Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

poruka: 47
|
čitano: 8.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

Pozdrav 

Da li je neko imao problem sa Sapphire 7850,sa najnovim drajverima (reinstaliranim nekoliko puta) u igrama gotovo svim jave se odredjeni artefakti

slabijeg inteziteta (eng.flickering) javljaju se poslije minut ili dva igranja.

E sad graficka je nova ,na ovoj konfiguraciji sam imao MSI 6850 sa kojim nisam imao problema na Win 7 x64,

tako da cini mi se da nije do napajanja (Thermaltake litepower 450W) posto stara  graficka je isto toliko trosila otprilike kao i ova(po specifikaciji)

 

Nasao sam na netu da su imali te probleme ,a neki su uspjeli rijesiti tako sto su presli na HDMI prikljucak(koji ja nemam na monitoru)

Mijenjao sam i vga kabal koji je spojen na DVI-VGA adapter i nista

 

Da li je neko imao ovih problema i ima li nekih ideja

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

Vjerovatno je do drivera, pošto je kartica nedavno izašla. Ako ti smeta puno, nosi je gdje si je kupio i traži novu.

Dafuq I just read?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

 Jel imaš OC verziju ili "običnu" verziju HD 7850 grafe ?? Inače, problem ti je do drivera i novi će to riješit. To sam danas baš čitao negdje na netu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

Pomalo mi je daleko da je odnesem, ali to cu u krajnjem slucaju da uradim

ako ne uspijem jos nekako rijesiti

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

Imam obicnu 7850 koja nije OC

13 godina
odjavljen
offline
Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

Nemaš brige, do drivera je!

Samo prati da izađu noviji i ove detaljno obriši i instaliraj novije!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

 Mene samo zanima jel imaš mogućnost dizanja napona u MSI afterbureru iliTrixxu. Ja planiram kupit tu grafu, ali samo ako ima mogućnost clockanja sa dizanjem napona.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

Imam i ja MSI afterburner ali samo da pratim parametre i da imam osd u igrama(temperaturai broj okretaja vent) posto ne planiram overklokovati

e sad nemam pojma,ima opcija u afterburneru mogu namjestiti da pomjeram slajder od Core,Memory clock ,a za voltazu nemam nikakva iscitavanja

13 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
JERY kaže...

Imam i ja MSI afterburner ali samo da pratim parametre i da imam osd u igrama(temperaturai broj okretaja vent) posto ne planiram overklokovati

e sad nemam pojma,ima opcija u afterburneru mogu namjestiti da pomjeram slajder od Core,Memory clock ,a za voltazu nemam nikakva iscitavanja

trebaš otključati kontroler napona u opcijama!

13 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

 A jesi probao sa Sapphire Trixx programom. Samo pogledaj jel možeš dizat napon.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
itomic009 kaže...

 A jesi probao sa Sapphire Trixx programom. Samo pogledaj jel možeš dizat napon.

Trixx nemoze da prepozna karticu kako treba izgleda da treba biti u narednom periodu to rijeseno

moze se sa MSI After...

INace graficka je odicna brza i jako tiha i ne trosi puno(hehe)

samo da izdaju jos bolje drajvere posto je nova na trzistu

13 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
JERY kaže...

Trixx nemoze da prepozna karticu kako treba izgleda da treba biti u narednom periodu to rijeseno

moze se sa MSI After...

INace graficka je odicna brza i jako tiha i ne trosi puno(hehe)

samo da izdaju jos bolje drajvere posto je nova na trzistu

Promijeni podatke pod moj PC!

13 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
MARKOZD15 kaže...
JERY kaže...

Imam i ja MSI afterburner ali samo da pratim parametre i da imam osd u igrama(temperaturai broj okretaja vent) posto ne planiram overklokovati

e sad nemam pojma,ima opcija u afterburneru mogu namjestiti da pomjeram slajder od Core,Memory clock ,a za voltazu nemam nikakva iscitavanja

trebaš otključati kontroler napona u opcijama!

Kontroler napona(programabilni) se nemoze otkljucati, njega ili imas ili nemas.Ako nemas programabilni kontroler nista od voltmoda na laicki nacin.Eventualno moze otkljucati opciju podizanja napona.

clock2much
13 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
zoharbizo kaže...

Kontroler napona(programabilni) se nemoze otkljucati, njega ili imas ili nemas.Ako nemas programabilni kontroler nista od voltmoda na laicki nacin.Eventualno moze otkljucati opciju podizanja napona.

Kako ne kužiš..

 

U opcijama MSi Afterburnera imaš opciju za otključavanje regulacije napona, programski je zaključan radi sigurnosti, a kada ga otključaš u opcijama i dalje nemožeš dizati napon znači da nemaš->Program regularni napon!

13 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
MARKOZD15 kaže...

Kako ne kužiš..

 

U opcijama MSi Afterburnera imaš opciju za otključavanje regulacije napona, programski je zaključan radi sigurnosti, a kada ga otključaš u opcijama i dalje nemožeš dizati napon znači da nemaš->Program regularni napon!

Hhaha naravno da kuzim, i znam da je zakljucan.Pojam program regularni napon ne postoji Marko, postoji programski regulator napona.

clock2much
13 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
zoharbizo kaže...

Hhaha naravno da kuzim, i znam da je zakljucan.Pojam program regularni napon ne postoji Marko, postoji programski regulator napona.

Isti k.. Ante {#}

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

Pozdrav

INstalirao sam 12.4 Beta drajvere koji su skoro sredili sve,ima jos pomalo artifakta,

ali samo rijetko i ponekad.

Kada izadje finalna verzija bice izgledau u redu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

 Šta je na kraju sa grafom što se tiče dizanja napona ?? Jel možeš dizat ili nemožeš ??

15 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
JERY kaže...

Pozdrav

INstalirao sam 12.4 Beta drajvere koji su skoro sredili sve,ima jos pomalo artifakta,

ali samo rijetko i ponekad.

Kada izadje finalna verzija bice izgledau u redu.

zašto beta kad su izašli finalni

kradem mine iz minskog polja
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

Nisu jos izasli. Ja koristim Win7 x64

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
itomic009 kaže...

 Šta je na kraju sa grafom što se tiče dizanja napona ?? Jel možeš dizat ili nemožeš ??

Da moze se dizati napon sa MSi After....

16 godina
offline
Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

Kako nisu kad jesu. Provjeri opet, 12.4 su vani već nekoliko dana.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
191x7 kaže...

Kako nisu kad jesu. Provjeri opet, 12.4 su vani već nekoliko dana.

Da  ali za win7 x32 a za x64 jos nisu..

16 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
JERY kaže...
191x7 kaže...

Kako nisu kad jesu. Provjeri opet, 12.4 su vani već nekoliko dana.

Da  ali za win7 x32 a za x64 jos nisu..

Pa de nemoj me u zdrav mozak, koristim ih otkako si izašli. Za Vistu x64 i 7 x64 su izašli kad i ostali.

Odi u ATI Catalyst temu, na predzadnjoj ili predpredzadnjoj stranici sam stavio službene linkove kad sam vidio da su izašli.

A to ima već par dana, mislim da je 25.04.

I da, lakše mi je bilo ovo sve napisati nego dati ti link jer da ti dam link ti ne bi uvidio da sam u pravu. Izvoli, traži.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
13 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
JERY kaže...
itomic009 kaže...

 Šta je na kraju sa grafom što se tiče dizanja napona ?? Jel možeš dizat ili nemožeš ??

Da moze se dizati napon sa MSi After....

  E to sam čekao {#}. Onda kupim tu HD 7850 i roknem ju na 1100 Mhz+ i miran sam za gaming poprilično {#}.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
itomic009 kaže...

 

Šta će ti ona pored takve GTX560 Ti?

 

Jel ta Windforce?

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
JERY kaže...

 

Možeš mjenjati voltažu u Afterburneru na svim grafama koje to podržavaju, samo trebaš to unlockati u samom programu.

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

ja imam 12.4 sa tom grafom, i nemam nikakve artifakte... bar nema u doti, just cause 2 i 3d marku...

 

zna netko zkj heaven bench baca error i zašteka dok ju do kraja clockam u CCC?

na stock i ne do kraja clockana prolazi bez grča.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2012 23:10 (karlek10).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

I ja misli da je do drivera jel se meni desilo 1 ili 2 puta kada udjem u meni igre gde sa proslim driverima nije bilo problema, pa kada sledeci put ucitam igricu nema toga.

Zeza AMD bolesni ljudi totalno. 4 drivera od 12 pa nadalje su mi pokazala zasto se ljudi zale pre toga nikada nisam imao problem. Niti sada kada ubaci 12.1.

Zadnji dobar driver.

E sada ako bas imas neke artefake ono da seva trouglovi kocke, a se prelamaju non stop sa svim driverima onda odneses i trazis drugu.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
13 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire HD 7850 2GB
donator_bubrega kaže...
itomic009 kaže...

 

Šta će ti ona pored takve GTX560 Ti?

 

Jel ta Windforce?

 Je Windforce je grafa i odlična je. Uzeo bih HD 7850 zato što je osjetno jača kad se fino clocka i što ima 2GB memorije pa sam miran.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice