Molim pomoć, grijanje nove kartice

poruka: 5
|
čitano: 1.217
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Molim stručnu pomoć, grijanje nove kartice

Dakle,

 

frend mi je ustupio svoju grafičku, model je VTX HD6870.

Do sada sam imao Sapphire HD5670 i njena temperatura u idle nije prelazila 50 C, a u full loadu nikad preko 80 C.

 

Ali ova 6870 mi se skroz čudno ponaša. U idle ne temp oko 50 C, međutim kad pokrenem igru momentalno skoči na 100 C, a ventilator počne vrtiti ko mlazna turbina.

Dodatna stvar je kaj jedino igram World of Tanks, a te je igra primarno usmejerna na procesorsku snagu, ne na GPU, pa je sa tim ovaj problem još čudniji.

 

U kučištu ima dosta mjesta za protok zraka, kučište ima 2 ventilatora od 120mm, proc Scythe Ninja hladnjak i oni su hladni ko špricer.

 

Zanimljivo je da pri pokretanju igre temp. GPU-a momentalno skače sa 50 C na 100 C. A čim izađem npr. na Win Key odmah pada nazad na 50 C.

Nekakva tehnička logika kaže da bi trebala biti nekakva krivulja zagrijavanja, a ne tako u sekundi...

 

Lijepo molim pomoć!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Molim stručnu pomoć, grijanje nove kartice
Zamjenit termalnu pastu i provjeriti dali hladnjak ima dobar kontakt sa gpu,
16 godina
odjavljen
offline
Molim pomoć, grijanje nove kartice

Detaljno očisti hladnjak od prašine, ne samo ventilator ne sve moguće utore za ispuh zraka. Ako ne pomogne skini hladnjak i zamjeni pastu. Ako je grafa pod garancijom provjeri da li skidanje hladnjaka uklanja garanciju, tj. ima li nekih zaštitnih naljepnica ili drugih zaštita na šarafima na poleđini grafe. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Molim pomoć, grijanje nove kartice

Ima još jedna stvar.
Dal i postoji mogućnost da mi se ovo dešava zbog preslabog napajanja (400 W)???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Molim pomoć, grijanje nove kartice

Sve je moguće iako malo vjerojatno. Naparvi prvo što smo ti rekli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice