Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.587.787
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

 Koliko je ova x puta jaca od te 1050ti toliko je skuplja... po dedi XXX to je po mjeri ulaganje 

Dosadniji si od pravih picajzli idem rokati bf a ne se tu s tobom oko gluparija natezati 

 još da ima proporcionalno i tako dobar hladnjak, gdje bi ti bio kraj... sad bi gejmao bf na naklokanom grafom do ibera na 65 stupnjeva sa 30% venta.... 

 

ajde igraj, igraj, jebiga, ne znaju svi ubost pravu stvar kao mi starci, za to treba iskustva... 

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bi vam preporucio da uzmete gt730 i drzite se te kartice jedno 6 mjeseci pa vam nece smetati nista.

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

 Koliko je ova x puta jaca od te 1050ti toliko je skuplja... po dedi XXX to je po mjeri ulaganje 

Dosadniji si od pravih picajzli idem rokati bf a ne se tu s tobom oko gluparija natezati 

 još da ima proporcionalno i tako dobar hladnjak, gdje bi ti bio kraj... sad bi gejmao bf na naklokanom grafom do ibera na 65 stupnjeva sa 30% venta.... 

 

ajde igraj, igraj, jebiga, ne znaju svi ubost pravu stvar kao mi starci, za to treba iskustva... 

 mislim da je krajnje vrijeme da deda XXX ispriča kako se nabavljaju kartice, a ni ti nisi daleko sa svojom nabavkom i majnanjem, da mladi naraštaji ako još nisu, čuju te korisne i poučne priče 

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Znaš kad skužiš da si star? Ne kad se počneš ponavljati, to počne puno ranije. Star si kad znaš da se ponavljaš, al te nije briga. :)))
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ak treba ja ponovim kak se nabavljaju kartice, i nije me briga kaj ponavljam

 

a ak je ponavlajnje mjerilo samo treba pogledati prepirke koje se periodički ponavljaju u krug kod nekih

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 23:10 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

meni izgleda ko da zvrlji 200% jache od ostalih...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ima puno modela koji su tisi, hladniji, a sva sreca i puno ljepsi...
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...
Ima puno modela koji su tisi, hladniji, a sva sreca i puno ljepsi...

 Naravno.

Samo je on pitao zašto je ovaj model preko 1000kn jeftiniji od ostalih 1080 kartica. 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Je li se neko susreo sa nitro + se rx 580 8 gb, kakva je kartica, trenutno je imam povoljno sa 2 god garancije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Prakticki savrsena 580-ka. Koliko je povoljna?

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
190 eura
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bilo je 4gb varijanti za 1000 kn pulse verzija, i 1100 gigabyte. Kolioko je isplativije 4gb vrama nadoplatiti 500kn je do tebe, a internet kaže da je super izvedba kako mi se čini, zadovoljan sam svojom rx 480tkom, a rx580 su još bolje u toj izvedbi 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 14:16 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Gdje si to našao? Uglavnom dali se meni isplati više gtx 1060 6gb ili rx 580 8 gb znam da mi je napajanje kanp za rx 580 Ali trenutno ima akcija gdje se dobije 4 igre tko kupi rx 580 tako da ako igre posebno prodam ispadne me graf skoro 100e jeftinije... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 14:16 (CroVandal).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Stalno refresham njuškalo i letgo, bude jako dobrih ponuda. Sumnjam da bi se nešto desilo da staviš rx580tku, ali malo se mrštim na tu ideju sa 400w napajanjem 

A još imaš ryzen sa OC-om. Stavi ti nvidiju :D

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 14:19 (maks0806).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Prijatelju u BiH nema jeftinije, inace ista cijena je i verzije od 4 gb, pa mi dode na isto.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ryzen sa OC om ne troši preko 100w a grafu ne mislim dizat sa tim napajanjem... Napajanje ima 2x 8pin konektora za gpu a rx 580 treba samo 1...

Evo koga zanima ponuda 

https://www.amd.com/en/gaming/featured-games

Posto su sve nove igre prodao bi se brzo za dobru lovu. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Onda si bez brige :)

A svakako bih radije osobno AMD zbog gluposti što zeleni rade sa driverima

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Definitivno amd, oni konstantno poboljsavaju drivere, pa evo rx 570 se izjednacila sa gtx 1060 3gb u zadnjih godinu dana

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pacijent007 kaže...

Definitivno amd, oni konstantno poboljsavaju drivere, pa evo rx 570 se izjednacila sa gtx 1060 3gb u zadnjih godinu dana

 Isto tako se 1060 6gb izjednačila sa Vegom 56.

 

P.S. Ne lupetaj

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 14:49 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gtx 1060 mi je osobno draža i htio sam ju uzet ali sam vidio ponudu od Amd a pa se malo zamislio... Ipak je 400w malo preknap sa clockanim ryzen om... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pacijent007 kaže...

Definitivno amd, oni konstantno poboljsavaju drivere, pa evo rx 570 se izjednacila sa gtx 1060 3gb u zadnjih godinu dana

nema tu više baš nekog unaprjeđenja kroz drivere

sve se to svodi na par posto razlike, što je praktično nezamjetljivo 

 

evo ovdje su testirali napredak kroz drivere, nevidija je u osam mjeseci dobila manje od 5%, a bogme nije niti amd baš puno bolji - r9 fury se pomakla 5-6 posto kroz 18 mjeseci!!!

toliko o fine wine, nekad bilo sad se spominjalo

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Eto...Fine rakija.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Vege su bile flop otpocetka, prenahajpane a nisu dale rezultate koje su obecavale i plus su jos bile skuplje nego se ocekivalo. S druge strane rx 570 i 580 su dobro pozicionirani i realno, toliko je mala razlika izmedu njih i gtx 1060 da je zanemarivo i stvar je osobne preference i cijene po kojoj mozes dobit jednu ili drugu.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pacijent007 kaže...

Vege su bile flop otpocetka, prenahajpane a nisu dale rezultate koje su obecavale i plus su jos bile skuplje nego se ocekivalo. S druge strane rx 570 i 580 su dobro pozicionirani i realno, toliko je mala razlika izmedu njih i gtx 1060 da je zanemarivo i stvar je osobne preference i cijene po kojoj mozes dobit jednu ili drugu.

 samo što se 570 i 580 vrlo teško riješit kad ih kupiš za razliku od gtx 1060

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Je po cijeni koju ljudi traze. Ako su im performanse iste onda ih i daj po istoj cijeni. Ljudi bi prodali rx 570/580 po 1500 kn a 1060 3gb ide za 1000...stavi rx 580 za 1000-1100 pa niko nece kupit gtx 1060 3gb osim ako ga napajanje blokira

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pacijent007 kaže...

Je po cijeni koju ljudi traze. Ako su im performanse iste onda ih i daj po istoj cijeni. Ljudi bi prodali rx 570/580 po 1500 kn a 1060 3gb ide za 1000...stavi rx 580 za 1000-1100 pa niko nece kupit gtx 1060 3gb osim ako ga napajanje blokira

Zapravo nije točno, na balkanu Nvidiu puno lakše prodaš nego AMD bez obzira na cijenu. Ne mogu ti nabroajti koliko puta sam susreo ljude koji su spremni i nadoplatiti po 200-300kn više samo da uzmu Nvidiu, nema veze što je isti rang snage.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pacijent007 kaže...

Je po cijeni koju ljudi traze. Ako su im performanse iste onda ih i daj po istoj cijeni. Ljudi bi prodali rx 570/580 po 1500 kn a 1060 3gb ide za 1000...stavi rx 580 za 1000-1100 pa niko nece kupit gtx 1060 3gb osim ako ga napajanje blokira

 Nije točno

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Onda su idioti nemam sto drugo za reci. S jedne strane placu kako 3gb nije dosta za karticu a kad imaju alternativu sa 4 i 8gb onda to ne gledaju. Ljudi se valjda vole razbacivat s novcima i misle da ako kartica ima 40w manji tdp da ce ustedit na struji ili bog zna sto.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice