NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 597.305
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Vakaka kaže...
Rhodin kaže...

Ne, nije... 2080 nasljeđuje 1080, 2070 nasljeđuje 1070, 2080Ti nasljeđuje 1080TI... kao što je i logično.

Cijene su druga stvar, to je nVidia koja je odlučila da im je dosta da trgovci beru vrhnje na njihovom proizvodu.

 

Kad bi 1080Ti nasljeđivala titana, što bi onda novi titan nasljeđivao?

 

Ne kužim što tu nije jasno!?

 Mislim da u ovom 

J2C objašnjava zašto je tako visoka cijena, i navodi da je samo došlo do pomaka u nazivima, 2080ti je u stvari titan generacija kartica ili tako nešto.

Trenutno sam na poslu pa nemogu poslušat video, mislim da sam naveo pravi, ako nisam ispričavam se.

Al ga melje, baš ono žestoko...Znači 2080Ti je zapravo Titan, 2080 je onda nasljednik 1080Ti, a 2070 je nasljednik 1080. Da baš ima smisla. Onda moramo dobiti i 2040 seriju da dobijem nasljednika 1050 itd...Rekao bi da je Jay dobio nešto od Nvidije.

16 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nvidiji je dosta da trgovci beru vrhnje, ali trgovci će i dalje nabijati još 50% na preporučanu cijenu i onda dolazimo do kartica po 1000+ ojra...  ja im to ne budem kupil onak NIKAD.

Preko 4k kuna ne dam za grafičku i točka. Smatram da bi se za tu cijenu trebala dobiti sasvim pristojna kartica i zbilja se nadam da će trgovci ipak biti primoreni spuštati cijene novim generacijama ako ništa drugo zbog slabe potražnje koju su izazvale (pre)visoke cijene.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Kaj nisi prosle godine rekao da neides preko 3000kn?😁rtx on.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ZGamer kaže...

Po ovim cijenama jedino ako bude 50% brza kartica "vrijedi" 100% trenutnu cijenu 1080ti...hebo Ray Tracing... ošle kartice na 9 hiljada kuna 

 Nova kartica je 10x brža u raytracingu od 1080Ti, neće to još zaživjet ali ide polako prema tom. Trenutna grafika izgleda ok ali realno ista stvar kao prije 20 godina samo ima više stvari na ekranu. Tek sad počeli radit realniju grafiku, do nedavno sve izgledalo ko plastika. Pa onda remake starih igrica u reytrecingu, bit će zanimljivo...

7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ja sam si ostavio 700 eur sa strane za novi GPU i gledam sada ove cijene i stvarno su paprene, koliko ce kostati 2070? 5500-6000kn? Mrvicu previse, nvidia si je nalupala dosta extra profita ovdije, mislim moze im biti, ali dosli su do granice dobrog ukusa.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
suspendiran
online
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nove kartice zahtjevaju i jače procesore. Mislim da je 12 threads poželjno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
pqweasdyxc kaže...

Nove kartice zahtjevaju i jače procesore. Mislim da je 12 threads poželjno.

 

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nove kartice ne zahtijevaju ništa, game engine i način programiranja zahtjeva.

Trenutno nema ništa bolje od 8600K/8700K 5GHZ za izvlačenje što više FPS-a.

Inače, cijene su postale smiješne.

Radije ubodem GTX 1060 3GB ili RX 470 4GB, clocknem ih i uživam u 1080P za 1200HRK.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 11:24 (zoharbizo).
 
2 1 hvala 0
9 godina
suspendiran
online
GTX (Volta)/Turing/Ampere

U slučaju BF5.

 

“What we have done with our DXR implementation is we go very wide on a lot of cores to offload that work so we’re likely going to require a higher minimum or recommended spec for producing RT. And very wide is the best way for the consumer in that regard, with a four-core or six-core machine.

We haven’t communicated any of the specs yet so they might change, but I think that a six-core machine – it doesn’t have to be aggressively clocked – but 12 hardware threads is what we kind of designed it for. But it might also work well on a higher clocked eight thread machine.”

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
war3_tft kaže...
pqweasdyxc kaže...

Nove kartice zahtjevaju i jače procesore. Mislim da je 12 threads poželjno.

 

 Pa covjek dobro veli, neznam cemu glupi face palm? 8700k s 12t pokazuje malu nadmoc vs 8600k...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Jedan i drugi pričate gluposti, 8700K je bolji od 8600K samo tamo gdje se utilizacija podjednako raspoređuje po 12 threadova.

BF5 je jedan jedini primjer, i sad od toga primjera pravite generalni dojam.

Još uvijek je 6 threadova na najvišem mogućem taktu najbolja opcija, zato 8600K stock u popriličnom broju naslova ima prednost na 8700K stock, u startu viši stock takt na svim jezgrama, njih 6.

To je čisti primjer, tko ne vjeruje pravac youtube :)

Sve u svemu, kartice ne zahtjevaju ništa nego game engine i njegova "sposobnost" upotrebljavanja jezgri i raspodijela taskova po coreu, bile one virtualne ili stvarne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 12:31 (zoharbizo).
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
zoharbizo kaže...

Jedan i drugi pričate gluposti, 8700K je bolji od 8600K samo tamo gdje se utilizacija podjednako raspoređuje po 12 threadova.

BF5 je jedan jedini primjer, i sad od toga primjera pravite generalni dojam.

Još uvijek je 6 threadova na najvišem mogućem taktu najbolja opcija, zato 8600K stock u popriličnom broju naslova ima prednost na 8700K stock, u startu viši stock takt na svim jezgrama, njih 6.

To je čisti primjer, tko ne vjeruje pravac youtube :)

Sve u svemu, kartice ne zahtjevaju ništa nego game engine i njegova "sposobnost" upotrebljavanja jezgri i raspodijela taskova po coreu, bile one virtualne ili stvarne.

 Kako moze biti 8600k brzi od 8700k daj molim te, frostbite engine se koristi u sad vec hrpetinu igara, a niti je bf jedina multithread igra neznam uopce od kud ti to u 2018g, 8700k ima trenutno najvisi takt od 4.7ghz za razliku od 8600k.

Netreba meni nikakav youtube imao oba tj imam jos uvijek.

Kartice zahtjevaju jaci cpu pod normalno jer se i dalje sve vrti u dx11 cak i kad je nesto u dx12 ne radi bolje, dakle sve sto si nabrojao je apsolutno krivo jer se i dalje vecina toga oslanja na takt/ipc procesora i nesto sitno na kolicinu jezgara, svakako da ce 2080ti imati veci impakt na zauzece cpu-a sto je i do sad bilo pod normalno svakom generacijom.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ti meni želiš reći da većina igara uredno koristi 12 threadova i workload raspoređuje uredno?

I da je zato 8700K brži?

Brži je tamo gdje se koriste sve jezgre podjednako, a to je daleko od većine igara, to je 20% naslova...

Ja ne vidim tu 30% prednosti radi HT-a u 8700K :D

S tim da je 8600K na nižem taktu, pametnom dosta ;)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 12:54 (zoharbizo).
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Stjepanj kaže...

 Pa covjek dobro veli, neznam cemu glupi face palm? 8700k s 12t pokazuje malu nadmoc vs 8600k...lp

 Jel ti citas uopce sta pises? Shvacas da si se zapravo ovim drugim dijelom posta slozio samnom tj sa cinjenicom da 12t naspram 6t daje skoro pa nikakvu prednost pa sam iz tog razloga i stavio facepalm?

Stjepanj kaže...

 Kako moze biti 8600k brzi od 8700k daj molim te, frostbite engine se koristi u sad vec hrpetinu igara, a niti je bf jedina multithread igra neznam uopce od kud ti to u 2018g, 8700k ima trenutno najvisi takt od 4.7ghz za razliku od 8600k.

Netreba meni nikakav youtube imao oba tj imam jos uvijek.

Kartice zahtjevaju jaci cpu pod normalno jer se i dalje sve vrti u dx11 cak i kad je nesto u dx12 ne radi bolje, dakle sve sto si nabrojao je apsolutno krivo jer se i dalje vecina toga oslanja na takt/ipc procesora i nesto sitno na kolicinu jezgara, svakako da ce 2080ti imati veci impakt na zauzece cpu-a sto je i do sad bilo pod normalno svakom generacijom.lp

 Aj prestani se sramotiti vise. Koja hrpetina igara o cem laprdas, cak i u igrama koje koriste famozni frostbite razlike izmedu 8600k i 8700k su marginalne, a ovo boldano samo pokazuje da kroz sve ove godine na IT forumu nisi naucio osnove. Kad ces vise shvatiti da GPU ima svoj posao tj da rendera sliku, a cpu za tu svaku slicicu mora odraditi drugi dio posla koji se odnosi na fiziku, ai itd. Impakt na cpu stvara cinjenica da neke novije igre imaju kompleksniji ovaj dio koji odraduje cpu, a ne zato sto GPU carobno stvara impakt na zauzece cpu-a. 

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa nova kartica daje vece zauzece samom cinjenicom jer moze dati vise slicica koje cpu sad mora pratiti aka procesor sad odjenom mora pratiti 160 slicica umjesto 120 pa mu je i zauzece vece, a ne iz nekih tvojih hw guru razloga. Ovo tvoje sramocenje je vec postalo bolno za citati. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
E moj Stijepko,opet se praviš pametan,pa otkad je foruma vodi se rasprava i5 ili i7,4 vs 4/8th i sad 6 vs 6/12th.Sto još nisi skužio da ljudi koji kuže malo tehnologiju i prate razvoj hardvera i igara ne gledaju laički stvari ko ti?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
war3_tft kaže...

Pa nova kartica daje vece zauzece samom cinjenicom jer moze dati vise slicica koje cpu sad mora pratiti aka procesor sad odjenom mora pratiti 160 slicica umjesto 120 pa mu je i zauzece vece, a ne iz nekih tvojih hw guru razloga. Ovo tvoje sramocenje je vec postalo bolno za citati. 

 No shit Sherlock?! 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Aj dobro napokon si shvatio. 

6 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Oni koji znate dali se isplati čekat za kupovinu stare generacije 1060/1070 ili se tu neće ništa bitno mjenjati sljedeća dva tri mjeseca ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

To ti nitko sa sigurnošću ne može reći. Kupuj odmah ako ima novac.

Već sad su popadale cijene novih GTX 1060/70, a na njušci ih imaš obje od 1000kn do 2300kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ovo u uzi shop je malo pretjerano stvarno 11500kn za kartu je previše 1080 1080ti ce bit uz vegu best buy ako im padne cijena

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ja jesam lud ali toliko da dam 11500 za grafu nisam

Moj PC  
12 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
augi80 kaže...

Ja jesam lud ali toliko da dam 11500 za grafu nisam

 Moram negdje sačuvati link na ovaj komentar

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
augi80 kaže...

Ja jesam lud ali toliko da dam 11500 za grafu nisam

Cicijo...

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
augi80 kaže...

Ja jesam lud ali toliko da dam 11500 za grafu nisam

 Molim moderatore da zakljucaju odmah temu jer ako Augi80 nece kupiti gtx 2080ti nece onda nitkolp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
pqweasdyxc kaže...

U slučaju BF5.

 

“What we have done with our DXR implementation is we go very wide on a lot of cores to offload that work so we’re likely going to require a higher minimum or recommended spec for producing RT. And very wide is the best way for the consumer in that regard, with a four-core or six-core machine.

We haven’t communicated any of the specs yet so they might change, but I think that a six-core machine – it doesn’t have to be aggressively clocked –but 12 hardware threads is what we kind of designed it for. But it might also work well on a higher clocked eight thread machine.”

 

Kad se tak nekaj napiše, onda bi trebalo okačit izvor fučkaj ga sad+više detalja na Hrvaškom.

 

Dakle preciznije jel, radi se or Realtime korištenju Raytracing tehnikalija na budučem Bf5.

 

https://www.pcgamesn.com/amd-battlefield-5-hardware

 

Šta to znači u praksi, pa ništa ko je ranije kupio recimo bilo koji "jeftini Intel i5 6/6 proc taj je profitiral"

 

Kaj se tiče navedene teme, najviše su promašili svi koji su kupili opet "jeftini AMD-ov 6/12 R5 1600 ili R5 2600".

 

Ja nis gejmer ali Ray Tracing nije mačji kašalj, pa nije ništa čudno da su kao optimalni minimum uzeli jedan 6/12 CPU.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 20:32 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ja bi kupio karticu za 12 000 kn kada bi bilo igre koja to opravdava, pa barem onaj pišljivi RDR II...ali očito je ljudima lako uvaliti, prodaš foru sa RT-om, sve se blješči po mapi kao da je retardirano i to na šugavom online napucavanju gdje za to nikoga nebi trebalo biti briga...i sad odjednom dosta je i 60 fpsa samo da nam je RT-a

 

 

Brojim dane do dolaska PS5 da konačno mogu postati konzolaška seljačina, jer ovo mi je postalo toliko retardirano da bi najradije sakrio kantu da ju nitko ni ne vidi

Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

Ja bi kupio karticu za 12 000 kn kada bi bilo igre koja to opravdava, pa barem onaj pišljivi RDR II...ali očito je ljudima lako uvaliti, prodaš foru sa RT-om, sve se blješči po mapi kao da je retardirano i to na šugavom online napucavanju gdje za to nikoga nebi trebalo biti briga...i sad odjednom dosta je i 60 fpsa samo da nam je RT-a

 

 

Brojim dane do dolaska PS5 da konačno mogu postati konzolaška seljačina, jer ovo mi je postalo toliko retardirano da bi najradije sakrio kantu da ju nitko ni ne vidi

Kao pa 60fps nije dost jel, uzmi ili ostavi kad u kombinaciju ubaciš điđe-biđe koje su do masovno korištene u Holivudskom CGI smeču od filmova.CGI vizualni dojam, to nije nikakav problem ak film valja onda nema frke.

 

Na sceni je klasičan napredak, pa kome se ne sviđaju vizualno ludo realne igrice nek i dalje igra samo stare ružne igrice.To barem neče bit skupo, ne treba ti novi hardver i boli te briga.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

I kaj si mi to linkao? Koja je to igra??

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice