Reklamacija graficke kartice

poruka: 14
|
čitano: 2.966
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Reklamacija graficke ( GB R9 280X ) da/ne ?

Ovako,ne znam da li da reklamiram ovu Gigabyte R9 280X jer me izludi i ne mogu nijednu normalno igru odigrati u zadnje vrijeme.

Pa da krenem redom,mijenjao sa jednim kolegom sa drugog foruma GTX 960 za tu R9 280X i on se taman pozalio da mu baca artefakte u Witcher 3 i freezove ( zuti ekran sa crticama ) gdje jedino iskljucivanje iz struje pomaze.
Dosla kod mene,neko vrijeme radila uredno dok nisu krenuli problemi od artefakata u Witcher 3,freezova,flickeringa itd.

Problem je u tome sto se to periodicki pojavljuje,prije 3 tjedna sam negdje 20-25 puta morao restartati cijelu konfu jer cim probam pokrenuti 3D aplikaciju crasha ( frenkvencije su skakale do 1700 core i 2000 memory iz cista mira ).

Onda nakon 20 restartova sve se to smirilo,mogao sam normalno igrati i eto tjedan dana prije opet krenuo show,od artefakata,primljetljivog flickeringa ( treperenja ) u Battlefield 4 do random freezova.

 

Napajanje sad nije problem jer nije XFX 450W nego Thermaltake SE 530W i konfiguracija iz potpisa.

 

Probao sam:

1) drugo napajanje

2)drugu konfiguraciju ( koleginu ) i od bivseg vlasnika slicni problemi se pojavljivali,samo manje ucestalo

3) razlicite verzije drivera od Crimson do zadnjih non Crimson
4) undervoltati ne mogu,underclockati jer graficka mora drzati tvornickih 1100/1500 MHz

5)overclock od +50 MHz za oboje je netko vrijeme radio super,sad sam vratio sve na tvornicke postavke i opet problemi

6)temperature su normalne tj.70-75 tokom duzeg gaminga kad mi se smiluje

 

Jamstvo imam jos 6 mjeseci,evo par video zapisa da se vidi sto mi se dogada.

 

 

 

Sta raditi,imam jos desetak video zapisa gdje se vidi sto mi se dogada,monitor je spojen DVI-VGA kablom,flickering se prije nije pojavljivao,sad se samo pojavljuje u 3D aplikacija tj.igrama i cim krene flickering slijede artefakti i ovakav ekran

 

https://drive.google.com/file/d/0Bxn71_K_m2RlOTlaN0NGR3NoUWc/view?usp=sharing

 

Koji mi se pojavio u zadnjih 2 dana barem 3-4 puta ( jedino potpuno iskljucivanje iz struje pomaze,ako ugasim i upalim komp nema slike ).

 

Vise sam lud jer ne znam sto raditi,ako posaljem na reklamaciju treba da testiraju MSI AB par minuta i lijepo napisu graficka je ispravna,niti prodati da mi netko skida cijelu familij,niti igrati.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Reklamacija graficke kartice
A sto nije valjalo sa 960 da se uopce islo u zamjenu?
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Reklamacija graficke kartice
picajzla0707 kaže...
A sto nije valjalo sa 960 da se uopce islo u zamjenu?

 Ma bila mi je preslaba,ovo mi je taman za moje potrebe,a planirao sam mozda mijenjati i nadoplata za GTX 970/R9 290 ili opcenito prodati pa malo pauzirati gaming itd.

15 godina
offline
Reklamacija graficke kartice

Ja bih je slao na reklamaciju, kontaktirao emailom, poslao dokaze i čekao šta će biti. 

 

Eventualno da vidiš što će se desiti sa novim ili starim driverima prije nego što je pošalješ. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Reklamacija graficke kartice
boxer kaže...

Ja bih je slao na reklamaciju, kontaktirao emailom, poslao dokaze i čekao šta će biti. 

 

Eventualno da vidiš što će se desiti sa novim ili starim driverima prije nego što je pošalješ. 

 Nevezano jesu Crimson ili non-Crimson,isto mi se dogada,vratio sam 15.11 prije Crimsona i opet.
Tako sam i ja planirao,strpati sve na Google Disk folder i dati im link u opisu kvara da vide sto mi se dogada.

16 godina
odjavljen
offline
Reklamacija graficke kartice

Da ja imam 1% tvojih problema letila bi u smeće ili na reklamaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Reklamacija graficke kartice
XXX kaže...

Da ja imam 1% tvojih problema letila bi u smeće ili na reklamaciju.

Nemoguće, tebi se ništa ne kvari, sam si rekao.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
odjavljen
offline
Reklamacija graficke kartice

Nije nemuguće ali istina, do sad a to je preko trideset godina hobijanja sa PC hardverom još mi se ništa nije pokvarilo osim jednog laptopa, ali to ne računam. Ali da imam ovakve probleme ne bi puno razbijao glavu reklamirati ili ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Reklamacija graficke kartice

Ono u BFu izgleda kao memorija, a ono u witcheru neznam više kao core. Mislim da nesto sa memorijom nije uredu, vrlo moguce da se pregrijava. Svakako to nosi na reklamaciju jer tu izgleda kao da je vise stvari u pitanju, nikad nisam ni cuo za to da se clockovi sami podižu, iako neznam zasto si uopce mjenjao kartice ako ti je lik rekao da baca artifakte. Nosi to obavezno, 280X su odlicne i još uvijek jake kartice, ali su bile dosta kriticne jer su pokušavali izvuci sto više iz tog vec malo starijeg chipa. Ja na svu srecu nisam imao problema sa svojom Vapor Tri X

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Reklamacija graficke kartice

LOL pa ja cu se propucati,evo sad radi sve pet,igrao sam 2-3 sata battlefield 4,samo sam downlockao 20 MHz core i memory.

No opet imam treperenje tokom igranja,jel moguce da to driver sve uzrokuju ?

Eto zbog ovog se pitam da li reklamirati i kako ce uopce proci reklamacija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Reklamacija graficke kartice

Da, reklamiraj. Kada bi jos downclockao moguce da bi prestalo treperenje prestalo, ali nisi kupio karticu da ju downclockas. Iako kakvo treperenje ? Meni su prije mracni dijelovi treperili kada sam isao VGA na DVI adapter.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
neaktivan
offline
Reklamacija graficke kartice

ne znam uopće kaj tolko razmišljaš i razbijaš glavu.ima garanciju?ima,jel grafa radi uredno?ne radi.šalji grafičku na reklamaciju još sad dok ima garanciju, a poslije se možeš fućkati kad ti istekne, a grafa se sigurno kak bude vrijeme odmicalo ne bude sama od sebe popravila i bila bolja.može biti samo gore i gore dok ne prestane skroz raditi.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 9:06 (jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Reklamacija graficke kartice

Nema radi - ne radi. Mora uvijek da radi bez problema na defaultnim taktovima u suprotnom se smatra defektnom. 

 

Testiraj sa Furmarkom, Unigine i 3D markom da vidiš da li će ti izbacivati artefakte, te je probaj spojiti bez nekih video adaptera direktno kako bi eventualno isključio i tu mogućnost kao uzrok problema.  

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Reklamacija graficke kartice

Default taktovi,reinstall windowsa i najnoviji driveri,nigdje artefakta nakon 3 sata witchera 3/bf4  

 

Nemam pojma sto je zezalo,evo sad uredno vraca na 2D taktove 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice