Sapphire Toxic R9 270X pitanje

poruka: 4
|
čitano: 975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Sapphire Toxic R9 270X pitanje

Imam navedenu karticu i do sad se nisam nikada igrao sa driverima i postavkama, instalirao bi driver s CD-a koji dobijem uz komponentu i zdravo! Kod ove kartice mi ja na prvu bilo nejasno zašto ima Dual BIOS i koja je razlika Legacy i UEFI biosa. Otkako sam prešao na Windows 10 zna mi se dogodit kad uđem u neku igru da mi piše kako su mi postavke grafičke kartice postavljene za XBox, neznam sad točno kako poruka glasi ali uglavnom upućuje me na to da koristim krive postavke i da zbog toga vjerovatno imam gubitke. Od igara igram uglavnom DOTA2 i CS:GO. Jučer sam stavio nove Windows 10 PRO koji su povukli sami sve drivere tako da praktički nisam ništa manualno instalirao i zasad ne vidim nikakve probleme u radu osim tih postavki za igre, za koje sam se nadao da će se riješit s novim Windowsima, pošto sam prije imao Win7 koji se sam updateao na Win10 i nije baš dobro radilo. Dakle, moja konfiguracija je: AMD FX 8350, Asus M5A97 R2.0, 8gb RAM, Samsung SSD 250GB.

Bio bi zahvalan ako bi mi neko mogao pojasnit ovo s Dual Biosom i koji je po vama bolja opcija. Zanima me trebam li podešavat postavke u driveru od kartice da bi dobio bolje performanse ili su ove default OK i zna li možad neko kako maknit te XBox postavke koje mi prijavljuju igre pri ulasku. Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Sapphire Toxic R9 270X pitanje

ukratko odi na službenu stranicu i skini manualno najnoviju verziju drivera za svoju karticu

http://support.amd.com/en-us/download#

 

drugo,nemoraš ništa dirat po drajverima ako ne misliš klokat,jedino si odaberi(custom instalacija) da ti se ne instalira ReLive ako ne misliš snimat i slično...

 

za bios,obično je položaj prekidača 2 onaj na kojem možeš flešat najnoviji bios(barem je meni tako na hd 7950)

stavi si položaj 2(dok je računalo iskopčano iz struje) i skini si najnoviji bios za svoju karticu ovdje:

https://www.techpowerup.com/vgabios/

ti imaš prekidač,legacy i uefi,tako da si stavi na uefi(pritisnut gumb)

prouči si dobro kako se stavlja novi bios i koji točno da ne sjebeš karticu,imaju čak i programi da si sam editiraš bios po svome(radio sam i to na jednoj drugoj hd7950) ali ako nisi siguran 100%,nemoj to radit

logično je da si staviš najnoviji službeni bios za svoju karticu jer je pretpostavka da će tad i radit najbolje

 

google i postoje razni tutoriali kako se to sve radi

 

ovo za xbox neznam,isključi si to u postavkama unutar igre ako ima

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 12:06 (M4X).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire Toxic R9 270X pitanje
M4X kaže...

ukratko odi na službenu stranicu i skini manualno najnoviju verziju drivera za svoju karticu

http://support.amd.com/en-us/download#

 

drugo,nemoraš ništa dirat po drajverima ako ne misliš klokat,jedino si odaberi(custom instalacija) da ti se ne instalira ReLive ako ne misliš snimat i slično...

 

za bios,obično je položaj prekidača 2 onaj na kojem možeš flešat najnoviji bios(barem je meni tako na hd 7950)

stavi si položaj 2(dok je računalo iskopčano iz struje) i skini si najnoviji bios za svoju karticu ovdje:

https://www.techpowerup.com/vgabios/

ti imaš prekidač,legacy i uefi,tako da si stavi na uefi(pritisnut gumb)

prouči si dobro kako se stavlja novi bios i koji točno da ne sjebeš karticu,imaju čak i programi da si sam editiraš bios po svome(radio sam i to na jednoj drugoj hd7950) ali ako nisi siguran 100%,nemoj to radit

logično je da si staviš najnoviji službeni bios za svoju karticu jer je pretpostavka da će tad i radit najbolje

 

google i postoje razni tutoriali kako se to sve radi

 

ovo za xbox neznam,isključi si to u postavkama unutar igre ako ima

 
tnx!
šta mi donosi to updateanje biosa i dali da ostavim poslije na UEFI ili da držim na Legacy?

16 godina
odjavljen
offline
Sapphire Toxic R9 270X pitanje

Neznam sta donosi,nesto da,pogledaj si opise ako sta pise,stavi si najnoviji sluzbeni za svoju karticu i uefi i najnovije drivere

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 18:32 (M4X).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice