Hd 6870

poruka: 131
|
čitano: 23.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hd 6870

Jucer na povratku iz Beca, piknuo sam HD 6870 u SCS-u (DiTech).

 

Cijena 199.90 EUR, kad se odbije Mwst ispadne 167 Eura.  BINGO!

 

Nisam vjerovao da cu je naci, ali morao sam probati.

 

Yupiii

Moj PC  
17 0 hvala 0
13 godina
offline
Hd 6870

daj stavi par slika da vidimo tu zvjer!

And Justice For All....... Metallica Forever!
Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hd 6870

Slike odgovaraju onom sto je vec vidjeno sa slika koje su procurile, a ja sam je morao sto prije staviti da vidim kak radi, tako da je slika vec montirane kartice

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 13:42 (daxp).
14 godina
offline
RE: Hd 6870
daxp kaže...

Jucer na povratku iz Beca, piknuo sam HD 6870 u SCS-u (DiTech).

 

Cijena 199.90 EUR, kad se odbije Mwst ispadne 167 Eura.  BINGO!

 

Nisam vjerovao da cu je naci, ali morao sam probati.

 

Yupiii

A kolko si platio carinu, i ja sam razmišljao da tak nešto napravim?!

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
13 godina
offline
RE: Hd 6870

Ma platio je vjerovatno oko 200 kuna.Ako sam ja za Bianchi biciklu platio 500kn na 400EUR

14 godina
offline
RE: Hd 6870
ivanoile kaže...

Ma platio je vjerovatno oko 200 kuna.Ako sam ja za Bianchi biciklu platio 500kn na 400EUR

Pa izgleda da onda i nije baš nešto prošo, kod nas se navode će cjena biti oko 1800 KN!?

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hd 6870

valjda će uskoro past onda cijena prethodnoj generaciji....

16 godina
protjeran
offline
Hd 6870

imaš gore temu o 68xx pa tamo piši a ne otvarat novu.

 

nije ju još nitko kupio osim tebe pa bi ljude zanimalo nešto o kartici.....

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/ati-radeon-6xxx/66293.aspx

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hd 6870

Dobar i precizan review ove kartice sa dobrim slikama moze se naci na http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-radeon-hd6850-and-hd6870-review/

 

Bitno je istaknuti da je cjena kartice vani 199,90 EUR, za one koji ne znaju carina se NE placa, ali placa se PDV prilikom prijave robe carinskom sluzbeniku, kako je Mwst u Austriji 20%, a kod nas 23%, nakon placanja domaceg PDV-a, i povrata Austrijskog

ugrubo ispada da na kraju kartica kosta 200 EUR ili 1440 kuna sto je zaista super cijena za ovakvu karticu. Nadam se da ce i kod nas biti ista cijena jer nema nikakvog razloga da bude veca od cjene u Austriji (i tamo prodavac ima svoju marzu na koju dodaje pdv).

 

Ono sto je bitno istaknuti je nisam uspio u isto vrijeme dobiti izlaz na oba DVI konektora na rezoluciji 1920*1200. Na karticu sam spojio preko HDMI izlaza jedan 1920*1200 monitor i pokusao sam spojiti jos dva monitora 1280*1024 rezolucije preko DVI-VGA adaptera.

(idealno bi svakako bilo da su sva tri monitora iste rezolucije, ali......).

 

Da bi uspio pokrenuti sva tri monitora (1. na 1920*1200, druga dva na 1280*1024) morao sam iskoristiti hd4290 integriranu na ploci, u hybridcrossfire modu. Sad mi je drago sto sam se ipak odlucio za plocu sa integriranom grafikom (890GX chipset) umjesto dva PCI*16 (890FX chipset) slota i na cekanje na izlazak kartice.

 

Na manjim rezolucijama uspio sam dobiti izlaz na oba DVI porta (kada su sva tri monitora radila na 1280*1024). Kakva je situacija sa koristenjem mini display portova ne znam jer nisam mogao isprobati.

 

Kada se uzmu u obzir performanse i cijena radi se o odlicnoj kartici, i jos bi jedino bilo bolje da sam mogao biti strpljiviji i cekati  da se pojavi kartica koja nije bazirana na referentnom dizajnu, ali buduci da sam bio na integriranoj hd4290 kartici jasna je moja nestrpljivost.

Moj PC  
11 0 hvala 9
15 godina
protjeran
offline
RE: Hd 6870

Da!;)

Stvarno super kartice. HD6850 je jača od GTX460 768, a HD6870 je brža od HD5850 negdje kao HD5870 koja dođe ohoho više..

Stvarno isplativo. Da sam ostao na high-endu bio bih si uzeo sada u tjedan dana jednu za 1800 kod nas:)

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
13 godina
neaktivan
offline
Hd 6870

....a evo i sto su vec napravili sa extremnim OC-om i vmodom   LOL

 

www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=261127

 

no u takvu egzibiciju se ipak ne namjeravam upustati, no interesantno je vidjeti

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hd 6870
stoncin3 kaže...

Da!;)

Stvarno super kartice. HD6850 je jača od GTX460 768, a HD6870 je brža od HD5850 negdje kao HD5870 koja dođe ohoho više..

Stvarno isplativo. Da sam ostao na high-endu bio bih si uzeo sada u tjedan dana jednu za 1800 kod nas:)

  Opet cujem price o tome 6870 vs 5850...Sta nismo vec par puta zakljucili da su tu negdje i da 5850 maalcice ispred....Pogledaj ovu drugu temu (6xxx)...Ili ti imas neki drugi izvor da potvrdjuje to sta si rekao....Burazu uskoro nabavljam komp pa ono, nezz dal da njemu dam svoju pa sebi kupim 6870 ili da ipak sebi ostavim ovu, a da njemu 6870...U biti ja moram imat jacu, ipak sam ja stariji brat <3 hahah

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
15 godina
protjeran
offline
RE: Hd 6870
Mojpismonosa kaže...
stoncin3 kaže...
 
Opet cujem price o tome 6870 vs 5850...Sta nismo vec par puta zakljucili da su tu negdje i da 5850 maalcice ispred....

 @ boldano ne bih se složio?

Inače ovaj izvor ja koristim tu web stranicu kod reviews pa pogledaj malo kod bilo koje igre nema šanse da HD5850 bude bolja. Da su tu negdje O.K.Namigiva Da je razlika minorne naravi isto, ali uvijek ispred stoji nova ATI-ca

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
14 godina
neaktivan
offline
Hd 6870

Meni je svejedno 5870 ljepša, 6870 nema prekriven PCB...Plač, vidjet ćemo 69XX.......

(Ako svijetli da sam online, ne znači da sam tu)Two beer or not two beer--- http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1380237
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Hd 6870

Da ni meni se dizajnerski ne svidjaju baš? Hmm moja je isto bila ružnija od novije Sapphire 5850 dobila ljepši kuler nakon 1 mjesec!Plač

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
14 godina
offline
Hd 6870
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Hd 6870

Pa kolko se ja sjećam predviđanja su bila 259 dolara za 6870 pred izlazak:\ Ako je ova 239 eura to ti dodje 400kn više?

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hd 6870

....hmm, da, izgleda da je bila akcija povodom izlaska novog modela, ili je cijena skocila, u svakom slucaju platio sam je 199,90 EUR, sto je mora se priznati bila izvrsna "trgovina".

 

  Ako je sada cjena 240 EUR onda to otprilike odgovara cjeni koja se spominje da ce biti kod nas odnosno 1800 kuna. Steta, 1500 kuna za takvu karticu je zaista brutalna cjena, i bila bi apsoulutni killer.

 

No, opet mogu reci Yupiii, super sam prosao.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hd 6870
stoncin3 kaže...
Mojpismonosa kaže...
stoncin3 kaže...
 
Opet cujem price o tome 6870 vs 5850...Sta nismo vec par puta zakljucili da su tu negdje i da 5850 maalcice ispred....

  @ boldano ne bih se složio?

Inače ovaj izvor ja koristim tu web stranicu kod reviews pa pogledaj malo kod bilo koje igre nema šanse da HD5850 bude bolja. Da su tu negdje O.K.Namigiva  Da je razlika minorne naravi isto, ali uvijek ispred stoji nova ATI-ca

  Aha aha...Imas pravo my bad...Ne to sam onak zakljucio po tome sta sam gledao ove specs-ove, vidim da su tu negdje da cak 5850 ima pojedinih stvari vise....Ali nisam gledo frekvencije hah...tu je caka, a mozda i u novijoj arhitetkturi (u to se ne kuzim, zato stoji mozda), vidim da je visoko clockana na stocku....Znaci li to kad bi 5850 stavio na njene taktove (iako mi se to cini malo teze hahah) da bi bile iste ili cak mozda 5850 bolja? (samo teoretsko pitanje)....Koja se da bolje clockat, znaci da je rezultat 5850 vs 6870 max OCa u npr nekom benchmarku....I znaci li to da ako ima vise taktove da se moze i manje clockat? I cujem da se spominje neka fizika (ne mislim na Direct Compute ili ono sta je ati odnosno amd vec imao), hoce li tu "fiziku" imati i moja grafa....E sad ja bih bio zahvalan kad bi netko odg na moja vjecna pitanja, malo jesam ljubomoran na ove nove vlasnike 68xx, ali tkko prizna pola mu se oprasta hahah.....

 

Go AMD go ;)

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
14 godina
offline
RE: Hd 6870
daxp kaže...

....hmm, da, izgleda da je bila akcija povodom izlaska novog modela, ili je cijena skocila, u svakom slucaju platio sam je 199,90 EUR, sto je mora se priznati bila izvrsna "trgovina".

 

  Ako je sada cjena 240 EUR onda to otprilike odgovara cjeni koja se spominje da ce biti kod nas odnosno 1800 kuna. Steta, 1500 kuna za takvu karticu je zaista brutalna cjena, i bila bi apsoulutni killer.

 

No, opet mogu reci Yupiii, super sam prosao.

 

Točno to, sad mi je žao da nisam pravovremeno reagirao Neodlučan

3D Designer
15 godina
protjeran
offline
RE: Hd 6870
Mojpismonosa kaže...
stoncin3 kaže...
Mojpismonosa kaže...
stoncin3 kaže...
Aha aha...Imas pravo my bad...Ne to sam onak zakljucio po tome sta sam gledao ove specs-ove, vidim da su tu negdje da cak 5850 ima pojedinih stvari vise....Ali nisam gledo frekvencije hah...tu je caka, a mozda i u novijoj arhitetkturi (u to se ne kuzim, zato stoji mozda), vidim da je visoko clockana na stocku....Znaci li to kad bi 5850 stavio na njene taktove (iako mi se to cini malo teze hahah) da bi bile iste ili cak mozda 5850 bolja? (samo teoretsko pitanje)....Koja se da bolje clockat, znaci da je rezultat 5850 vs 6870 max OCa u npr nekom benchmarku....I znaci li to da ako ima vise taktove da se moze i manje clockat? I cujem da se spominje neka fizika (ne mislim na Direct Compute ili ono sta je ati odnosno amd vec imao), hoce li tu "fiziku" imati i moja grafa....E sad ja bih bio zahvalan kad bi netko odg na moja vjecna pitanja, malo jesam ljubomoran na ove nove vlasnike 68xx, ali tkko prizna pola mu se oprasta hahah.....

 

Go AMD go ;)

 Po specs sam i ja mislio da je HD5850 trebala biti jača ipak nije. Valjda arhitektura chipa, PCB i viši clockovi. Kad biš HD5850 stavio na njene taktove..?

Hmm Pa to ti je retoričko pitanje, šta bi bilo kad bi bilo jer teoretski to ne možeš učiniti, nijenjaš stvari kakve jesu, trebao bi onda drugo mijenjati unutar graf.

HD5850 je kartica koja ide sa stock 725/1000MHz na 1050/1250MHz što je jako puno. HD6870 ne ide toliko sigurno i tu 5850 ima prednost.Namigiva

Fizika? Koja možda PhysX? To ima nVidia već par gdn.

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
13 godina
neaktivan
offline
Hd 6870

pozdrav

juce sam bio u trgovini gdje kupujem sve dijelove za computer.

On je meni rekao da sapphire HD 6870 dolazi tek za 2-tjedna.

Pa sam htio pitat da li je to istina ili ce doci malo prije ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hd 6870
u adm-u imas od jucer
15 godina
neaktivan
offline
Hd 6870

6k serija je definitivno slabija u odnosu na 5k što se gejminga tiče

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-6850-6870-review/

http://hothardware.com/Reviews/AMD-Radeon-HD-6870--6850-GPUs-Debut/?page=1

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/37286-amd-radeon-hd-6870-hd-6850-review.html

 

Uzeli su dio tranzistora da bi unaprijedili obradu videa i dodali podršku 3D naočalama slično nvidiji stoga i slabiji rezultati:

http://www.amd.com/us/products/technologies/amd-hd3d/Pages/hd3d.aspx .

 

Sad, zavisi što vam treba. Osobno sam mišljenja da je 3d još u povojima i ne planiram ulagati lovu u nikakvu drugu opremu kao što su 3d naočale i odgovarajući monitor ponajviše zbog činjenice da su nove (bolje) tehnologije 3d prikaza na pomolu a dok to zaživi ove kartice će biti u rangu današnje 8800 gts. Upravo imam mogućnost dobiti 6870 iz njemačke za 199 eur ali smatram da nema žurbe i da treba pričekati odgovor nvidie.

 

 

bdw..mora se priznati da su još više unaprijedili energetsku efikasnost što je definitivan veliki plus!! Osobito 6870. Svaka čast.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2010 12:42 (limitedition).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hd 6870
stoncin3 kaže...
Mojpismonosa kaže...
stoncin3 kaže...
Mojpismonosa kaže...
stoncin3 kaže...
Aha aha...Imas pravo my bad...Ne to sam onak zakljucio po tome sta sam gledao ove specs-ove, vidim da su tu negdje da cak 5850 ima pojedinih stvari vise....Ali nisam gledo frekvencije hah...tu je caka, a mozda i u novijoj arhitetkturi (u to se ne kuzim, zato stoji mozda), vidim da je visoko clockana na stocku....Znaci li to kad bi 5850 stavio na njene taktove (iako mi se to cini malo teze hahah) da bi bile iste ili cak mozda 5850 bolja? (samo teoretsko pitanje)....Koja se da bolje clockat, znaci da je rezultat 5850 vs 6870 max OCa u npr nekom benchmarku....I znaci li to da ako ima vise taktove da se moze i manje clockat? I cujem da se spominje neka fizika (ne mislim na Direct Compute ili ono sta je ati odnosno amd vec imao), hoce li tu "fiziku" imati i moja grafa....E sad ja bih bio zahvalan kad bi netko odg na moja vjecna pitanja, malo jesam ljubomoran na ove nove vlasnike 68xx, ali tkko prizna pola mu se oprasta hahah.....

 

Go AMD go ;)

  Po specs sam i ja mislio da je HD5850 trebala biti jača ipak nije. Valjda arhitektura chipa, PCB i viši clockovi. Kad biš HD5850 stavio na njene taktove..?

Hmm Pa to ti je retoričko pitanje, šta bi bilo kad bi bilo jer teoretski to ne možeš učiniti, nijenjaš stvari kakve jesu, trebao bi onda drugo mijenjati unutar graf.

HD5850 je kartica koja ide sa stock 725/1000MHz na 1050/1250MHz što je jako puno. HD6870 ne ide toliko sigurno i tu 5850 ima prednost.Namigiva

Fizika? Koja možda PhysX? To ima nVidia već par gdn.

  Oke, hvala na odg, zanima me gdje ima link gdje ih clockaju do granica i tek onda gledaju koja je jaca......Nisam mislio na PhysX nego ako sam dobro cuo nesta novo....Ima li netko da to malo priblizi? xD

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
15 godina
protjeran
offline
RE: Hd 6870

Ja nez za nešta novoga..

Sry:S

Inače ja prije nego clockam odem na overclockersclubNamigiva

Za clockanje pogledaj ovdje na tom sajtu. Tako sam ja počeo sa HD5850 i kako su napisali tako je i bilo. 870/1225 sa stock naponom i dalje sam probavao sam;)

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hd 6870
stoncin3 kaže...

Ja nez za nešta novoga..

Sry:S

Inače ja prije nego clockam odem na overclockersclubNamigiva

Za clockanje pogledaj ovdje na tom sajtu. Tako sam ja počeo sa HD5850 i kako su napisali tako je i bilo. 870/1225 sa stock naponom i dalje sam probavao sam;)

  Necu OCat inace, meni i ovo previse :P xD.....Samo me zanimalo...Znatizelja je ubila macku hahah

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
15 godina
protjeran
offline
RE: Hd 6870

Imaš pravoxD

Jaka je to kartica. Meni jedino Crysis i Metro nisu radili sa AA na 1680X1050 rezoluciji drugo sve na max sa HD5850.

Isto je sada sa GTX460 i GT240 za PhysX:P

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hd 6870
stoncin3 kaže...

Imaš pravoxD

Jaka je to kartica. Meni jedino Crysis i Metro nisu radili sa AA na 1680X1050 rezoluciji drugo sve na max sa HD5850.

Isto je sada sa GTX460 i GT240 za PhysX:P

  Aha, a cek ti si preso s 5850 na 460 (+ 240 phx)? Smijem pitat zasto?

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
15 godina
protjeran
offline
RE: Hd 6870

HuhNeodlučan Da to me svi pitaju..?

Jednostavno bilo mi vrijeme da se proda 5850, a to šta sam uzeo 2 slabije geforseice

jer sam tako sam naknadno odlučio kad sam vidio da od novih radeona neće bit ništa za mene.

A tako je i bilo.. Sad je HD6870 još cijena upitna, a probably ide na 2 soma kn. Tako skupi GPU ne uzimam više

dok HD6850 je ionako slabija od stare, a počeo sam sa nVidiom na ovome kompu pa ću btw tako i završiti dogodine na zimu

Inače nisam vidio potrebe da kupujem opet jaku graf kad mi dost ova i imam sve što mi treba

Crysis me nije previše impresionirao tako da neću patit zbog nastavka ako ide na medium-high, a Metro sam skoro prošao i ne da mi se više

a sasvim pristojno izgleda i na smanjenim detailsBogataš

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice