Oću li bacit pare bezveze?

poruka: 34
|
čitano: 4.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

Pozdrav, triba mi savjet, namjeravam posli nove godine uložit u grafičku i intezivno razmišljan o hd5850 pa me zanima bi li to bia overkill za moju mašinu?

MBO: GA p35-ds3l
CPU: E7300
Ram: 4 GB Patriot Viper 6400 DDR2
Vga: Radeon 1950GT
Monitor: 20" 1650x1050
PSU: Chieftec 400W

Grafička mi je do nedavno bila dovoljna za igrice koje san igra al počinje štekat lagano.

Pa se premišljan, uložit u Hd5850, HD5770 ili neku iz 4800 serije.
A volia bi uzet karticu sa DX11 pa da i ja jedanput iman karticu sa najnovijon teknikon :)

Svaki savjet je dobrodoša...

Pozdrav!

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 9:56 (s_zlikovski).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Oću li bacit pare bezveze?

ja bi ju uzeo na tvom mjestu, malo nabrijo proc i pew pew

pogotovo ako si ju mozes priustit bit ce ZNACAJAN pomak u odnosu na 1950gt

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?

Ma šta god stavia od ovih kartica to će letit naspram 1950Gt...

A oće li napajanje bit dovoljno jako ili bi i njega triba minjat ako bi stavia 5850?

15 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

1950GT:

  • 195 W max
  • 115 W idle

 

4890:

  • 190 W max
  • 60 W idle

 

5850:

  • 170 W max
  • 27 W idle

 

Sa napajanjem ne bi trebalo biti problema.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 10:16 (hrx).
 
3 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

Ja bi na tvom mistu uzea 5850, a kolko imas para na raspolaganju?

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?
Rhodin kaže...

ja bi ju uzeo na tvom mjestu, malo nabrijo proc i pew pew

pogotovo ako si ju mozes priustit bit ce ZNACAJAN pomak u odnosu na 1950gt

Hahaha

 

HD5850 je 3-4x jača,ak ne i više.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?
Kad se kupuje na rate onda je samo nebo granica :D

ma max 2000 kn.
14 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

isplatiti se uzet 5850,ali moraš uzet malo bolji proc neki quad da si staviš na tu matičnu pogledaj koja verzija ti je maticna(rev.1,rev.2) 

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=2599

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=2629

ma i da uzmeš 4870 i quada bio biš puno puno zadovoljniji....

@pughhh@
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?
Mislim da je rev.1 al stavia san najnoviji bios pa podržaje sve sa liste...
15 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

Procesor je sasvim u redu - ionako nema puno igara koje (dobro) koriste više od dvije jezgre (pogledaj ovdje, sekcija 3D games). Osim toga, dosta ovisi i o tipu igre - npr. RTS igre su zahtjevnije prema procesoru od FPS-ova. Naravno, u budućnosti će se bolje iskorištavati dodatne jezgre, ali za sada (IMO) ne treba mijenjati procesor.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Oću li bacit pare bezveze?

mislim da je proc sa 2 jezgre dovoljan za ovo sto njemu treba, i sa 5850 ce mu igre letit, pogotovo ako malo nabrije proc, ja osobno ne bih mijenjao proc nikako, eventualno ako bas imas brdo para pa predjes usput na i5 ili cak i7, ali ovako mislim da mu je bolji brzi 2-jezgreni nego sporiji, ali 4-jezgreni core2 proc

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?

Procesor neću minjat, a nova grafička će mi bit zadnje ulaganje u ovu konfiguraciju a ako bude potribe E7300 ide bez problema priko 3 ghz s tin da iman Artic frezzer 7 ladnjak i za jedno  2-3 god novi kom i gotovo. Najvjerovatnije ću ić na hd5850 i možda ću poslušat savjet prijatelja koji kaže da pričekan izdavanje Nvidijevih dx11 kartica pa da onda iden u kupnju...

 

p.s. da iman brdo para nebi vam postavlja vaka pitanja nego bi već ima bisnu makinju :D

15 godina
offline
Oću li bacit pare bezveze?

mislim da ces se nacekat, nVidia, kako sada stvari stoje, mozda prije 3.-4. mjeseca nece nista izdavat

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

Moj prijedlog je da uzmeš HD5770 jer ne igraš na nekoj prevelikoj rezi,a trebao bi OC-ati za HD5850.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Oću li bacit pare bezveze?

5770 ima nesto manju propusnost sabirnice od 58xx serije i jedan slave chip manje 8ako se ne varam samo 1 manje) od 5850 i nikada nece biti jednako brza tako da ako imas pare za 5850 uzmi nju

uostalom taman da 5770 i uspijes kloknut na odprilike brzinu stock 5850, istim principom 5850 mozes kloknut na puno bolje performanse

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

5770 je nešto sporija od 4870.

 

Imaju isti broj shadera, 5770 ima desetak posto veći core clock i 25% veći memory clock nego 4870, ali je sabirnica srezana sa 256 bita kod 4870 na 128 bita kod 5770. Novija kartica ima prednost podrške za nove tehnologije i manju potrošnju energije. Što se tiče cijene, 4870 je stotinjak kuna jeftinija (u prosjeku).

 

Moj je prijedlog da uzmeš 5850 nakon Nove godine, kada se poboljša dostupnost kartica i (vjerojatno) padnu cijene - možda negdje krajem siječnja ili u veljači. Možda tada i nVidia izda svoje DX11 kartice (iako samo više klase), pa AMD/ATI dodatno spusti cijene.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 14:37 (hrx).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

Pogledaj temu "HD 5850 ili HD 4870/90"

 

Pitao sam za savjet oko grafičke uz skoro isti procesor.

Pola ekipe misli da treba clock ili neki quad da iskoristi te grafičke pa da imaju smisla

a druga polovica misli da procesorska snaga neće biti usko grlo na te grafičke....

 

Dilema svakako postoji, ali mislim da se isplati piknuti HD 5850 pa biti miran godinama

jedino što bi bilo poželjno pričekati do proljeća da padnu cijene, onda uzmeš i tu grafičku i neki quad.

U tom slučaju nije overkill nego doublekill Osmijeh

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

s tim procesorom 5850 ce ti isto radit kao i 4850,mozda koji frame vise...na neke dobre 3dmark rezultate zaboravi,a dir x11 igre na tom tvom stroju ce biti totalno neigrive....

 

kupi si 4850 sve vise na tom procu je bačen novac............pogledaj po internetu razne rezultate  i s kojim procesorima su to radili...ja imam 4870 i isto mi vrti u 3dmarku06 kao kod njih 3870 s quadom...

 

 

pa razmisli di je kvaka???

@pughhh@
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?
the economist kaže...
(...)

Pola ekipe misli da treba clock ili neki quad da iskoristi te grafičke pa da imaju smisla

a druga polovica misli da procesorska snaga neće biti usko grlo na te grafičke....

 

(...)

 

Već sam naveo link na analizu u kojoj se pokazuje da igre uglavnom koriste dvije jezgre, dok je dobitak sa tri jezgre malen, a četiri zanemariv.

 

Procesor postaje usko grlo kada više ne može dovoljno brzo obrađivati logiku, AI i fiziku. Ako usporedimo dvije kartice na istom procesoru, koji je usko grlo, raditi će jednakom brzinom, ali će brža kartica imati kvalitetniji prikaz zato što je moguće staviti kvalitetnije postavke (kartica je dovoljno brza da obradi sve podatke). U to sam se uvjerio igrajući Oblivion na AthlonuXP 2500+ sa X1650XT - razlika je 2 fps između high i low postavki, a razlika u kvaliteti prikaza je bila velika. Najveći pad performansi dolazio je od strane AI-ja, što je bilo vidljivo kada bih ušao u područje sa puno NPC-ova.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 15:37 (hrx).
15 godina
offline
Oću li bacit pare bezveze?

ne znam zasto bi mu dx11 igre slabo radile, nema slabi procesor, ima samo dvojezgreni sto je dovoljno za sve igre koje su sada vani ukljucujuci dx11 dirt2, i mislim da ce to biti dovoljno jos neko vrijeme

graficke se puno vise koriste od procesora, ne znam jeste li se igrali s time, ali otvorite igru u windowed modu, meni se vecina igri vrti na max, ali neke vec stekuckaju, i to se ne desava radi proca vec graficke, proc je na oko 50-60% na max 1-2 jezgre, ponekad na svim jezgrama/thredovima (pisem ovako jer vista gleda i7 ko da ima 8 jezgri, ne 4 koje izvode 2 paralelna threada) , ovisno koliko ih igra koristi. jos mi se nije desilo da je proc iskoristen 100% NIKAD. S naglaskom da se uglavnom radi o 1-2 jezgre/threada

Dakle po meni je dvojezgrenac absolutno dovoljan i 5850 ce ti biti dobro iskoristena na njemu, jer kao sto je netko reko, graficka ce odraditi svoje, a osim ako se radi o nekom ultra zahtjevnom RTS-u, ne bi trebao imat problema.

jedina igra koja podosta koristi i procesor, da bi ja to primjetio je gta4 (ne kazem da nema i drugih, od onih koje sam igro)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?
MasterZulu kaže...

s tim procesorom 5850 ce ti isto radit kao i 4850,mozda koji frame vise...na neke dobre 3dmark rezultate zaboravi,a dir x11 igre na tom tvom stroju ce biti totalno neigrive....

 

kupi si 4850 sve vise na tom procu je bačen novac............pogledaj po internetu razne rezultate  i s kojim procesorima su to radili...ja imam 4870 i isto mi vrti u 3dmarku06 kao kod njih 3870 s quadom...

 

 

pa razmisli di je kvaka???

Oces rec da bi kod mene bio isti slucaj dal imam HD4850 ili HD5850? I da sintetički testovi su jedno , a igre drugo. U 3DMARK-u dobijes vise bodova s quadom nego s dualcem, al u igrama to nije slucaj, u vecini slucajeva je bolje imat dualac na vecem taktu, nego quad na manjem taktu. I da kog jos briga za 3DČMARK-ove i ostalu sintetiku.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 17:44 (mtopol).
14 godina
protjeran
offline
Oću li bacit pare bezveze?

U HGspotu je sve u pola cijene odi tam nesto kupi!!!!!!!!!!Smijeh

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Oću li bacit pare bezveze?

Mt govori dobro....3dmark je skup testova i za procesor, ne samo snagu Vga čipa, tako da se na njegove rezultate ne treba obazirati. Sam vlasnik je svjestan da mu se procesor lako overclocka, stoga ako ima novca neka odmah ide na HD 5850 i stavi si je pod bor.....kolega.....uživaj u novoj kartici Namigiva

Potpis :P
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Oću li bacit pare bezveze?
ČUJTE LJDU JA NEZZ KOJI JE VAMA VRAG ALI NEMA SANSE DA OVAJ NJEGOV JADAN PROC ISKORISTI TU GRAFU. OSTATAK KONFE JE BOTTLENECK, A ONAJ KOJI TI JE REKO QUAD + 4890 IMA PRAVO 5X BOLJA KOMBINACIJA
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

Samo da javin da trenutno igran Dragon age i clocka san proc sa 2.66 na 3.2 i na frapsu mi je pokazalo poboljšanje od 2-3 FPS prosječno....

A CPU je na 100%...

 

E da, prijatelj mi govori da ce Dx11 omogućiti da GPU preuzme dio proračuna na sebe.... šta god to značilo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 18:08 (s_zlikovski).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?
Matatata krele od zanata kaže...
ČUJTE LJDU JA NEZZ KOJI JE VAMA VRAG ALI NEMA SANSE DA OVAJ NJEGOV JADAN PROC ISKORISTI TU GRAFU. OSTATAK KONFE JE BOTTLENECK, A ONAJ KOJI TI JE REKO QUAD + 4890 IMA PRAVO 5X BOLJA KOMBINACIJA

vidi se da si NOOB. Dualac na preko 3GHz bez problema ce u potpunosti iskoristit HD5850. A i C2D na 3,2 GHz sigurno nije jadan procesor.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 18:21 (mtopol).
15 godina
neaktivan
offline
Oću li bacit pare bezveze?

E samo da komentiram tvoj naslov pa naravno da ces bacit novac bezveze radije tih 2 000 kn potrosi na neko školovanje i nadji si posao :D.

Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?
Cvjetko kaže...

E samo da komentiram tvoj naslov pa naravno da ces bacit novac bezveze radije tih 2 000 kn potrosi na neko školovanje i nadji si posao :D.

e sada već prićaš glupostiCool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?
Cvjetko kaže...

E samo da komentiram tvoj naslov pa naravno da ces bacit novac bezveze radije tih 2 000 kn potrosi na neko školovanje i nadji si posao :D.

Činjenica je da ćeš baciti novac ako nemaš od toga koristi,ja sam ih već bacio jako puno.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Oću li bacit pare bezveze?

Nije bacanje novca ako čovjek u nečemu uživa i to si sukladno mogućnostima i priušti. Ne može se živjeti samo poso kuća poso, mislim može neko vrijeme, samo hebem ti taki život.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice