Preporuka kartice

poruka: 47
|
čitano: 5.262
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Preporuka kartice

Bok, dajte mi preporučite jednu od ove dvije kartice, bitne su mi samo performanse, potrošnja je nebitna...

 

nVIDIA GTX 460 ili 470

 

ili

 

ATI HD 6850

 

hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka kartice
GTX470 je najjača kartica od ponuđenih. Pošto te ne brine potrošnja, odlična kartica za tebe.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Preporuka kartice

da potvrdim samo GTX 470 way to go!

My Life Is A Very Serious Game...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka kartice
mabencic kaže...

Bok, dajte mi preporučite jednu od ove dvije kartice, bitne su mi samo performanse, potrošnja je nebitna...

 

nVIDIA GTX 460 ili 470

 

ili

 

ATI HD 6850

 

hvala unaprijed!

Koji je ostatak konfiguracije? Ako su ti bitne performanse razmisli i o SLI/Crossfire setup-u. Piknes dvije GTX460/HD6850 i vidit ces veselja... naravno ako to maticna ploca i tvoj novcanik podrzavaju! {#}

14 godina
offline
Preporuka kartice

Ma hvala, narucio sam vec GTX470 ...

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka kartice

GTX470 će ti trajati duže a cijena je ionako nebitna kako se da naći ispod 2000 kuna što je malo za takvu stvarčicu imat u kejsu..

Ugl javi kako si zadovoljan kad dobiš. Evo ja imam GTX460 jednu klasu nižu dakle pa eto igram recimo BC2 na maxed out doma na velikom 22 incha.

{#}

Rusted from the rain
13 godina
neaktivan
offline
Preporuka kartice

Pozdrav ljudi!!!

 

nadam se da se kolega neće ljutiti što koristim njegovu temu za svoja pitanja {#}  al kad već imam slično pitanje...

 

Ovako, imam AMD athlon 64 x2 4000+, 2 gb rama i matična Asrock ALiveNF6G-VSTA koja ima integriranu grafičku, i imam CRT monitor 19".

Sad namjeravam kupiti LCD neki 23", vjerojatno Samsung xl2370, i zanima me koja bi mi grafička trebala da mogu normalno na tom monitoru gledati fullHD filmove bez da mi nešto šteka. Osim grafičke uzimam još i 2gb rama uz to.

Igre me ne zanimaju, niti nikakva grafička obrada ili nešto slično, znači zanima me samo da mi ovi filmovi rade normalno.

Cijena do koje bi recimo išao je negdje cca. 600 kuna.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Preporuka kartice

Mislim da bi ti neka Radeon HD 5550 bila sasvim dovoljna. Recimo ova: XFX ATI RADEON HD 5550
Ima DisplayPort, DVI i HDMI pa je mozes spjiti i sa nekim LCD TV-om.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2010 17:18 (UKiY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka kartice

@lotr ja bi rađe uzo HD5670

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2010 18:46 (Balvan8).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Preporuka kartice

mislim da ću ovu 5670 i uzeti, tu sam i sam odabrao već prije kao najprikladniju {#}

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka kartice

 

zanima me koja mi je najbolja graficka do 750kn

za ovu konfiguraciju

dual core E5300

HDD 320GB

napojna nisam siguran pise  max output 500W

MB asus P5KPL -AM IN/ROEM/SI

2GB rama

15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka kartice

Apgrejd cijele konfe?

Inače ova ti je sada povoljna po 700 kuna. Imaš DX11 i gigabajt video memorije što bi trebalo biti dosta za većinu igara na srednjim do visokim detaljima i 17-19 inchnom LCD.

Rusted from the rain
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka kartice
stoncin3 kaže...

Apgrejd cijele konfe?

Inače ova ti je sada povoljna po 700 kuna. Imaš DX11 i gigabajt video memorije što bi trebalo biti dosta za većinu igara na srednjim do visokim detaljima i 17-19 inchnom LCD.

Radije neku GTS250 512MB za tu cijenu.

13 godina
neaktivan
offline
Preporuka kartice

može li mi neko preporučiti grafičku do 2000kn večinom za igre i surfanje

MK
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Preporuka kartice
amd0404 kaže...

može li mi neko preporučiti grafičku do 2000kn večinom za igre i surfanje

 

gtx 470

14 godina
offline
RE: Preporuka kartice

koje napajanje imas i koja marka!?

My Life Is A Very Serious Game...
15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka kartice
amd0404 kaže...

može li mi neko preporučiti grafičku do 2000kn večinom za igre i surfanje

 lol Za surfanje ni ne trebaš grafu od 2 soma..xD

JOKE

Šalim se. Po meni nemoš fulat ako uzmeš starije generacije HD5870 mislim oko 2100 kuna, ima DX11, ili novija GTX470 kao kolega gore pisao šta se jako grije i dost buči, isto oko 2100

ili po meni možda ipak za 1900 kuna najnoviju HD6870. Sudeći po komentarima i ocjenama korisnika jako isplativ buy. Naravno to iz prve ruke kako

još nema da je prošlo mjesec dana, a izašla.

Rusted from the rain
14 godina
offline
RE: Preporuka kartice

Moj prijatelj je kupio Ati HD 6850 i kaže da mu radi super. Ima 23" monitor i sve igrice vrti na 1920x1080 na max detaljima i klizi...

Istina, ima 8 GB rama i i5 760 procesor .....

15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka kartice
mabencic kaže...
Ati HD 6850 i kaže da mu radi super. Ima 23" monitor i sve igrice vrti na 1920x1080 na max detaljima i klizi...

Istina, ima 8 GB rama i i5 760 procesor .....

 Što se tiče ostatka kompjutera u potpunosti se slažem ipak je to jaki RAM i core i5 novi.

Za ovo ostalo se ne slažem @boldano 6850 i 23" pa @podcrtano Full HD i maxed, samo koje ti to igre misliš.

Ipak je to malo pretjerano za tu rezoluciju

Rusted from the rain
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka kartice

Nope, ja sam isto vlasnik sličnih komponenti (moj pc) i također se bez problema igra na jako visokim detaljima. Di i malo zafali, kartica ide bez problema na 880/1150, što je istestirano, vjerujem da nije i granica.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka kartice

Igraš BC2..?

Stalkera CoP? Metro2033..?

Ili još gore Crysis 2 kada izađe u ožujku?

Ja te igre mogu na max sve, ali na 1680 i bez AA.:o

Rusted from the rain
14 godina
offline
RE: Preporuka kartice

Ma jebesh sve to... Po meni se ne isplati dati vise od 2000 kn za karticu jer i tako ne dobijes toliko vise .....

Ja sam prije ima nVIDIA GTX8800 i platio sam je oko 4000 i crkla je 2 mjeseca nakon garancije koja je bila 24 mjeseca. Jos ona radi, ali u igrici nesto s pixelima nije u redu.

 

Sada ima nVIDIA GTS450 i radi sve OK, bolje mi ne treba ....

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka kartice

BC2 igram samo mp, ali sad imam nekih problema i ne želi mi naći servere :S
Sve ostale igre imam instalirane, ali ih ne igram jel nemam kad, počeo sam radit :D

 

Vidim da si ti opasno zapeo za tu gtx, imao je prije ove, 1gb verzija je jača kartica, ali ova također ima veliki oc

potencijal i mislim da nije neka velika razlika, moram odraditi par testova pa dam točne podatke. Ugl. 920/1150 je

najstabilnije što sam testirao za sad. Tak da mislim da je to sve isti drek i sa niti jednom se nije pogrješilo.

15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka kartice
imba kaže...

BC2 igram samo mp, ali sad imam nekih problema i ne želi mi naći servere :S
Sve ostale igre imam instalirane, ali ih ne igram jel nemam kad, počeo sam radit :D

 

Vidim da si ti opasno zapeo za tu gtx, imao je prije ove, 1gb verzija je jača kartica, ali ova također ima veliki oc

potencijal i mislim da nije neka velika razlika, moram odraditi par testova pa dam točne podatke. Ugl. 920/1150 je

najstabilnije što sam testirao za sad. Tak da mislim da je to sve isti drek i sa niti jednom se nije pogrješilo.

 Ma MP ili SP isto ti je po pitanju grafike.. Da i ja isto radim pa katkada zaigram  xD

Koju GTX kažeš? Ja imam GTX460 ako na mene misliš?

Ajde odvrti mi 3DMark11 na stocku, OC-anu i isto ako ti se da tj kada stigneš Crysis Warhead na Enthusiast, DX10, no AA, 1680 pa postaj na forum!

Moš i u te teme da ovdje ne spammamo previše..:D

Moja je na 685MHz 900 za memorjiu, tvornički je gigabyte na 715/900 i kod mene sam uspio kažem to zavisi ponajprije o primjerku

moja je najviše na 860/950MHz. To ti dođe kako ti kažeš dobro overclockabilna kartica. Digao sam joj clock za 25%. HD5850 mi je išla sa 725 na 975, još bolja kartica za clockanje:P

35% kod nekih boljih primjeraka i jače..:P

Rusted from the rain
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka kartice

Već sam naglasio da mi je crysis retardiran, i neda mi se ga skidat radi benchanja. A 3D mark sam odvrtio kad je bila na 880/1150 ak se ne varam 3800 bodova. Imaš u temi 3dmark11.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka kartice

vi ste mi preporucili 5670, a nasao sam polovnu HD4850za 500kn i ja mislim da je ina bolja od 5670

sta mi vi preporucujete na ovu moju konfu iznad

15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka kartice

Na taj komp ti ide najbolje nVidia GTS450.

Ako nemaš nego za 750 kn onda ova tu ATi (AMD) HD5670.

sell the kids for food-weather changes moods
13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka kartice
eagle05 kaže...

vi ste mi preporucili 5670, a nasao sam polovnu HD4850za 500kn i ja mislim da je ina bolja od 5670

sta mi vi preporucujete na ovu moju konfu iznad

kupi hd4850 jer je osjetno bolja od 5670!

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka kartice

Hah ma ja ne bih na polovnu..:\ Vidio sam TD..xD

Radije onda da uzme HD5750 polovnu ako nadje gledao sam na njuškalo nemaju nego 5770 rabljene po 880kn+?

sell the kids for food-weather changes moods
14 godina
offline
RE: Preporuka kartice
stoncin3 kaže...

Na taj komp ti ide najbolje nVidia GTS450.

Ja imam GTS450 i za te novce radi odlicno... {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice