Zasto prvo slovo u imenu teme mora biti veliko

poruka: 7
|
čitano: 1.728
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Zasto prvo slovo u imenu teme mora biti veliko

Ovo mi je stvarno glupo, jer se neki nazivi trebaju pisat sa malim pocetnim slovom, ne vidim smisao u ovome (npr. ne moze se tema nazvat iPod, nego mora bit Ipod ili IPod sto je bezveze!)

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zasto prvo slovo u imenu teme mora biti veliko

Moraš biti maštoviti. Izmisli da ne bude tako. Stavi npr. Komentari na iPod. Ta karakteristika je stavljena zato jer većina korisnika ne zna za tipku Caps Lock niti Shift(ili im se neda ROFL) i zamisli koji bi nered nastao.

Danas je teško biti glup. Konkurencija je prejaka! http://www.freewebs.com/horagio/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zasto prvo slovo u imenu teme mora biti veliko
Horagio kaže...

Moraš biti maštoviti. Izmisli da ne bude tako. Stavi npr. Komentari na iPod. Ta karakteristika je stavljena zato jer većina korisnika ne zna za tipku Caps Lock niti Shift(ili im se neda ROFL) i zamisli koji bi nered nastao.

Uh mogu zamislit nerada, da sve temu budu zapocete malim slovom!! Ne kuzim o kakvom ti neredu pricas! Kada se recimo komentira neki clanak s BOL-a onda prvo slovo moze bit malo, pa ne vidim da je nered! 
Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
offline
Zasto prvo slovo u imenu teme mora biti veliko

Ja ipak mislim da se radi o diskriminaciji prema Apple-ovim proizvodima kojima skoro svaki proizvod počinje sa malim slovom i :))

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/X-Fi - XtremeGamer Fatal1ty Pro
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zasto prvo slovo u imenu teme mora biti veliko
Assassin kaže...

Ovo mi je stvarno glupo, jer se neki nazivi trebaju pisat sa malim pocetnim slovom, ne vidim smisao u ovome (npr. ne moze se tema nazvat iPod, nego mora bit Ipod ili IPod sto je bezveze!)

 Ovo pitanje je isto kao da ja tebe pitam zasto si poceo prvo slovo u postu pisati velikim slovom?
16 godina
offline
Zasto prvo slovo u imenu teme mora biti veliko

Joj sta ste se uzbudili svi odmah? lol

Samo sam pitao, nemorate se ljutit.

Nemoze se na primjer otvorit tema "iRiver" koji nije apple-ov, tako da ovo nema veze s njima. Jednostavno mi nije jasno cemu to.

A i ovo pitanje nije isto kao i pitanje zasto zapcinjem recenicu velikim slovom! U HR jeziku je pravilo da se recenica zapocinje s velikim slovom, pa ga ja zato pisem, a  o imenima tema u forumima nema nista u pravopisu (bar nema u Anićevom, bas sad gledam :D). A i posebno ako ime nekog proizvoda zapocinje s malim slovom (jer je proizvodjac tako zamislio), to ime bi se uvijek trebalo tako pisat.

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zasto prvo slovo u imenu teme mora biti veliko

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/dslr-odabir/4535.aspx

 

Ja sam uspio :)

 

Ne sjecam se tocno vise, ali kad ides pisat naslov teme, stisnes space i onda mozes pisat dalje malim slovom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice