Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

poruka: 172
|
čitano: 115.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Sluzi svrsi,no na njegovom kompu radi.Ima 500w napajanje ja 400,na mom je radila i  odjedan put se blesira,na njegovom uredno radi.Cudno.Hvala.

Dotz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Ako na drugom kompu radi uredno onda nije problem do nje. Probaj drugu grafičku u taj komp.

HD 2900 na 400w napajanju? Koje je napajanje i koliko staro?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

400w 3 god staro Frontier. Na kompu mi je sad hd 4650 i radi bez problema.

Dotz
11 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pozzz...

 

Ovako imam R7750 Core Edition grafu... 

 

Problem je u tome isao sam ju overclokati do kraja... I temp. su cak i ok i sve je super, ali je problem u tome sta kad udem u neki game , tipa  far cry 4  igram mozda nekih 5 do MAX 30 sec, i onda mi jednostavno izbaci error u igiri ..

 

Pokusao sam malo da ju clock i onda neam te greske u igrama, pa me zanima do cega je ... Ostali dijelovi pod MOJ PC ... 

 

 

Hvala ! 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
razermario kaže...

Pozzz...

 

Ovako imam R7750 Core Edition grafu... 

 

Problem je u tome isao sam ju overclokati do kraja... I temp. su cak i ok i sve je super, ali je problem u tome sta kad udem u neki game , tipa  far cry 4  igram mozda nekih 5 do MAX 30 sec, i onda mi jednostavno izbaci error u igiri ..

 

Pokusao sam malo da ju clock i onda neam te greske u igrama, pa me zanima do cega je ... Ostali dijelovi pod MOJ PC ... 

 

 

Hvala ! 

 Jesi clockao pravilno ili samo random uletio s nekakvih taktovima po metodi "hoću vidjeti hoće li raditi"?

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pa preko Catalysta ono sta stisnes desni klik , pa ti izbaci od drivera ono , pojacao sve do kraja , upalio ventilator na 100% i vido kako ce ici , sve je ok , dok ne udem u game , zatim i dode neka greska i izbaci me , kao not respoding ili tako nesta.. : / 

 

A kako ima drukcije da se napravi ? I dali ima neki turial ? 

 

Hvala ! 

Finger Up :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
razermario kaže...

Pa preko Catalysta ono sta stisnes desni klik , pa ti izbaci od drivera ono , pojacao sve do kraja , upalio ventilator na 100% i vido kako ce ici , sve je ok , dok ne udem u game , zatim i dode neka greska i izbaci me , kao not respoding ili tako nesta.. : / 

 

A kako ima drukcije da se napravi ? I dali ima neki turial ? 

 

Hvala ! 

 To je naravno krivi način. Clockaj pravilno ili ne clockaj. Tutoriala ima jako puno i pisanih i video, samo treba potražiti. Slobodno koristi Google i Youtube.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
191x7 kaže...
razermario kaže...

Pa preko Catalysta ono sta stisnes desni klik , pa ti izbaci od drivera ono , pojacao sve do kraja , upalio ventilator na 100% i vido kako ce ici , sve je ok , dok ne udem u game , zatim i dode neka greska i izbaci me , kao not respoding ili tako nesta.. : / 

 

A kako ima drukcije da se napravi ? I dali ima neki turial ? 

 

Hvala ! 

 To je naravno krivi način. Clockaj pravilno ili ne clockaj. Tutoriala ima jako puno i pisanih i video, samo treba potražiti. Slobodno koristi Google i Youtube.

 hmm mislim da nije do toga, to jest siguran sam 100% skinuo sam jos 2 programa za clockati i uvijek je isto kad udem game, btw kad napravim u tim programima kako mislim , svakkao se pomijera i u drugom programu i ako nije aktivan... 

Finger Up :)
16 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Nije kriv program nego metoda. Uništit ćeš si karticu takvim clockanjem.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
191x7 kaže...

Nije kriv program nego metoda. Uništit ćeš si karticu takvim clockanjem.

 Aham ... Daj mi ti reci onda kako bi bilo najbolje to napraviti ? 

Finger Up :)
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
razermario kaže...
191x7 kaže...

Nije kriv program nego metoda. Uništit ćeš si karticu takvim clockanjem.

 Aham ... Daj mi ti reci onda kako bi bilo najbolje to napraviti ? 

 Prema bilo kojem tutorialu nakon što naućiš što trebaš raditi.

To nije poanta ove teme. Ovdje imaš upute kako testirati stabilnost/ispravnost grafičke. Nema veze s overclockingom.

Ponavljam, za clockanje pitaj u odgovarajućoj temi ili googlaj.

 

Da sam htio napisati tutorial o overclockingu, napisao bih ga i sigurno ne bi bio u ovoj temi već bi bila zasebna tema.

No takvih tema već ima i sasvim dovoljno, ne treba još jedna i zato nema smisla da ju se otvara.

 

http://justfuckinggoogleit.com/

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Lega procitaj sta pises, samo se ponavljas ! 

Finger Up :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
razermario kaže...

Lega procitaj sta pises, samo se ponavljas ! 

 Nisam ti ja lega, nisam s tobom ovce čuvao a bome nisam ni u Osijeku trenutno.

Ako već hoćeš clockati, clockaj kao sav razuman svijet, u koracima jedno po jedno (prvo GPU pa VRAM) i nađi stabilne clockove svega zasebno pa onda tek isprobavaj kombinacije (kada znaš koji ti je maksimum čega).

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
191x7 kaže...
razermario kaže...

Lega procitaj sta pises, samo se ponavljas ! 

 Nisam ti ja lega, nisam s tobom ovce čuvao a bome nisam ni u Osijeku trenutno.

Ako već hoćeš clockati, clockaj kao sav razuman svijet, u koracima jedno po jedno (prvo GPU pa VRAM) i nađi stabilne clockove svega zasebno pa onda tek isprobavaj kombinacije (kada znaš koji ti je maksimum čega).

 Nisi mi nista pomogao... A sta ti ovo znaci nisam u OS trenutno ? btw Javi kad budes

Finger Up :)
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
14 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Kako testirati ispravnost integrirane grafičke?

Često imam BSOD sa greškom atikmpag.sys!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Zna li netko čemu služe led lampice na grafičkim karticama? Nekakva dijagnostika? Ne mogu pronaći informacije o tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
godo kaže...

Kako testirati ispravnost integrirane grafičke?

Često imam BSOD sa greškom atikmpag.sys!

Isto kao i s diskretnom. 

 

display name ivo kaže...

Zna li netko čemu služe led lampice na grafičkim karticama? Nekakva dijagnostika? Ne mogu pronaći informacije o tome.

 Na nekima dijagnostika (npr ukazivanje na probleme s napajanjem, ukazivanje na pregrijavanje i slično) na nekim ukras (osvjetljenje).

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pozzz.Neki dan sam stavio novi proc i maticnu.Pa mi je palo na pamet da ocistim detaljno sve.Tako da sam zamjenio i termalnu pastu na svojoj 6850 grafi.Ono sto me malo uplasilo je to dok sam igrao sada maloprije Alien Isolation,pocela je nakon nekog vremena igra ogromno stekati do toga da je sve blokiralo.Nakon sto se od blokiralo,uocio sam da se srusio graficki Catalyst.Jos dok je igra bila upaljena,pokrenuo sam program SpeedFan.Ono sto me neugodno iznenadilo u programu je pisalo da mi temp grafe iznosi -999...Nakon sto sam iskljucio program i ponovno pokrenuo,pokazao mi je temp grafe da je na 76 stupnjeva.Vjerujem da niti to nije malo.Pa me zanima vase misljenje o ovome.Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Endymon kaže...

Pozzz.Neki dan sam stavio novi proc i maticnu.Pa mi je palo na pamet da ocistim detaljno sve.Tako da sam zamjenio i termalnu pastu na svojoj 6850 grafi.Ono sto me malo uplasilo je to dok sam igrao sada maloprije Alien Isolation,pocela je nakon nekog vremena igra ogromno stekati do toga da je sve blokiralo.Nakon sto se od blokiralo,uocio sam da se srusio graficki Catalyst.Jos dok je igra bila upaljena,pokrenuo sam program SpeedFan.Ono sto me neugodno iznenadilo u programu je pisalo da mi temp grafe iznosi -999...(pretpostavljam da je tolika temp napisana radi rusenja Catalyst-a).Nakon sto sam iskljucio program i ponovno pokrenuo,pokazao mi je temp grafe da je na 76 stupnjeva.Vjerujem da niti to nije malo.Pa me zanima vase misljenje o ovome.Hvala

 

16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

76 stupnjeva je OK za grafičku.

-999... ti je očitalo jer ti se driver crashao, koju verziju koristiš? Probaj s 15.7

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

zadnji su driveri gore.Bas ti 15.7

16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Endymon kaže...

zadnji su driveri gore.Bas ti 15.7

 Nakon promjene matične si reinstalirao Windowse?

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Da,sve novo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Endymon kaže...

Da,sve novo.

 Jesi skužio da ti napajanje ima dvije 12V grane, svaka po najviše do 13A što znači da na jednoj 12V grani možeš imati do 156W?

Komp ti najviše koristi 12V rail/ove (kao i svaki drugi moderni komp), 3.3V i 5V se slabo koriste.

U biti imaš napajanje od 312W, nije ni čudo što ti se sruši grafički driver pod opterečenjem JER to ti grafička u tom momentu ostane bez "soka".

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2015 2:31 (191x7).
11 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
191x7 kaže...
Endymon kaže...

Da,sve novo.

 Jesi skužio da ti napajanje ima dvije 12V grane, svaka po najviše do 13A što znači da na jednoj 12V grani možeš imati do 156W?

Komp ti najviše koristi 12V rail/ove (kao i svaki drugi moderni komp), 3.3V i 5V se slabo koriste.

U biti imaš napajanje od 312W, nije ni čudo što ti se sruši grafički driver pod opterečenjem JER to ti grafička u tom momentu ostane bez "soka".

 Znaci zelis reci da mi je napajanje cedi pomalo?

16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pa, racunaj si, ako ti nista nije clockano max potrosnja na 12V - graficka 150W, procesor preko 95W, maticna 30W, svaki disk 10W, svaki ventilator 5W, ram moduli po par W, svaki prikopcani usb uredjaj po 5W ili vise... Lako odes preko 312W.

Ako bas hoces testirati, optereti proc necime i graficku necime, recimo Prime95 za proc i Furmark za grafu, pa budes vidio gasenje/restart napajanja ili reset grafe ili slicno. Samo da napomenem - na vlastitu odgovornost, svako preopterecenje napajanja nosi rizik po komponente.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
191x7 kaže...

Pa, racunaj si, ako ti nista nije clockano max potrosnja na 12V - graficka 150W, procesor preko 95W, maticna 30W, svaki disk 10W, svaki ventilator 5W, ram moduli po par W, svaki prikopcani usb uredjaj po 5W ili vise... Lako odes preko 312W.

Ako bas hoces testirati, optereti proc necime i graficku necime, recimo Prime95 za proc i Furmark za grafu, pa budes vidio gasenje/restart napajanja ili reset grafe ili slicno. Samo da napomenem - na vlastitu odgovornost, svako preopterecenje napajanja nosi rizik po komponente.

 Pokrenuo sam FurMark i ok je proslo.Nikakvi restart

16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Endymon kaže...
191x7 kaže...

Pa, racunaj si, ako ti nista nije clockano max potrosnja na 12V - graficka 150W, procesor preko 95W, maticna 30W, svaki disk 10W, svaki ventilator 5W, ram moduli po par W, svaki prikopcani usb uredjaj po 5W ili vise... Lako odes preko 312W.

Ako bas hoces testirati, optereti proc necime i graficku necime, recimo Prime95 za proc i Furmark za grafu, pa budes vidio gasenje/restart napajanja ili reset grafe ili slicno. Samo da napomenem - na vlastitu odgovornost, svako preopterecenje napajanja nosi rizik po komponente.

 Pokrenuo sam FurMark i ok je proslo.Nikakvi restart

 Nisi dobro pročitao. FurMark optereti samo grafičku. Trebaš opteretiti cijeli komp ili barem najveće potrošače (procesor i grafička).

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Endymon kaže...

Da,sve novo.

 I, jesi testirao ili je strah prevladao?

Twitter: @191x7
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice