Zanima me najbolja grafička i procesor!

poruka: 24
|
čitano: 7.574
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

imam u planu procesor i5 i ati radeon 4770 dal je to dobro..??

i jos nesto..koje su matične ploče sa ddr5 i dal su skuplje od ostalih....(jer je grafička ddr5)

help

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 14:28 (jez_cro).
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!
jez_cro kaže...

imam u planu procesor i5 i ati radeon 4770 dal je to dobro..??

i jos nesto..koje su matične ploče sa ddr5 i dal su skuplje od ostalih....(jer je grafička ddr5)

help

Ram na grafičkoj nema veze sa ram-om na matičnoj (ddr 2, ddr 3 u današnje vrijeme).

 


Uzmi slabiji procesor i jaču grafičku, dobiješ više fps-a tako.

 

Recimo phenom II x3 720/ athlon x4 620 + am3 matična (ddr3) + 4GB ram-a + HD5850

 

Matična za amd-a će te doći ccca 600kn, proc 700-900kn, rami 600-700kn i grafička 1860kn,ali ćeš se bome naigrat. To ti je jače do 2x od ovog tvoga.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 14:35 (Hyperion).
14 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

Prvo bitno je da navedeš koliko novaca misliš dat da vidimo šta se može predložit. Drugo mislim da je bolje ić na neku jaču grafičku ali naravno opet kažem sve ovisi o novcima koje misliš dat. Treće matične sa DDR5 memorijom ne postoje bar zasad. To što ti grafička ima GDDR5 memoriju nema veze i to nek te ne brine jer nečeš imat problema (dakle nema veze što je matična DDR3, a grafička GDDR5.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

pa ša nije dobra ova 4770 čitao sam neš o tome da je super..

a samo je 700kn..

pa možete mi onda preporučiti neku grafičku da podržava sve novije igre a da je do 1300-1400kn

Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!

Uzmi ili 4890 ili 5770. Nalaze se u tom cjenovnom rangu.

Meda
14 godina
neaktivan
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

Uzmi Ati Radeon HD 5770

 
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

ma daj slusaj hyperiona, neka je naporan sa svojom serijom 58xx, ali je u pravu. uzmi to kj ti je napisao i igrat ces se puno dulje nego s 5770 ili 4890... te grafe su malo slabije a puno jeftinije, ali uskoro ce se vidjet razlika....

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

Grafička kartica u rangu 1300-1400kn hmmmmm definitivno HD4890 1gb.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

ok, gledaj, ti fino moras napisati koliko ti je velik monitor, tj. na kojoj rezoluciji, to je prvo bitno za odabir grafe

drugo je namjena, to si uspjesno napiso da ti treba za igre

zatim vidim da te zanima i procesor, a skupa s time (predpostavljam) i ostatak racunala

najpametnije bi bilo da odes u temu "Sastavljanje PC konfiguracija" i tamo fino otvoris novu temu i napises koliko imas novaca i sto bi htio i dobit ces odgovor u vrlo kratkom roku sa detaljnom konfiguracijom, vjerojatno i ducan u kojem ti je to najeftinije.

 

ovako doc i rec "ja bi proc i grafu" bez ikakve dodatne informacije nije ok jer je jako tesko spekulirat s koliko novaca raspolazes i tesko ti je dat adekvatan odgovor tj. moze se, ali nije nuzno da ces dobit najbolje sto bi mogo

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!

Bok ljudi...

Da ne otvaram novu temu.

Zanima me koja je grafa bolja:

ATI Radeon HD5770 ili ATI Radeon HD4890

 

Hvala..

 

 

EDIT: I za koliko je bolja?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 22:21 (tonyx1209).
14 godina
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!
tonyx1209 kaže...

Bok ljudi...

Da ne otvaram novu temu.

Zanima me koja je grafa bolja:

ATI Radeon HD5770 ili ATI Radeon HD4890

 

Hvala..

 

HD4890 ima bolje performanse ali sad će opet doć neko i reć HD5770 ima dx11Osmijeh

15 godina
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!
zabranjeniples kaže...
tonyx1209 kaže...

Bok ljudi...

Da ne otvaram novu temu.

Zanima me koja je grafa bolja:

ATI Radeon HD5770 ili ATI Radeon HD4890

 

Hvala..

 

HD4890 ima bolje performanse ali sad će opet doć neko i reć HD5770 ima dx11Osmijeh

Eh al hd5770 ima dx11, 40nm proces, bolji AA, eyefinity...

 

I ja sam za HD4890/GTX260 216

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

skupi negdje jos 300-400 kn i kupi Sapphire HD4890 (Vapor-X, 2 GB GDDR5) za 1680 kn i  miran si . Obicna verzija je puno bucnija... A ak ti je stalo do tog da nemoras igrati igrice na slusalicama zbog glasnoce grafe... definitivno preporucam,kupio sam ju 01.12.09 u ducanu na ferencici

 

a sto se tice koja je najbolja... tu ce ti svatko dati osobno misljenje,netko vise preferira  ATI od Nvidia GPU-a ,netko je s nekom grafickom  imao problema i na temelju toga sudi...

 

primjerice ja sam s Nvidije 7900 GT presao na ATI... a nisam imao problema ni s jednom markom do sada...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

zanima me, neko je spomenuo monitor,

dal oni obični stari crt monitori neš od toga ne bi podnijeli?

no više me zanima koja matična ploča bi bila onak taman (manje ili oko 1000kn)?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 15:52 (jez_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

Cuj ovako ako te zanima graficka dobra pricekaj jos malo vremena i imas od mene gtx 280 cijena je 1500 samo da mi dodje hd 5970 i dogovorimo se ako zelis,Namigiva pm mi posalji ako te zanima sta

Kuco
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!
RAZERcoku kaže...

Cuj ovako ako te zanima graficka dobra pricekaj jos malo vremena i imas od mene gtx 280 cijena je 1500 samo da mi dodje hd 5970 i dogovorimo se ako zelis,Namigiva pm mi posalji ako te zanima sta

  1. nema prodaje na forumu, za to imas male oglase

2. koje si ti govno od covjeka, pa jbt 1500 kn ti ne bi dao ni za gtx 295, dobro za nju mozda bih, ali za gtx 280 kaj si ti premecen ili jedes smece svaki dan?

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

cuj lik je nedavno prodo za 1400kn, zasto ne? nema ih u ducanu, jace su od gtx 275 koje se prodaju za 2k kunica nove

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!
Matatata krele od zanata kaže...
RAZERcoku kaže...

Cuj ovako ako te zanima graficka dobra pricekaj jos malo vremena i imas od mene gtx 280 cijena je 1500 samo da mi dodje hd 5970 i dogovorimo se ako zelis,Namigiva pm mi posalji ako te zanima sta

  1. nema prodaje na forumu, za to imas male oglase

2. koje si ti govno od covjeka, pa jbt 1500 kn ti ne bi dao ni za gtx 295, dobro za nju mozda bih, ali za gtx 280 kaj si ti premecen ili jedes smece svaki dan?

 

Pa cuj frende posto sam ja govno onda ti kao govno ni ne zasluzujes ni moj odgovor na tu graficku sto se tice cijene i onda i dalje koristi nadobudne 8800 ge forcice koje krepivaju ko jadne macke na ulicama i tako tj. sve grafulje koje imaju ugradeni g80 ili g92 cip!!!

Ispricavam se za ponudu na temi koja nije za prodaju!!!Nevinašce

Kuco
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 18:51 (RAZERcoku).
14 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

hyperon! ovak pa kolko se dobi vise fps

mislim dal je vlelika ili mala razlika

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!
RAZERcoku kaže...
Matatata krele od zanata kaže...
RAZERcoku kaže...

Cuj ovako ako te zanima graficka dobra pricekaj jos malo vremena i imas od mene gtx 280 cijena je 1500 samo da mi dodje hd 5970 i dogovorimo se ako zelis,Namigiva pm mi posalji ako te zanima sta

  1. nema prodaje na forumu, za to imas male oglase

2. koje si ti govno od covjeka, pa jbt 1500 kn ti ne bi dao ni za gtx 295, dobro za nju mozda bih, ali za gtx 280 kaj si ti premecen ili jedes smece svaki dan?

 

Pa cuj frende posto sam ja govno onda ti kao govno ni ne zasluzujes ni moj odgovor na tu graficku sto se tice cijene i onda i dalje koristi nadobudne 8800 ge forcice koje krepivaju ko jadne macke na ulicama i tako tj. sve grafulje koje imaju ugradeni g80 ili g92 cip!!!

Ispricavam se za ponudu na temi koja nije za prodaju!!!Nevinašce

  al opet si ti ispao vece govno jer si mi se obratio nakon sto si reko da e zavrijedjujem tvoj odgovor... xD ma vidi, ja to koristim jer se nema para da se kupi bolje, al ja ti kazem da tvoja grafa ne vrijedi toliko, tak da...

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!

Kolika je razlika između ATI Radeon HD 5770 i ATI Radeon HD4890??

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zanima me najbolja grafička i procesor!
tonyx1209 kaže...

Kolika je razlika između ATI Radeon HD 5770 i ATI Radeon HD4890??

 

 

http://ixbtlabs.com/articles3/i3dspeed/1109/i1109-video-p2.html

 

 

biraj testove i uspoređuj sam

14 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

Da li ima neko 5850...jer čito sam da se dosta grije???

stvarno je ovo teška odluka nijedna kartica nema sve...

4770 ima 'samo' 128 bita i nije bas nes ali je 700 kn

4890 je najbliže tomu ali nema dx 11

5770 ima dx 11 ali je nes slabija

5850 je par stotina kuna skuplja ali opet se grije...

pa mislim stvarno

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Zanima me najbolja grafička i procesor!

sve kartice se griju, zato imas na njim ventilator koji malo pojacas pa su hladnije... ali malo glasnije

ako zelis super brzu, jaku i tihu karticu, onda iskesiras za aftermarket cooler ili cak vodeno hladenje i sve ti bude super

ne moras se brinut da ce ti se grijat toliko da nece radit jer to nije istina, ni priblizno

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice