Java ili PHP kurs.

poruka: 1
|
čitano: 1.415
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Java kurs,da li je vrijedno?

edit:dao sam malo neprikladan naziv temi ali sta da se radi sad

Lijep pozdrav svim forumašima i forumašicama.

S obzirom da planiram upisati kurs na IT academy(sad ne znam koliko su ljudi ovdje upoznati sa istom),uglavnom,načitao sam se i pozitivnih i negativnih komentara.
Najviše me interesuje izrada web aplikacija ali uz to i desktop aplikacije kao i mogućnost rada u Linux sučelju.

Poznajem HTML,CSS i neke osnove JS-a.
Dotična IT academy nudi kurseve JAVA programiranja kao i PHP i još brojne druge.
Kurs traje godinu dana i košta oko 1300e.

S obzirom da smatram da mi za JAVU ipak treba neko stručan da me uputi i u OOP i još brojne stvari vezane za ovaj programski jezik planirao sam da upišem kurs.
E sad moje pitanje vama je,da li je neko imao iskustva sa ovakvim tipom edukacije,akademija nudi i mogućnost polaganja Oracle certifikata,Adobe certifikata...
Svjestan sam da bez sopstvenih projekata,rada na open source projektima u ovom poslu nema napredka,i na ovo gledam kao na dobru odskočnu dasku u taj svijet.
Oni takodje "garantuju zaposlenje" ali to je sve šarena laža i vrhunski marketing.


Za PHP sam poprilično siguran da se ne isplati bacati tolike pare,jer se da naučiti od kuće i ne trazi neko dublje razumijevanje,dok za Javu..

Eto pa ako neko ima bilo kakvo iskustvo vezano za ovo,ako ima i koji poslodavac da udijeli svoje mišljenje,sve bi mi dobro došlo u donošenju odluke.

Program kursa je ovaj:

1 OOP Object Oriented Programming 40 classes
2 CJP Java Core Programming 48
3 SQL MySQL Programming and Administration 40
4 AJP Advanced Java Programming

6 CSS Introduction to HTML and CSS 24
7 GUI Java GUI Programming 32
8 JWP Java Web Programming 18
9 ORH Object/relational mapping/Hibernate 32
10 JWS Java Web Services and XML 24
11 SWE Software Engineering 12
12 JFX JavaFX


Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 12:52 (End'Ja).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice