Switchable Graphics

poruka: 20
|
čitano: 20.410
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Switchable Graphics

Pozdrav,

imam problem s grafičkom. Laptop ima integriranu grafičku i ATI Radeon HD 7670. Laptop je HP Pavilion g7 2003sm - B4X69EA. http://www.links.hr/artikl-014.610.040


E sad u display driverima piše da obje rade ispravno. No kada sam pokrenuo Skyrim u opcijama pod graphics adapter piše da koristi Intel HD Graphics 4000 i nema druge opcije. Kako prebaciti na ATI Radeon HD 7670 grafičku kao primarnu ili vec kako to funkcionira. Ugl. čitao sam i sazno kako treba u  BIOS-ima narediti da bude kao FIXED MODE ako zelim stalno na ATI da radi. To bi volio, no u BIOS-ima nisam našao ništa u vezi grafičke. Ili sam čorav ili glup ili to mene HP hebe u zdrav mozak.

 

Usput, svjestan sam da se podešava kao u catalyst control centru al tamo mi to sumnjivo jer nigdje ne vidim da radi na ATI ta opcija High Performance, a ni u EVERSTU pod GPU nema nikakvih informacija o grafičkoj, a ni u Skyrimu i dalje nemam opciju odabrat ATI.

Jel možete vi kako pomoći ili preostaje jedino da zovem HP.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2012 18:42 (Antius).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Switchable Graphics

Otvori Catalyst control center, u padajucem izborniku sa lijeve strane odaberi power i unutar njega switchable graphic metod. Tamo odaberi opciju Select the graphics processor manually or based on power source. Sa tim saltas grafe unutar windowsa manualno kako ti hoces, a ako zelis integriranu skroz iskljuciti onda imas tu opciju u BIOS-u

11 godina
neaktivan
offline
Re: Switchable Graphics

Kada otvorim Switchable Graphics, prvo što se nalazi je objašnjenje o tome, a onda imam prikazane Nedavne aplikacije, i ispod Druge Aplikacije. I kad kliknem na neku od aplikacija onda se mijenja u power saving ili high performance.

 

A BIOS-ima nisam ništa našo. Stoga sam ga updateo u noviju verziju i opet ništa nisam našao vezano za grafičku.

 

Ako je moguće neki slikoviti prikaz da postaš jer ovo što ti govoriš ja kod sebe ne vidim.

15 godina
offline
Re: Switchable Graphics

google zna sve.

-uvjek za izvor (pouzdaniji) koristi proizvođačeve str. kao AMD-ATI, HP... i tad je sve brže riješeno. (npr klkni me.. ima slikice)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2012 22:00 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Switchable Graphics

Zar mislis da bi se javio vamo da nisam prelisto sve pametno na googleu. Jedino pametno što sam našo je da su na HPovom forumu pisali o tome kako u g seriji laptopa u BIOSu nema te opcije za FIXED MODE. Ali to je outdated davnih dana, pa sam to recimo zanemario.

11 godina
protjeran
offline
Re: Switchable Graphics
Antius kaže...

Zar mislis da bi se javio vamo da nisam prelisto sve pametno na googleu. Jedino pametno što sam našo je da su na HPovom forumu pisali o tome kako u g seriji laptopa u BIOSu nema te opcije za FIXED MODE. Ali to je outdated davnih dana, pa sam to recimo zanemario.

 

Zato što 90% ljudi tu na forumu uopće nepitaju google već prvo otvore temu i očekuju da im se sve servira

16 godina
offline
Switchable Graphics

Grafičke možeš mijenjati "u letu", jednostavno minimiziraš igru, i staviš u CCC na "high performance". To trebaš samo jednom uraditi, poslije samo pokreneš i igraš. Ako te zanima možeš pokušati mijenjati HP (high perfromance)i PS (power saver) dok igraš, pa ćeš vidjeti razliku između dvije grafičke.

totus mundus agit histrionem
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Switchable Graphics

Evo dok igram Skyrim, automatski on stavi na high performance, al evo igru pokrenem na medium ili high i zatrzuje. Kako moze biti tako lose ako je na toj grafickoj. Na računalu imam manje RAM-a, malo bolji procesor, i graf. ATI Radeon 4870. Što je ta grafička tolko jača od moje ove 7670 da na kompu igram na high a ovdje moram staviti Low.

11 godina
offline
Re: Switchable Graphics
SinCr0 kaže...

Grafičke možeš mijenjati "u letu", jednostavno minimiziraš igru, i staviš u CCC na "high performance". To trebaš samo jednom uraditi, poslije samo pokreneš i igraš. Ako te zanima možeš pokušati mijenjati HP (high perfromance)i PS (power saver) dok igraš, pa ćeš vidjeti razliku između dvije grafičke.

Ja imam isti problem sa tom grafom,jednostavno mi se cini da nije uopce ukljucena,a drivere sam probao instalirat no nisam siguran da li su to ispravni ili...jer se sve jako brzo instaliralo,prebrzo...I nekako mi se cini da uopce nema razlkre između high i power saving moda...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Switchable Graphics
glikoprotein kaže...
SinCr0 kaže...

Grafičke možeš mijenjati "u letu", jednostavno minimiziraš igru, i staviš u CCC na "high performance". To trebaš samo jednom uraditi, poslije samo pokreneš i igraš. Ako te zanima možeš pokušati mijenjati HP (high perfromance)i PS (power saver) dok igraš, pa ćeš vidjeti razliku između dvije grafičke.

Ja imam isti problem sa tom grafom,jednostavno mi se cini da nije uopce ukljucena,a drivere sam probao instalirat no nisam siguran da li su to ispravni ili...jer se sve jako brzo instaliralo,prebrzo...I nekako mi se cini da uopce nema razlkre između high i power saving moda...

Skini fraps sa interneta (besplatan je) i mijenjaj modove i gledaj da li fps pada ili raste kad mjenjaš između modova, ako se fps ne mijenja to znači da si cijelo vrijeme na istoj grafi.

CPU: 1090T CPU cooler: CM 612S MB: ASUS M5A78L LE RAM: Corsair 2X2GB @ 1600MHz XMS3 Classic Heatspreaders PSU: Corsair GS600 GPU: AMD Sapphire HD 6870 1GB DDR5 900MHz HDD: Hitachi 500GB PC casin
11 godina
neaktivan
offline
Switchable Graphics

Ajd ako netko zna namjestiti onda da na teamviewer to rijesi, nek posalje pm

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Switchable Graphics
Antius kaže...

Ajd ako netko zna namjestiti onda da na teamviewer to rijesi, nek posalje pm

 

Čuj, ništa ne griješiš, opcije su jednostavno, i grafičke stvarno možeš mijenjati u letu, par sec treba da se promijeni. To za Skyrim, stvarno ne znam šta očekuješ od laptopa nižeg/srednjeg cijenovnog ranga, memorija je vrlo vjerojatno ddr3, spora, taktovi nisu nešto veliki, i na kraju krajeva, to je laptop. Sumnjam da ćeš nešto više izvući iz toga.

totus mundus agit histrionem
11 godina
offline
Re: Switchable Graphics
SinCr0 kaže...
Antius kaže...

Ajd ako netko zna namjestiti onda da na teamviewer to rijesi, nek posalje pm

 

Čuj, ništa ne griješiš, opcije su jednostavno, i grafičke stvarno možeš mijenjati u letu, par sec treba da se promijeni. To za Skyrim, stvarno ne znam šta očekuješ od laptopa nižeg/srednjeg cijenovnog ranga, memorija je vrlo vjerojatno ddr3, spora, taktovi nisu nešto veliki, i na kraju krajeva, to je laptop. Sumnjam da ćeš nešto više izvući iz toga.

a ako uzmem jos 4 gb memorije (8gb) da li b onda bilo drugacije?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Switchable Graphics
SinCr0 kaže...
Antius kaže...

Ajd ako netko zna namjestiti onda da na teamviewer to rijesi, nek posalje pm

 

Čuj, ništa ne griješiš, opcije su jednostavno, i grafičke stvarno možeš mijenjati u letu, par sec treba da se promijeni. To za Skyrim, stvarno ne znam šta očekuješ od laptopa nižeg/srednjeg cijenovnog ranga, memorija je vrlo vjerojatno ddr3, spora, taktovi nisu nešto veliki, i na kraju krajeva, to je laptop. Sumnjam da ćeš nešto više izvući iz toga.

Pa moje računalo staro jedno 3+ god. sa ispod navedenim komponentama pokreće Skyrim na high bez da zalaga.

CPU AMD Phenom II X4 940 Black Edition, socket AM2+, BOX
RAM DDR2 2048MB ( 2x2GB ) PC6400 Kingmax, 800MHz, CL5
VGA Sapphire HD 4870, 512MB GDDR5 256bit

 

A ovaj laptop bi po nekoj logici trebao biti dostojan bar da medium igra bez da zastajkuje konstantno

 

CPU Intel Core i5 3210M 2,50 GHz

RAM DDR3 6GB

VGA AMD Radeon HD 7670M (1 GB)

 

12 godina
neaktivan
offline
Switchable Graphics

EDIT. Mislio da je potpuno druga kartica u pitanju. I da te za.ebava switch na d-GPU kad nije uštekan punjač.  

 

Anyway, HD 7670m bi morao vrtiti Skyrim na medium na 32-35FPS. Ništa više ne očekuj. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 4:41 (sharxtreme).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Switchable Graphics

Napokon sam shvatio kako ovo sranje od CCC-a funkcionira!

 

Uglavnom pod opcijom Gaming u padajućem izborniku ima 3D Application Settings, tamo sam napravio kao postavke kakve da budu za igre, otišao na SAVE i odabrao novu aplikaciju > SKYRIM.

Nakon toga odmah ispod nalaze se profili za SKYRIM i ostalo, pa sam ih postavio kao current settings.

Zatim sam u Switchable Graphics postavio SKYRIM na High Performance. Pokrenuo igru i ide fino. Na Ultra nije loše, jedno 15  fps, na High fino oko 20 fps , na Medium odlično, low nisam ni gledo.

 

Usporedio sam to sa svojim računalom. Na njemu je ultra išo na jedno 8 fps, ali je zato na high imao 45+.

 

Naposljetku kada sam mislio reklamirati laptop, no ispada da nije problem u njemu, već u glupom softwareu i glupom načinu rada za koji nema nikakav prikaz ni objašnjenja.

 

06:08 sad mogu ići mirno spavati.

 

Danas ga pokrenuo bez da je plugged in i ultra i high je duplo lošiji u fps. Hmm

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 12:46 (Antius).
11 godina
offline
Switchable Graphics

Kod mene stvarno nema nkakve razlike dali igram na power saving ili na high performance,napravio sam benchmark sa frapsima i fps je i na high i na p-saving bio relativno isti...igrao sam na najnižoj rezi na low postavkama i fps je isao 25-50 frameova kod bfbc2 mp,jel moguce da mi ova druga grafa /7670M/ Na neki načn nije aktivirana?A sve sam isprobao,ili da moda nemam instalirane drajvere...?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 15:43 (glikoprotein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Switchable Graphics

Da li postoji neki nacin da se provjeri da li aplikacija stvarno radi na high preformance, tj. da li ju pokrece ova ''druga'', jača graficka?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Switchable Graphics
Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Switchable Graphics

imam dosta sličan problem na svom hp probook 4530s laptopu...
znači imam intel hd 3000 i amd radeon hd 7400M grafike...u biosu npr usključim swichable grafike i kad laptop restartam,događa se to kao da npr imam dvoje drajvere koji se kolju i nežele pokrenut win,znači crni displej i nakon nekog vremena se sam restartira i tako u nedogled...a kad isključim swichable grafike u biosu,laptop se upali i radi...neznam više što da radim..

kad npr želim laptop upalit pod swichable modom,prije toga moram u safe mod otić i izbrisat drajvere od intel i adm grafika...dok restartam laptop i stavim swichable mod,upalim laptop,pojave se već intelovi drajveri...i sad ga je*i,ako tako ostavim i koristim laptop,radi par dana i dok pri jednom gašenju skida sam update,skine valjda drajvere od amd i laptop se ponovno neželi upalit...inače imam gore win10


 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice