BUMP button u oglasniku

poruka: 10
|
čitano: 2.092
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
BUMP button u oglasniku

Imam odmah zamjerku na oglasnik, točnije pravila.

Prilično je glupo da je nedozvoljen bump. Slažem se da ga treba ograničiti, ali ne i potpuno zabraniti.

Ukoliko oglasnik postane popularan, a vjerujem da hoće, mnoge stvari neće biti moguće prodati jer će pasti u zaborav, a bumpat se ne smije...

Neko realno ograničenje bi bilo od 5-7 dana, kako bi forum ostao koliko toliko bez tih besmislenih bump postova...

Još bolja stvar bi bio bump gumb u temama oglasnika (vidio bi ga samo pokretač teme), a pokretač teme bi ga mogao kliknuti nakon određenog broja dana (primjerice od 5-7) kako bi osvježio temu...

 

(post je copy-paste iz druge teme)

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
 
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BUMP button u oglasniku
DamageHigh kaže...

 

Imam odmah zamjerku na oglasnik, točnije pravila.

Prilično je glupo da je nedozvoljen bump. Slažem se da ga treba ograničiti, ali ne i potpuno zabraniti.

Ukoliko oglasnik postane popularan, a vjerujem da hoće, mnoge stvari neće biti moguće prodati jer će pasti u zaborav, a bumpat se ne smije...

Neko realno ograničenje bi bilo od 5-7 dana, kako bi forum ostao koliko toliko bez tih besmislenih bump postova...

Još bolja stvar bi bio bump gumb u temama oglasnika (vidio bi ga samo pokretač teme), a pokretač teme bi ga mogao kliknuti nakon određenog broja dana (primjerice od 5-7) kako bi osvježio temu...

 

(post je copy-paste iz druge teme)

 

Polako, vidjet ćemo...

 

Već prvi unosi pokazuju kako je teško tu držati red - prvi upit za procjenu odmah se pretvorio u spamanje, onda stavljaju se mail adrese, biraju krivi prefiski naslova...

 

Pustimo malo da se popune ti podforumi, pa ćemo onda vidjeti što s bumpanjem - slobodno ne može biti nikako jer bi se sve pretvorilo u kaos.

14 godina
neaktivan
offline
RE: BUMP button u oglasniku
DamageHigh kaže...

 

Imam odmah zamjerku na oglasnik, točnije pravila.

Prilično je glupo da je nedozvoljen bump. Slažem se da ga treba ograničiti, ali ne i potpuno zabraniti.

Ukoliko oglasnik postane popularan, a vjerujem da hoće, mnoge stvari neće biti moguće prodati jer će pasti u zaborav, a bumpat se ne smije...

Neko realno ograničenje bi bilo od 5-7 dana, kako bi forum ostao koliko toliko bez tih besmislenih bump postova...

Još bolja stvar bi bio bump gumb u temama oglasnika (vidio bi ga samo pokretač teme), a pokretač teme bi ga mogao kliknuti nakon određenog broja dana (primjerice od 5-7) kako bi osvježio temu...

 

(post je copy-paste iz druge teme)

 

Staviš barem ime autora posta.

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!! Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu.
15 godina
odjavljen
offline
BUMP button u oglasniku

Pa bump bi se trebao dozvoljavati bar jednom u 7 dana (po mome), ali cini mi se da ce tu moderatori imati masu posla...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BUMP button u oglasniku

Ha neznam ja bih to uveo na sve teme ali da ono možeš to napravit 2 puta otkad digneš temu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 22:05 (perkoxcar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
BUMP button u oglasniku

Slažem se da je bump potreban, možda ne toliko da bi se izašlo na ruku autorima oglasa, već zato što će se sirugno naći puno ljudi koji će kreirati altove kako bi nekim pitanjem digli temu, tako da izgleda kao da se novi korisnik registrirao zbog oglasa.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
BUMP button u oglasniku

A da se stari oglasi jednostavno brišu nakon x dana neaktivnosti? Uz to još i gumb kojim poster može brisati čitav oglas nakon što je transakcija obavljena (zapravo preferirani način, ali najmanje siguran). Pa neka se stavlja novi oglas naknadno, može se uredno posteru poslati i poruka na mail o brisanju posta, da ne bi bilo...

Gledam te!
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BUMP button u oglasniku
MrBlc kaže...

Slažem se da je bump potreban, možda ne toliko da bi se izašlo na ruku autorima oglasa, već zato što će se sirugno naći puno ljudi koji će kreirati altove kako bi nekim pitanjem digli temu, tako da izgleda kao da se novi korisnik registrirao zbog oglasa.

Takve je relativno lako otkriti pa se toga ne bojimo pretjerano puno.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
offline
RE: BUMP button u oglasniku
BannedOnThisForum kaže...

 

Staviš barem ime autora posta.

To bi bio ja..Namigiva

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
16 godina
neaktivan
offline
BUMP button u oglasniku

Mali savjet- aktivan sam na jednom forumu (sa velikom populacijom korisnika) koji se bavi određenim hobijem. Oglasnik je na tom forumu poprilično aktivan i uspjeli su ga dovesti u red sa dopuštenim trodnevnim bump-om, pa možda takva taktika i ovdje pomogne.

 

EDIT: Pregledao sam neke oglase i zaista su kaotični i loši pa bi možda trebali postojati kriteriji pravilnog oglašavanja, npr obavezno navesti:

 

- Stanje

- Razlog prodaje

- Sliku (slike) osim ako se radi o podforumima  "Softver, literatura i usluge"   te boldano "Igre i accounti u igrama".

 

Po mogućnosti i cijenu...

 

U suprotnom ćete imati kaos jako brzo. Također, pohvale na otvaranju podforuma.

Μολὼν λαβέ! "Daj mi dim da ugasim svijetlo dana, daj mi jedan dim."
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2010 3:51 (reservoir dog).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice