Izvanredno studiranje

poruka: 38
|
čitano: 46.218
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Izvanredno studiranje

Pozdrav,

 

Zanima me kakvo je trenutno stanje sa izvanrednim studiranjem na danasnjim fakultetima?

Zivim u zagrebu i imam volju upisati fax,međutim,budući da imam stalno zaposlenje jedina mi je opcija izvanredno.

Prije nekih 6 god sam zavrsio srednju skolu i nisam imao mogucnosti upisati fax tada,al sad imam volju i zanima me kakve su mi mogucnosti,i sta je dobro upisati?

Moje podrucje zanimanja je racunarstvo,jer u toj grani i radim i to me zanima.

Sve sto sam do sad naucio, naucio sam sam.

Placao sam si tecajeve (na nesto me i firma slala) i stekao do sad dosta vrijednih certifikata i znanja,medjutim htio bi ici na neki fakultet vezan za isto podrucje ali kolko vidim nigdje nema izvanrednog studiranja.

Nasao sam neke privatne skole tipa vsite-a (http://www.vsite.hr/),koje traze cca 15000 kn za god studiranja sto mislim da je pretjerano.

Jel imate kakve savjete sta bi se moglo upisat?

Mislio sam FER,TVZ,FOI (al je u varazdinu),ali oni nemaju izvanredno studiranje.

 

Jel postoji jos nesto?

I da problem mi je i ta drzavna matura;jel moguće upisat se bez tog,budući da u moje vrijeme toga nije bilo?

 

Hvala

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izvanredno studiranje

sta nitko nista ne zna vezano za izvanredno studiranje?

jel uopce ima tog na sadasnjim fakultetima...negdje sam izčupao clanak da se to ukida?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izvanredno studiranje

Po Bolonji nema izvanrednog studiranja.

Za državnu maturu ovisi o fakultetu, ako je traži onda je moraš i položiti, što i nije teško jer su zadaci na njoj, neka se nitko ne uvrijedi, za poluidiote. Što se tiče faksa uz posao, to ovisi koji faks upišeš i koje su obaveze na njemu obavezne, a koje "obavezne" tj. u praksi neobavezne. Od ovih koje si nabrojao (FER,TVZ,FOI), smatram da bi uz taj posao koji radiš bez problema mogao redovno upisati i završiti TVZ, a mislim i da su dosta fleksibilni što se tiče pohađanja predavanja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje
dirtyjack kaže...

sta nitko nista ne zna vezano za izvanredno studiranje?

jel uopce ima tog na sadasnjim fakultetima...negdje sam izčupao clanak da se to ukida?

 

...pa to ti je najbolje pogledati na internetskim stranicama pojedinih fakulteta...btw ukinuti se sigurno neće...Cool

...kaos...
15 godina
odjavljen
offline
Izvanredno studiranje

Mislim da TVZ ima izvanredni studij.  Doduse kod njih se nikada ne zna. Jedno vrijeme imaju, pa jedno nemaju, pa onda imaju, pa onda svake druge godine imaju - tako da je najbolje da ih kontaktiras za slijedecu godinu.

Uglavnom znam da kada sam ja zavrsavao da su to ukinuli (kasnije su ga opet uveli jedno vrijeme), jer su svi pokusavali prebaciti se na izvanredno koje je bilo tada gotovo 2x jeftinije - to dobro znam, jer mi je on bio sekundarni...

Samo se nadam da su maknuli onaj kretenski tjelesni odgoj na TVZ-u...

Uglavnom, to ovisi o fakultetima ili visim skolama. Obveze su za razliku od prije jednake redovnima i izvanrednima (u biti nema izvanrednoga, ali ga u biti ima i sve je izjednaceno sa redovnima, osim sto nemas nikakva prava) tako da racunaj na labose, vjezbe, seminare (ovo se tice jel'te drustvenih fakulteta), predavanja...

Sto se tice drzavne mature, nisam siguran, ali mislim da svaki fakultet mora ostaviti odredjen broj mjesta onima koji su ranijih godina maturirali.

Sto se 15 kila kuna tice, pa cuj. To ti je tu negdje. Mislim da ispod 10 000 po godini ces tesko proci.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 18:13 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izvanredno studiranje

proucavao sam na stranicama tvz-a i kolko vidim nema izvanrednog upisivanja za akademsku god. 2010/2011,to se moze vidjeti u prilozenoj tablici:

http://www.tvz.hr/index.php?prikaz=upisi

 

vidim da su neki ovdje vec zavrsili to veleuciliste,pa me zanima jos kakva je situacija za nastavak studija znaci one druge dvije god?

kolka je cijena na tvz-u?i koliko vidim ovaj smjer racunarstva mi se cini u redu,barem sto se tice programa predavanja,jel moze netko nesto vise napisat o tom,ako zna?

da,i vazna su mi predavanja jer mislim da se puno moze naucit na samim predavanjima (mislim),a i poanta fax-a je da nesto naucis,barem za mene.

a sto se tice mature,buduci da ja to nemam,za to cu se morat raspitat kako to ide jer mislim da se ne mogu nikako mjeriti po bodovima sa ljudima koji imaju drzavnu maturu.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Izvanredno studiranje

imaš u velikoj gorici veleučilište. jedan od smjerova je održavanje računalnih sustava a imaju i izvanredno studiranje. jedini problem bi mogao biti školarina. 1 godina, odnosno 2 semestra su 14000kn.

link

Guns don't kill people... lasers do
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje

jesam vidio sam i to.ali sto se tice nekakvog znanja i programa koji se pruza onda mislim da je bolje ic na vsite.jest da je 1000 kn skuplje ali mislim da imaju bolji program predavanja i imaju dosta dobrih izvanrednih predmeta gdje mozes sam odlucit sta te konkretno zanima.

14 godina
offline
Izvanredno studiranje

bolji je v-site. a dobiješ i laptop od njih koji kad završiš studiranje otkupiš za 1 kn. al ja mislim da je skuplji od 15000kn. ja sam negdje čuo da je zapravo 25000

 

EDIT: sad sam vidio da je 15200 za izvanredne, 22800 za redovne.

Guns don't kill people... lasers do
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 22:44 (unchosen one).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje

da..a sta nakon prvog djela tj.3 god?

buduci da oni nemaju visoki smjer onda opet upis na drugi fakultet.

i ne razumjem razliku zasto je za izvanredne 15000 a za redovne 22000 kn.pa program je isti,ides i ovako i onako na predavanje tako da mi nije logicno.u principu bilo bi mi logicnije da je suprotno.

 

 

14 godina
offline
Izvanredno studiranje

za redovne je skuplje jer se školarina naplaćuje po ECTS bodovima. 60 bodova za redovne, 40 za izvanredne. 380 kn po bodu.

vjerovatno postoji mogućnost nastavka studiranja na nekom drugom faksu, kao što postoji za veleučilište velika gorica nakon tri godine još dvije na FOI

Guns don't kill people... lasers do
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 23:01 (unchosen one).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izvanredno studiranje

u redu.da li netko nesto zna vise o tom vsite-u?ili mozda netko ide na taj fax,pa bi mogao napisat nesto vise o samom faxu.

i kako se pretvaraju ocijene u te ECTS bodove?

 

moram se raspitat o svemu da si znam odredit gdje bi na kraju mogao krenut.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izvanredno studiranje

Da i ja nadodam. :) www.racunarstvo.hr

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 12:04 (mfrankovic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izvanredno studiranje

Pozdrav! Ja upravo završavam smjer "Održavanje računalnih sustava" na Veleučilištu Velika Gorica i moram priznat da sam zadovoljan sa programom i studijem. Cijena godine, za redovne i izvanredne je ista, 13600kn. Kao i svugdje, ima kolegija koje jednostavno treba sažvakat, ne donose mnogo, ali to je normalno. Vrlo vjerojatno ću po završetku studija nastaviti sa specijalističkim studijem, također u Gorici ali izvanredno, uz rad. Iznimno sam zadovoljan sa predavačima i konceptom kolegija. U krajnjoj liniji, kao što je jedan od kolega forumaša rekao, tj. spominjao "bolje" ili "lošije" programe, u suštini čovjek ima korist od kolegija upravo onoliko koliko je volje, želje, truda i energije u isti uložio, odnosno u savladavanje materije, sa više ili manje interesa. U svakom slučaju, preporučam studij na VVG-u.

Ako si zainteresiran za još informacija, slobodno mi se obrati.

Noli turbare circulos meos.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:37 (FiZor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje

da bio sam malo proucavao i to velikogoricko veleuciliste,u principu je slicno kao i ostala veleucilista..ajm rec sve je to tu negdje

znaci bio si zadovoljan.super.

a taj specijalisticki studij to je kao one druge dvije godine,kak ti razlika izmedju više i visoke?

a kakvo je stanje sa upisom?jel velika navala?vidim da se odlucuje putem razredbenog postupka tko ulazi a tko ne.(buduci da ja nemam maturu)

i dobijem cak 15 dodatnih bodova budući da radim vec nekoliko god u istom podrucjuNamigiva

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje

Specijalistički studij na VVG-u traje 2 semestra, odnosno jednu godinu, te je premijera tog smjera sada na jesen, a popis kolegija možeš pogledati na službenoj stranici. Primjerice, specijalistički studij na VVG-u je ekvivalent specijalističkom studiju na tvz-u koji traje dvije godine.

Kada sam ja upisivao nije bilo razredbenog postupka, kao i na drugim školama, to je stvar pro forme jer u principu se studenti odabiru s obzirom na uspjeh u srednjoj i na maturi, eventualno neki informativni razgovor. Ovog trenutka neznam kako je, no raspitat ću se. Isti princip upisa provode i ostali, to je for sure jer imam dosta poznanika i par prijatelja koji su razbacani na učilištima IT smjera.

Što se tiče tržišta rada, prema pričama jednog asistenta koji završava specijalizaciju na tvz-u, razlika u plaći između osobe koja je završila diplomski studij, odnosno ima titulu magistra u odnosu na osobu sa završenom specijalizacijom je, u državnoj firmi max do 300kn, a razliku u privatnom sektoru uvjetuju i drugi faktori, uglavnom vezani uz politiku tvrtke, znanju kadra, etc.

Ako te pak zanima magisterij, odnosno, prebacivanje na sveučilišni studij, a ne specijalizacija, imaš mogućnost prebacivanja na FOI(u okviru je zagrebačkog sveučilišta), uz polaganje razlikovnog semestra u kojem dominiraju kolegiji ekonomske tematike, konkretno 6 kolegija, a također možeš magisterij informatike nastaviti i na filozofskom fakultetu, uz polaganje 9 razlikovnih kolegija ili, polaganje razlikovnih kolegija sa FOI-a, a zatim samo prebacivanje na filozofski, naravno ako to kapaciteti dozvoljavaju.

Noli turbare circulos meos.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 23:34 (FiZor).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje
FiZor kaže...

specijalistički studij na VVG-u je ekvivalent specijalističkom studiju na tvz-u koji traje dvije godine.

 

nemoj se ljutiti ali ovo ti je jako opasna tvrdnja - nesto od 2 semestra je ekvivalentno necemu od 4 semestra?!

 

hm...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje

Logična opservacija Osmijeh, moja reakcija je bila ista, no, ta stavka mi je tako prenesena, od strane osobe koja završava specijalizaciju na tvz-u, a povremeno održi vježbe kod nas, na vvg-u. Mogućnost da sam krivo protumačio riječi je jednaka nuli s obzirom da nas je sudjelovalo više u komunikaciji, sa istim rezultatom, odnosno tumačenjem izrečenoga. Premda, svakako predlažem dublje raspitivanje o istoj tematici.

Konkretno, tretiranje obje diplome, tj. specijalizacije je tretirano na isti način kod poslodavca, prema riječima dotične osobe.

 

Noli turbare circulos meos.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 21:29 (FiZor).
15 godina
protjeran
offline
Izvanredno studiranje

Vidite, prije si mogao studirati sto hoces, kad hoces (mozes) i koliko hoces (mozes)... na primjeru covjeka koji je poceo thread se vidi zasto je prije, u ovom pogledu, sustav bio superioran.

 

Ima puno ljudi koji zbog raznih razloga ne mogu zavrsiti/poceti/sto god faks i sadasnji sustav ih sve suta.

 

Sorry na polu off-topicu.

 

Good luck.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje
dirtyjack kaže...

Pozdrav,

 

Zanima me kakvo je trenutno stanje sa izvanrednim studiranjem na danasnjim fakultetima?

Zivim u zagrebu i imam volju upisati fax,međutim,budući da imam stalno zaposlenje jedina mi je opcija izvanredno.

Prije nekih 6 god sam zavrsio srednju skolu i nisam imao mogucnosti upisati fax tada,al sad imam volju i zanima me kakve su mi mogucnosti,i sta je dobro upisati?

Moje podrucje zanimanja je racunarstvo,jer u toj grani i radim i to me zanima.

Sve sto sam do sad naucio, naucio sam sam.

Placao sam si tecajeve (na nesto me i firma slala) i stekao do sad dosta vrijednih certifikata i znanja,medjutim htio bi ici na neki fakultet vezan za isto podrucje ali kolko vidim nigdje nema izvanrednog studiranja.

Nasao sam neke privatne skole tipa vsite-a (http://www.vsite.hr/),koje traze cca 15000 kn za god studiranja sto mislim da je pretjerano.

Jel imate kakve savjete sta bi se moglo upisat?

Mislio sam FER,TVZ,FOI (al je u varazdinu),ali oni nemaju izvanredno studiranje.

 

Jel postoji jos nesto?

I da problem mi je i ta drzavna matura;jel moguće upisat se bez tog,budući da u moje vrijeme toga nije bilo?

 

Hvala

 

 Kato misliš nemaju izvaredno studiranje, ja sam na FOI-u pa onda i znam da ima i izvanredni studij, čak su i neki iz moje grupe izvanredni studenti. 

Mrog
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje
kvark kaže...

Vidite, prije si mogao studirati sto hoces, kad hoces (mozes) i koliko hoces (mozes)... na primjeru covjeka koji je poceo thread se vidi zasto je prije, u ovom pogledu, sustav bio superioran.

 

Ima puno ljudi koji zbog raznih razloga ne mogu zavrsiti/poceti/sto god faks i sadasnji sustav ih sve suta.

 

Sorry na polu off-topicu.

 

Good luck.

 

Slazem se sa ove dvije recenice...

 

Vidite, prije si mogao studirati sto hoces, kad hoces (mozes) i koliko hoces (mozes)...

 

Ima puno ljudi koji zbog raznih razloga ne mogu zavrsiti/poceti/sto god faks i sadasnji sustav ih sve suta.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje

Dobro sad sam uocio da na FOI-u postoji izvanredno studiranje,medutim to je u Varazdinu,a to mi nije bas tako blizu,i mislim da bi potrosio vise vremena na prijevoz do tamo i nazad nego sta bi bio na predavanju.

Ipak je tu jos posao i druge svakodnevne obaveze koje moras uvrstit,i onda jos putovanje tamo i nazad,a kolko znam po bolonji moras ic na predavanja.

Prelazio bi 200 km za tamo i nazad i potrosio cca 2h samo na prijevoz.

 

Sto se tice samog fax-a cini mi se jako kvalitetnim,ali mislim da to nije naj solucija buduci da sam iz Zagreba

16 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje
dirtyjack kaže...

Dobro sad sam uocio da na FOI-u postoji izvanredno studiranje,medutim to je u Varazdinu,a to mi nije bas tako blizu,i mislim da bi potrosio vise vremena na prijevoz do tamo i nazad nego sta bi bio na predavanju.

Ipak je tu jos posao i druge svakodnevne obaveze koje moras uvrstit,i onda jos putovanje tamo i nazad,a kolko znam po bolonji moras ic na predavanja.

Prelazio bi 200 km za tamo i nazad i potrosio cca 2h samo na prijevoz.

 

Sto se tice samog fax-a cini mi se jako kvalitetnim,ali mislim da to nije naj solucija buduci da sam iz Zagreba

vjeruj mi iz iskustva.. izvanredni studij uz rad u udaljenom gradu.. skoro pa nemoguca misija...

1. dnevne obaveze na poslu

2. "žianje" nadredenog za raniji izlazak svaki tjedan jednom ili dvaput.. to prolazi u pocetku, ali nakon nekog vremena... hm...

3. duuugo vrijeme za volanom

4. puno para ode na gorivo...

.......

 

ja ti iskreno zelim srecu...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Izvanredno studiranje

Troškovi i do Velike Gorice su veliki, naravno, ako ideš automobilom, ne javnim prijevozom, a do Varaždina, pomoži bože.

Ja sam svojevremeno razmišljao o odlasku na FOI, tj. završiti diplomski studij, ali sam vrlo brzo odustao.

 

Noli turbare circulos meos.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanredno studiranje
Pozdrav svima, moze neko reci nesto o odrzavanju racunalnih sustava u velikoj gorici, necije iskustvo(matematika, fizika itd)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanredno studiranje

Mogu ti ja reci osobno iskustvo.

Ako očekuješ znanje, nećeš ga dobiti, osim iz nekoliko predmeta koje predaju malo "jači profesori" ali ako očekuješ samo diplomu, to ćeš lako dobiti uz malo truda i redovite dolaske.

Dosta se profesora promijenilo, ali dosta ih je i ostalo.

S matematikom i fizikom nisam imao problema, nije toliko strašno, iako ti profesori više ne predaju. Svi društveni predmeti koje moraš upisati su pljuga i dovoljno je dolaziti i napisati seminar. Malo "žešći" predmeti su iz programiranja ali samo kod prof.Radovana (Phyton, Java, Arhitektura...), ostali profesori se ne zamaraju previše sa studentima i boli ih briga, tamo su da dobiju plaću.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
7 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanredno studiranje
Zelim ja i diplomu ali i da znam radit to sto sam završio, kakva je situacija sa trazenjem posla nakon zavrsetka?
7 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanredno studiranje
I reci mi, poprilicno sam los iz matematike(ali ne sad previse los) a fiziku nisam vidio jos iz osnovne , oce to biti veliki problem ili uz trud i volju cu uspit savladati to?
9 godina
neaktivan
offline
Izvanredno studiranje

Iskreno, mislim da će te algera najbolje pripremiti za posao jer kolko sam vidio oni rade program na temelju cisca, microsofta i ostalih tako da u pravilu radiš sa tehnologijama koje se koriste u svijetu i koje se polažu na certifikaciji.

Na VVG-u i nemaš baš nekih predmeta koji su takvi i koji će te pripremiti za posao. Više ćeš učiti općenito o mrežama (nikako po CCNA programu kao algebra i tvz), općenito o serverima, iz linuxa i sigurnoti nećeš ništa naučiti jer se profesoru ništa ne da i ne zna predavati. iz programiranja ćeš steći odlično znanje s kojim si spreman ići radti kao developer ali ćeš zato i krvariti da dobiješ 2.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanredno studiranje
A znam, alegra mi je malo malo preskupa... Moram jos vidit jer sam zavrsia trogodišnju za kuhara i kurs za servisera PCa
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice