AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.246
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Evo tease za Saphire Nitro+ 5700XT.

Ovom brzinom Nvidia će već izbaciti 3xxx seriju.

BF3:fluffy_inside
14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Accelero stavljen... dobrih 4 sata posla.

Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Kakve su ti temperature (edge i hotspot)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ne, ovaj forum se pretvorio (a mislim da je oduvijek i bio) u hrpu nvidia/intel fanboya koji bombardiraju adm/ati teme kako proizvodi nevaljaju.

Kad se rtx 2070 prodavao po 5500kn to je bilo ok, kad se JAČA 5700xt 8-9 mjeseci kasnije krenula prodavati po 3400kn-3800kn (aftermarket cooler) to je odjenom previše novaca za low-mid tier GPU, bez obzira što je jeftiniji i jači od konkurenta u nVidia taboru.

 

Ryzeni se paralelno gaze na način da je i5 8400 jači od r9 3900X jer eto, pa nebum uspoređival intel sa jeftinim RAMom, a na ryzenu, jer eto ryzenu to paše, stavil skuplji RAM. Ali i7 9700k i i9 9900k su i dalje jači od tog ryzena, iako se za njih može, vođeni dakako istom logikom, uzet aftermarket cooler, iako sa ryzenom dolazi box cooler, a sa ova 2 ne - pa primjenite istu logiku onda u testu i testirajte spomenute i7 i i9 sa coolerom koji je došo sa njima u kutiji - dakle efektivno su neupotrebljivi i slabili od r5 1600, a nemaju se kako uopće uspoređivat sa r5 3600, a kamo li r9 3900X.

Vade se stvari iz konteksta, rade se najgori mogući uvjeti za ryzen testove, i baš ti testovi se uzimaju kao relevantni. Citiraju se, navode ko stručni. AMD fuj ne valja jer su naveli max peak boost clock koji ne postižu, ma pusti test koji kaže da je procesor super, nemre valjat, AMD vas laže, lopovi, Intel to nikada ne bi radio.

 

I tako iz stranice u stranicu, iz testa u test, iz posta u post se uvjeravaju ljudi kako je AMD smeće, nove navi smeće, fuj, niškoristi, dok ih ne povućeš za jezik, onda se svi šale, kao nije to ozbiljno, ali je tako.

Skuplji intel, skuplja nvidia je bolji izbor, ali to se ne piše po nvidia temi i intel temi, te teme su mrtve već tjednima/mjesecima. U ovim temama se piše kako su nvidia i intel super.

 

Ali nitko nije fanboy.

 

Nitko nije protiv AMD/ATI.

 

Samo se ovdje mora objasnit zašto su im proizvodi loši... pogotovo ljudima koji su ih kupili.

 

Al to je OK, jer ne objašnjavaju fanboyi.

 

Neki su čak i mislili kupit ryzen/navi , ali baš u zadnji tren uljeću bolji i jeftiniji intel/nvidia. Ati je i dalje smeće, al htjeli su ga kupit, al ovo je isplativije.

 Potpisujem najvecim dijelom, al nije bas u potpunosti istina... Recimo RTX serija je generalno bila poprilicno popljuvana na citavom forumu kao uzasan money grab (puno veca cijena za vrlo mali napredak u sirovim performansama) i  fail... Tak da ovi toksicni sta tu dolaze pljucat i uzdizat Intel/ NVIDIU u nebesa bez obzira na sve su ipak manjina, samo je problem sto su najglasniji...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
carmack kaže...

Kakve su ti temperature (edge i hotspot)?

 Na Furmarku s +50% PL, cca. 2.06GHz core clock - GPU 68-70, Hotspot 88-93, MEM 73-77, VRM 55-65

11 godina
offline
Re: AMD Navi

Koji model je grafa točno, ref AMD?

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Sapphire referentna

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Kako si zadovoljan ranije, i sad?

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Navi
8ax kaže...
carmack kaže...

Kakve su ti temperature (edge i hotspot)?

 Na Furmarku s +50% PL, cca. 2.06GHz core clock - GPU 68-70, Hotspot 88-93, MEM 73-77, VRM 55-65

 Koliki ti je "GPU only power draw" kod tih postavki?

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Kako si zadovoljan ranije, i sad?

 Nisam prakticki uopce koristio graficku prije stavljanja kulera, pa nazalost nemrem usporedit osobno al ima dovoljno na netu vec o ref karticama

Komp nebum koristio ja tako da nemogu bas komentirat, ali u odnosu na 1080Ti Gaming OC koju imam sad, perf su solidne za upper-middle bracket a sa Accelerom temperature i pogotovo buka neusporedive.

 

Driveri su se mnogo poboljsali otkad sam imao 6850 CF i kasnije 280X.

carmack kaže...

 Koliki ti je "GPU only power draw" kod tih postavki?

Oko 280W ako se dobro sjecam po MSI afterburneru - nisam siguran jel mislis kao iskljucivo die potrosnja ili cijele graficke, ima jako puno temp i valuta koje su mi nepoznate kao nekorisniku novijeg ATi hardvera, inace core clock nije diran, samo sam naveo na kolko je islo


Danas popodne budem testirao jos UV i PowerPlay OC, temp i clock u igrama itd...

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 10:25 (8ax).
12 godina
offline
AMD Navi

Stavi screenshot ako nije problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Mene isto zanimaju temperature u igrama, barem jedno 10 minuta. Furmark i to me više nakon 10 godina ne zanima nit mi išta znači.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Mene isto zanimaju temperature u igrama, barem jedno 10 minuta. Furmark i to me više nakon 10 godina ne zanima nit mi išta znači.

Za dosta grafa su te temperature identicne posto grafa tuce u power limit i u igrama pa furmark ne moze nepravit vise "stete"...

16 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Mene isto zanimaju temperature u igrama, barem jedno 10 minuta. Furmark i to me više nakon 10 godina ne zanima nit mi išta znači.

Sapphire Pulse; igra je Control

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 13:13 (doktor1).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Hitman 2016 DX12 Bench: 4K FXAA Ultra


Benchmark Results:
---- CPU ----
6858 frames
58.53fps Average
0.85fps Min
282.76fps Max
17.08ms Average
3.54ms Min
1175.27ms Max
---- GPU ----
6857 frames
58.68fps Average
0.89fps Min
1161.22fps Max
17.04ms Average
0.86ms Min
1123.45ms Max

 

Hotspot 88-94
GPU 66-69
MEM 73-77
VRM 64-67
VRM2 58-62
Coreclock: 1950-2035MHz
TDP: 215-275W
Fan speed: 43% / 2100rpm

 

EDIT: Bench Wattman Auto Undervolt

 

Benchmark Results:


---- CPU ----
6867 frames
59.73fps Average
4.09fps Min
273.88fps Max
16.74ms Average
3.65ms Min
244.44ms Max
---- GPU ----
6866 frames
59.87fps Average
4.44fps Min
1142.91fps Max
16.70ms Average
0.87ms Min
225.08ms Max

 

hotspot 78-81
gpu 64-66
mem 73-77
vrm 62-65
vrm2 55-59
coreclock: 1850-1900MHz
TDP: 180-210W
Fan speed: 36% / 1740rpm

 

Wattman UV 2095MHz@1.15v, MEM 890MHz

 

Benchmark Results:
---- CPU ----
6916 frames
60.17fps Average
4.45fps Min
198.00fps Max
16.62ms Average
5.05ms Min
224.89ms Max
---- GPU ----
6915 frames
60.29fps Average
4.61fps Min
1168.72fps Max
16.59ms Average
0.86ms Min
217.08ms Max

 

hotspot 87-92
gpu 69-72
mem 83-84
vrm 73-74
vrm2 63-66
coreclock: 2035-2045MHz
TDP: 220-250W
Fan speed: 43% / 2100rpm

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 19:58 (8ax).
Moj PC  
5 0 hvala 5
11 godina
offline
AMD Navi

c/p iz jedne grupe

 

 

Attention to RX 5700 / XT reference design owners.

Think your reference Navi card is too loud ? Too hot ? Then there's a homemade solution for that.
DISCLAIMER : this is a collection of mods that I didn't invent, but decided to share as I tried them all separatedly.

AMD made the (allegedly bad) decision to continue the trend of the Radeon VII graphite pad TIM on Navi reference cards. Along with that, their cooler still lacks contact with the actual GPU they're trying to cool down, due to a lack of pressure and uneven coper plate.
Dissasemble your Navi card, and do this :
Find some good, fluid thermal paste to replace the graphite pad. As good-ageing as this thing is, it actually cripples cooling performance since Navi dies are really small and the actual thickness of TIM (whatever you use) has a bigger impact than on the MASSIVE Vega 20 die, so replacing it, this time, is a good idea. My go-to is either some Kryonaut, Hydronaut, or EK-Ectotherm (because it's extremely fluid and allows you to put a minimal ammount of it).
Use some small grain, sandpaper specialized in metalworks to level the copper plate. I'm using 1200 pts iron wool for that, but I recommend using even thinner sandpaper. There's actually not a lot of indication that your copper plate is now level : one of the best - but wasteful - ways is to apply a low amounf ot thermal paste to your GPU, and fix the cooler back in place. The shape formed by the thermal grease should indicate if your copper plate is level or not : if there is a central zone on your GPU with less thermal paste than everywhere else, the copper plate is still concave.
Add smol washers between the GPU bracket screws and their holes. By adding those, you'll allow yourself to put far more pressure than before on your GPU by screwing the copper plate back in before hitting the end of the screw's thread. Adding more pressure allows for better contact. Be careful using this : dont put monster washers or screw like a maniac unless you want to fracture your GPU in half.

In the course of testing these solutions on a RX 5700 reference design model, I found than those mods (which most of you probably already have heard of) allowed my lil GPU to work 10°C cooler on edge temp (75°C to 65°C) and 12°C cooler on hotspot temps (87°C to 75°C) during the same workload (No Man Sky skybox) running the card's stock settings.

Furthermore, I HIGHLY recommend fiddling with Wattman to find how low you can undervolt your card if that's still not enough for you - or more accurately, I actually recommend fiddling with voltages FIRST before voiding your card waranty :D

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Bios sa rx 5700 xt ide na rx 5700.

 

Na taj nacin se dobije nesto slabija 5700 xt posto obicna 5700 ima 4 compute unita manje. Onima sa dual biosima bi ovo moglo biti zanimljivo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Zadnji 19.9.1 driveri otključali majnanje, trenutno obična 5700 ide oko 55MH/s za ethash algoritam,

sa optimiziranim kernelima se očekuje u rangu 75-90MH/s

https://www.clearunited.com/pages/r/0d4be2tyw
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 10:39 (segregator).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Sa 19.8.2. driverima sam u nekim igrama, (Rage 2, Control) morao unutar monitor postavki ugasiti Freesync jer bi u menijima, (samo u menijima) bilo nekog čudnog kidanja slike. Nebi bilo dovljno isključiti Freesync unutar display postavki već je to bilo potrebno u izborniku od monitora.

Sa ovim novim 19.9.1 je to riješeno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Jebiga kolega, elita kupuje u linksu a ne rabljeno. Oni su ponudili, a mi biramo uzeti ili ne.

 

Giga F.T.W.!

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

 

Zašto te dvije, zašto ne Sapphire Pulse?

 

https://www.clearunited.com/pages/r/0d4be2tyw
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
BeLLicus kaže...

 

Zašto te dvije, zašto ne Sapphire Pulse?

 

 Imas ljude sto ih boli briga kako im komponente izgledaju i kako je sve skupa poslozeno, glavno je da sve radi kako spada. Sa druge strane imas one koji vole da to skupa i izgleda i da pase sa ostatkom builda. Eto ja osobno ne bi isao na pulse samo iz razloga sto mi se ne svida backplate... Ili bi ga pokusao nekako prefarbati. 

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Kom se da farbat backplate..

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Backplate se barem lako odsarafi. Meni osobno bolje 15 min posla (+cekanje da se boja osusi) nego da svaki dan gledam ovaj power rangers backplate...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
Backplate se barem lako odsarafi. Meni osobno bolje 15 min posla (+cekanje da se boja osusi) nego da svaki dan gledam ovaj power rangers backplate...

Znas da ces izgubit garanciju? Nemoj mislit da ces ga moc vratit u prvobitno stanje bez da primjete...

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Vidis nisam niti razmisljao o tome, thx. A nista onda cemo ju prekriziti.
13 godina
offline
AMD Navi

Imaš custom backplateova po ebayu i ali-u, nisam puno u to gledao, ali ima ih...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Evo 16.09 bi trebala doći Sapphire Nito+ RX5700XT, na Amazonu cijenu 475 eura.

 

BF3:fluffy_inside
4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Evo ga i test za rx 5700 xt gigabyte oc

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3509-gigabyte-rx-5700-xt-gaming-oc-review-benchmark

 

Po pitanju hladenja bolja od pulse, ali covjek na kraju u zakljucku kaze posto su razlike u perf na razini statisticke pogreske da ljudi biraju izmedu te dvije kartice na temelju dostupnosti, cijeni i velicini, a ja bih dodao i izgledu. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice