AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.641.468
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
AMD Navi

Ma nitro je vrh vrhova, tko kupuje rx 5700 xt ne treba uopće dva puta razmišljati šta uzeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

 

  Nema tu spavanja, grafa je 100% hebena (za tu lovu)... idi i kupiiiiiiiiiiii, pa baci koju sliku i dojam.

 

---- e da, a i amd je sa driverima ko vino što starije to bolje...

 

Imam ovih dana dosta posla a znam da ako ju uzmem - nista necu napraviti. Za nekih 2 tjedna cu ju naruciti.

Sto se tice drivera - moja zadnja AMD kartica je bila 7850. Onda je sa svakom novom verzijom drivera bilo "2 stvari popravljene, 3 nove sjebane". Ali vjerujem da je to puno bolje sada

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
rokonja kaže...

 

  Nema tu spavanja, grafa je 100% hebena (za tu lovu)... idi i kupiiiiiiiiiiii, pa baci koju sliku i dojam.

 

---- e da, a i amd je sa driverima ko vino što starije to bolje...

 

Imam ovih dana dosta posla a znam da ako ju uzmem - nista necu napraviti. Za nekih 2 tjedna cu ju naruciti.

Sto se tice drivera - moja zadnja AMD kartica je bila 7850. Onda je sa svakom novom verzijom drivera bilo "2 stvari popravljene, 3 nove sjebane". Ali vjerujem da je to puno bolje sada

Imao sam je i driveri su bili milina, ako AMD ovako nastavi, na dobrom putu su!

Da sad uzimam NAVI, isto bi išao na NITRO! 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
AMD Navi

Red devil je bolja i jeftinija opcija, nitro je precjenjen

 

Završna riječ od 31:40

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

U jednom clanku nesto o vec poznatima navi 12 i navi 14. Jedno mi samo u oko upada a to velicina samog DIE-a naime trenutni navi 10 ima 251mm² a ovaj high end navi 12 bi trebala imati izmedju 350 i 400 mm²- normalna stvar jer bi trebala imati i vise shader clustera, tranzistora itd, sad me samo zanima hoce to malo hladnije raditi ili ne. I cijena izmedju 500-700 dolara je malo prenapuhana isto za moj ukus. I navodno postoji neki glas da bi mozda cak navi 12 dosla sa HBM-om. Navi 14 dolazi sada u 10 mj navodno a ovaj high end amd-ov navi 12 produkat tamo negdje na zimu ove godine.Kako su krenuli isplatilo bi se grafe uzimati na leasing da se moze kao auto pa eto ti nazad nakon po godine- godinu.

Znaci AMD-ov line up izgleda ovako: low range- navi 14

                           mid range- navi 10

                           High range-navi 12

Bolje da su brojeve poredali po jakosti ovako izgleda bas glupavo 

 

https://wccftech.com/amd-navi-12-radeon-rx-5800-and-navi-14-rx-5700-gpu-specs-detailed/

 

https://www.3dcenter.org/news/amds-navi-14-kommt-wohl-mit-128-bit-interface-navi-12-hingegen-mit-256-bit-interface

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 15:25 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Navi

Navi 12 je kartica koja bi se trebala natjecat sa RTX 2080 Ti i biti jača od nje. Ako će bit 700$ (worst case) i jača od 1200$ RTX 2080 Ti, to nit je skupo, niti loše, dapače dobro za nas jer se cijena pomiče dole CCA 40% u tom razredu.

Ne kažem da nije puno i/ili previše, samo veliki pomak u odnosu na trenutno stanje.

Radi navi kartica je nvidia već dosta pojeftinila svoje, tj dala super po sličnoj cijeni kao "obične" a dosta jače.

 

Cijene će još iči dole, vvidjet ćemo koliko, ali ne kužim zašto bi navi 12, ako bude po najavi 500-700$ i u rangu RTX 2080 Ti bila loša ili skupa opcija? To je cijenom u razini 2080 super, a (puno) jače

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: AMD Navi
A baš sam mislio idući tjedan kupit RX 5700 XT Nitro, al ipak ću čekat Navi 12
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Navi 12 je kartica koja bi se trebala natjecat sa RTX 2080 Ti i biti jača od nje. Ako će bit 700$ (worst case) i jača od 1200$ RTX 2080 Ti, to nit je skupo, niti loše, dapače dobro za nas jer se cijena pomiče dole CCA 40% u tom razredu.

Ne kažem da nije puno i/ili previše, samo veliki pomak u odnosu na trenutno stanje.

Radi navi kartica je nvidia već dosta pojeftinila svoje, tj dala super po sličnoj cijeni kao "obične" a dosta jače.

 

Cijene će još iči dole, vvidjet ćemo koliko, ali ne kužim zašto bi navi 12, ako bude po najavi 500-700$ i u rangu RTX 2080 Ti bila loša ili skupa opcija? To je cijenom u razini 2080 super, a (puno) jače

 True story ali samo ako se natjece sa 2080ti sto cisto sumnjam...poznavajuci AMD to ce biti bitka 5-10% zavisi o igri jaca/slabija od 2080 super.

Ako nabace HBM onda mozda imaju bandwitha da se bore sa 2080ti ali i opet im fali 3 GB vrama- znaci onak 99,99% nadomjestice radeonku 7 koju su zaustavili proizvodnju, jer pogledajte da i nakon te vijesti cijena te grafe nepada sto znaci da je AMD izgubio hrpu love na toj grafi koju nitko nezeli imati.

13 godina
online
Re: AMD Navi
playjob kaže...
A baš sam mislio idući tjedan kupit RX 5700 XT Nitro, al ipak ću čekat Navi 12

Za monitor koji imaš ti je i RX 5700 XT previše.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Valentin17 kaže...
playjob kaže...
A baš sam mislio idući tjedan kupit RX 5700 XT Nitro, al ipak ću čekat Navi 12

Za monitor koji imaš ti je i RX 5700 XT previše.

 Neki dan sam ti rekao da ću i monitor mijenjat...

10 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
A baš sam mislio idući tjedan kupit RX 5700 XT Nitro, al ipak ću čekat Navi 12

 Tak je svejedno dal kupis sad ili poslije, kad izadje navi 12, dok izadju custom modeli opet ce se predstavit novi model i opet ces cekat 

9 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
playjob kaže...
A baš sam mislio idući tjedan kupit RX 5700 XT Nitro, al ipak ću čekat Navi 12

 Tak je svejedno dal kupis sad ili poslije, kad izadje navi 12, dok izadju custom modeli opet ce se predstavit novi model i opet ces cekat 

 Točno hahah.
Ma uzet ću ja Nitricu pa kud puklo da puklo, promijenim u međuvremenu monitor i bit ću miran bar 3-4 godine, onda ću tutto completto promijenit konfiguraciju. Ko ga jebe.

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Nekako mi se cini da je kod AMD-a tako da je bolje upgrejdati na 3 generaciju procesora nego uzeti ovu navi 10...Barem se meni tako cini. Evo gledam po netu i vidim da bi dobio veci fps boost da upgrejdam na 3700 ili cak 3600 nego da vegu zamijenim sa 5700xt.

Druga stvra je sa onima koji imaju stare GCN-ke 4xx i 5xx serije- njima je da ovaj line-up sasvim OK, iako su mi neke custom solucije 5700 i 5700XT malo skuplje nego bi trebale biti. Ali oke, ipak je to mid range, ai litra goriva,kruha,mlijeka nije vise i sto je prije bila "standart se povecava" barem tako kazu

Ocekivao sam malo vise od AMD-a na grafickom nivou zato to kazem, zaostaje za zelenasima vise nego za plavcima-uvijek kasne par mj bez sluzbenih najava pa zivis na rumorima to mi se gadi

 

Sto opet znaci da ce zelenasi izbaciti nesto novo ako AMD dodje na "super " nivo- pa taman ce i cyberpunk doci u proljece 2020 pa nece nvidia zaobici to

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi
playjob kaže...

 Neki dan sam ti rekao da ću i monitor mijenjat...

Ako kupiš 1440P ekran, Navi 12 je overkill, ako uzmeš 4k, Navi 12 bude bio preslab čak i za 60 Hz model.

ps. neki dan je jučer ili prekjučer, nije prije tjedan ili više dana, ne pamtim ja tako daleko.

 

playjob kaže...

Ma uzet ću ja Nitricu pa kud puklo da puklo, promijenim u međuvremenu monitor i bit ću miran bar 3-4 godine, onda ću tutto completto promijenit konfiguraciju. Ko ga jebe.

Dobio si se, NAPOKON. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 18:42 (Valentin17).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Red devil je bolja i jeftinija opcija, nitro je precjenjen

 

Završna riječ od 31:40

 

 Ja nikako da shvatim na koji nacin ti donosis zakljucke.

 

Za pocetak red devil je skuplja od nitro i od featurea ne nudi nista vise osim nesto boljeg vrma sa dvije faze vise koje realno ne trebaju 99.9% korisnika koji se ne bave nekakvim extreme overklokingom. Primjerice Steve sa techspota je bas prokomentirao te dvije faze vise i donio jednostavan zakljucak da je to na ovakvoj kartici koja ionako nema previse oc potencijala bespotrebno. Druga stvar su temp i buka gdje su te dvije kartice gotovo pa identicne, u raspravu kakvu "boju" zvuka ventilatori imaju ne zelim ulaziti. Kao sto sam rekao vec prije biras onu koja ti je ljepsa i povoljnija i ne mozes fulati koju god da uzmes.

10 godina
offline
Re: AMD Navi

MSI 5700 XT ipak najbolja? :)

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

MSI 5700 XT ipak najbolja? :)

 Jep, definitivno najbolja, a cijenom taman izmedu nitro i devil. 

16 godina
offline
AMD Navi

Eto najnovijih glasina, dakle okvirne tehnikalije novih Navi grafetina ili mix jeftinijih i skupljih modela.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
8 0 hvala 5
14 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Eto najnovijih glasina, dakle okvirne tehnikalije novih Navi grafetina ili mix jeftinijih i skupljih modela.

 Nadam se su informacije tocne jer ovo zvuci hebeno. 

 

Nisam upoznat sa radom ovog lika pa citam komentare ispod videa i par ljudi govori da on nije nikad leakao tocne informacije. 

Twitter: @GoldCookiez
13 godina
offline
AMD Navi

Tko još vjeruje tim 'leakovima' i kvazi-insajderima...?

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ne kuzim odakle tolika razlika u cijeni za Nitro izmedju Amazon.co.uk i Computeruniverse

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Cak da je leak tocan ove najjace navi kartice bi previse trosile i to bi trebao madionicar da ih ohladi. Jedna vega koja je pojam za pretjeranu potrosnju i opcenito losu karticu bi bila super stedljiva naspram ovoga...
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Ferritin kaže...
rambox kaže...

Eto najnovijih glasina, dakle okvirne tehnikalije novih Navi grafetina ili mix jeftinijih i skupljih modela.

 Nadam se su informacije tocne jer ovo zvuci hebeno. 

 

Nisam upoznat sa radom ovog lika pa citam komentare ispod videa i par ljudi govori da on nije nikad leakao tocne informacije. 

 Informacije su očekivane, ili tehnikalije ako uzmeš u obzir da Navi RDNA nema ograničenja od 60 CU kao Vega ili Polaris.

Promster kaže...

Tko još vjeruje tim 'leakovima' i kvazi-insajderima...?

Lekova uvijek ima, ali najbitnije je ono kaj je u praksi logično ili vrlo očekivano.

 

AdoredTV je podbacio da, ali njega je zafrknuo AMD koji mu je namjerno podvalio polu točne informacije.

 

- Navi je i dalje večinom GCN, podvaljeno od strane AMD-a

 

- Ryzen 3000 5ghz ludnica, opet podvaljeno od AMD-a

 

 

RX 5900 ili RX 5900XT, dolaze tek iduče godine i vrlo vjerojatno kao RDNA 2 GPU tehnikalije.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 17:39 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

 skuplja je red devil ajd kad ti kažeš, nitro ko rog i tuf precjenjen pokraj bolje msi i red devila

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 18:38 (dery).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Kakve veze sa icim ima cherry pickana cijena iz jednog ducana? Jos su nitro tek sad dosle na police... Ja govorim o msrp-u, a s obzirom da kod nas nema problema sa dobavljacima za sapphire pa samim time i napuhanih cijena (kao sto je to slucaj sa asusom) taj msrp je alfa i omega...
15 godina
offline
AMD Navi

 Možda i bude tako vidit čemo kod nas.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 18:46 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Nitro ima još i dobru cijenu u HR (od 3981 kn): https://www.nabava.net/search.php?q=nitro+5700+xt

 

ako vidiš kolko košta Pulse (od 3666 kn): https://www.nabava.net/search.php?q=pulse+5700+xt

 

Za ravno 2 mjeseca Black Friday :)

13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Realno se nema zašto s Pulse dati 300 kn više na Nitro kad će i jedna i druga biti normalno tihe i vjerojatno nečujne u normalnim gaming kućištima. Temperature su objema dobre i znamo da overclock više nema smisla pa nije nikakav faktor. Kod ovih kartica je bitno samo da se ne pregrijava i da je kupcu zadovoljavajuća što se tiče buke. Većina ne želi bučne grafe, nekima ne smeta ni to. Tako da, apsolutno nema smisla davati više za ove top end modele RX 5700 XT pored ovih dobrih kao što je Pulse, osim radi trivijalnih razloga.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Pretpostavljam da na "trivijalne" razloge pucas na izgled, ali nekima to puno znaci. Ti isti na konfiguracije, uz njihovu primarnu svrhu, gledaju kao i na komad namjestaja ukoliko su izlozene i zato su voljni izdvojiti koju stoticu vise. 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Našto je spao ovaj forum - za izgled se isplati dati par stotica više, a kad je nekom buka ili temperatura faktor onda te popljuju... rgb generacija
Moj PC  
5 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice