Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 726.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
evo recimo kod frenda na i5 2500k@3.3ghz i kod mene na Q9400 na 3.6 recimo passmark (test za brzinu cpu+a) daje skoro iste rezultate oko 6000 score no u igrama je totalno drugacija stvar njegov i5 skoro u svim igrama duplo brze (recimo neka igra meni ide 200fps a njemu 400) tjera moju grafu kad su postavke na low, dok kako povecavam postavke ta se razlika smanjuje ali opet uvijek u njegovu korist..tak da stari quadovi tesko mogu gurati i staru seriju od 6xxx pa na dalje na 100posto ,a kamoli nove serije..
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
evo recimo kod frenda na i5 2500k@3.3ghz i kod mene na Q9400 na 3.6 recimo passmark (test za brzinu cpu+a) daje skoro iste rezultate oko 6000 score no u igrama je totalno drugacija stvar njegov i5 skoro u svim igrama duplo brze (recimo neka igra meni ide 200fps a njemu 400) tjera moju grafu kad su postavke na low, dok kako povecavam postavke ta se razlika smanjuje ali opet uvijek u njegovu korist..tak da stari quadovi tesko mogu gurati i staru seriju od 6xxx pa na dalje na 100posto ,a kamoli nove serije..

Istina, zato sam i prešao na i5. Vrijeme za Core2Quad je prošlo.

nanananananananananananananana BATMAAAAN
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
probao sam i na i7 860 na 2.8ghz!! jednostavno neusporedivo kaj taj proc radi od jedne 6850+tke, osobno nisam ocekivao toliki drasticni porast fps-a.. naspram prvih quadova!
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dobijam stabilinji fps sa 1100/1350 nego sa 1150/1350, zato jer kada su na 1100, GPU usage je vecinom 95-99%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

još i ovdje da pitam :D

 

imam phenom ii 955 na 3.4.uzeo bi 7950 oc i zanima me hoće li procesor bit dovoljno jak da prati grafu?

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Kill Frenzy kaže...

još i ovdje da pitam :D

 

imam phenom ii 955 na 3.4.uzeo bi 7950 oc i zanima me hoće li procesor bit dovoljno jak da prati grafu?

  Sve ok, kod mene 965 stock gura fino i nema problema.

14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

pratio si zauzeće procesora i kartice?

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 S tom grafom igraš sve igre na maxed out grafičkim postavkama i rijetko će t gdje CPU biti usko grlo. Tamo gdje i bude to neće biti primjetno vjerojatno.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dal je moguce da bude obratno, znaci da GPU bottlenecka CPU? I kako to provjeriti?

 

Ja imam hd5770 i i5 2380p, sve igre rade glatko nemam ja tu zamjerke, a i neigram igre na max, recimo cod4 igram na 1680x1050 (igra je iz 2008 da napomenem) testirao sam frame per second / FPS-e i dobijem bez problema 250, a dok recimo na zadnjoj rezi 1920x1080 zna dropat do 230, siguran sam da je to do grafe, planiram uzet u nekoj skoroj buducnosti, ako bude para, neku grafu 2gb 256 bit, pa eto, još bi se malo informirao prije, pišite!! {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Pa naravno. Bilo koji i5 je overkill za tu grafu. Ali tako i treba biti da GPU je botlneck, jel onda imaš sbage za upgrade. Dobro je kad ti je CPU moćniji nego što grafa treba za ubuduće.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koja grafička bi bila dobar izbor a da ne pravi botelneck za: AMD ATHLON II X3 450 .

Sada imam HD5670 i na MSI Afterburner , GPU usage je 99-100%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
micr0 kaže...

Koja grafička bi bila dobar izbor a da ne pravi botelneck za: AMD ATHLON II X3 450 .

Sada imam HD5670 i na MSI Afterburner , GPU usage je 99-100%.

Jesi probao otključati tog Athlona II x3? Četvrta jezgra bi stvarno dobro došla.

 

Neki Radeon HD 7770 bi ti imao bottleneck (od procesora) u nekim situacijama, npr u Battlefield 3 s puno igrača na mapi (npr 40+ igrača).

No nemoj se time zamarati; uzmeš najjaču karticu što možeš pa ako procesor i bude bottleneck - idući neće biti.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...
micr0 kaže...

Koja grafička bi bila dobar izbor a da ne pravi botelneck za: AMD ATHLON II X3 450 .

Sada imam HD5670 i na MSI Afterburner , GPU usage je 99-100%.

Jesi probao otključati tog Athlona II x3? Četvrta jezgra bi stvarno dobro došla.

 

Neki Radeon HD 7770 bi ti imao bottleneck (od procesora) u nekim situacijama, npr u Battlefield 3 s puno igrača na mapi (npr 40+ igrača).

No nemoj se time zamarati; uzmeš najjaču karticu što možeš pa ako procesor i bude bottleneck - idući neće biti.

Pokusao sam , i otkljucao se, ali je nestabilan.
Na prime95 testu nakon 5 minuta izbaci error, i kada se optereti sjecka sliku....

Pokusao sam napon dizati ali nije pomoglo a i maticna je low (ASRock N68-VS3 UCC)

11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Imam komp star 5-6 godina, konfiguracija je slijedeća:

1. CPU - Intel Core 2 Duo E6750, (4M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB)
2. MBO - Asus P5K SE

3. GPU - Sapphire Radeon 2600XT, 512 MB, GDDR4
4. RAM - 4GB, DDR2, 800Mhz, PC6400
5. Napajanje - VX Corsair 450W

 

OS Windows 7, 64-bita


Želio bih zamjeniti grafičku karticu sa nekom novijom i najjačom koju bi mogao koristiti, a da postojeći procesor ne predstavlja bottleneck.


Ne znam da li bi npr. mainstream modeli Radeona HD7750 ili 7770 došli u obzir? Ili Nvidia Geforce GTX 650 ili 650 TI?
Nadam se da su ove novije grafičke kartice verzije PCIe x 16 3.0 kompatibilne sa MB koje koriste PCIe x 16 1.0 ?

 

Koliko bi uopće dobio na performansama sa novom karticom, s obziorm na mogućnosti navedenog procesora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kupi si HD7750.

Ili kupi quadcore CPU pa ubodi neku jacu karticu.

iclock2much
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Gle, iako bi ti procesor bio bottleneck za HD 7750 (a kamo li 7770) u mnogim situacijama svejedno bi profitirao od porasta performansi. Mogao bi igrati sve dostupne igre, večinu i na relativno visokim detaljima (od medium na više) što sada zbog grafičke nikako ne možeš. HD 2600XT je trebalo mijenjati odavno.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Gle, iako bi ti procesor bio bottleneck za HD 7750 (a kamo li 7770) u mnogim situacijama svejedno bi profitirao od porasta performansi. Mogao bi igrati sve dostupne igre, večinu i na relativno visokim detaljima (od medium na više) što sada zbog grafičke nikako ne možeš. HD 2600XT je trebalo mijenjati odavno.

ja se sjecam da sam na 19" monitoru prije 3 godine na hd 2900xt igrao crysis na full postavkama :) tako da bi sa ovom hd 7750 trebao moci isto.. ali dobro ja sam na tom drugom kompu ima phenom 9950be

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ako sam dobro shvato, optimalno ne bi trebao ići na nešto jače od HD6670, mislim zbog proca... max HD7750?

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ulrick kaže...

Ako sam dobro shvato, optimalno ne bi trebao ići na nešto jače od HD6670, mislim zbog proca... max HD7750?

Ako nećeš ubrzo mijenjati procesor, tako je.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...
ulrick kaže...

Ako sam dobro shvato, optimalno ne bi trebao ići na nešto jače od HD6670, mislim zbog proca... max HD7750?

Ako nećeš ubrzo mijenjati procesor, tako je.

 tnx! 

Ne mislim na ovom kompu ništa mijenjati osim grafulje, eventualno dodat još malo RAM-a.

Kad uzmognem i skupim pare kupit ću novi komp, a ovaj će biti dobar za surfanje netom i multimediju.

Zanimljivo je kako su mi u nekoliko renomiranih dućana s informatičkom opremom savjetovali da uzmem HD7770 na već spomenutu konfiguraciju... trgovačka posla!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 18:50 (ulrick).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Šta mislite dali bi moj OCan Phenom II X4 920@3.5 ghz uspio izvuči sav "sok" iz HD7870 npr u igrama?
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
3n3m1 kaže...
Šta mislite dali bi moj OCan Phenom II X4 920@3.5 ghz uspio izvuči sav "sok" iz HD7870 npr u igrama?

Vjerojatno bi.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
evo recimo kod frenda na i5 2500k@3.3ghz i kod mene na Q9400 na 3.6 recimo passmark (test za brzinu cpu+a) daje skoro iste rezultate oko 6000 score no u igrama je totalno drugacija stvar njegov i5 skoro u svim igrama duplo brze (recimo neka igra meni ide 200fps a njemu 400) tjera moju grafu kad su postavke na low, dok kako povecavam postavke ta se razlika smanjuje ali opet uvijek u njegovu korist..tak da stari quadovi tesko mogu gurati i staru seriju od 6xxx pa na dalje na 100posto ,a kamoli nove serije..
netacno

 

lisnjic
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ulrick kaže...

Imam komp star 5-6 godina, konfiguracija je slijedeća:

1. CPU - Intel Core 2 Duo E6750, (4M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB)
2. MBO - Asus P5K SE

3. GPU - Sapphire Radeon 2600XT, 512 MB, GDDR4
4. RAM - 4GB, DDR2, 800Mhz, PC6400
5. Napajanje - VX Corsair 450W

 

OS Windows 7, 64-bita


Želio bih zamjeniti grafičku karticu sa nekom novijom i najjačom koju bi mogao koristiti, a da postojeći procesor ne predstavlja bottleneck.


Ne znam da li bi npr. mainstream modeli Radeona HD7750 ili 7770 došli u obzir? Ili Nvidia Geforce GTX 650 ili 650 TI?
Nadam se da su ove novije grafičke kartice verzije PCIe x 16 3.0 kompatibilne sa MB koje koriste PCIe x 16 1.0 ?

 

Koliko bi uopće dobio na performansama sa novom karticom, s obziorm na mogućnosti navedenog procesora?

 

imam ja jarana sa takvim istim procesorom i ima grafiku 6670 jedva izgura na bettlefaild 3 20 fps usage grafike sa tim procesorom je 40% sam da znas

 

lisnjic
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
lisnjic kaže...
Stjepanj kaže...
tak da stari quadovi tesko mogu gurati i staru seriju od 6xxx pa na dalje na 100posto ,a kamoli nove serije..
netacno

 

jedno sam mislio a drugo napisao, mislio sam na kartice jace od 6770 pa na dalje:-)sry

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
itomic009 kaže...

  S tom grafom igraš sve igre na maxed out grafičkim postavkama i rijetko će t gdje CPU biti usko grlo. Tamo gdje i bude to neće biti primjetno vjerojatno.

  Sleeping Dogs

www.rigburning.comule.com
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

evo jedan primjer nazalost...:-( gdje stari quad na 3.6 ne gura jednu 6850 a ne nekaj jace, igra bfbc2 sve na max, prosjecan gpu usage 56%!!! kod frenda na i5 duplo vise fps-a a i zakucana na 100%:-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dali je moguče da je phenom 2 965 na 3.9 ghz usko grlo za gtx670 jer na bf3 gpu je na 50%

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
osra kaže...

Dali je moguče da je phenom 2 965 na 3.9 ghz usko grlo za gtx670 jer na bf3 gpu je na 50%

jel ti ukljucen vsync?

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

nije mi uključen

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice