Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.582.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 S Rayzenom je onda 38% pa nemoj da ti promakne tih 2% (kojih nikad nećeš vidjeti ni osjetiti s tim grafama) .

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...

Sa intel cpu-om naravno.

kako s kojim i kako na kojoj igri

na njegovom prastarom i5 situacija bi mogla biti obrnuta

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

dečki nemojte toksičariti po ozbiljnim temama  

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Glavas_ZG kaže...

Sa intel cpu-om naravno.

kako s kojim i kako na kojoj igri

na njegovom prastarom i5 situacija bi mogla biti obrnuta

 tocno tak. moj i5 4460 se jako muci ispratit 1070 u igrama di je cpu bitan. riza bi to sazvakao, ispljunio i otiso nesto pojebat.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jovial kaže...
picajzla0707 kaže...
Glavas_ZG kaže...

Sa intel cpu-om naravno.

kako s kojim i kako na kojoj igri

na njegovom prastarom i5 situacija bi mogla biti obrnuta

 tocno tak. moj i5 4460 se jako muci ispratit 1070 u igrama di je cpu bitan. riza bi to sazvakao, ispljunio i otiso nesto pojebat.

 Pa s obzirom da ti je cpu iz 2014 na max boostu od 3.4ghz bila bi sramota da riža nije bolja.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jovial kaže...

 tocno tak. moj i5 4460 se jako muci ispratit 1070 u igrama di je cpu bitan. riza bi to sazvakao, ispljunio i otiso nesto pojebat.

 nije niti s mojim i5 4590 puno bolje, iako mu je turbo na 3,7 ghz i još matična omogućuje taj turbo na svim jezgrama istovremeno

donedavno sam pržio assassins creed origins i bogme u gradovima bi fps drastično padao, dosta niže nego što grafa inače može potegnuti

i nije tu toliko bitna brzina za monitore 60-75hz, nego u takvim igrama jednostavno fali jezgri

 

vrlo vjerojatno da ću nabaviti i7 4790 na 4.0ghz ili još bolje 4790k kojeg moja matična može držati na 4,4ghz na svim jezgrama i onda bi to bilo ok sa gtx 1070 i 60hz monitorom

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Isplati li se mjenjat aorus 1080 za Red Devil Vegu 64...obje imaju jos 2g gare..
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 tocno tak. moj i5 4460 se jako muci ispratit 1070 u igrama di je cpu bitan. riza bi to sazvakao, ispljunio i otiso nesto pojebat.

 nije niti s mojim i5 4590 puno bolje, iako mu je turbo na 3,7 ghz i još matična omogućuje taj turbo na svim jezgrama istovremeno

donedavno sam pržio assassins creed origins i bogme u gradovima bi fps drastično padao, dosta niže nego što grafa inače može potegnuti

i nije tu toliko bitna brzina za monitore 60-75hz, nego u takvim igrama jednostavno fali jezgri

 

vrlo vjerojatno da ću nabaviti i7 4790 na 4.0ghz ili još bolje 4790k kojeg moja matična može držati na 4,4ghz na svim jezgrama i onda bi to bilo ok sa gtx 1070 i 60hz monitorom

 tocno to sam i ja mislio. 4790k je od 150 do 200 eura i sa 1070 izdrzat ce vrlo solidno jos bar 2-3 godine.

 

s druge strane, riza 5 apgrejd sa ramom i mobo dodje cca 300 eura. 50 eura vise za otprilike slicne performanse. svoj 4460 bild mogu prodat za 300 do 400 eura i time sam pokrio skok na novu platformu.

 

ako sad pljunem 200eura za 4790k i drzim ga jos minimalno 3 godine, ne vjerujem da cu za njega 2021 dobit 300 eura... tako da mi se trenutno cini pametnije uskocit na plodna polja rize.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
galinjo24 kaže...
Isplati li se mjenjat aorus 1080 za Red Devil Vegu 64...obje imaju jos 2g gare..

 ne

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jovial kaže...
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 tocno tak. moj i5 4460 se jako muci ispratit 1070 u igrama di je cpu bitan. riza bi to sazvakao, ispljunio i otiso nesto pojebat.

 nije niti s mojim i5 4590 puno bolje, iako mu je turbo na 3,7 ghz i još matična omogućuje taj turbo na svim jezgrama istovremeno

donedavno sam pržio assassins creed origins i bogme u gradovima bi fps drastično padao, dosta niže nego što grafa inače može potegnuti

i nije tu toliko bitna brzina za monitore 60-75hz, nego u takvim igrama jednostavno fali jezgri

 

vrlo vjerojatno da ću nabaviti i7 4790 na 4.0ghz ili još bolje 4790k kojeg moja matična može držati na 4,4ghz na svim jezgrama i onda bi to bilo ok sa gtx 1070 i 60hz monitorom

 tocno to sam i ja mislio. 4790k je od 150 do 200 eura i sa 1070 izdrzat ce vrlo solidno jos bar 2-3 godine.

 

s druge strane, riza 5 apgrejd sa ramom i mobo dodje cca 300 eura. 100 do 150 eura vise, za otprilike slicne performanse. svoj 4460 bild mogu prodat za 300 do 400 eura i time sam pokrio skok na novu platformu i ustedio oko 150 eura. ako prodam monitor, za nekih sto eura mogo bi ubost novi freesync na 100 Hz. time bi me skok na novu platformu, plus freesync monitor doso oko 200 eura.

 

ako sad pljunem 200eura za 4790k i drzim ga jos minimalno 3 godine, ne vjerujem da cu za njega 2021 dobit 300 eura... tako da mi se trenutno cini pametnije uskocit na plodna polja rize.

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jovial kaže...

 tocno to sam i ja mislio. 4790k je od 150 do 200 eura i sa 1070 izdrzat ce vrlo solidno jos bar 2-3 godine.

 

s druge strane, riza 5 apgrejd sa ramom i mobo dodje cca 300 eura. 50 eura vise za otprilike slicne performanse. svoj 4460 bild mogu prodat za 300 do 400 eura i time sam pokrio skok na novu platformu.

 

ako sad pljunem 200eura za 4790k i drzim ga jos minimalno 3 godine, ne vjerujem da cu za njega 2021 dobit 300 eura... tako da mi se trenutno cini pametnije uskocit na plodna polja rize.

možda je bolje gledati 4790 non k, pod prvo razlika je 10 posto u brzini što i nije bogzna što, a može ga se možda nabaviti dosta jeftinije

meni se upravo ukazala prilika za sto ili čak manje eurića u jednoj švapskoj firmi koja se rješava office računala sa i5 i i7 procesorima za jeftine novce

kolega sebi nabavlja cijelu uredsku konfu sa 12gb rama i i7 haswell ili malo noviji za 300 eura, a možda uspije i meni zbaviti samo procesor za stotku

 

pa da ga dobijem i za 150 eura, prodam svojeg i5 za 300-400 kunića i opet me ne izađe taj upgrade previše, a neću biti daleko s perfomansama od nekog rajzena srednje klase koji bi me koštao poprilično s obzirom da moram mijenjati sve, od ploče do rama

s tim 4790 mogu izdržat do sljedeće godine kad izađu rajzeni na 7nm, novi fičri poput pcie 4.0 i slično, možda i novi ddr5, pa da ipak imam neki zalog za budućnost

ove sad platforme već su na zalazu karijere, bilo rajzen refresh ili ovaj intelov 14+++++ refresh refreshovog refresha

 

14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Malo sam konsterniran performansama RX570 u Dishonored 2.... Very low (37fps) i ultra (25fps)....

 

Rezolucija......... 1600*900 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 tocno to sam i ja mislio. 4790k je od 150 do 200 eura i sa 1070 izdrzat ce vrlo solidno jos bar 2-3 godine.

 

s druge strane, riza 5 apgrejd sa ramom i mobo dodje cca 300 eura. 50 eura vise za otprilike slicne performanse. svoj 4460 bild mogu prodat za 300 do 400 eura i time sam pokrio skok na novu platformu.

 

ako sad pljunem 200eura za 4790k i drzim ga jos minimalno 3 godine, ne vjerujem da cu za njega 2021 dobit 300 eura... tako da mi se trenutno cini pametnije uskocit na plodna polja rize.

možda je bolje gledati 4790 non k, pod prvo razlika je 10 posto u brzini što i nije bogzna što, a može ga se možda nabaviti dosta jeftinije

meni se upravo ukazala prilika za sto ili čak manje eurića u jednoj švapskoj firmi koja se rješava office računala sa i5 i i7 procesorima za jeftine novce

kolega sebi nabavlja cijelu uredsku konfu sa 12gb rama i i7 haswell ili malo noviji za 300 eura, a možda uspije i meni zbaviti samo procesor za stotku

 

pa da ga dobijem i za 150 eura, prodam svojeg i5 za 300-400 kunića i opet me ne izađe taj upgrade previše, a neću biti daleko s perfomansama od nekog rajzena srednje klase koji bi me koštao poprilično s obzirom da moram mijenjati sve, od ploče do rama

s tim 4790 mogu izdržat do sljedeće godine kad izađu rajzeni na 7nm, novi fičri poput pcie 4.0 i slično, možda i novi ddr5, pa da ipak imam neki zalog za budućnost

ove sad platforme već su na zalazu karijere, bilo rajzen refresh ili ovaj intelov 14+++++ refresh refreshovog refresha

 

 ako imas jos kojeg prijatelja koji rashoduje opremu po tim cijenama, ja se biljezim :D slazem se sa tobom, ali radi se o prilicno specificnom slucaju koij ce se meni tesko ponovit. morat cu jos malo razmislit u kojem pravcu se maknuti od ovog mog i5 4460. 

12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Malo sam konsterniran performansama RX570 u Dishonored 2.... Very low (37fps) i ultra (25fps)....

 

Rezolucija......... 1600*900 

 Dobro barem imaš freesync na onom 32 AOC-u.  

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mislioc kaže...
ansha kaže...

Malo sam konsterniran performansama RX570 u Dishonored 2.... Very low (37fps) i ultra (25fps)....

 

Rezolucija......... 1600*900 

 Dobro barem imaš freesync na onom 32 AOC-u.  

Je, od 48-75fps 

 

Al ova scena i dio levela je malo sjeban sta se zahtjevnosti tice, al opet 1080-ka drzi 48-50fps na 2560*1440 Ultra... Na 1600*900 i Very low je na ~115fps kad je rx na 37fps....

 

 

EDIT: Ako hocete igrat Dishonored 2 uzmite nvidiju, ovo je stutter fest bez obzira na postavke i rezoluciju na rx-ici....

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 16:54 (ansha).
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa. Može neka preporuka za grafičku do nekih 800kn da može igre vrtit (NBA, Fifa, Manager, GTA V, Witcher 3 i tako te). Procesor je AMD FX X8 8300 AM3+, a matična Gigabayte Ga 970a Ds3p. Napajanje 550w..

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

GTX1050Ti, ali za sitno više imaš GTX1060 3GB.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mikrofonija kaže...

Pozdrav ekipa. Može neka preporuka za grafičku do nekih 800kn da može igre vrtit (NBA, Fifa, Manager, GTA V, Witcher 3 i tako te). Procesor je AMD FX X8 8300 AM3+, a matična Gigabayte Ga 970a Ds3p. Napajanje 550w..

 

 Ponudiš 100eura https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/palit-gtx-1050ti-oglas-26799893

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mikrofonija kaže...

Pozdrav ekipa. Može neka preporuka za grafičku do nekih 800kn da može igre vrtit (NBA, Fifa, Manager, GTA V, Witcher 3 i tako te). Procesor je AMD FX X8 8300 AM3+, a matična Gigabayte Ga 970a Ds3p. Napajanje 550w..

 

 Eh da i da napomenem više bi volija da mi nove preporucite, ne rabljene.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Nove nemoj ni gledat za 800kn nego kupi neku GTX 1060 i dobar si. Jest malo više od 800kn ali se isplati, s obzirom na novo što se može kupiti za taj novac

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Poz, imam procesor fx 6300 i neko socijalno napajanje od 500w. Koju graficku da uzmem do 1000 kuna a da ne moram mjenjat napajanje i da nema veliki bottleneck u odnosu na cpu?

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

 

EDIT: Ako hocete igrat Dishonored 2 uzmite nvidiju, ovo je stutter fest bez obzira na postavke i rezoluciju na rx-ici....

 Odigrao sam Dishonorede (sva 3) prije pola godine, na istom monitoru u kombinaciji s Furyjem, kresao jesam detalje, ali guralo je dobro. Da nije ujeban driver?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ducky1012 kaže...

Poz, imam procesor fx 6300 i neko socijalno napajanje od 500w. Koju graficku da uzmem do 1000 kuna a da ne moram mjenjat napajanje i da nema veliki bottleneck u odnosu na cpu?

 

 probaj naći gtx 1060 3gb na njuški sa godinu-dvije garancije

i s njom ćeš biti u bn na cpu zahtjevnijim igrama, no to ti je najbolja opcija za tu lovu i tvoj procesor

rx 470/570 ili rx480/580 nemoj gledati jer ćeš pored bn biti u sranju i sa cpu overheadingom i radit će ti grafe dosta lošije od nevidije

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nasao sam na neku povnu iz mog grada rx560 i gtx960 ali ne znam ocu li morati mjenjat napajanje

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Paolo Maldini kaže...
ansha kaže...

 

EDIT: Ako hocete igrat Dishonored 2 uzmite nvidiju, ovo je stutter fest bez obzira na postavke i rezoluciju na rx-ici....

 Odigrao sam Dishonorede (sva 3) prije pola godine, na istom monitoru u kombinaciji s Furyjem, kresao jesam detalje, ali guralo je dobro. Da nije ujeban driver?

Koja sva 3? Treci ne postoji... Nije driver ujeban, igra se jednostavno daleko bolje vrti na nvidiji, sa RX570 ovaj level koji sad radim ne radi glatko neovisno o postavkama. Dal tu i Ryzen pridonosi ne bi htio nagadjat, al gpu je stalno na 100% pa sumnjam da tu procesor imautjecaja...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ducky1012 kaže...

Nasao sam na neku povnu iz mog grada rx560 i gtx960 ali ne znam ocu li morati mjenjat napajanje

 ako ćeš slabiju od 1060 onda radije gledaj 1050ti, jača je dosta od rx560

jača je nešto i od 960 i vjerojatno ima duplo više rama (ako 960 nije isto sa 4gb), a svakako ti je bolja za napajanje jer manje troši

 

međutim s cijenama oko 1000 kuna totalno je neisplativa u odnosu na 1060 3gb, koja je puno jača i možda je možeš dobiti za malo više od soma kuna

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
Paolo Maldini kaže...
ansha kaže...

 

EDIT: Ako hocete igrat Dishonored 2 uzmite nvidiju, ovo je stutter fest bez obzira na postavke i rezoluciju na rx-ici....

 Odigrao sam Dishonorede (sva 3) prije pola godine, na istom monitoru u kombinaciji s Furyjem, kresao jesam detalje, ali guralo je dobro. Da nije ujeban driver?

Koja sva 3? Treci ne postoji... Nije driver ujeban, igra se jednostavno daleko bolje vrti na nvidiji, sa RX570 ovaj level koji sad radim ne radi glatko neovisno o postavkama. Dal tu i Ryzen pridonosi ne bi htio nagadjat, al gpu je stalno na 100% pa sumnjam da tu procesor imautjecaja...

 1, 2 i Death of the Outsider, trebao je biti DLC ali je izdan samostalno.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Paolo Maldini kaže...
ansha kaže...
Paolo Maldini kaže...
ansha kaže...

 

EDIT: Ako hocete igrat Dishonored 2 uzmite nvidiju, ovo je stutter fest bez obzira na postavke i rezoluciju na rx-ici....

 Odigrao sam Dishonorede (sva 3) prije pola godine, na istom monitoru u kombinaciji s Furyjem, kresao jesam detalje, ali guralo je dobro. Da nije ujeban driver?

Koja sva 3? Treci ne postoji... Nije driver ujeban, igra se jednostavno daleko bolje vrti na nvidiji, sa RX570 ovaj level koji sad radim ne radi glatko neovisno o postavkama. Dal tu i Ryzen pridonosi ne bi htio nagadjat, al gpu je stalno na 100% pa sumnjam da tu procesor imautjecaja...

 1, 2 i Death of the Outsider, trebao je biti DLC ali je izdan samostalno.

To je ekspanzija, nebitno dal je standalone ili ne, i prvi dio je imao 2 ekspanzije....

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ducky1012 kaže...

Poz, imam procesor fx 6300 i neko socijalno napajanje od 500w. Koju graficku da uzmem do 1000 kuna a da ne moram mjenjat napajanje i da nema veliki bottleneck u odnosu na cpu?

 

 Gtx 1050ti ce radit bez problema ja sam ju stavio i na 280w napajanje i radi bez problema i za taj cpu je dobra cak ce i nju cpu kocit malo

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sve ovisi koje napajanje od 280w. Normalno da je dosta ako je rijec o solidnom napajanju dok recimo za šrotkes tipa MS od "600w" nisi siguran da moze isporuciti ni 100w bez da se zadimi.

Sve je to nagadjnje dok ne napise koje tocno "socijalno" napajanje ima.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice