pa pogle moj sa ocanom 1080ti. Nije ovo mjerodavan test, ali opet... Očekivao sam minimum od 40% porasta s obzirom na same specifikacije, pa smanjen proces... kao što rekoh, truba.

 

Usput, evo jedan video sa Eiswolfom u akciji na BF1.

 

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Pascal je bio veliki skok zbog prelaska u novi proizvodni proces. Ovo trenutno na Volti je u najbolje slučaju ušminkavanje; pronaći ću negdje dimenzije procesa pa da vidimo što je zaista tu novo, ali sigurno je neka fora kao i Intelov 14nm pa 14nm+ pa 14nm++ pa 14nm+++...

 

U DX12 naslovima ima prednosti tamo gdje se može iskoristiti snažan ALU potencijal, dakle broj jezgara. Tamo gdje je kod igre napisan tako da ne može ispreplesti više shadera, a gdje postojeće potrebe imaju neko drugo usko grlo, tu nije iskorištena kako treba. Kao i uvijek, GPU može pisati da je zauzet 100%, ali u stvarnosti to nije tako.

 

I Vege na papiru imaju jako lijepi potencijal, ali u praksi su jako slabo realizirale isti iz istog razloga iz kojeg to ni Volta ne radi. 

 

 

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Tonči kaže...

Pascal je bio veliki skok zbog prelaska u novi proizvodni proces. Ovo trenutno na Volti je u najbolje slučaju ušminkavanje; pronaći ću negdje dimenzije procesa pa da vidimo što je zaista tu novo, ali sigurno je neka fora kao i Intelov 14nm pa 14nm+ pa 14nm++ pa 14nm+++...

 

U DX12 naslovima ima prednosti tamo gdje se može iskoristiti snažan ALU potencijal, dakle broj jezgara. Tamo gdje je kod igre napisan tako da ne može ispreplesti više shadera, a gdje postojeće potrebe imaju neko drugo usko grlo, tu nije iskorištena kako treba. Kao i uvijek, GPU može pisati da je zauzet 100%, ali u stvarnosti to nije tako.

 

I Vege na papiru imaju jako lijepi potencijal, ali u praksi su jako slabo realizirale isti iz istog razloga iz kojeg to ni Volta ne radi. 

 

 

 Ajd mi reci onda kako smo gledali onako lijepi skok sa Keplera na Maxwella, a oba na 28nm? Dakle, maxwell je također bio "ušminkavanje", a skok isplativ i fin.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Iz sličnog razloga iz kojeg ti je skok s dual core procesora i 4GB memorije na 6-core i 16GB super, ali skok na 12-core i 128GB bude "meh".

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Tonči kaže...

Iz sličnog razloga iz kojeg ti je skok s dual core procesora i 4GB memorije na 6-core i 16GB super, ali skok na 12-core i 128GB bude "meh".

Očekivao sam malo više tehnički odgovor. Nije valjda da ti se neda? 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
offline
GTX11xx (Volta)

Bas ovo nije njegov stil...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
eywa33 kaže...
Tonči kaže...

Iz sličnog razloga iz kojeg ti je skok s dual core procesora i 4GB memorije na 6-core i 16GB super, ali skok na 12-core i 128GB bude "meh".

Očekivao sam malo više tehnički odgovor. Nije valjda da ti se neda? 

Nemam kad... Ali mislim da smo o tome već davno. Fora je da ni procesorski "usage" više nije ni dobra ni precizna metrika za išta.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Ma nezna tonci... 

 

Inace napredak je napredak, sve ovisi kako ce posloziti cijene ovih gejmerskih modela kad dodu... Ne bunim se ni za 20% napretka naspram 1080ti uz samnjenu potrosnju i grijanje i cijenu oko 6k, naravno samim time ce i 2070 model biti oko 4000kn a performanse sadasnje 1080ti uz puno manju cijenu, grijanje i potrosnju kao sta je i 1070 bila naspram 980ti 

 

I ono najbitnije je cinjenica da uz ovako los i nekonkurentan AMD nvidia nema potrebu uopce nista izbacivat, a ipak nam daju novu seriju i nove performanse. Cak se nemozemo bunit ni na cijene jer ih NVIDIA moze i podic kakvo je stanje na trzistu a ipak to nije napravila.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
eywa33 kaže...

 

Usput, evo jedan video sa Eiswolfom u akciji na BF1.

 

 

 

 ne priznajemo uradak, imao si drop na 127fps u jednom trenutku 

ma zezam se, bolest je ovaj vučko 38°C konstantno, doslovno 1-2 sec pik na 39°C

joooj baca me u kušnju ovaj vučko 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Haha... To je radi snimanja jer mi nema takvih dropova inače. Sniman na hdd ne ssd... Napune ove snimke po 10gb ko od šale.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
eywa33 kaže...

Haha... To je radi snimanja jer mi nema takvih dropova inače. Sniman na hdd ne ssd... Napune ove snimke po 10gb ko od šale.

 Snimaj na SSD pa prebacuj arhive. 

Nope.
8 godina
neaktivan
offline
GTX11xx (Volta)

Kad izlazi GTX nove serije? Isplat li se sačekati ili da si uzmem pascala?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX11xx (Volta)

2Q2k18 otprilike ak mislis na GTX 2080

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 13:54 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Kud prije 2080, a nismo ni 1180 imali još. Zaletio si se deset godina naprijed.

Nope.
16 godina
offline
GTX11xx (Volta)

od kud ti da ce ga tako nazvat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
4mal kaže...

od kud ti da ce ga tako nazvat?

 Pa logično je. Iza 10 ide 11, a ne 20, kao što je dosad išlo GTX 256, GTX 2, 3, 4, FX, 6, 7, 8, 9 i posljednja serija 10. Nema nikakvog razloga da nova bude serija 20, a ne 11.

Nope.
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Tonči kaže...

 Pa logično je...

 kao da logika ima veze s tim

btw., gdje god gledam za najave posljednjih dana (a gledam jer sam razmišljao čekati ili uzeti odmah 1070) spominje se 2070/2080 

12 godina
suspendiran
offline
GTX11xx (Volta)

Čekam 1160 za 2500kn sa performansama 1070.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
picajzla0707 kaže...
Tonči kaže...

 Pa logično je...

 kao da logika ima veze s tim

btw., gdje god gledam za najave posljednjih dana (a gledam jer sam razmišljao čekati ili uzeti odmah 1070) spominje se 2070/2080 

 Može oboje, tako da... možeš naći i ovo:

 

Nope.
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

GTX 2080 bolje ulazi u glavu i uši zato jer se mijenja prvi broj sa 1 na 2 i radi znacajniju razliku kada se izgovara i pise, ovako gtx 1180 je nekako zbunjujuce i preblizu gtx 1080 nazivu, ne dobiva se taj misao razlike kao da se odma ide na 2000 

 

Kod proslih serija je imalo smisla dok se nije doslo do 1000 zato jer se svake godine prvi broj mijenjao iz manjeg u veci pa se dobila zvucna promjena, slicno je i kod intel procesora i oni su isli odma za 1000 gore na svakoj seriji....

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
mislioc kaže...

Čekam 1160 za 2500kn sa performansama 1070.

 teško

prvo jer toliki skok u prefomansama u ovoj seriji teško da će napraviti, a drugo jer isto tako teško da će 2060 koštati 2500 kuna... bar ispočetka

zato sam i prelomio i naručio msi 1070 gaming, jer mi se ne da čekat više

Tonči kaže...

 Može oboje, tako da... možeš naći i ovo...

 mda, pogotovo kad staviš u tražilicu izričito 1180

inače kad staviš u tražilicu volta ili gv104, onda su rezultati uglavnom 2070/2080

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Možda, da, nitko još ne zna. Možda ovo Lucijevo ima smisla, on voli taj marketing dosta dobro pa je stručnjak.  2080 zvuči bolje.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Samsung Unleashes Fastest Ever HBM2 ‘Aquabolt’ Capable Of Achieving 2.4 Gbps On 1.2v, Increasing Performance Per Watt By 50% volio bi to vidjet na 2080ti ili novom Titanu ako ga izbace, naravno to bi cijenu same grafe prilicno diglo...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Te msi inace su dobre moja jedina zamjerka msi-u je sto nesmjes skidati hladnjak prije isteka garancije primjer ako zelis preci na neki vodeni blok ili zamjeniti pastu
AMD AntiBoy
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice