Forum jako usporen danas

poruka: 180
|
čitano: 46.607
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Forum jako usporen danas

Meni na Brave-u radi savršeno, bez ikakvih problema. Kako na mobitelu, tako i na laptopu. 🤷‍♂️

 
0 0 hvala 0
Re: Forum jako usporen danas

https://darkreader.org/

 

Super plugin za stranice koje nemaju dark mode. I lako ga toggle-aš sa kraticom.

The planet broke before the Guard did!
3 godine
offline
Re: Forum jako usporen danas
Mobilna verzija i meni šteka, očita do jedno 80% i onda sve stoji jedno 15sekundi, katastrofa.
Neprocitane poruke i notifikacije mi pokazuje skroz krivo.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Pa da vec 10 dana to ne mogu napravit
A vec toliko prituzbi
😡😡😡😡
SAMSUNG S23 ULTRA 512GB
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Nije čak ni toliki problem što nisu popravili već to što se nisu niti oglasili...
9 mjeseci
offline
Re: Forum jako usporen danas
kipo kaže...
Nije čak ni toliki problem što nisu popravili već to što se nisu niti oglasili...

 dopizdili smo im 

16 godina
moderator
online
Forum jako usporen danas

Meni sve radi OK, ne uočavam neke probleme zadnjih dana... Pogledao je i wembaster, ista stvar - sve mu radi uredno.

 

Ako može netko snimiti video te situacije u kojoj mu se događaju problemi, zabilježiti u koliko sati, pa poslati (može i link u pp za download, ne mora to biti javno).

 

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
millennial kaže...
kipo kaže...
Nije čak ni toliki problem što nisu popravili već to što se nisu niti oglasili...

 dopizdili smo im 

"Sindikat forumaša zahtjeva javno očitovanje Bug d.o.o. u razumnom roku" 😄

13 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Marko :D kaže...

Postoji li mogućnost da se ovaj problem riješi? Na mobitelu koristim desktop verziju jer mi je bolja od mobilne, ali u zadnje vrijeme pojavio se ovaj iritantan problem, gdje dio iz tema u kojima sudjelujem prelazi preko sidebara.

60nine kaže...
Marko :D kaže...

Postoji li mogućnost da se ovaj problem riješi? Na mobitelu koristim desktop verziju jer mi je bolja od mobilne, ali u zadnje vrijeme pojavio se ovaj iritantan problem, gdje dio iz tema u kojima sudjelujem prelazi preko sidebara.

 

ovo ti je problem od jedne od nedavnih verzija android webview-a, otkad se to apdejtalo - forum i još neke stranice mi ne rade kako spada, a i ne radi mi longpress na link teme pa open in new window (ta opcija mi ne radi više ni na drugim stranicama)...

na mobu ne apdejtam više taj webview otkad sam to skužio i držim verziju sa apkmirrora - com.google.android.webview_111.0.5563.58-556305803_minAPI24_maxAPI28(arm64-v8a,armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk (probaj)

 

ako nije android, onda zanemari napisano :)

 

ps: isto koristim desktop verziju na mobu/tabletu jer mi je 5x preglednija od mobilne pa te razumijem...

ps2: mislio sam isto da je samo do foruma i/ili starijeg preglednika kojeg koristim na mobu, ali dešavalo mi se i u novom Brave-u od tog apdejta webview-a...

Ovaj problem više nije prisutan. Jučer se doslovno samo od sebe popravilo. Da li je Google izdao novo ažuriranje za WebView, ili je Brave poslao isto, ili je Domagoj nešto napravio nemam pojma, ali sad radi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 20:39 (Marko :D).
11 godina
online
Re: Forum jako usporen danas
Miro kaže...

Meni sve radi OK, ne uočavam neke probleme zadnjih dana... Pogledao je i wembaster, ista stvar - sve mu radi uredno.

 

Ako može netko snimiti video te situacije u kojoj mu se događaju problemi, zabilježiti u koliko sati, pa poslati (može i link u pp za download, ne mora to biti javno).

 

 nemam ščim snimit video, ali nema ni smisla

evo ti dolje scr ekrana, tako stane učitavanje na nekih 70-80% i stoji tako nekad par minuta, nekad malo manje

u svakom slučaju katastrofa, nemam uopće volje ići na forum dok nisam za kompom

 

EDIT

evo i scr s chrome preglednika, tu je još gore, stalo je na par posto učitavanja i stoji i stoji...

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 21:22 (picajzla0707).
10 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Marko :D kaže...
Marko :D kaže...

Postoji li mogućnost da se ovaj problem riješi? Na mobitelu koristim desktop verziju jer mi je bolja od mobilne, ali u zadnje vrijeme pojavio se ovaj iritantan problem, gdje dio iz tema u kojima sudjelujem prelazi preko sidebara.

60nine kaže...
Marko :D kaže...

Postoji li mogućnost da se ovaj problem riješi? Na mobitelu koristim desktop verziju jer mi je bolja od mobilne, ali u zadnje vrijeme pojavio se ovaj iritantan problem, gdje dio iz tema u kojima sudjelujem prelazi preko sidebara.

 

ovo ti je problem od jedne od nedavnih verzija android webview-a, otkad se to apdejtalo - forum i još neke stranice mi ne rade kako spada, a i ne radi mi longpress na link teme pa open in new window (ta opcija mi ne radi više ni na drugim stranicama)...

na mobu ne apdejtam više taj webview otkad sam to skužio i držim verziju sa apkmirrora - com.google.android.webview_111.0.5563.58-556305803_minAPI24_maxAPI28(arm64-v8a,armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk (probaj)

 

ako nije android, onda zanemari napisano :)

 

ps: isto koristim desktop verziju na mobu/tabletu jer mi je 5x preglednija od mobilne pa te razumijem...

ps2: mislio sam isto da je samo do foruma i/ili starijeg preglednika kojeg koristim na mobu, ali dešavalo mi se i u novom Brave-u od tog apdejta webview-a...

Ovaj problem više nije prisutan. Jučer se doslovno samo od sebe popravilo. Da li je Google izdao novo ažuriranje za WebView, ili je Brave poslao isto, ili je Domagoj nešto napravio nemam pojma, ali sad radi.

 

meni na tabletu gdje ažuriram webview i dalje izgleda zbrčkano :)

16 godina
moderator
online
Re: Forum jako usporen danas
picajzla0707 kaže...
Miro kaže...

Meni sve radi OK, ne uočavam neke probleme zadnjih dana... Pogledao je i wembaster, ista stvar - sve mu radi uredno.

 

Ako može netko snimiti video te situacije u kojoj mu se događaju problemi, zabilježiti u koliko sati, pa poslati (može i link u pp za download, ne mora to biti javno).

 

 nemam ščim snimit video, ali nema ni smisla

evo ti dolje scr ekrana, tako stane učitavanje na nekih 70-80% i stoji tako nekad par minuta, nekad malo manje

u svakom slučaju katastrofa, nemam uopće volje ići na forum dok nisam za kompom

 

EDIT

evo i scr s chrome preglednika, tu je još gore, stalo je na par posto učitavanja i stoji i stoji...

 Što stoji?!?

 

Meni se skrola normalno, i s ad blockerom i bez ad blockera (bez obzira na tu statusnu traku u vrhu ekrana)... Zato sam i tražio video, da vidim kako se manifestira.

 

A snimanje ekranske aktivnosti (barem na Samsungu) je sistemski podržano, doista trivijalno:

https://youtube.com/shorts/Pcze58UVaDc?si=ldbl5LTY1KGmaUzF

...
11 godina
online
Re: Forum jako usporen danas
Miro kaže...

 Što stoji?!?

 

Meni se skrola normalno, i s ad blockerom i bez ad blockera (bez obzira na tu statusnu traku u vrhu ekrana)... Zato sam i tražio video, da vidim kako se manifestira.

 

A snimanje ekranske aktivnosti (barem na Samsungu) je sistemski podržano, doista trivijalno:

https://youtube.com/shorts/Pcze58UVaDc?si=ldbl5LTY1KGmaUzF

 stoji ova crta koja pokazuje koliko je stranica učitana

 

skrolat se da, ofkors

ali recimo na chrome me svaki dan traži da se ulogiram, iz nekog razloga ne pamti i onda kad idem na poruke da mi izbaci prozor za logiranje moram čekat po par minuta

isto tako i na edge, gdje mi pamti login, neće me prebacit automatski na pročitano, već stoji tako par minuta i tek onda prebaci

a muka mi je svaki put skrolat do onoga što nisam pročitao

EDIT: ne radi niti klikanje na 'nepročitano' ili 'idi na kraj' sve dok en učita stranicu do kraja

 

ukratko, ne učitava stranicu do kraja po par minuta

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 22:09 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
1. Otvori aktivne teme
2. Klikni na bilo koju nepročitanu poruku
3. Stranica se otvara
4. Stranica bi se trebala odskrolati do nepročitane poruke, ali ništa se ne dešava
5. Nijedna javascript povezana akcija ne radi
6. Nakon što se sve konačno učita, stranica se odskrola do nepročitane poruke i javascript povezane akcije prorade
Evo video:
https://www.filemail.com/d/wmlnzwyrkcvejcd
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Forum jako usporen danas

Kod mene od onog zadnjeg popravka otprije 2 tjedna sve učitava brzo. Koristim Operu.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Forum jako usporen danas

Neznam kako je drugima, desktop verzija foruma radi bez problema ali mobila verzija zeza - meni je već tjedan dva isto kada pogledam što je razlog:

 

Može se i na desktopu provjeriti otvaranjem mobilne verzije na https://m.bug.hr/forum/ (većina adblokera ne utjeće no uBlock origin na primjer ignorira nth.ch)

 

1. Vidi se pod developer tools u firefoxu pod network, nakon što se učita stranica jedna od linija bit će sa mas.nth.ch i NS_ERROR_NET_TIMEOUT, klikom na tu liniju pa tab "timings" pokaže vrijeme koje je to uzelo

2. Može se vidjeti također vidjeti npr. u firefoxu sa developer tools pod performance tabom.

Stisne se start recording i učita https://m.bug.hr/forum/ pa

nakon što loading stranice stane stisne se gumb "Capture recording"

i pokaže se analiza;

pod network se tada graf i detalji, vidi koliko je što uzrok idle time - od 20sekundi do 42sekundi za mas.nth.ch

 

Za to vrijeme ne reagira mobilni izbornik (i slično, kao ulazak u temu na nepročitano)

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 23:20 (kunof00).
 
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Sad kad znaju neka to poprave
Svaka cast sto si otkrio sto ne valja
Ajmo sad
SAMSUNG S23 ULTRA 512GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Miro kaže...
picajzla0707 kaže...
Miro kaže...

Meni sve radi OK, ne uočavam neke probleme zadnjih dana... Pogledao je i wembaster, ista stvar - sve mu radi uredno.

 

Ako može netko snimiti video te situacije u kojoj mu se događaju problemi, zabilježiti u koliko sati, pa poslati (može i link u pp za download, ne mora to biti javno).

 

 nemam ščim snimit video, ali nema ni smisla

evo ti dolje scr ekrana, tako stane učitavanje na nekih 70-80% i stoji tako nekad par minuta, nekad malo manje

u svakom slučaju katastrofa, nemam uopće volje ići na forum dok nisam za kompom

 

EDIT

evo i scr s chrome preglednika, tu je još gore, stalo je na par posto učitavanja i stoji i stoji...

 Što stoji?!?

 

Meni se skrola normalno, i s ad blockerom i bez ad blockera (bez obzira na tu statusnu traku u vrhu ekrana)... Zato sam i tražio video, da vidim kako se manifestira.

 

A snimanje ekranske aktivnosti (barem na Samsungu) je sistemski podržano, doista trivijalno:

https://youtube.com/shorts/Pcze58UVaDc?si=ldbl5LTY1KGmaUzF

 

Miro,

imaš poruku s YT linkom na situaciju.

Hvala!

16 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Opa! Proradilo!!
 
6 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Forum jako usporen danas

bogme jest, već mi je bilo blesavo, pogotovo jer očito nije svima bio problem

16 godina
moderator
online
Forum jako usporen danas

Po svemu sudeći problem je riješen, nadam se da sada doista mobilni forum uredno radi na svim platformama.

 

Hvala svima koji su ukazivali na problem, posebno onima koji su konstruktivno pripomogli da detektiramo gdje zapinje...

 

Kao mali znak pažnje, za svoj su trud picajzla0707, kipo i zdgrunf dobili na dva mjeseca poklon status Bug Plus pretplatnika, a kunof00 (prvi je poslao video i dao korisnu sugestiju) tri mjeseca Pro pretplatnika.

 

...
Moj PC  
13 0 hvala 6
13 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Da, sad radi bez greške.
Hvala na poklonu! ;)
14 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Radi hvala
SAMSUNG S23 ULTRA 512GB
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Forum jako usporen danas
Pratim Vas preko mobitela odlični ste ali molio bih da ispravite nekoliko grešaka:

1). Ponekad još uvijek dosta uspori i nikako da učita i forum i bug. hr (dok ostatak interneta mi tada nema problema sa brzinom) no vrlo brzo problemi nestanu i učitava se brzo (normalno).

2). Molio bih vas ako možete na forumu kad se učitava stranica da boja i crta loadinga ne bude plave boje (identična kao i tema foruma) zato što ne vidim što se događa puni li se, blokira li, ili mi ekran nije registrirao dodir pa moram dodirnuti još jednom. Ponekad dodirem još jednom ne znajući pa odem dva koraka unazad 🙄

3). Molio bih Vas bolju rezoluciju fotografija na forumu 🙏

4). Molim Vas da kod fotografija iz članaka (i na forumu) nekako sredite ove strelice, barem ih umanjiti za troduplo ako ne potpuno 🙏

5). Molio bih Vas manje članaka da stignem sve popratiti ili barem mogućnost skrolanja da pronađem starije članke od dva - tri dana koje nisam stigao pročitati.

6). kod korištenja miša na mobitelu molio bih da se strelice ne pretvore u sivu ogromnu kocku (priložene fotografije) 🙏
 
3 0 hvala 2
2 godine
online
Re: Forum jako usporen danas
ajimerej kaže...
Pratim Vas preko mobitela odlični ste ali molio bih da ispravite nekoliko grešaka:

1). Ponekad još uvijek dosta uspori i nikako da učita i forum i bug. hr (dok ostatak interneta mi tada nema problema sa brzinom) no vrlo brzo problemi nestanu i učitava se brzo (normalno).

2). Molio bih vas ako možete na forumu kad se učitava stranica da boja i crta loadinga ne bude plave boje (identična kao i tema foruma) zato što ne vidim što se događa puni li se, blokira li, ili mi ekran nije registrirao dodir pa moram dodirnuti još jednom. Ponekad dodirem još jednom ne znajući pa odem dva koraka unazad 🙄

3). Molio bih Vas bolju rezoluciju fotografija na forumu 🙏

4). Molim Vas da kod fotografija iz članaka (i na forumu) nekako sredite ove strelice, barem ih umanjiti za troduplo ako ne potpuno 🙏

5). Molio bih Vas manje članaka da stignem sve popratiti ili barem mogućnost skrolanja da pronađem starije članke od dva - tri dana koje nisam stigao pročitati.

6). kod korištenja miša na mobitelu molio bih da se strelice ne pretvore u sivu ogromnu kocku (priložene fotografije) 🙏

 7). Dark mode

15 godina
offline
Forum jako usporen danas

Desktop forum koma ušli žohari u server.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
online
Forum jako usporen danas

Kod mene zapinje na desktopu, evo već danima. Katkad treba i po 30-ak sekundi da učita stranicu.

Pomislim da je možda do mojeg interneta, ali kad odem na bilo koju drugu stranicu, expresno mi ju učita.

Tigar Krezumica
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Forum jako usporen danas

I kod mene problemi već par dana. ihushovi postovi valjda pojeli svu pohranu

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
online
Forum jako usporen danas

Server ozbiljno shvaća onu izreku polako ali sigurno. 

Have you tried turning it off and on again?
 
6 0 hvala 0
15 godina
online
Forum jako usporen danas

Forum se ponovo vuče k'o krepan mačak.

Po 20-30 sekundi a katkad i više od toga treba za refresh/učitavanje stranice/teme na istome.

I ne, nije sigurno do mojeg interneta jer sve druge stranice na web-u osvježi/učita u roku odmah.

 

Jedino ako je ova brzina interneta prespora za Bug forum ;)

 

    

 

 

 

 

 

 

     ↓

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 13:40 (fromcelltohell).
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice