ATI i dva monitora istovremeno....kako?

poruka: 8
|
čitano: 3.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
ATI i dva monitora istovremeno....kako?
pitanje

Došao sam do zida i da ga hebem ne ide...
Imam 3850 grafu i windowse xp 32 bitne i gore je spojen 17" lcd preko dvi/vga adaptera sa vga kabelom.Danas sam kupio 10 metara vga kabel i vga/dvi adapter te spojio svoj lcd tv na drugi izlaz na grafi.Koristim vga kabel jer je na tu dužinu puno jeftiniji od hdmi kabela.U televizor je uključen u vga pc ulaz.
Pc je prepoznao novi hardver i moj 17" monitor stavi na poziciju 2 a tv na poziciju 1.Koristim 8.3 drivere.

E sada naravno problem..Na tv-u dobijem samo wallpaper a ne i aktivni ekran.Rezolucije sam podesio: na monitoru 1280x1024 a na tv-u 1024x768.Kada ubacim film ili pokrenem neku igru samo na monitoru radi dok na tv-u stoji wallpaper bez ikakvih aktivnosti.

Kada preštekam kablove na grafi i zamjenim mjesta tada na tv-u dobijem sve ali na monitoru imam samo pozdinu.Kada se dižu windowsi vidi se na oba ekrana bios i butanje ali od trenutka kada se windowsi upale imam ovakvu situaciju...

Ima li tko kakav savjet ili bilo kakvu ideju...


X23800,nforce 4,2 GB ddr 400,ati 3850 256 mb,250 gb,17"lcd
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI i dva monitora istovremeno....kako?

Ti želiš mirror slike (identičnu na oba) ili ekstenziju? U driverima imaš opciju za to.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
odjavljen
offline
RE: ATI i dva monitora istovremeno....kako?
autorov komentar
naxeem kaže...

Ti želiš mirror slike (identičnu na oba) ili ekstenziju? U driverima imaš opciju za to.


  Da upravo to želim indentičnu sliku na oba monitora..gdje je ta opcija..hvala unaprijed!

X23800,nforce 4,2 GB ddr 400,ati 3850 256 mb,250 gb,17"lcd
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI i dva monitora istovremeno....kako?
prihvaćeno rješenje

U Catalyst driverima, u Display Manageru.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
odjavljen
offline
RE: ATI i dva monitora istovremeno....kako?
autorov komentar
naxeem kaže...

U Catalyst driverima, u  Display Manageru.


  To znam ali gdje....
http://img388.imageshack.us/img388/8679/capturedesktop200803121bd5.jpg

edit: skužio..treba uključiti klon opciju ..svejedno razočaran ukupnim dojmom jer tada se ne mogu podešavati rezolucije zasebno po monitorima..ako netko ima još kakav prijedlog neka napiše.....


 
 

 

X23800,nforce 4,2 GB ddr 400,ati 3850 256 mb,250 gb,17"lcd
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2008 19:54 (XXX).
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI i dva monitora istovremeno....kako?

Ako nešto kloniraš, onda je to identična kopija. Nema 'posebnog' podešavanja.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI i dva monitora istovremeno....kako?

Klon opcija desktopa je na istim rezolucijama. Nazalost drukcije ne ide.

Kao što reče naxeem gore - klon je klon!

 

Pozdrav

16 godina
odjavljen
offline
ATI i dva monitora istovremeno....kako?
autorov komentar

Da,uvijek sam si mislio zašto ljudi bacaju pare i slažu media centar ako im je jeftinije samo spojiti komp sa telkom...sada kada sam sam probao vidim da je media centar jedino kvalitetno rješenje a ostalo su samo kompromisi.Uglavnom za sada, zaigam si partiju pes-a ili neku vožnju tako da isključim monitor i uključim telku i u dva klika stavim nativnu rezu televizora i sve 5.


X23800,nforce 4,2 GB ddr 400,ati 3850 256 mb,250 gb,17"lcd
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice