HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

poruka: 249
|
čitano: 106.279
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
Ivsa kaže...

Ovo podcrtano nije točno, bar prema ovom što oni kažu: http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-470-2-3-way-sli-review/26

Stvar je u tome da su najvjerojatnije driveri krivi za slabije performanse kod 3 ili 4 kartice uparene u SLI. Pogledaj npr skaliranje 5970 u CF. Katastrofa... Kao i većina quad GPU sustava.

15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
microman kaže...
Franky: Asus Mars prelazi ATX standard i ta grafa je u limitiranoj dostupnosti, glad rijesava na način da uz jedan 6pin i 8pin PCI-e naponski konektor traži još jedan dodatni 8pin PCI-e naponski konektor. Kao sto kažem van ATX standarda.

Pa to sam ja i rekao ;)

13 godina
protjeran
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
Weky kaže...
bobo_smrad kaže...

Aj da malo idem offtopic...bi li i7 920 na 4.2GHz,12GB RAMA na 1600MHz,SSD brz,2x Caviar blacka u Raid0 iskoristilo 4x GTX 480 ??

  obozavam_slagati_konfe, prestani trkeljati i postavljati glupa pitanja, ali ovo je jedno od NAJGLUPLJIH koje sam pročitao u zadnje vrjeme bemti sunce

 

 

HDD nema nikakve veze na relacij CPU-GPU

 

Kao ni RAM ni njegov takt, ima veze propusnost

 

i7 930 na 3Ghz ili više je u stanju iskoristiti SVAKI GPU SUSTAV, bio od 1421412x GTX 480 ili 3453535x HD 597

 

CPU neiskorištava GPU vec GPU CPU

zašto si ti u sve jednom postu...bezobrazan i bezobziran i stalno me vrijeđaš..aj tebi možda ne pašem ali nemaš se pravo tako ponašati...ja nikad tebe nisam uvrijedio i uvijek sam ti dao thumb up kad si bio u pravu...a ti mi daješ downove i kad griješim i kad ne griješim...btw šta ti znači ovo obozavam slagat konfe ???

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2010 23:14 (bobo_smrad).
15 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

Weky, nemoj siriti lazi o multi-GPU sustavima i potrebnom procesorom za iskorištavanje. i7 930 ne može iskorstiti svaki GPU sustav.

Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
franky kaže...

Weky, nemoj siriti lazi o multi-GPU sustavima i potrebnom procesorom za iskorištavanje. i7 930 ne može iskorstiti svaki GPU sustav.

Ah, da...

Ipak treba 980x na 5ghz LN2

15 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

Ma naravno, stavljaj TD koliko hoces.

 

MultiGPU sustavi su ekstremno CPU ovisni, 4xGTX480 će se strašno bottleneckati na 930 na 4.3GHz. 


Kada budete imali multiGPU nVidiju u kompu (3x+) onda se javite.

 

EOD.

Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

Po tvojoj logici procesora koji može iskoristiti 4xGTX480 nema u prodaji. Jer sa 980x ne bi imao ni trunčice poboljšanja iz razloga što igre ne koriste 6 jezgara. A pošto su svi ostali desktop procevi performansama ispod nehalem arhitekture stvarno se po tvojim riječima namće zaključak da nema tog proca koji ih može iskoristiti. Why da hell ih rade onda?

 

i7 ima sve što treba multi GPU sustavima:

4 jezgre, L3 te visoka memorijska prpusnost.

Grafe su u multi GPU sustavima spojene dvostrukim sabirnicama koje komuniciraju s procom što iziskuje jak CPU. i7 930 odgovara svim navedenim kriterijima i nema razloga sumnjati kako nije dostatan za GTX480 quad SLI.

 

To što ćeš u raznim benchevima vidjeti nešto slabije performanse kod 3way ili 4way SLI-a jest najvjerojatnije slaba podrška u driverima ili samom engineu igre.

 

Ne razumijem zašto svima taj TD toliko smeta. Niti ne doprinosi statusu niti ičemu drugome. Služi samo kako bi klikom na njega iskazao da se ne slažeš s nečijim mišljenjem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2010 23:40 (ATiGamer).
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

Čekaj, komentari su ti ne utemeljeni, već sam ti reko, šta odma potežeš tekući dušik i te šeme, fino piše na linku koji sam dao, da su ljudi testirali grafi, i da misle da pad performansi uzrokuje slab procesor (u ovom slučaju i7), ako ti imaš svu opremu, odradi testove i razuvjeri me, a ne maltit praznu slamu!?

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
franky kaže...

Weky, nemoj siriti lazi o multi-GPU sustavima i potrebnom procesorom za iskorištavanje. i7 930 ne može iskorstiti svaki GPU sustav.

  Ke ti trebam crtati da je i7 930 isti procesor kao i i7 975 Extreme Edition???? Procesor neiskorištava GPU, vec obrnuto (ponavljam ko papagaj).

BTW Napisao si dolje "Kada budete imali multiGPU nVidiju u kompu (3x+) onda se javite.EOD." - A ti si imao multi gpu sustav. Sve što sam ja vidio da imaš je TX 650 koji nije u stanju drzati više od (jedne) GTX 480 prepostavljam sa ozbiljnim i7 procesorom. Daj nam validaciju svog tajnog   kompa sa 4x gtx 480.

 

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.9.2010 6:49 (Weky).
13 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

Imam ja jedno pitanje za vas, cemu 4x GTX 480, pa za gaming bi vam i dvije bile previse.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

I jedna je previše ...ja sa kompom ( moj PC ) igram sve igre bez problema na visokim postavkama ( 1680X1050 bez forsiranja visokog AA ) .Ali svatko ima svoje veselje pa tako i oni koji uživaju u ekstremno jakim strojevima .

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

malo ste u offtopicu :P boljr razgovarajte o i7 930 i 1090T i ovim grafama da vidim kaj da skombiniram. iskreno da intel ima 6 jezgri, odma bi ga uzeo.... :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

Inetel ima 6 jezgri .Imaš u Linksu jedan takav model .

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
xyan kaže...

malo ste u offtopicu :P boljr razgovarajte o i7 930 i 1090T i ovim grafama da vidim kaj da skombiniram. iskreno da intel ima 6 jezgri, odma bi ga uzeo.... :(

pa mos ga uzet (i7980X), ali te svaka njegova jezgra izadje skoro kao jedan 1090T....Cool

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 20:50 (Jurky).
13 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

wow nisam znal da to mogu....ajde moli boga da na bingu dobijem, mozda i ocu.....ali onda bi na xeon prosao....Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
Weky kaže...

POV GeForce GTX 470 + Starcraft II (koji vrjedi nekih 400kn za prodaju, dakle još jedan plus) - 2329kn

POV GF GTX 470 + Starcraft II (još jedna kopija, dakle vrjedi još 400kn) - 2329kn

 

E dobio sam informaciju od Vexx-a da uz POV GTX470 nedolazi original SC2 već samo Guest Key...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
13 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

ovo mi je upalo danas u oci, al da odem na tu soluciju, trebao bi novo napajanje....barem jos jedno od 750w kupiti samo za graficke, jos bi to bilo i premalo....

 

http://protis.hr/products/details/graficka-kartica-gainward-pcie-nvidia-geforce-gtx-480-gddr5-sdr-1536mb384bit-hdtvhdcp-hdmi-2xd/37814

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
Za jednu je dovoljan i 600W corsair.inače ovo je prehebeno dobra cijena za GTX480 i HD5870 čini još neisplativijom kupnjom.
I'll be back
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
microman kaže...
Za jednu je dovoljan i 600W corsair.inače ovo je prehebeno dobra cijena za GTX480 i HD5870 čini još neisplativijom kupnjom.

da, istina....al iskreno mislim da ti je to protisova patka.....dodjes tam, nema je, nebreju naruciti ali ti mogu ponuditi alternativu.tako su mi s kucistem napravili. bila je akcija hafa 922, dodjem, i kao rasprodali su sve i nemaju vise, al mi mogu ponuditi alternativu cm 690, pa sam liku rekao da sam to htio vjerojatno bi ga za to pitao...al bas pravi sehonje rade u trgovini za raliku od linksa. micromane, kolko mi napajanje negdje treba za 2 takve? 950w tx bi bilo dosta?

15 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
TX950 bi držao bez beda,al da ja idem na tu kombinaciju uzeo bi AX850
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

sumnjam bas da cu ici na kupovinu gtx-ica 480 zbog njih bi morao prodat napajanje......vise me brine dal je moj scythe 750w dovoljan za 2x 470, jer sam skinuo manual i citao da traze 900w? al pretpostavljam da 3 u sli-u jer uvijek spominju 2/3 pa onda i neke cudne vrijednosti....nadam se da ce to biti dosta i za blazi overclocking, tak da znam unaprijed....hvala 

13 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

nitko nikakav odg vise nema :( :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
xyan kaže...

sumnjam bas da cu ici na kupovinu gtx-ica 480 zbog njih bi morao prodat napajanje......vise me brine dal je moj scythe 750w dovoljan za 2x 470, jer sam skinuo manual i citao da traze 900w? al pretpostavljam da 3 u sli-u jer uvijek spominju 2/3 pa onda i neke cudne vrijednosti....nadam se da ce to biti dosta i za blazi overclocking, tak da znam unaprijed....hvala 

 To napajanje će ti biti dovoljno za 2xGTX470 i oc-an proc. Ali ako češ oc-at GTX-ice trebaš malo jače napajanje. Barem 850-950 W.

Kada ti netko kaže da si glup, bolje je šutiti nego govoriti i potvrditi da si glup.
13 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
vexx5555 kaže...
xyan kaže...

sumnjam bas da cu ici na kupovinu gtx-ica 480 zbog njih bi morao prodat napajanje......vise me brine dal je moj scythe 750w dovoljan za 2x 470, jer sam skinuo manual i citao da traze 900w? al pretpostavljam da 3 u sli-u jer uvijek spominju 2/3 pa onda i neke cudne vrijednosti....nadam se da ce to biti dosta i za blazi overclocking, tak da znam unaprijed....hvala 

 To napajanje će ti biti dovoljno za 2xGTX470 i oc-an proc. Ali ako češ oc-at GTX-ice trebaš malo jače napajanje. Barem 850-950 W.

znas kaj sve mi se cini da cu ja ipak uzet radeone i clockat njih.....sve mi je vec dosta tih gtx-ica....da bar ima gtx460 3xsli, to bi bila zvijer....i 2 u sliju su stvarno cool. fakat mi je dosta citanja tih clanaka i pitajna po forumima i svega....i jos da k tome na kraju moram kupiti novo napajanje, a ovo bi trebalo biti sasvim dovoljno....i kome da da sad prodam i po kojoj cijeni ako bi bi iso prodavat. 3 mjeseca stoji, nije ni otpakirano?

 

znas koje, napisao sam http://www.facebook.com/notes/links/napajanje-750w-scythe-kamariki-4-modularno/408573558105

15 godina
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
xyan kaže...
vexx5555 kaže...
xyan kaže...

sumnjam bas da cu ici na kupovinu gtx-ica 480 zbog njih bi morao prodat napajanje......vise me brine dal je moj scythe 750w dovoljan za 2x 470, jer sam skinuo manual i citao da traze 900w? al pretpostavljam da 3 u sli-u jer uvijek spominju 2/3 pa onda i neke cudne vrijednosti....nadam se da ce to biti dosta i za blazi overclocking, tak da znam unaprijed....hvala 

 To napajanje će ti biti dovoljno za 2xGTX470 i oc-an proc. Ali ako češ oc-at GTX-ice trebaš malo jače napajanje. Barem 850-950 W.

znas kaj sve mi se cini da cu ja ipak uzet radeone i clockat njih.....sve mi je vec dosta tih gtx-ica....da bar ima gtx460 3xsli, to bi bila zvijer....i 2 u sliju su stvarno cool. fakat mi je dosta citanja tih clanaka i pitajna po forumima i svega....i jos da k tome na kraju moram kupiti novo napajanje, a ovo bi trebalo biti sasvim dovoljno....i kome da da sad prodam i po kojoj cijeni ako bi bi iso prodavat. 3 mjeseca stoji, nije ni otpakirano?

 

znas koje, napisao sam http://www.facebook.com/notes/links/napajanje-750w-scythe-kamariki-4-modularno/408573558105

Zašto ne bi išo na neku perverznu verziju GTX 460 i uzmeš dvije takve i vozi, ili uzet dvije "obične" i nataknit na njih vodeno, i deri!?

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
13 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

pa iskreno, nisam nikad mijenjao coolere na grafickoj tako da sumnjam da bi se upustio u instalaciju vodenog na graficke....i k tome jako je tesko naci slozene sisteme za to, pogotovo u hrvatskoj....mislim da sam jedanput samo jedan vidio....a iskreno ne znam kaj da odaberem...ak ocu jeftinije proci onda gtx 460 sli recimo ili 470....a ako idem na high end onda najvjerojatnije 480 s time da moram uzeti jos k tome hx1000. al definitivno mislim da idem na nvidiu, trenutno je bolji zalog za buducnost od ati-a, barem kaj se teselizacije tice i dx11 igara.a i ati 6xxx serija nece biti tako brutalna kako se pricalo ispocetka. kad prodju na 28nm tehnologiju, ati vidimo se opet. i btw. popravite drivere sugavi amd-ovci!!!! jer zalosno je da jedna nvidia moze skalirati gotovo pa 2x

Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

u cem je problem za thumb down? cijeli svoj zivot imam ati, i sad sam jos u razmisljanju da mu ostanem vjeran...

15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI
xyan kaže...

u cem je problem za thumb down? cijeli svoj zivot imam ati, i sad sam jos u razmisljanju da mu ostanem vjeran...

 Zato šta imam osiječaj da od toga svega nebu niš- Znaš kak se kaže: Tresla se brda, rodilo se niš.

Čemu toliko razmišljanje i premišljanje? ako imaš para uzmi 2xGTX480+HX1000 i sretna Bosna, ako štediš uzmi dvije GTX460 i opet sretna bosna. Ako oš ATI/AMD čekaj HD6770 ili HD6970 i opet sretna Bosna. Stvarno nevidim razlog za toliko premišljanja posebice ako pare nisu ograničenje.

I'll be back
13 godina
neaktivan
offline
HD 5870 CX vs. GTX 470 SLI

vjeruj, slikat cu sve....od sastavljanja konfe do slozene i tako dalje.....nece se trest brda :D i da, pare uvijek isto bole, kad ih moras dat iz djepa, imao ti para ili ne imao.....a nije da mi je bas netko iz familije, sef carine :D pa da toliko imam....

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice