Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.584.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sto se novih tice jedino GTX1060 6GB. Ako ti nije hica cekaj smirenje trzista kao vecina nas :)

13 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

A čekam da, nije mi frka, taman da se do božića počastim nečime, ali gledam sad što bi to moglo bit. 
nikaad nisam imao top of the line jer smatram da ne vrijedi toliko novca lupat u to jer nije životna nužnost, ali prijatelj mi bacio bubu u uho da kad vega izađe da će bit svašta, i da čekam rujan listopad

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmes si onda sad neki freesync monitor (vidim da si trazio savjet i za to) i onda neku AMD grafu kad budu normalne cijene i uzivas.

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Uzmes si onda sad neki freesync monitor (vidim da si trazio savjet i za to) i onda neku AMD grafu kad budu normalne cijene i uzivas.

 A da, gledam uzeti to u dogledno vrijeme ako ostane šta lovice. Prvo grafa onda monitor, iako muči me taj 4k i te sheme.
Meni je 1080p sasvim dovoljno, neam love pratit na 4k, ali jel mi greška sad ulagat u to ili čekat pa ići na 4k gaming, što me toliko iskreno i ne privlači. Više sam budget gamer.

 

Ako ti se da pojasniti freesync monitor? Nešto kao g-sync od nvidije?

hvala

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 14:18 (fila2208).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, ista stvar kao gsync kod nvide samo sto je to puno jeftinije kod AMD-a.

4K je preskup sport, za to onda trebas grafe tipa GTX1080Ti. Rađe idi na 1080p freesync monitor i neku grafu tipa RX580 i uzivas u igranju na viskoim detaljima.

 

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Da, ista stvar kao gsync kod nvide samo sto je to puno jeftinije kod AMD-a.

4K je preskup sport, za to onda trebas grafe tipa GTX1080Ti. Rađe idi na 1080p freesync monitor i neku grafu tipa RX580 i uzivas u igranju na viskoim detaljima.

 

 Da, to sam i razmišljao, ne drkam na te super high rez skupe stvari. Tj. drkam ali neam novca kad imam ostale segmente u životu.

Znači samo ti monitori koji su navedeni kao freesync podržavaju to na amd karticama...a to je točno što, morat ću ić malo informirat se.

Kupim komp i kompletno izađem iz toga svega pa dok opet ne moram nešto kupovati onda se moram vratit u opticaj s info :)

hvala

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fila2208 kaže...
ibme74 kaže...

Da, ista stvar kao gsync kod nvide samo sto je to puno jeftinije kod AMD-a.

4K je preskup sport, za to onda trebas grafe tipa GTX1080Ti. Rađe idi na 1080p freesync monitor i neku grafu tipa RX580 i uzivas u igranju na viskoim detaljima.

 

 Da, to sam i razmišljao, ne drkam na te super high rez skupe stvari. Tj. drkam ali neam novca kad imam ostale segmente u životu.

Znači samo ti monitori koji su navedeni kao freesync podržavaju to na amd karticama...a to je točno što, morat ću ić malo informirat se.

Kupim komp i kompletno izađem iz toga svega pa dok opet ne moram nešto kupovati onda se moram vratit u opticaj s info :)

hvala

Evo ti onda malo literature da ti olakšam klik

13 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala na vremenu i volji, rijetkost danas da netko hoće pomoć bez nepotrbnih rasprava šta će ti to idi ovo itd.

:)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fila2208 kaže...

Hvala na vremenu i volji, rijetkost danas da netko hoće pomoć bez nepotrbnih rasprava šta će ti to idi ovo itd.

:)

 

A za to forum i sluzi, kome se neda i nema volje ne mora ni komentirati 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

A za to forum i sluzi, kome se neda i nema volje ne mora ni komentirati 

 Aj mi reci jos ovo pitanje za tebe?

 

Napajanje slika 1 oce valjat za  ovu grafu

 

https://www.asus.com/Graphics-Cards/EN9800GTDI1GD3/overview/

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dragec0 kaže...
ibme74 kaže...

A za to forum i sluzi, kome se neda i nema volje ne mora ni komentirati 

 Aj mi reci jos ovo pitanje za tebe?

 

Napajanje slika 1 oce valjat za  ovu grafu

 

https://www.asus.com/Graphics-Cards/EN9800GTDI1GD3/overview/

 Kupi pošteno napajanje, nemoj polovno i nemoj na napajanju štedit,kad ono crkne, može povuć dosta komponenti

Trust nobody, become the best !
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mr.ddevil kaže...
dragec0 kaže...
ibme74 kaže...

A za to forum i sluzi, kome se neda i nema volje ne mora ni komentirati 

 Aj mi reci jos ovo pitanje za tebe?

 

Napajanje slika 1 oce valjat za  ovu grafu

 

https://www.asus.com/Graphics-Cards/EN9800GTDI1GD3/overview/

 Kupi pošteno napajanje, nemoj polovno i nemoj na napajanju štedit,kad ono crkne, može povuć dosta komponenti

Ma rečeno mu je to već 100 puta ali on opet traži ta neka polunapajanja. prvo je kupovao novo još tamo u 5. mjesecu i očito ga niakd nije ni kupio, sad opet traži neka polovna. Neda mi se više ni odgovarati na jedna te ista pitanja.

Zadnji što ću ti reći ako ti je već žao dati 300kn za pošteno napajanje od 400w imaš ovih par izbora za oko 200kn:

Fortron Hyper 500 80+ 250kn klik - 

Corsair CX430 80+ Bronze 250kn klik (probaj spustit na 200kn, ako hoće uzmi)
XFX PRO 450w 80+ Bronze 250kn klik (probaj spustiti na jedno 180-200kn pa uzmi)

 

Na napajanje ne treba štedit, i dalje sam mišljenja da uzmeš 300kn i odeš kupiti HEXE od 400W. Štediti na tome je glupo, to je kao da vožaš novog Audia na felgama i gumama od stare Opel Corse.

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa vidite da imam Fortron u -Moj PC- netrazim ja za sebe nego za legu koji nije prijavljen na Forum pa pita ljude koji se kuzi u to te je slabijeg imovinskog stanja jbg

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Onda radije racionalno neka rasporedi po komponentama, bolje nego da zbog napajanja odu komponente
Trust nobody, become the best !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mr.ddevil kaže...
Onda radije racionalno neka rasporedi po komponentama, bolje nego da zbog napajanja odu komponente

 A pazi ja koji sam platio za ovu konfu pod -Moj pc- 300kn i fortron 170kn s garom 1god=470kn i da pazim i strahujem oce li mi komp crknut danas sutra zbog napajanja Fortron briga me opet dam za godinu-dvije ak crkne 500kn i kake veze nemam ja komp od 5000kn da bih moro strahovat XD

 

Naravno ja si trazim grafu neku dobru al kad nema bit cu na integriranoj i sta sad!

 

Sta moze mi sutra crknut Maticna kupim novu sta crkne jbg sve je to potrosni materijal radi dok radi

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

eto vega izasla koju sam cekao da vidim sta ce napraviti, i ne znam dal cekati da dodju ne referentne zbog freesync monitora kojeg imam i jos 4k.

 

mogu uzeti zotac 1080 mini za 509€ novu iz trgovine.

 

Da li ce sta padati cijene pa da se strpim jos jedno mj dana ili uzeti, nisam bas pametan.

 

 

Najgore mi je zbog monitora, a ova zotac mi se cini ok. 8gb verzija

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
osobno ne volim mini verzije- zbog buke i zagrijavanja
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Vidit cemo cijene u EU, ako bude isplativo onda bolje RX zbog monitora

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo mene opet 

posto su bili godisnji,jos nisam uzeo graficku ali sad je stvarno vrijeme,

zanima me dali je bolje uzeti novu GeForce GTX 1050Ti, 4GB  ILI  R9 380 2 gb polovnu

nova 1050ti je skuplja do 300 kuna od polovne r9 380

 

dali je velika razlika u snazi izmedu te 2 kartice?

 

 

robi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ces traziti rabljenu R9 380 gledaj model sa 4GB, nikako sa 2GB. 

R9 380 ti je nesto jaca kartica od GTX1050Ti.

Takoder pogledaj (jel nekim cudom) ima GTX970 za te novce.

Ako ne mozes naci te dvije gore spomenute po nekoj razumnoj cijeni ja bi uzeo GTX1050Ti za 1.300kn (imas gogabyte model sa dva venta u mall.hr).

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozz ljudi tribala bi mi mala pomoc oko graficke kartice.Ovako prije par dana san prisa na ryzen 5 1600 i trenutno iman graficku 7950 pa sada san mislio uzet graficku do 2000kn igran na full hd monitoru i ne mislin tako brzo prijeci na vecu rezoluciju e sada koja bi bila dobra graficka za te novce da mogu igrat bez problema skoro pa sve na high eto fala lijepa unaprid pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
crosshair kaže...

Pozz ljudi tribala bi mi mala pomoc oko graficke kartice.Ovako prije par dana san prisa na ryzen 5 1600 i trenutno iman graficku 7950 pa sada san mislio uzet graficku do 2000kn igran na full hd monitoru i ne mislin tako brzo prijeci na vecu rezoluciju e sada koja bi bila dobra graficka za te novce da mogu igrat bez problema skoro pa sve na high eto fala lijepa unaprid pozz

Do 2k kn novo jedino gtx 1060 3gb, polovno mozda uleti 6gb verzija ili rx-ica kakva..

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
crosshair kaže...

Pozz ljudi tribala bi mi mala pomoc oko graficke kartice.Ovako prije par dana san prisa na ryzen 5 1600 i trenutno iman graficku 7950 pa sada san mislio uzet graficku do 2000kn igran na full hd monitoru i ne mislin tako brzo prijeci na vecu rezoluciju e sada koja bi bila dobra graficka za te novce da mogu igrat bez problema skoro pa sve na high eto fala lijepa unaprid pozz

Ako ti ne smeta što ima samo 2 god garancije možeš si anručiti ovu GTX1060 6Gb za 2.200kn
klik

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A sto se tice amd kartica kako je sa njima sta mogu uzet za te pare da valja??

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nema ih zbog rudara.... Tj ima ali kostaju 2.5k+

14 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kolega na forumu prodaje (bug mali oglasi) rx580 4gb za 2100 kn, stara 3mj i ima još garancije preko 2 i pol godine.. Da se spusti na 2000 bi bilo sasvim ok.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma to je previse, rx580 je jedva nesto jaca od gtx 970 koje su debelo jeftinije i imas ih uredne s garancijom..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dennocro kaže...

eto vega izasla koju sam cekao da vidim sta ce napraviti, i ne znam dal cekati da dodju ne referentne zbog freesync monitora kojeg imam i jos 4k.

 

mogu uzeti zotac 1080 mini za 509€ novu iz trgovine.

 

Da li ce sta padati cijene pa da se strpim jos jedno mj dana ili uzeti, nisam bas pametan.

 

 

Najgore mi je zbog monitora, a ova zotac mi se cini ok. 8gb verzija

 sad gledam trgovine kod nas, msi 1080 mogu dobiti za 3640kn bez PDV-a uzeo bi preko firme. jel gigabyte bolja od msi ili asus, cijena nije neka razlika?

 

ne znam dal mi se uopce ispalti cekati vegu 56 a pitanje je kolko ce kostati, a nije bolja od 1080

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Vega 56 ce poskupiti 100$/€ tako da nema uopce smisla pricati o tome. Uzmi 1080, a koju firmu nije toliko bitno. Ja bi uzeo msi, ali cisto zato jer sam imao dobrih iskustva sa njihovim proizvodima i supportom.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

To o poskupljivanju su puka nagadanja, veci razlog za ne kupit vegu je sto trenutno ima samo referentnih modela.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice