Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

poruka: 172
|
čitano: 115.548
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Imam jedno pitanje. R9 290 na furmarku hvata 79-80 stupnjeva kad su ventilatori kućišta na minimumu. Taknem kućište i osjeti se da je dobro zagrijano a iza jedva lagano struji zrak. Kad ih stavim na maksimum temperature su i dalje 79-80 stupnjeva a kućište je hladnije i iz kućišta izlazi dobra kolićina toplog zraka. Nije mi jasno kako su temperature iste. Nebi li se temperature trebale bit bitno različite na ove dvije postavke? Jer u prvom slućaju topal zrak se ne odvodi vani i kartica bi se trebala sve slabije hladiti, a u drugom stalno dobiva hladan zrak.  

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

potrebna je ogromna kolicina svjezeg zraka da se vide razlike(u svega par stupnjeva, bez bocnog ventilatora to je tesko postici), za to je potrebna poprilicna buka! no ako velis da je na osjet kuciste dosta hladnije dali su ti rpm-ovi od grafe na manjem broju?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Stjepanj kaže...

potrebna je ogromna kolicina svjezeg zraka da se vide razlike(u svega par stupnjeva, bez bocnog ventilatora to je tesko postici), za to je potrebna poprilicna buka! no ako velis da je na osjet kuciste dosta hladnije dali su ti rpm-ovi od grafe na manjem broju?

 4% razlika. Ali moguće da je problem što nemam ventilator koji direktno puše na karticu jer su CPU temperature dosta niže.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Komp mi pri opterećenju (gledanje filmova, igranje igrica) ili velikim vanjskim temperaturama (kad je ljeto) odlazi u Power saving mode.

Mijenjao sam ram, napajanje, stavio novu pastu na procesor i zaključio da je problem u grafičkoj.

Instalirao sam FurMark i na 70 C mi se sistem ruši tj. odlazi u "Power saving mode".

Driveri, bios, sve je update-ano, šta raditi, kako riješiti ovaj problem??

 

11 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pozz svima,

 

Ovako moj problem se sastoji u tome da kad ubacim graficku racunar se normalno pali i prikazuje sliku,sve uredno,medjutim kada restartujem racunar ili ga ugasim pa probam ponovno upaliti slike nema,sve radi i hdd i kuleri ali slike nema.

Kada izvadim tu graficku ubacim drugu slabiju na kojoj sve radi uredno (i kada restartujem i kada gasim),a zatim opet zamijenim sa ovom drugom grafickom pri prvom paljenju ona daje sliku kao sto sam i naveo ali cim se ugasi ili restartuje gotovo je,Tako da stalno moram mijenjati grafe da bi ova dala sliku sto me dosta zbunjuje.

 

E sad da li ko ima ideju u cemu je problem ,da li u napajanju(citao sam da uzima 25w struje a kod mene je obicno napajanje) ili u grafickoj ili u necem trecem.

 

maticna    MSI 865PE NEO3-F

 

graficka    ATI Radeon 2400 pro HD 512 mb AGP 8x (graficka sa problemom)

 

napajanje AC input 230V-,5A ,50Hz

 

         max output 250 w

 

Hvala unaprijed         

 

 

 

SaBe
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

ispričavam se unaprijed što ovdje pitam, ali ne znam gdje drugdje, ne vidim temu.



što znači ovo 95 gpu temperature, i kako se točno podešava taj fun ?

ne razumjem na koji točno način se regulira ta temperatura s ovim programom, kako si točno naštimaju postoci na koliko fun-ovi rade i tome, može mi netko laički malo pojasnit ?

pretpostavljam da nije komplicirano, ali pitam jer ne znam prvi put se srećem s ovim programom, i morat ću si podesit te fun-ove jer više nemam referentni.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

poz svima,

 

neznam dali je bilo slično pitanje,trebam samo kratak savjet.

Imao sam 2 freezanja grafike,GPU-Z je pokazivao 105°C.Tu negdje mi se pali cooler i odmah je na 100%.

stavio sam crymson 16.3.2 na Radeon HD7700,očistio prašinu,i opet se smrzlo...

dakle,kada stavim u crymsonu cooler na manual i mijenjam postotak hlađenja,ventilator ne mijenja zvuk dok ne dođem do 90%

jbt,ko da ima dvije brzine 

sad,nznm kako stvar funkcionira,valjda bi trebao ubrzavati sa porastom temperature...?

inače,kad se zavrti odmah ju ohladi

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Erda kaže...

Komp mi pri opterećenju (gledanje filmova, igranje igrica) ili velikim vanjskim temperaturama (kad je ljeto) odlazi u Power saving mode.

Mijenjao sam ram, napajanje, stavio novu pastu na procesor i zaključio da je problem u grafičkoj.

Instalirao sam FurMark i na 70 C mi se sistem ruši tj. odlazi u "Power saving mode".

Driveri, bios, sve je update-ano, šta raditi, kako riješiti ovaj problem??

 

Probaj grafu u drugom kompu. Ako je problem isti, grafa ne valja (možda se na njoj pregrijava nešto drugo a ne sam grafički čip). 

 

SaBe kaže...

Pozz svima,

 

Ovako moj problem se sastoji u tome da kad ubacim graficku racunar se normalno pali i prikazuje sliku,sve uredno,medjutim kada restartujem racunar ili ga ugasim pa probam ponovno upaliti slike nema,sve radi i hdd i kuleri ali slike nema.

Kada izvadim tu graficku ubacim drugu slabiju na kojoj sve radi uredno (i kada restartujem i kada gasim),a zatim opet zamijenim sa ovom drugom grafickom pri prvom paljenju ona daje sliku kao sto sam i naveo ali cim se ugasi ili restartuje gotovo je,Tako da stalno moram mijenjati grafe da bi ova dala sliku sto me dosta zbunjuje.

 

E sad da li ko ima ideju u cemu je problem ,da li u napajanju(citao sam da uzima 25w struje a kod mene je obicno napajanje) ili u grafickoj ili u necem trecem.

 

maticna    MSI 865PE NEO3-F

 

graficka    ATI Radeon 2400 pro HD 512 mb AGP 8x (graficka sa problemom)

 

napajanje AC input 230V-,5A ,50Hz

 

         max output 250 w

 

Hvala unaprijed         

 

 

 

Vjerojatno neispravno. Ipak je prastaro. Probaj s starijim WIndowsima i driverima. Ili neki Linux. 

 

Ruža kaže...

ispričavam se unaprijed što ovdje pitam, ali ne znam gdje drugdje, ne vidim temu.
...

što znači ovo 95 gpu temperature, i kako se točno podešava taj fun ?

ne razumjem na koji točno način se regulira ta temperatura s ovim programom, kako si točno naštimaju postoci na koliko fun-ovi rade i tome, može mi netko laički malo pojasnit ?

pretpostavljam da nije komplicirano, ali pitam jer ne znam prvi put se srećem s ovim programom, i morat ću si podesit te fun-ove jer više nemam referentni.

 Ako ti je EVGA Precision nejasan, probaj malo jednostavniji MSI Afterburner.

Ako pak ne kužiš da nije FUN nego FAN, onda se riješi te grafičke ili još bolje kompa.

 

Štupser kaže...

poz svima,

 

neznam dali je bilo slično pitanje,trebam samo kratak savjet.

Imao sam 2 freezanja grafike,GPU-Z je pokazivao 105°C.Tu negdje mi se pali cooler i odmah je na 100%.

stavio sam crymson 16.3.2 na Radeon HD7700,očistio prašinu,i opet se smrzlo...

dakle,kada stavim u crymsonu cooler na manual i mijenjam postotak hlađenja,ventilator ne mijenja zvuk dok ne dođem do 90%

jbt,ko da ima dvije brzine 

sad,nznm kako stvar funkcionira,valjda bi trebao ubrzavati sa porastom temperature...?

inače,kad se zavrti odmah ju ohladi

 

 

 

 Ne štima nešto s hlađenjem. Ja bih tu promijenio termalnu pastu, dobro pregledao karticu, postavio ručno krivulju ventilatora (recimo preko MSI Afterburnera) i onda probao.

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

ma problem je u tome što kad mi se gasi komp onda mi taj precision x takt stavlja na 324 mhz i ne ide mi više od 24 fps,a ono kad mi se komp nakon nekog vremena što nisam kod njega ugasi ode sleep i onda pokrenem ponove uđem u igru i ne mogu vratit takt na 925 mhz što je normalno, i stisnem default i aplay i opet ništa, jedino pali s gašenjem kompa, može netko pomoć kako da mi se to više ne događa, jer vjerojatno ima opcija kako da se to naštima da neovisno o tome jel kompujter ode sleep i ja se vratim nazad da on to tako sam od sebe namješta.

fan mi radi na 30 posto nije problem fan, sad je prolbem takt i fps koji ne prelazi 24 iz gore objašnjenih razloga, ima to gdje da se fiksno poštela da mi više to nikad se ne mjenja ?

http://i.imgur.com/rPLUBqA.jpg


evo što bi moglo uzrokovat tu blokadu na 324mhz, dakle kad ode komp sleep kad nisam 10-15minuta aktivan on se iskljči onda ja dođem mrdnem mišom on se opet upali i onda mi ne ide preko 24 fps-a a fixno mi je 80 jer sam ja tako postavio, i naravno umjesto 1071mhz što mi je maximalno piči 324, i nešto mi komp počne jače zvrjat kao da ima neke probleme s učitavanjem, uglavnom nije mi baš jasno što se događa, možda netko od vas zna ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2016 1:37 (Ruža).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

pozdrav, sljedeci tjedan vjerojatno kupujem gtx 970 bez garancije u navodno odlicnom stanju (s ebaya), uglavnom, reko je covjek da slobodno moze doc i stavit u moj pc da pregledam sve. kako viditi jel graficka reliable i da nema nikakvih errora i da sve radi kak treba? furmark, kolko vremenski? cuo sam za jos neki program occt ali ne znam kako i što gledati tmao. hvala!

Ficolinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Da li su ovo normalne vrednosti grafičke kartice, tj da li se pregreva?


Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
mlnmnc kaže...

Da li su ovo normalne vrednosti grafičke kartice, tj da li se pregreva?


 Pretpostavljam da se radi o 280X? 76 stepeni u Furmarku je lila, moja dođe do 72 na par trenutaka. Nije bajno ali nije kritično dok je ispod 80 stepeni.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-280x-third-party-round-up,3655-4.html

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 1:10 (boxer).
7 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Radi se o R9 270x Vaporx 2GB DDR5 256bit

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
mlnmnc kaže...

Radi se o R9 270x Vaporx 2GB DDR5 256bit

 Uredu je. Ako misliš da nije, očisti je.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pozdrav

Ovako imam xfx r9 270x, iz nekog razloga mi ponekad zna bacit bijeli ekran na monitoru, zvuk i dalje radi i sve, ali baca bijeli ekran, dogada se najcesce u flash player ili prilikom nekih igara, tipa lol ili gta. Temeperature su dobre, oko 60° se krecu. Odnesao u trg gdje sam kupio, oni kazu da su testirali, probarili rendirat s njom i nista radi normalno, ali ona i dalje baca bijeli ekran ponekad. Testirao rame, cpu sve radi normalno. Mjenjao drivere, probao frisku kopiju windowsa sve radi kako treba, ali svjedno ponekad mi ekran po bijeli, ne znam sta da vise napravim. Cijeli komp je star oko 9 mjeseci. Izbaci bijeli ekran skoro pa svaki dan bar jednom. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 18:28 (herkulcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Imam karticu GT 730/PCIe/SSE2

 

Imam problem da kad radim na računalu u jednom trenutku samo se sflasha ekran i dole u desnom kutu sep ojavi poruka da je driver stopirao rad kartice, onda uspori kompletno rad kartica i vrati se slika ali sporije.....testirao sam karticu i temperatura joj je nakon 15 minuta testa stala na 92-93C....

 

Da li je problem kartica ili možda matična ploča.

 

Još nešto....ako kompjuter stoji upaljen, nakon određenog vremena se sam ugasi i kada ga upalim vidim poruku da li da se windowsi normalno pokrenu ili u safe modu.....da li je možda problema u windowsima....Imam Win 7...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Bamboo kaže...

Imam karticu GT 730/PCIe/SSE2

 

Imam problem da kad radim na računalu u jednom trenutku samo se sflasha ekran i dole u desnom kutu sep ojavi poruka da je driver stopirao rad kartice, onda uspori kompletno rad kartica i vrati se slika ali sporije.....testirao sam karticu i temperatura joj je nakon 15 minuta testa stala na 92-93C....

 

Da li je problem karticaili možda matična ploča.

 

Još nešto....ako kompjuter stoji upaljen, nakon određenog vremena se sam ugasi i kada ga upalim vidim poruku da li da se windowsi normalno pokrenu ili u safe modu.....da li je možda problema u windowsima....Imam Win 7...

 -problem/kvar može biti bilo što od PCja (hardware+software), može biti i-ili, ne mora biti jedan uzrok.

.. samo je prvi sumnjivac VGA, pogotovo zbog visokih temperatura i same poruke greške, ali; možda driver, napajanje, mbo.. maleare - pod možda može biti bilo što. Samo akd je sve ispravno, radi normalno, sve se kvari/stari i nije neobično da jedna komponenta povuče problem druge, npr napajanje koje oslabi/efikasnost, probelem mbo ili samog utora na ploči za vga i sl. Čak i da je samo problem soft/win, npr nešto se zbrljavilo (sporedan uzrok, kao nestanak struje, malware.. greške se nakupe), ništa nije sigurno, moraš provjeriti-eliminirati.

-safe mod nije od neke pomoći jer ne koriti (ne opterećuje) sve mogućnosti, testiranje svakog dijela na ispravnom računalu ili samo vga, skeniranje za virus, provjera ispravnosti OSa (ubaciš medij i u cmd-u sfc/scannow) itd. Ili zoveš majstora.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Koja je normalna temperatura r9 270x hawk? znaci upalim komp i program speccy za mjerenje temp i pokazuje mi temperaturu procesora (I7 4790K) oko 66° a gpu 74°. Da li je to normalno? Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
ivan7 kaže...

Koja je normalna temperatura r9 270x hawk? znaci upalim komp i program speccy za mjerenje temp i pokazuje mi temperaturu procesora (I7 4790K) oko 66° a gpu 74°. Da li je to normalno? Zahvaljujem

 Meni to ne izgleda kao normalne temperature procesora i grafičke kartice.

 

Imam R9 280X Sapphire i dođe na 72-73C kada je pod punim opterećenjem u igrama ili u Furmarku.

 

Speccy sada u IDLE.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
ivan7 kaže...

Koja je normalna temperatura r9 270x hawk? znaci upalim komp i program speccy za mjerenje temp i pokazuje mi temperaturu procesora (I7 4790K) oko 66° a gpu 74°. Da li je to normalno? Zahvaljujem

 Prvo si popuni rubriku Moj PC da znamo koje su ti druge komponenete. Koje imaš kućište, napajanje, matičnu, hladnjak procesora i dugo...

Ako su ti temperature koje si naveo u idleu, bez opterečenja, onda nisu normalne. Ako je u loadu, prilikom igranja neke zahtjevnije igre ili testa stabilnosti, temperature su u redu.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
10 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Lijep pozdrav svima,imam grafu amd R7 370 4 gb,e sad recimo kad otvorim chrome i udjem na fb i you tube vram usage je od 8 % nekad i do 20 % prije mi nije bio toliko veliki vram usage a temperatura je od 25 do 28 stepeni,zanima ma jeli to normalno jer mi je cudno da mi toliko koristi grafu samo na fb i you tube,a ventilatori non stop vrte na 57 %? pozdrav

MP
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

....Ja imam problem sa PC-em...radio je normalno do pre dva meseca...i onda poceo da koci u igrama koje su lagano isle ranije....reinstalirao sam i windows i drajvere sve moguce i proveravo i ram i grafu i procesor..i dalje zajebava...kontao sam da je nesto do graficke ali u ovom programu...furmark ne prelazi 70C ni posle sat vremena nema nikakvih greski....ne znam sta je vise.....

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice