Problemi s grafičkom

poruka: 16
|
čitano: 3.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafičkom

Imam amd HD 6950 kojoj nije mjenjana termalna pasta od kupnje. Odlučim se danas promjeniti pastu pošto će uskoro topliji dani pa da sve bude spremno.

Prvo dignem hladnjak, skinem ventilator, ispušem prašinu, skinem staru pastu i nanesem novu. Vratim GPU nazad i sve super. Upalim igru da vidim kako ide i shvatim da je slabiji fps nego inaće.

Mislim se što je moglo bit krivo napravljeno? Sigurno nisam dobro namjestio hladnjak. Pogledam temperature i vidim da je par stupnjeva hladnija. 3dmark pokazuje 40% slabiji rezultat nego do sad.

Otvorim je još jednom iako mi nije ni jasno što bi moglo ne štimat. Paste taman ima, svi kabeli ukljućeni, PCI-e utor ispuhan.

 

Zanima me ima li tko ideju što se moglo dogodit??

Jasno bi mi bilo da GPU ne radi, ali da radi s smanjenim performansama iako je hladnija mi nikako nije jasno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problemi s grafičkom

Ako grafička radi normalno ne vidim šta bi moglo smanjivati performanse za 40% što je puno.

 

Pogledaj da li radi na default frekvencijama GPU i memorije.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s grafičkom
boxer kaže...

Ako grafička radi normalno ne vidim šta bi moglo smanjivati performanse za 40% što je puno.

 

Pogledaj da li radi na default frekvencijama GPU i memorije.

 Evo provjerio s 2 programa. I frekvencije i napon na defaultnim postavkama. Probao i overclockat. I s overclockom daje dosta lošije rezultate nego prije promjene paste bez overclocka.

 Usporedbe radi 3dmark kaže da je score za moj gpu 5200. Meni je prije bez clockanja radilo 5000, A sad bez radi 3200.

EDIT: Nisam mjenjao ni bios ni drivere ni ništa drugo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 0:24 (axos).
11 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafičkom

koju si pastu koristio? ako je neka jeftinija od 50kn moguce da je zbog toga

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problemi s grafičkom

Izvadi ju i temeljito ispusi slot u koji ide a dobro izbrisi i njene kontakte jer moze bit da te prasina mući.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafičkom

Pasta je neka od LC powera dobivena s cpu coolerom. Ali to bi bio problem da se pregrijava što nije slučaj.

 

I evo novog problema. Očistim još jednom pinove, i slot, ubacim gpu nazad kresnem pc. Kad ono umjesto normalnog paljena ventilatori ubrzavaju pa usporavaju isto se događa i s ledicama unutra. Kao da netko pali i gasi. Al ne kao što je slučaj s pregrijavanjem cpu da se svakih par sekundi upali pa ugasi nego nekoliko puta u sekudni. Nakon toga ugasio pc i mislim se možda je pre slabo napajanje jer ima već 5-6 godina a i onda je uzeto malo iznad granice (30ak wati iznad minimuma). Izvadim gpu i kažem bolje da upalim s integriranom grafikom dok ne vidim što treba ali naravno pc se više ne pali.

Da li je moguće da su performanse padale zbog problema s psu?

Kako znati da li mi je psu spržen bez da ga spajam na drugi pc?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi s grafičkom
axos kaže...
Da li je moguće da su performanse padale zbog problema s psu?

Kako znati da li mi je psu spržen bez da ga spajam na drugi pc?

Sve je moguće, a najbolje je posuditi negdje drugo napajanje, napajanje koje može pogoniti tvoju konfiguraciju.

Isto tako grafičku karticu možeš probat ugradit u drugi PC, pa testirat, jako brzo budeš saznao gdje je problem.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafičkom

Rastavio cijeli pc. Psu radi dobro s ovim testom ali kad spojim na matičnu na kojoj su samo cpu i rami (bez gpu zvučne usba itd) Nema nikakvog znaka života. Niti ledice niti ventilatori niti zvuk.

Izgleda da je ipak matična bila u pitanju. Možda je zbog nje bio performance drop. Još ću kasnije za svaki slučaj probat spojiti napajanje od frenda pa da vidim ima li razlike. Probao sam i direkt palit na matičnoj umjesto preko kučišta da nije do switcha ili kabela.

Ako je mbo nema mi mi smisla mjenjati samo matičnu koja je 1156 socket koji se može naći samo u muzeju. Izgleda da će se čekati skylake u 9. mj.

Hvala svima na odgovorima. Javim vam još kad provjerim s frendovim napajanjem.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafičkom

UPDATE: Izgleda da je matična riknula. Ne reagira ni na drugo napajanje. Strah me sad ostavih ovu gpu da mi ne napravi kratki spoj i na novoj matičnoj ili nesto.

 

EDIT: Grafička radi super matična je riknula. Došla nova i sve pet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 0:20 (axos).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s grafičkom
axos kaže...

UPDATE: Izgleda da je matična riknula. Ne reagira ni na drugo napajanje. Strah me sad ostavih ovu gpu da mi ne napravi kratki spoj i na novoj matičnoj ili nesto.

 

ako je gpu umro što sumnjam sigurno nece nista kratko spojit

9 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafičkom

Pozz :)
Imam Gigabyte HD 6770 1GB na čijoj web stranici piše minimum 450W, dok ja imam napojnu od 400W i normlano sve radi.
Ali mene interesuje da li bi bilo ikakve razlike kada bi stavio jacu napojnu, da li bi se u igrama osjetila razlika, u FPS-u ili nesto sl. Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi s grafičkom
TORdat kaže...

da li bi se u igrama osjetila razlika, u FPS-u ili nesto sl. Hvala

Ne bi vidio razliku.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
9 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafičkom

Ali kako onda sve radi kako treba, kada je manja snaga nego sto je minimalno tražena ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi s grafičkom
TORdat kaže...

Ali kako onda sve radi kako treba, kada je manja snaga nego sto je minimalno tražena ?

To što tamo piše nema veze s mozgom, za napajanje takve kartice ti je dovoljno i kvalitetno 350W napajanje, to troši ko upaljač blago rečeno.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafičkom

može pomoć, ima li koji program koji mi može obrisat stare drivere nvidie ? pošto sam u problemima jer vidim da ne mogu instalirat nove, a stare sam pobrisao a nema ih u control panel, očito se sukobljavaju stari i novi driveri pa ne mogu nove instalirat.

može neka pomoć oko tog problema, ili savijet kako bih mogao riješit taj problem ? grafička je 660Ti referentna gainward.

i 5-3570K
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problemi s grafičkom

Probaj s dobrim starim DDU oliti Disley driver uninstalerom

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice