Otvaranje novih podforuma

poruka: 54
|
čitano: 5.762
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Otvaranje novih podforuma

Pošto je broj otvorenih foruma prilično malen, a iz nekog razloga vjerujem da će se ovdje skupiti puno ekipe, otvaram ovu temu kao mjesto gdje možete predložiti nove podforume.

Ne treba ni previše otvorenih foruma, ali barem da se malo razgranaju ovi osnovni (hardver, softver...).


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

Programiranje podforum.

 

Iz iskustva znam da nije dobro granati podforume dok ne dođe potreba za tim, time se najčešće postiže samo zbunjivanje novih korisnika gdje treba postati ;).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Otvaranje novih podforuma

Ali pogledaj što ljudi naviru, kao da svaki deseti dobiva EeePC Belji se

Zatrpat će forum na brzinu... I ovako većina ne zna gdje treba postati :)

 


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
itf4n kaže...

Programiranje podforum.

 
Mozete odma programiranju ili igrama dodati pdf game dev. Smijeh
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 21:17 (Koki007).
16 godina
offline
Otvaranje novih podforuma

Možda bi se mogao otvoriti podforum tipa oglasa, tj. kupnje i prodaje?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 23:08 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Otvaranje novih podforuma

Dobro je što je pokrenuta ova tema (ja sam je planirao pokrenuti, ali ne stignem na red Smijeh), jer smo u razradi podforuma imali različite stavove unutar redakcije. Krenuli smo s puno više podforuma (hardver po komponentama, softver prema namjeni, igre prema žanrovima itd.), ali smo na kraju zaključili da bi takav start mogao biti poguban - teško bi bilo sve pratiti, puno toga bi završilo kao off topic, a za sve nas je ovaj forum nov, pa vjerojatno dio ljudi brzo odustao od korištenja zbog nesnalaženja.

 

Zato smo krenuli sa skromnijim razradom i idejom da se prati o čemu ljudi najviše pišu, koje se teme otvaraju. Ako u podforumu OSTALO bude 10-20 tema posvećenih glazbi, ok otvorit ćemo onda podforum o glazbi. Ako se u SOFTVERU iskristalizira da ekipa želi puno pisati o Linuxu, otvorit ćemo poseban podforum o Linuxu, itd.

16 godina
moderator
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
Christian kaže...

Možda bi se mogao otvoriti podforum tipa oglasa, tj. kupnje i prodaje?

 Imamo za to male oglase, misliš da to nije dosta? Vezanje komentara na njih nema smisla jer imaju rok trajanja i nestaju...
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

Bilo bi dobro da stavite neki podforum o sedmoj umjetnosti. Može i zajedno sa glazbom ako ne posebno.


"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell."
Gray Fox
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Otvaranje novih podforuma

Prema sadasnjem rasporedu to bi trebalo ici pod "Ostalo". Miro je vec rekao - ako se pokaze da se o nekoj temi puno prica (poput glazbe, filmova, serija, knjiga), za nju ce biti otvoren poseban podforum. A dotad - Ostalo je way to go! =)

 

Work is for people who suck at video games.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 23:06 (Davor).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje novih podforuma

Apsolutno, nedostaje podforum za 'Programiranje' tu su i 'Baze podataka' kao i neizostavni 'Open source'.

16 godina
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
Davor kaže...

Prema sadasnjem rasporedu to bi trebalo ici pod "Ostalo". Miro je vec rekao - ako se pokaze da se o nekoj temi puno prica (poput glazbe, filmova, serija, knjiga), za nju ce biti otvoren poseban podforum. A dotad - Ostalo je way to go! =)

 

Ovo mi baš i nema previše smisla. Zašto otvarati forume koji nemaju veze sa informatikom?
Postoji hrpa takvih na internetu, sa svojom publikom, a da ne govorim o forum.hr i sličnima.
Smatram da se treba držati glavne teme; časopis, tehnika, IT...

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

mislim da bi trebalo otvoriti neki pdf za programiranje, game developing, neki kao kutak za članove foruma, tamo gdje će moći stavljati svoje radove i tako to.


Nisam se potpisao!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

Bilo bi (po meni) poželjno da se ovako granajau npr:

 

Podforum Informatika:

 

hardware: -amd , intel , ati , nvidia , ostalo...

 

i ostali također jer ćemo se ovako svi živi pogubit

 

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
ambivalent kaže...
Davor kaže...

Prema sadasnjem rasporedu to bi trebalo ici pod "Ostalo". Miro je vec rekao - ako se pokaze da se o nekoj temi puno prica (poput glazbe, filmova, serija, knjiga), za nju ce biti otvoren poseban podforum. A dotad - Ostalo je way to go! =)

 

Ovo mi baš i nema previše smisla. Zašto otvarati forume koji nemaju veze sa informatikom?
Postoji hrpa takvih na internetu, sa svojom publikom, a da ne govorim o forum.hr i sličnima.
Smatram da se treba držati glavne teme; časopis, tehnika, IT...

 zato što je zanimljivije kada se govori o offtopic temama na bolu nego na forum.hr (Viče)

odlična ideja je "game dev" podforum
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

Film i glazba imaju puno veze s informatikomSmijeh

 

Ma dobro, ajde bar je forum pokrenut, sad će to ić sve lakše.


"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell."
Gray Fox
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
l337_m4n kaže...

mislim da bi trebalo otvoriti neki pdf za programiranje, game developing, neki kao kutak za članove foruma, tamo gdje će moći stavljati svoje radove i tako to.


potpisujem 

potpisujem se
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
h51ph kaže...
l337_m4n kaže...

mislim da bi trebalo otvoriti neki pdf za programiranje, game developing, neki kao kutak za članove foruma, tamo gdje će moći stavljati svoje radove i tako to.


potpisujem 

 uglavnom, ovo je ono što sam ja predložio pa potpisujem
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

nekakav

off topic podforum

glazba/video podforum

grafika (radovi/photoshop/itd.)

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

Mislim da bi trebalo svakako otvoriti podforum Multimedija i Periferija  jer tu ima dosta podsekcija o kojima se da raspravljati a kao i što vec sad vidimo Hardware ima uvjerljivo najveci broj tema i postova i tamo ce u buducnosti doci do prevelikoga spama i nepreglednosti samog podforuma jer je preopširan.

 

May The Force be With You DuDe!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 23:15 (Darth Punisher).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

Imam isto mišljenje kao i brka.

Trebalo bi Hardware forum podijeliti.

Barem na Overclocking,Intel,Amd,Memorija,Matične ploče

 

Bilo bi puno preglednije


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

Trebalo bi napraviti:

'Windows', sve sto se tice windowsa: driveri, programi, podesavanje...

 

'Mreze' ...sve vezano za mreze

 

'Dizajn': ... sve vezano za dizajn

 

'Programiranje' ...

 

'Sigurnost': ...

 

Samo da neispadne veliki buckuris, svjedoci smo koliko se dnevno sliva raznoraznih postova, pa da ne bude muka pretrazivat.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
Remijus kaže...

 

Samo da neispadne veliki buckuris, svjedoci smo koliko se dnevno sliva raznoraznih postova, pa da ne bude muka pretrazivat.

 

 

 Pa o tome se i radi - glavna je dilema da li je lakše pretraživiti jednu veliku hrpu ili puno malih? Neodlučan
16 godina
neaktivan
offline
Otvaranje novih podforuma

Nije u tome dali je lakše pretraživat veliku hrpu ili malu nego ako netko ima specifičan problem.

Primjer ima problema sa intel procesorom.

Ode u podforum Hardware-Intel i već je među samim intel procesorima i nemora neznam koliko stranica čitat dok ne dođe do sličnog problema.

Znači nemora čitat threadove sa Amd procesorima ili mobitelima ili,ili,ili.

Ak kužiš kaj mislim.

Jednostavnije je sve nači,i za nove i za usere koji su duže tu a traže nešto specifično.

Kad je jednom par stotina threadova tu onda imamo problem.Tko će to onda sortirat


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Otvaranje novih podforuma

Ovo je bio (interno) prvi plan razrade hardvera (da odmah ne širim priču na ostatak):


HARDVER
Razni hardverski problemi
Imate problema? Možda netko ima dobar savjet ili zna rješenje?
Računala
Stolna, prijenosna, savjeti oko kupnje, nadogradnje...
Monitori
Koji izabrati? Kako ga podesiti i sl.
Grafičke kartice
Nvidia ili Ati? Koja je bolja?
Periferija
Pisači, zvučnici, skeneri, miševi, tipkovnice, web kamere...
Ostalo
Sve ostale teme koje nisu dobile svoj izdvojen prostor

 

Sada, ako bi se još išlo na Intel, AMD, kako Luxx predlaže - gdje stati u tom širenju podforuma?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
Miro kaže...

Ovo je bio (interno) prvi plan razrade hardvera (da odmah ne širim priču na ostatak):


HARDVER
Razni hardverski problemi
Imate problema? Možda netko ima dobar savjet ili zna rješenje?
Računala
Stolna, prijenosna, savjeti oko kupnje, nadogradnje...
Monitori
Koji izabrati? Kako ga podesiti i sl.
Grafičke kartice
Nvidia ili Ati? Koja je bolja?
Periferija
Pisači, zvučnici, skeneri, miševi, tipkovnice, web kamere...
Ostalo
Sve ostale teme koje nisu dobile svoj izdvojen prostor

 

Sada, ako bi se još išlo na Intel, AMD, kako Luxx predlaže - gdje stati u tom širenju podforuma?

 

 Ne znam decki ali podforum Hardveri je preopširan i svakako bi trebali iz njega izvuci još  par podforuma.
Ako ovako ostane taj podforum ce postat posve nepregledan nakon nekoga vremena i biti ce muka nešto naci a kamoli nešto pratiti jer ce dnevno previše postova osvanuti u dom djelu. 

May The Force be With You DuDe!
16 godina
moderator
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
Darth Punisher kaže...
Ne znam decki ali podforum Hardveri je preopširan i svakako bi trebali iz njega izvuci još par podforuma.
Ako ovako ostane taj podforum ce postat posve nepregledan nakon nekoga vremena i biti ce muka nešto naci a kamoli nešto pratiti jer ce dnevno previše postova osvanuti u dom djelu.

OK, ti si za razradu, ali nisi se izjasnio - da li ići korak po korak (znači hardver forum podjeliti u 5-6 podforuma, ili ga odmah razvući na desetak podforum)?
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 13:57 (Miro).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
Miro kaže...

Ovo je bio (interno) prvi plan razrade hardvera (da odmah ne širim priču na ostatak):


HARDVER
Razni hardverski problemi
Imate problema? Možda netko ima dobar savjet ili zna rješenje?
Računala
Stolna, prijenosna, savjeti oko kupnje, nadogradnje...
Monitori
Koji izabrati? Kako ga podesiti i sl.
Grafičke kartice
Nvidia ili Ati? Koja je bolja?
Periferija
Pisači, zvučnici, skeneri, miševi, tipkovnice, web kamere...
Ostalo
Sve ostale teme koje nisu dobile svoj izdvojen prostor

Sada, ako bi se još išlo na Intel, AMD, kako Luxx predlaže - gdje stati u tom širenju podforuma?

Mislim da Računala moraš još podijeliti na Komponente i Ostalo. Komponente na Procesore itd. Procesore na Intel, AMD, IBM, Motorola itd. AMD opet na 939, AM2.... pa ponda AM2 na Dual Core i Quad Core, pa ond.a.. :D

Ovako je sasvim fino. Lakše se iskristalizira o čemu zaista treba poseban forum.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje novih podforuma
LUXX kaže...

Nije u tome dali je lakše pretraživat veliku hrpu ili malu nego ako netko ima specifičan problem.

Primjer ima problema sa intel procesorom.

Ode u podforum Hardware-Intel i već je među samim intel procesorima i nemora neznam koliko stranica čitat dok ne dođe do sličnog problema.

Znači nemora čitat threadove sa Amd procesorima ili mobitelima ili,ili,ili.

Ak kužiš kaj mislim.

Jednostavnije je sve nači,i za nove i za usere koji su duže tu a traže nešto specifično.

Kad je jednom par stotina threadova tu onda imamo problem.Tko će to onda sortirat


Shvacam sto hoces reci, ali sta recimo ako korisnik ima generalno pitanje o procesorima? Npr: Koji procesor podrzava odredenu instrukciju? Onda ce morati postati post u Intel i AMD podforum, a mozda i u VIA podforum, jel i oni proizvode CPUe. To stvara dodatnu zbrku.
Pametnije je da se s vremenom (ovisno o postovima korisnika) odrede novi podforumi, ali opet ne previse njih, jel ako imamo hrpu podforuma i u svakom podforumu po samo nekoliko postova, ima li to smisla? Ako se i dodaje podforum, treba biti opce namjene (recimo Hardware\CPU, Hardware\Prijenosnici, Hardware\Periferija itd itd)...
Iako postoji oglacnik na BOL, mislim da bi trebali imati rubriku Prodaja\Potraznja, posto je to jedan od vaznijih podforuma na svakom IT forumu. A sto se tice automatskog brisanja, lako se napravi da se postovi zakljcavaju recimo sedam dana ako je post neaktivan...

Yes, No.
16 godina
offline
Otvaranje novih podforuma

Osobno smatram da je podjela pozeljna, pa cak i nuzna, ali da netreba pretjerivat.

Osobno nebi otvarao podforume tipa AMD, Intel, Nvidia, ATI itd... Ipak bi to malo više poopcio:

Hardverer

• Procesori i MBO (AMD, Intel, rasprave o plocama, chipsetovima i srodno)

• Graficke kartice i monitori (ATI, Nvidia, SLI i Crossfire tehnologije, tko ima vise incha dijagonale itd...)

• Tvdi i opticki diskovi (Sve je jasno, rasprave o svim vrstama diskova, medija, tehnologija...)

• Periferija (Tipkovnice, misevi, zvucnici i ostalo)

• Overkloking (U ovom podforumu raspravljalo bi se o klokanju i stvarima potrebnim za isti, memorijama, hladnjacima)

• Ostalo (Sve ono sto nje obuhvaceno prethodnim podforumima)

Dakle podjela je napravljena, po meni je logicno napravljena, obuhvacen je cjelokupan hardver, nije se otvorila hrpetina podforuma i dobilo se na preglednosti

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice