NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 597.298
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

I kaj si mi to linkao? Koja je to igra??

Pa to je samo demonstracija,ili kak če igrice izgledat u budučnosti, a danas ipak negdje treba počet jel.

 

Ko te sili da kupuješ RTX grafu, nema tu prisile uzmi ili ostavi kaj drugo.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/gtx-voltaturingampere/245080.aspx?page=36&jumpto=5734625&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
rambox kaže...
XXX kaže...

I kaj si mi to linkao? Koja je to igra??

Pa to je samo demonstracija,ili kak če igrice izgledat u budučnosti, a danas ipak negdje treba počet jel.

 

 Pa ti si igraj demonstracije, ja bum se držao igara Meni nemereš prodati muda pod bubrege

16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

 Pa ti si igraj demonstracije, ja bum se držao igara Meni nemereš prodati muda pod bubrege

Ray Tracing fučkaj ga, naglasak ide na ono kaj u igricama stiže u budučnosti.Dok ti zbrajaš skupoču bubrega, ovo dole je staro deset godina ali i dalje ekstremno impresivno.

 

 "As a mechanical engineering student, this scene gives me orgasm"

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ne zanimaju me raklame.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

XXX je sve rekao. 12k dat za graficku je suludu pored odlicnih igara koje PS4 izbacuje, a mi to na PC-u necemo nikad zaigrati. Kolko god je PC superiorniji u svakome pogledu, tolika investicija u njega zbog koga cega? I ja cekam PS5 i nadam se da ce Sony napraviti nesto jebeno sa njime.

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

12k kn za igrat igre (igrice) na 1080p uz low end verziju Ray Tracinga! Muh technology!
Ovo postaje neki ekvivalent iphone x-a.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

A moraš neko marketinško napola upotrebljivo sranje izbacit ako nemaš ništa pametno novo za ponudit... a cijene treba dignit jer se sada od njih očekuje ista ili veča zarada bez milijon wanabe majnera... good luck Nvidia. Sad im ostaje da spuste cijene i povečaju prodaju, ali sa tim si smanje i prodajnu maržu (što šefovi nevole) ili pumpat marketing i očekivat da če rulja popušit finte... zasada je marketing...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
nikonja kaže...

A moraš neko marketinško napola upotrebljivo sranje izbacit ako nemaš ništa pametno novo za ponudit... a cijene treba dignit jer se sada od njih očekuje ista ili veča zarada bez milijon wanabe majnera... good luck Nvidia. Sad im ostaje da spuste cijene i povečaju prodaju, ali sa tim si smanje i prodajnu maržu (što šefovi nevole) ili pumpat marketing i očekivat da če rulja popušit finte... zasada je marketing...

 lol, bas to, kupis polovnu gtx1080ti za 3500kn i mislis si samo mi jos treba cca 10000 za sljedecu jaculp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
online
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ja i dalje mislim da cijena mora ić do >8500kn kad prođe porez na budale.

Na službenoj EVGA stranici je 9600 preorder.

 

Jbte i to je isto užas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere


Ova 2080ti nis posebno a cijena odletila u nebo, mislim da ce ekipa najbolje proc sa 1080ti koje kostaju, 3500-4tkn, nego dat suludih 10-11tkn za 2080ti.

Kolko je ono 2080ti jaca od 1080ti, 30tak% a kolko je skuplja, bolje da ne pricamo, naravno racunice ovdje nema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 8:30 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

A kakva ce bit 2080 u usporedbi s 1080ti

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
zvonac kaže...


Ova 2080ti nis posebno a cijena odletila u nebo, mislim da ce ekipa najbolje proc sa 1080ti koje kostaju, 3500-4tkn, nego dat suludih 10-11tkn za 2080ti.

Kolko je ono 2080ti jaca od 1080ti, 30tak% a kolko je skuplja, bolje da ne pricamo, naravno racunice ovdje nema.

To svakako, uz uvijet da mozes trpit cinjenicu da si looser koji ne moze ray tracing ukljucit 

16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...

To svakako, uz uvijet da mozes trpit cinjenicu da si looser koji ne moze ray tracing ukljucit 

 Sva sreća pa ne patim od tog sindorma

Uglavnom o pravom RT ćemo se razgovarat, za kojih, 2-3 godine, pod uvjetom da to zaživi, zasad, to je sve u povojima, 2080ti je samo demonstracija kako će u budućnosti igre izgledat sa RTom..

Sve je dobro dok Nvidija kolo vodi, nek se bahate s cijenama zasad, al ak se AMD probudi moglo bi bit svega..

 

Nego, prava grafa će bit, dok bu vrtila 2k-4k sa RT enable, nafrljeno do kraja, i min. 60fps, a ne ova 2080ti, poludila cjenovno, uglavnom, puno zuji al malo meda daje.

 

Kupit ju jedino iz dosade, pod uvjetom da su financije neupitne

11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...

To svakako, uz uvijet da mozes trpit cinjenicu da si looser koji ne moze ray tracing ukljucit 

 e, i onda odlučiš biti winner

digneš kredit i kupiš 2080ti kud puklo da puklo

uključiš ray tracing... i odjednom ti se konzolaških 30-fpsa čini kao premija 

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
zvonac kaže...

 Sva sreća pa ne patim od tog sindorma

Uglavnom o pravom RT ćemo se razgovarat, za kojih, 2-3 godine, pod uvjetom da to zaživi, zasad, to je sve u povojima, 2080ti je samo demonstracija kako će u budućnosti igre izgledat sa RTom..

Sve je dobro dok Nvidija kolo vodi, nek se bahate s cijenama zasad, al ak se AMD probudi moglo bi bit svega..

 

Nego, prava grafa će bit, dok bu vrtila 2k-4k sa RT enable, nafrljeno do kraja, i min. 60fps, a ne ova 2080ti, poludila cjenovno, uglavnom, puno zuji al malo meda daje.

 

Kupit ju jedino iz dosade, pod uvjetom da su financije neupitne

Prije za 20-30 godina i to pod uvjetom da ostanemo na 1080p. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 11:33 (ansha).
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

evo ih i na alzashopu

 

https://www.alzashop.com/search.htm?exps=rtx%202080#f&cst=null&cud=0&pg=1&pn=1&prod=

 

najjeftiniji model 6.660kn (najjeftiniji drlog od 2080Ti 9.800kn)

 

koliko je bila gtx1080 nakon predstavljanja? jel bilo modela ispod 6000kn?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 14:28 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

To je ništa nego debilizam, ne za HR nego i za cijelu planetu.

Cijene su katastrofa, nikad nije bilo bolje vrijeme da se ubode RX470/480 i slične za siću ili 1060/1070/1080 i malo clocknu.

Dati te novce ako si na plaći kakva god bila je biti debil :)

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

e ma samo polovno uzimati tako da nvidia ne dobije novce 2 put..

 

samo da jos malo propadne mining i da bude jos vise ovih polovnih gtx1xxx i nema potrebe uzimati 2xxx seriju (osim ovih sa 4K monitorima ili 1440p 100+Hz ultrawideovima)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
zoharbizo kaže...

To je ništa nego debilizam, ne za HR nego i za cijelu planetu.

Cijene su katastrofa, nikad nije bilo bolje vrijeme da se ubode RX470/480 i slične za siću ili 1060/1070/1080 i malo clocknu.

Dati te novce ako si na plaći kakva god bila je biti debil :)

 Ak nekom lova curi iz djepa, ne vidim problem:)

 

Ionak ce ta cijena past druge godine, izlaskom 7nm:D

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

A inače takvih ima po forumu, nema što :D

Ja osobno mogu ubosti takvo što ali bojkotiram, jer je smiješno da svake godine high end komad hardwera sve skuplji i skuplji a inflacije nema

 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
zoharbizo kaže...

To je ništa nego debilizam, ne za HR nego i za cijelu planetu.

Cijene su katastrofa, nikad nije bilo bolje vrijeme da se ubode RX470/480 i slične za siću ili 1060/1070/1080 i malo clocknu.

Dati te novce ako si na plaći kakva god bila je biti debil :)

Smiri dozivljaj, ko sta i sam kazes, ima vrlo povoljno solidnih kartica tako da je cijena novih Turinga nebitna. Kome se kupuje po toj cijeni nek kupuje, a ima ih dovoljno, nisi ovi u nevidiji ludi...

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ansha neznam gdje vidiš nemir, ja sam itekako smiren.

Kartice nisu donijele ništa revolucionarno, porast perfomansi je bio očekivan i sada će se neki naigrati na 4K ali za puno veće novčeke. Taj ray tracing si Nvidia može trenutno zabiti u š*upčić :)

Jer smo svi vidjeli najnoviju karticu kako radi na nivou konzola po broju frejmova s novim fičurom :D

Nadam se da će se AMD po pitanju high end GPU-ova malo trgnuti, inače ćemo plaćati ovakve kartice po zlato.

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
augi80 kaže...

A kakva ce bit 2080 u usporedbi s 1080ti

 Samo naprijed...ekipa prodaje 1080ti za 500€(pretezito mineri...rješavaju se zaliha i moraš ih pratit ) i plati 900 za 6-10% porasta Ray Tracinga...još veći flop nego odmah uzet 2080ti 

IIII
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Čitah da je ovaj put nvidia ipretumbala samu sebe pa si je odlučila ukinuti (navodno) titan seriju, koja je prije dolazila po ovoj cijeni i ovako rano a koju zamjenjuje dakle 2080 Ti. Ti im dakle sad predstavlja Titan, s tom razlikom da dozvoljavaju customizaciju pcb-a i hladnjaka od vendora, što kod Titana (i quadro i tesli) nije bio slučaj. Prije im je Ti dolazila na kraju ciklusa, sad su krenuli sa ovom taktikom s kojom su činimise pucali si u nogu, jer dakle kako ljudi nisu svjesni da je ovo titan, psuju i pljuju po proizvodu. Činimi se i s pravom, to su preozbiljni novci za konad hardvera kojem je obično rok aktualnosti najkraći. (to je barem bio slučaj do 1000 serije koja je potrajala rekordno dugo)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
overhaul kaže...

Čitah da je ovaj put nvidia ipretumbala samu sebe pa si je odlučila ukinuti (navodno) titan seriju, koja je prije dolazila po ovoj cijeni i ovako rano a koju zamjenjuje dakle 2080 Ti. Ti im dakle sad predstavlja Titan, s tom razlikom da dozvoljavaju customizaciju pcb-a i hladnjaka od vendora, što kod Titana (i quadro i tesli) nije bio slučaj. Prije im je Ti dolazila na kraju ciklusa, sad su krenuli sa ovom taktikom s kojom su činimise pucali si u nogu, jer dakle kako ljudi nisu svjesni da je ovo titan, psuju i pljuju po proizvodu. Činimi se i s pravom, to su preozbiljni novci za konad hardvera kojem je obično rok aktualnosti najkraći. (to je barem bio slučaj do 1000 serije koja je potrajala rekordno dugo)

 mislim da je to samo pričica, uz ray tracing jedna od, kako bi opravdali visoku cijenu i ugrabili što više love do izlaska 7nm konkurencije

znaju oni dobro da nisu u istoj situaciji kao s pascalom, rok trajanja na tržištu bez konkurencije za ovu seriju im nije dvije i pol godine, a i čisto sumnjam da će se odreći brenda kakav je titan

7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ako je to titan onda bi trebao imati i performance bar 30% jace od danasnjeg titana, i to govorim raw performace, bez ovih dodatnih gluposti. Viditi ce mo.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Titanska je samo cijena... za midrange čip.

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
_mark0_69 kaže...

Titanska je samo cijena... za midrange čip.

Bokte ako je 2080 Ti mid-range cip, onda su 1060-ka i 580-ka nedovoljne i za pc kasu....

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Gtx2080ti vs 1080ti@10 games@4k


Edit, sad vidjeh da je netko vec linkao.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 12:48 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Evo nam još malo revolucionalne tehnologije koja donosi fotorealizam u igre! 2:02, da nema HUDa mislio bi da je zapravo...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice