RX 500 serija

poruka: 875
|
čitano: 185.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
itomic009 kaže...
ansha kaže...
itomic009 kaže...

 Trebate vi to njima u AMD-u objasnit. Oni tamo koji se bave time ne znaju takve stvari tipa koliko troši GTX 1070 ili koliko košta, kakve performanse ima i slično. Daj ih malo educirajte, viš da oni ne znaju.

Lol, koji je smisao tvog posta? Pa naravno da je i njima jasno da su u banani..

 Koji je smisao tvog ? RX 580 ili RX 480 nije ni segment GTX 1070 grafe.

Smisao nije u cijenovnim srgmentima nego u tome da je amd-ova polaris arhitektura nekonkurentna a bojim se da ni vega nece puno bolje proc...

 

Tuzno je vidit da amd izbacuje rebrand sa dosta losijim perf./watt od originala...

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 10:18 (ansha).
16 godina
offline
RX 500 serija

Uvijek prepiranja jednih te istih... Kako vam se da...

Koma 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 10:22 (doktor1).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
RX 500 serija

Bas to ujebu svaku gfx temu a moderatori to toleriraju i tek poneki ban daju...sramota

Oso forum lagano u racku po tom pitanju...

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 10:29 (4mal).
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
RX 500 serija

Što ste očekivali od rebranda?

Dobili ste malo više taktove i perfomanse te viši napon i potrošnju jer se ne radi o idealnom perf/watt ratiu, Polaris preko 1.0V-1.025V i 1.2-1.275GHZ troši dosta više i grije se više sa minimalnim pomakom perfomansi nauštrb potrošnje koja skoči dosta.

Radi se o odličnim karticama svakako, RX 470 je već bila puni pogodak pogotovo 4GB model koji ode na 1.4GHZ, perfomanse 480 4GB idealne za 1080P i 1440P za siću.

Ansha klasično hejter, samo mu sada valja Ryzen.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 10:33 (zoharbizo).
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
ansha kaže...

Meni je jedini lol tu da kartica trosi 50% vise od 1070-ke od koje je 25% sporija. Teska pobjeda.

 

Koliko je AMD pogodio s Ryzenom, toliko su u grafickom segmentu u banani. 

 To sa potrosnjom mi jednostavno ne ide u glavu, na koju foru vuce toliko i zasto, da bi drzala klokove il? Evo npr moja rx 470 drzi klokove 1440/1925, a vuce puno manje, bas cu kasnije pogledat na GPU-Z koliko tocno pise.

 

Nebi bas rekao da su u banani, jer su izdali best buy kartice (rx 470/480) po pitanju mid rangea i 1080p gaminga, treba vidjeti kako ce se ponasati rx 570 i da li sve rx 580 toliko vuku.

=xfact= kaže...

.. kartica trosi 50 w wise od stock rx 480.strasno..  to je sad valjda jedini argument na koji ce se zelenasi vadit?bolje uzet odma zelenu sporiju i skuplju nevidiju? temp su 70-75 c to mi je najbitnije. 

 Ovdje mozes vidjeti koliko je kartica tiha. Pitao sam lika u komentarima kolike su temp bile i kaze da je fan curve bio namjesten da drzi 75 stupnjeva, ali da je i na 70 jako tiha. To sve je mjereno nakon 62 runa Metro Last Light benchmarka. Vidi se dosta veliki napredak naspram rx 480 nitro i nadajmo se da ce s takvim dobrim hladenjem nastaviti i sa Vegom.

16 godina
offline
RX 500 serija

Ako vam je problem potrošnja, smanjite voltažu. 

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 10:46 (Vakaka).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
Nemoj tako, kad intel to napravi onda svi pohrle kupiti 😂
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
doktor1 kaže...

Uvijek prepiranja jednih te istih... Kako vam se da...

Koma 

4mal kaže...

Bas to ujebu svaku gfx temu a moderatori to toleriraju i tek poneki ban daju...sramota

Oso forum lagano u racku po tom pitanju...

 Apsoutno se ne slažem sa vama, ovo je direkto vezano na temu, osobno imam velike simpatije prema AMD-u u odnosu na Nvidiu ali nove RX5 grafičke kartice imaju neopravdano veliki TDP u odnosu na preformase uspoređujući to sa Nvidia karticama koje su defakto starija serija u odnosu na ove kartice AMD-a.

Cijenite više pitku vodu.
12 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
I xfx ima modele sa jednim 8 pin.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
RX 500 serija

Ako ćemo nitpickat mogli bi reć da nešto mora pokretat async shadere pa eto zbog toga veća potrošnja u usporedbi sa zelenim timom.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
4mal kaže...

Bas to ujebu svaku gfx temu a moderatori to toleriraju i tek poneki ban daju...sramota

Oso forum lagano u racku po tom pitanju...

 Ti bi banao jer nisam fanboy odusevljen svakim amd-ovim isprdkom? Bravo sine, bravo... Evo ja te preporucam za moderatora jer i onako gubim vrijeme na forumu a mogao bi npr. procitat koju knjigu vise...

12 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

mislim da za te novce bolje kartice nema u srednjem segmentu a cijena ce ici jos dole.. 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 11:01 (=xfact=).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RX 500 serija

200 dole i biti ce bb  kao i 470 nice  

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 I meni je to loše što tako puno troše naclockane RX 580 ali eto. To je tako već godinama da je Nvidia efikasnija po pitanju GPU arhitekture i amen. Inače je to dobra grafa za novac (pogotovo RX 470 ili RX 570) i činjenica je da bolje nemaš od Nvidie za te pare osim što manje troši što zapravo običnim gamerima ne znači previše s obzorom da je potrošnja sustava s takvim grafama oko 300W. Sve je to ok i dalje. 

12 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

ovdje u pragu je ima uzet vec za 1950kn ta sapphire pulse..  bas gledam ove gtx 1060 3gb.. koja je to pljacka.. 

xfact
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RX 500 serija

Toxic koji je tebi vrag bio da prodas fury x ? Sta sad opet na 480 cf ili 580cf

Nv volta,vegu cekas ili...

A i nema te bas na psn-u di si nesto drug?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 11:17 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
=xfact= kaže...

mislim da za te novce bolje kartice nema u srednjem segmentu a cijena ce ici jos dole.. 

 To je PULSE verzija sa nizim klokovima sto naravno nije problem, samo se treba nadati da ima isti hladnjak kao i ova limited edition koja se vrti po recenzijama.

 

EDIT: Evo bas sam malo trazio okolo sto se tice nitro modela, njihovih hladnjaka itd i koliko sam shvatio to ovako izgleda:

 

rx 580 nitro plus limited edition: 6+8 konektor, debji hladnjak, deblji heat pipes, RGB sapphire logo, 1450 MHz core clock, birani cipovi, drugacija boja i dobiju se dodatni led fanovi

 

rx 580 nitro plus: 6+8 pin konektor, deblji hladnjak, deblji heatpipes, RGB sapphire logo, 1411 MHz core clock

 

rx 580 nitro pulse: 6 pin konektor, tanji hladnjak i heat pipes, 1366 MHZ core clock

 

Sto se tice tih hladnjaka i pipeova gledao sam malo slike ovdje se vidi razlika u debljini pipeova rx 580 nitro plus i rx 580 nitro pulse, sto se hladnjaka tice rx 580 nitro plus i rx 570 nitro plus imaju isto kuciste tj jednako su debele, ovdje se vidi da je rx 570 pulse tanja (fanovi su im jednaki, a na rx 570 plus izgledaju manji jer je ubiti kuciste vece) sve skupa se najbolje vidi ovdje rx 580 nitro plus vs rx 480 nitro hladnjak

 koji je zapravo jednak sa rx 570 pulse hladnjakom
. Po ovome ispada da PULSE verzije imaju stare hladnjake sa 470/480 verzije, ali su im skinuli RGB logo i koliko sam skuzio cak i dual bios, bezobrazluk. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 12:47 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
nixass kaže...

Nadji di tu u prosjeku trosi 30% vise (vise relvantnih izvora) i sutra dobijes GTXicu po izboru

 pripremi gtx-icu

 

 

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
nixass kaže...

Nadji di tu u prosjeku trosi 30% vise (vise relvantnih izvora) i sutra dobijes GTXicu po izboru

 pripremi je

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 12:52 (dery).
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
nixass kaže...

Nadji di tu u prosjeku trosi 30% vise (vise relvantnih izvora) i sutra dobijes GTXicu po izboru

 Neka greška ne može se poslat slike pa evo klik  klik  klik , očeš još.

Čemu takav stav da li vas plačaju pa ih branite, ima dobrih rebranda ali istina je da ovaj nije među njima.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 12:58 (dery).
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
war3_tft kaže...
=xfact= kaže...

mislim da za te novce bolje kartice nema u srednjem segmentu a cijena ce ici jos dole.. 

 To je PULSE verzija sa nizim klokovima sto naravno nije problem, samo se treba nadati da ima isti hladnjak kao i ova limited edition koja se vrti po recenzijama.

  Mene isto zanima samo jel ta Pulse verzija ima ovu mrcinu od hladnjaka kao ova jača verzija ?? Lako za Core clock, bitan je hladnjak.

12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija

Editirao sam gore poruku (potrudio sam se ), izgleda da nema...

7 godina
offline
RX 500 serija

Opal sam na dupe od potrošnje

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
war3_tft kaže...

Editirao sam gore poruku (potrudio sam se ), izgleda da nema...

 Jesi sig da na pulse nema rgb osvjetljenja? Mozda se prebacuje softverski?

xfact
16 godina
online
Re: RX 500 serija
dery kaže...
nixass kaže...

Nadji di tu u prosjeku trosi 30% vise (vise relvantnih izvora) i sutra dobijes GTXicu po izboru

 Neka greška ne može se poslat slike pa evo klik  klik  klik , očeš još.

Čemu takav stav da li vas plačaju pa ih branite, ima dobrih rebranda ali istina je da ovaj nije među njima.

 opet kao i netko prije, usporedjujes stock AMD Rx480 sa nabrijanom 3rd party RX580.

kak te nije sram?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija

Nema, na onom videu koji sam linkao gdje lik unboxa rx 580 nitro i rx 570 pulse bas je to spomenuo

, vidi se i na njihovim sluzbenim stranicama rx 580 nitro i rx 580 pulse, klikni na specifikacije i dolje pod feature ces vidjeti da pulse nema nitro glow kao niti dual bios.

12 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

a dobro nije mi to i bitno.. najvise me zanimaju tempreature. nista drugo.. ionako cu je gledat 5 min dok ne ne ubodem unutra a onda me zab k. 

 

moja 290 ide frendu za 600kn koji nije bas pri lovi a ja cu si ubost nesto od ovih novih.. samo da odvazem 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 13:57 (=xfact=).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
RX 500 serija

Prelazak sa 290 na 470/480/570/580 nema smisla po pitanju ničega po meni :)

Perfomanse su lila, stock i OC.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RX 500 serija

Ljepa gesta kolega 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice