Silni problemi sa 7790 Powercolor grafickom ?!

poruka: 2
|
čitano: 1.396
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Silni problemi sa 7790 Powercolor grafickom ?!

Pozz ekipa, nisam imao izbora nego da se registrujem ovdje i da tražim pomoć od vas.Naime radi se o tome kako već duže vrjeme imam problema sa Powercolor 7790 HD Duo grafickom, problem je takav da ne mogu da nađem odgovarajući driver koji će mi "oslobodit" fps u igrama te na taj način povećati preko 150+ u recimo League of Legends igri.Sve sam pokušavao nema kakvih drivera nisam imao na računaru, reinstalirao sam sistem itd.Da li vi možda imate kakvo iskustvo pa da mi možete pomoći, jednom prilkom sam bio instalirao driver koji mi je pruzio mnogo veći fps u igri mislim da je to bila verzija 13.9 nisam siguran.Znaci fps u igrama mi je bio zakucan.U league of legends igri fps mi je bio preko 250 stalno znači konstantno, no to dugo nije trajalo iz neki meni ne poznati razloga jer driver se jednostavno crashao.Budući da sad imam 13.12 drivere ništa mi nije čudno što mi se crasha windows i igre sto imaju low fps.Pa zamolio bih vas da mi pomogete koliko god možete, da li mislite da ima ovdje neko dobro i solidno rješenje, da li postoji mozda neki fix koji ce tako da kazem "oslobodit" fps u igrama te samim ti povećati užitak igranja.Ne znam više šta da radim pokušao sam skoro sve i došao sam ovdje tražiti pomoć.Nadam se da će neko od nadležnih u ovoj sekcij pomoći. Hvala :) 

N/A
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Silni problemi sa 7790 Powercolor grafickom ?!

Ti se bas zamaras glupostima.

1. Ljudsko oko vidi razliku izmedju 0-60FPS, vise od 60FPS neces ni primjetiti. 60FPS je fluidno, i ljudskom oku se čini kao stvarnost.
2. Monitor nije u stanju prikazati vise od frenkvencije osvjezavanja (refresh rate) koja je postavljena. Vecina, pa cak i modernih monitora ogranicena je na 60-80Hz na visokim rezolucijama. 
Sto je u biti frenkvencija osvjezavanja?
Kao sto samo ime kaze - koliko ce puta u jedinici vremena - sekundi monitor osvjeziti sliku.
60Hz znači da se slika iscrta/osvijezi 60 puta u sekundi. A to ti je jednako 60FPS-a.
Rijetko koji monitor je uopce u stanju prikazati i 200FPS (200Hz) a kamoli tek 250FPS.

3. Bolje ogranici FPS na neku normalnu vrijednost (80FPS npr.) jer time ne forsiras GPU (grafu) da radi na maximumu, ukoliko uopce i moze vise od toga prikazati, što rezultira uštedom na računu za struju, jer grafička manje troši, te produljenim radnim vijekom.
- Jer kazem ti, oko ti NECE registrirati vise od 60FPS zbog svoje tromosti, niti je monitor u stanju prikazati vise.


Dakle ako tebi u igrici pise da igras na 150FPS to nije istina jer ti u biti vidis oko 60FPS.
Igria pokazuje 150FPS-a jer grafa toiko obradi u sekundi, sto naravno neznaci da ti to i vidis.
Ostali FPS-ovi od 60 do 150 su samo gubitak energije.







I don't care that they stole my idea . . I care that they don't have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 5:16 (xZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice