Kupnja ps3 - nedoumica?

poruka: 35
|
čitano: 13.015
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

Bok,

Evo nikako da se odlučim da li da kupim ps3.

Uskoro će mi sjest plaća na račun i već mi je dosadio ps2 koji je star već dosta godina a i već sam sve igre koje su me zanimale odigrao po više puta.

Odlučio sam se na kupnju nove konzole jer nekako smatram da su one bolje isključivo za gaming.

Imam jedan laptop star 2 godine i jedino stare igre mogu na njemu igrati,a i joystick mi je nekako draži.(navika još od dobrih starih dana sa ps1)

 

Malo sam istraživao i vidio da se cijena ps3 smanjila dosta,zbog izlaska nove konzole itd.

Najbitnije mi je da mogu igrati piratirane igre jer kad platim konzolu ostatak para ide na auto i neću imati za bacati na pare na igre od kojih cijene se kreću od 100 - 500 kn.

Inače mi je i ps2 hakiran,što samo pokazuje da nisam ni prije imao para,a samo konzola mi je bila rođendanski dar.

 

Čitao sam o jailbreaku i sl,ali nezz da li se to može primjeniti na konzolu ako je kupim sada novu od sony-a.

A iskreno mi se ne da kupovati od druge ruke,pa da mi crkne za 2 dana,tjedan...

 

Razmišljam i da bacim lovu na ps4 umjesto ps3 jer je moguće da će prestati raditi igre za ps3 i okrenuti se ps4 kao što su prestali raditi za ps2.

Ali to je ekstremna opcija pošto ps4 košta 4000 kn ako se ne varam.

 

Inače sam osoba koja igra igricu dok je ne prođe.

Samo one koje mi se jako sviđaju igram više puta,ili neke iz nostalgije.(npr. ps1 igre na ps2...)

 

Koji su vaši savjeti?

 

Moj PC  
0 7 hvala 0
10 godina
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

Bump!

Šta nitko nema nikakvih prijedloga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

Ma kaki PS.Kupi PC :P

Moj PC  
5 7 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
Endymon kaže...

Ma kaki PS.Kupi PC :P

Nemam prostor di bi ga stavio.

A i nemam puno para,jer možda budem trebao platiti tehnički za auto.

Za neki dobar pc vjerojatno treba 4000 kn,a za ps3 sada cijena oko 2000 kn,a ja imam 5000 od kojih oko 2 ide na tehnički ako zatreba.

16 godina
odjavljen
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

Pa ako do sad nisi igrao niti jednu igru na ps3, mislim da se to isplati. Imaš dosta materijala za nadokaditi :) 

Samo bih ja našao neki oglas. Imaš ih i tu par na Bugu.

Što se tiće JBa, prošvrljaj ovom stranicom http://psx-scene.com/

Kad sam se ja igrao sa svojim, tu sam našao sve upute i informacije. Imaju dobar forum pa i tamo pitaj.

Pro patria
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.8.2014 19:54 (Malarkey).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

@blackdragonstory  

i ja cu si nabavit plejku 3 , mislim da se definitivno isplati jer sad imas hrpetinu igrica po 

jeftinim cijenama... 

trazio sam malo po netu di bi mogao proci najjeftinije i nasao sam ova 2 ducana , tako da znas ak bus uzimao...

 

http://playgame.com.hr/

 

http://www.game-electronic.hr/

 

Najvjerojatnije cu si uzet ovaj super slim od 12gb pa si ugradit hard od 320gb kojeg sam izvadio iz starog laptopa

i ustedit ;)

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

Nisam baš za kupovanje od druge ruke,jer se može desit da mi ps3 crkne za mjesec,dva a meni treba da mi traje bar par godina,kad ću nabaviti sljedecu.(ps4 ili xbox one)

S obzirom za cijene,kužim da su ps3 igre sad jeftinije nego prije,ali opet je to 200-300 kn za igru,a ni neznam dal će mi se svidjeti igra tako da mi je skidanje igrica bolja solucija.

Po meni normalna cijena za igre bi trebala biti 50 - 150 kn,s time da samo najbolje koštaju oko 150 kn.

Ako novi ps3 košta 2000 kn.Ako kupim 10 ps3 igara za 200 kn,to mi dođe ko da sam si kupio još jedan ps3.

 

Koliko vidim u većini trgovina nude ps3 super slim.

A taj se valjda ne može hakirati,ili može ali nije još i nezna se kad će biti.

Tako da bi ja ako kupim u trgovini htio kupiti koji stariju verziju,koja se može hakirati samo neznam da li ih prodaju još ili samo ove super slim verzije.

 

Zanima me i ako npr. hakiram ps3,znači ne mogu igrati online jer ću najvjerojatnije dobiti ban.

Šta to znači kad te bana psn?Koliko je to uopće bitno?

Ako me bana,da li to znači da ne mogu više igrati online?

 

Imam hakirani psp i isto tamo imam psn,ali mogu bez problema pristupiti tome.

Nisam kupovao igrice tamo,ali sam skinuo par besplatnih ako se dobro sjećam.

 

Ako ikad kupim koju originalnu igricu za ps3,mog li nju igrati online na hakiranom ps3?

Znači da li se dobije ban zbog hakiranog ps3 ili zbog ne originalnog diska?

 

Ako uzmem ps3,najvjerojatnije ću uzeti verziju sa 500 gb hdd.

Da li se može stavljati igrice na taj hdd?

 

Bezveze je trošiti pare na cdove koji će se nakon nekog vremena oštetiti i postati neupotrebljivi.

 

Kad sam dobio ps2,sa njime sam dobio 3 igrice.

Fifa (ne sjecam se koja godina),ratchet and clank i gran turismo 4.

Ja sam te cdove čuvao ko oku u glavi,ali su se na kraju ipak svi oštetili i prestali raditi.

Jedina solucija mi je bila skinuti sa interneta.

Tako da preferiram preko hdd igranje.

Pa tako sada držim ps2 igre na laptopu i mogu bez problema napraviti disk kad zatreba.

 

Još jedna stvar me zanima.

Koliko je bitan tv?

Mi imamo samo jedan prastari koji je negdje između ldc i crt tv-a.

Ne treba mi plazma kvaliteta,ali neka solidna kvaliteta slike je poželjna.

 

Edit:

Vidim da ispod posta ima like i dislike...

Ko mi daje dislikeove i zašto?Obrazloženje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 10:00 (blackdragonstory).
Moj PC  
0 6 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
blackdragonstory kaže...

Nisam baš za kupovanje od druge ruke,jer se može desit da mi ps3 crkne za mjesec,dva a meni treba da mi traje bar par godina,kad ću nabaviti sljedecu.(ps4 ili xbox one)

S obzirom za cijene,kužim da su ps3 igre sad jeftinije nego prije,ali opet je to 200-300 kn za igru,a ni neznam dal će mi se svidjeti igra tako da mi je skidanje igrica bolja solucija.

Po meni normalna cijena za igre bi trebala biti 50 - 150 kn,s time da samo najbolje koštaju oko 150 kn.

Ako novi ps3 košta 2000 kn.Ako kupim 10 ps3 igara za 200 kn,to mi dođe ko da sam si kupio još jedan ps3.

 

Koliko vidim u većini trgovina nude ps3 super slim.

A taj se valjda ne može hakirati,ili može ali nije još i nezna se kad će biti.

Tako da bi ja ako kupim u trgovini htio kupiti koji stariju verziju,koja se može hakirati samo neznam da li ih prodaju još ili samo ove super slim verzije.

 

Zanima me i ako npr. hakiram ps3,znači ne mogu igrati online jer ću najvjerojatnije dobiti ban.

Šta to znači kad te bana psn?Koliko je to uopće bitno?

Ako me bana,da li to znači da ne mogu više igrati online?

 

Imam hakirani psp i isto tamo imam psn,ali mogu bez problema pristupiti tome.

Nisam kupovao igrice tamo,ali sam skinuo par besplatnih ako se dobro sjećam.

 

Ako ikad kupim koju originalnu igricu za ps3,mog li nju igrati online na hakiranom ps3?

Znači da li se dobije ban zbog hakiranog ps3 ili zbog ne originalnog diska?

 

Ako uzmem ps3,najvjerojatnije ću uzeti verziju sa 500 gb hdd.

Da li se može stavljati igrice na taj hdd?

 

Bezveze je trošiti pare na cdove koji će se nakon nekog vremena oštetiti i postati neupotrebljivi.

 

Kad sam dobio ps2,sa njime sam dobio 3 igrice.

Fifa (ne sjecam se koja godina),ratchet and clank i gran turismo 4.

Ja sam te cdove čuvao ko oku u glavi,ali su se na kraju ipak svi oštetili i prestali raditi.

Jedina solucija mi je bila skinuti sa interneta.

Tako da preferiram preko hdd igranje.

Pa tako sada držim ps2 igre na laptopu i mogu bez problema napraviti disk kad zatreba.

 

Još jedna stvar me zanima.

Koliko je bitan tv?

Mi imamo samo jedan prastari koji je negdje između ldc i crt tv-a.

Ne treba mi plazma kvaliteta,ali neka solidna kvaliteta slike je poželjna.

 

Edit:

Vidim da ispod posta ima like i dislike...

Ko mi daje dislikeove i zašto?Obrazloženje?

 

Dislike ti daje tko hoće(ipak je ovo demokracija) jer mislim da ljudi smatraju da su svi odgovori na tvoja pitanja već dana na
postu o jailbreku ps3 ali svejedno probat ću odgovoriti na tvoja pitanja

 

Danas imaš večinom sve igre recenzirane na youtubeu pa vidiš da li ti se sviđa ili ne
Nove igre i dalje koštaju za ps3 preko 300 kn a starije se nađu i od 50kn,zato imaš njuškalo gdje nađeš povoljne cijene igrica a tržište određuje cijene a ne tvoje mišljenje da bi najnovije igre trebale koštati 150 kn
Igre su na blue rayu a ne na dvd-u pa su s time i manje sklone oštečenju(naravno da ima ljudi koji ne paze ali nije problem isprobati igru)
Novi ps3 sa 500 gb košta oko 2000kn jer želiš garanciju da ti ne crkne nakon 2 mjeseca
Ps3 slim tj.superslim može se hakirati ali samo sa cobra ili e3ode modifikacijom koja košta oko 800kn i tada gubiš garanciju
 ali imaš npr trgovinu (console universe) koja prodaje ps3 sa instaliranim ode uređajem i daju garanciju 10 mjeseci

Tada možeš skidati igre sa neta i igrati sa vanjskog harda ali trenutno ne možeš online jer je sony blokirao ode uređaje sa novim updateom
Možeš igrati i orginale i kopije na takvom ps3 jedino ne možeš igrati online(trenutno) ali ne možeš i ovce i novce
Ja imam modificiran ps3,online me ne zanima pa sam si skinuo 30-tak igrica i miran sam godinu dana dok to sve odigram
TV je naravno bitan jer igre naravno ljepše izgledaju na lcd ili plazmi nego na crt-u zbog same rezolucije

14 godina
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

Ukoliko nekog ne ograničavaju pare nikad mi nije bilo jasno zašto bi uzeo staru konzolu.

Ps4 imaš na njušci za 2700 sa garancijom a pošto ti imaš tako loš tv ja nebi uzeo niti jednu konzolu.

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
yaqyaq kaže...
blackdragonstory kaže...

Nisam baš za kupovanje od druge ruke,jer se može desit da mi ps3 crkne za mjesec,dva a meni treba da mi traje bar par godina,kad ću nabaviti sljedecu.(ps4 ili xbox one)

S obzirom za cijene,kužim da su ps3 igre sad jeftinije nego prije,ali opet je to 200-300 kn za igru,a ni neznam dal će mi se svidjeti igra tako da mi je skidanje igrica bolja solucija.

Po meni normalna cijena za igre bi trebala biti 50 - 150 kn,s time da samo najbolje koštaju oko 150 kn.

Ako novi ps3 košta 2000 kn.Ako kupim 10 ps3 igara za 200 kn,to mi dođe ko da sam si kupio još jedan ps3.

 

Koliko vidim u većini trgovina nude ps3 super slim.

A taj se valjda ne može hakirati,ili može ali nije još i nezna se kad će biti.

Tako da bi ja ako kupim u trgovini htio kupiti koji stariju verziju,koja se može hakirati samo neznam da li ih prodaju još ili samo ove super slim verzije.

 

Zanima me i ako npr. hakiram ps3,znači ne mogu igrati online jer ću najvjerojatnije dobiti ban.

Šta to znači kad te bana psn?Koliko je to uopće bitno?

Ako me bana,da li to znači da ne mogu više igrati online?

 

Imam hakirani psp i isto tamo imam psn,ali mogu bez problema pristupiti tome.

Nisam kupovao igrice tamo,ali sam skinuo par besplatnih ako se dobro sjećam.

 

Ako ikad kupim koju originalnu igricu za ps3,mog li nju igrati online na hakiranom ps3?

Znači da li se dobije ban zbog hakiranog ps3 ili zbog ne originalnog diska?

 

Ako uzmem ps3,najvjerojatnije ću uzeti verziju sa 500 gb hdd.

Da li se može stavljati igrice na taj hdd?

 

Bezveze je trošiti pare na cdove koji će se nakon nekog vremena oštetiti i postati neupotrebljivi.

 

Kad sam dobio ps2,sa njime sam dobio 3 igrice.

Fifa (ne sjecam se koja godina),ratchet and clank i gran turismo 4.

Ja sam te cdove čuvao ko oku u glavi,ali su se na kraju ipak svi oštetili i prestali raditi.

Jedina solucija mi je bila skinuti sa interneta.

Tako da preferiram preko hdd igranje.

Pa tako sada držim ps2 igre na laptopu i mogu bez problema napraviti disk kad zatreba.

 

Još jedna stvar me zanima.

Koliko je bitan tv?

Mi imamo samo jedan prastari koji je negdje između ldc i crt tv-a.

Ne treba mi plazma kvaliteta,ali neka solidna kvaliteta slike je poželjna.

 

Edit:

Vidim da ispod posta ima like i dislike...

Ko mi daje dislikeove i zašto?Obrazloženje?

 

Dislike ti daje tko hoće(ipak je ovo demokracija) jer mislim da ljudi smatraju da su svi odgovori na tvoja pitanja već dana na
postu o jailbreku ps3 ali svejedno probat ću odgovoriti na tvoja pitanja

 

Danas imaš večinom sve igre recenzirane na youtubeu pa vidiš da li ti se sviđa ili ne
Nove igre i dalje koštaju za ps3 preko 300 kn a starije se nađu i od 50kn,zato imaš njuškalo gdje nađeš povoljne cijene igrica a tržište određuje cijene a ne tvoje mišljenje da bi najnovije igre trebale koštati 150 kn
Igre su na blue rayu a ne na dvd-u pa su s time i manje sklone oštečenju(naravno da ima ljudi koji ne paze ali nije problem isprobati igru)
Novi ps3 sa 500 gb košta oko 2000kn jer želiš garanciju da ti ne crkne nakon 2 mjeseca
Ps3 slim tj.superslim može se hakirati ali samo sa cobra ili e3ode modifikacijom koja košta oko 800kn i tada gubiš garanciju
 ali imaš npr trgovinu (console universe) koja prodaje ps3 sa instaliranim ode uređajem i daju garanciju 10 mjeseci

Tada možeš skidati igre sa neta i igrati sa vanjskog harda ali trenutno ne možeš online jer je sony blokirao ode uređaje sa novim updateom
Možeš igrati i orginale i kopije na takvom ps3 jedino ne možeš igrati online(trenutno) ali ne možeš i ovce i novce 
Ja imam modificiran ps3,online me ne zanima pa sam si skinuo 30-tak igrica i miran sam godinu dana dok to sve odigram
TV je naravno bitan jer igre naravno ljepše izgledaju na lcd ili plazmi nego na crt-u zbog same rezolucije

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne smeta meni dislike,samo neka obrazloži zašto.
Valjda zbog razloga koji si ti naveo,ali to nećemo znati dok se ne udostoji i sam kaže ko god bio :)
Hvala na linku.
Nisam znao da ljudi prodaju hakirane konzole sa hackom i još daju garanciju.(postoji li još koja takva web stranica?)
Koliko vidim jedini koji su hakirani su oni sa 12 gb,a oni sa više koštaju ko ps4.
Da li je to dovoljno,pošto čujem da su igre dosta velike?
Ne kužim što im ovo točno znači : 
"GARANCIJA na uslugu 6 mjeseci
Prilikom kupnje konzole i modifikacije kod nas jamstvo 12 mjeseci
RAČUN - bez računa se ne računa :)"
Da li to znači da ako kupim hakiranu konzolu kod njih dobijem 12 mjeseci garanciju,a ako kupim konzolu drugdje i kod njih stavim cobra ili ode onda imam 6 mjeseci garanciju?
btw da li samo sa ode hackom ps3 ne možeš igrati online ili si mislio i na cobra?
Što se tiče tv.
Imam jedan lcd monitor od pc,pa bi možda to mogao koristiti dok ne skupim pare za nešto bolje.
Neću ulaziti u raspravu zašto igre koštaju previše.
A isto rade internet i telefon provideri i drugi...
Kill Frenzy kaže...

Ukoliko nekog ne ograničavaju pare nikad mi nije bilo jasno zašto bi uzeo staru konzolu.

Ps4 imaš na njušci za 2700 sa garancijom a pošto ti imaš tako loš tv ja nebi uzeo niti jednu konzolu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uzeo bih stariju konzolu jer za ps4 nema još igara,a i nije kompatibilan sa ps3.
Uz to ide i da nemam para.Zamisli koliko će koštati te ps4 igre.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 15:18 (blackdragonstory).
13 godina
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

PS3 je puno puno pametnija kupnja od PS4 u ovom trenutku. Fino si uzmeš trojku, odigraš ono što te zanima u slijedećih godinu - dvije i onda pređeš na četvorku kad će ustvari i biti nešto za igrati na njoj.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

Kupi PS3, napravi PSN racun, skidaj brdo demo igara, pronadi onu koja ti se svidi na akciji (PSN, webshopovi itd.) i rijesen problem bez JB-a.

Ako imas za PS3 imat ces i za origigi igru.

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
blackdragonstory kaže...
Edit:

Vidim da ispod posta ima like i dislike...

Ko mi daje dislikeove i zašto?Obrazloženje?

Evo npr ja sam ti dao jedan TD radi tvog misljenja s kojim se ne slazem:

 

"Po meni normalna cijena za igre bi trebala biti 50 - 150 kn,s time da samo najbolje koštaju oko 150 kn."

 

 

 

 

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
12 godina
neaktivan
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

kupi ps3 jer ako kupujes 4 moras kupiti i novi tv. A za dodatnih 300 kn mozes jailbreakat

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?

Buduci da te zanimaju pirati ili ces kupiti stariji slim(nema ih novih u ducanima vise) i pazit da ima FW 3.55 ili nizi. Ili ces uz novi super slim dat jos 1000kn za ugradnju ODE + onda nemozes igrat igre sa samog harda nego moras kupiti externi i na njemu drzat igre.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ]
10 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
Bugzapper kaže...

Kupi PS3, napravi PSN racun, skidaj brdo demo igara, pronadi onu koja ti se svidi na akciji (PSN, webshopovi itd.) i rijesen problem bez JB-a.

Ako imas za PS3 imat ces i za origigi igru.

Uopce nije istina.

Bacim zadnje pare na ps3,kako mogu imati za igrice...

 

Bastardo kaže...
blackdragonstory kaže...
Edit:

Vidim da ispod posta ima like i dislike...

Ko mi daje dislikeove i zašto?Obrazloženje?

Evo npr ja sam ti dao jedan TD radi tvog misljenja s kojim se ne slazem:

 

"Po meni normalna cijena za igre bi trebala biti 50 - 150 kn,s time da samo najbolje koštaju oko 150 kn."

 

 

 

 

Hvala na odgovoru.

Kad malo razmisliš logično vidjeti ćeš da sam bio u pravu.

Cijeli svijet igra igrice.

 

R4zOR229 kaže...

Buduci da te zanimaju pirati ili ces kupiti stariji slim(nema ih novih u ducanima vise) i pazit da ima FW 3.55 ili nizi. Ili ces uz novi super slim dat jos 1000kn za ugradnju ODE + onda nemozes igrat igre sa samog harda nego moras kupiti externi i na njemu drzat igre.

Ček malo,kako to da moram kupovat externi hdd??

Ako je tako onda je to malo bezveze jer taj ode chip kosta 800 - 1000 kn(tako rec pol konzole).

Nadam se da ovo nije istina...

12 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
blackdragonstory kaže...
Bugzapper kaže...

Kupi PS3, napravi PSN racun, skidaj brdo demo igara, pronadi onu koja ti se svidi na akciji (PSN, webshopovi itd.) i rijesen problem bez JB-a.

Ako imas za PS3 imat ces i za origigi igru.

Uopce nije istina.

Bacim zadnje pare na ps3,kako mogu imati za igrice...

Evo odgovor sam ti napisao vec :-)

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
10 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
Bugzapper kaže...
blackdragonstory kaže...
Bugzapper kaže...

Kupi PS3, napravi PSN racun, skidaj brdo demo igara, pronadi onu koja ti se svidi na akciji (PSN, webshopovi itd.) i rijesen problem bez JB-a.

Ako imas za PS3 imat ces i za origigi igru.

Uopce nije istina.

Bacim zadnje pare na ps3,kako mogu imati za igrice...

Evo odgovor sam ti napisao vec :-)

Želim odigrati sve igrice,a igranje demo verzije mi pokvari doživljaj igranja igre kasnije...

 

Na početku je moj plan bio da kupim ps3 za 2000 kn koji se može hakirati,odigram par igrica dok vidim kako i šta za hakiranje.

Ali sada si razmišljam da kupim hakirani ps3 da ne moram tražiti dalje ili kupovati od druge ruke...

12 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
blackdragonstory kaže...

Bok,

Evo nikako da se odlučim da li da kupim ps3.

Uskoro će mi sjest plaća na račun i već mi je dosadio ps2 koji je star već dosta godina a i već sam sve igre koje su me zanimale odigrao po više puta.


 

 

blackdragonstory kaže...

Želim odigrati sve igrice,a igranje demo verzije mi pokvari doživljaj igranja igre kasnije...

 

Na početku je moj plan bio da kupim ps3 za 2000 kn koji se može hakirati,odigram par igrica dok vidim kako i šta za hakiranje.

Ali sada si razmišljam da kupim hakirani ps3 da ne moram tražiti dalje ili kupovati od druge ruke...

Hmmmm, bilo bi zanimljivo kad bi tvoj poslodavac recimo "hakirao" tvoj rad i fino obustavio isplatu na tvoj racun jer on zeli sav tvoj rad, ali ne bi htio za

isti platit ni kune.

Sto mislis o tome?

 

Nije da moraliziram, ali malo si ekstreman u shvacanju da moras imat sve za 0 kuna.

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 18:33 (Bugzapper).
12 godina
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

Ekstreman je u vise slucajeva.

 

Prvo to sta mora biti nova iz trgovine dok na njuskalu nades sa igrama i 2 joysticka za 1500kn. 

Drugo sta zadnje pare daje na konzolu a pola svojih postova puni sa tim kako nema za igre pa ih piratizira. 

 

Ima pametnijih stvari od PS3... ako si nemozes priustit jednu, dvije igre, onda ga nemoj niti kupovat.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
Bugzapper kaže...
blackdragonstory kaže...

Bok,

Evo nikako da se odlučim da li da kupim ps3.

Uskoro će mi sjest plaća na račun i već mi je dosadio ps2 koji je star već dosta godina a i već sam sve igre koje su me zanimale odigrao po više puta.


 

 

blackdragonstory kaže...

Želim odigrati sve igrice,a igranje demo verzije mi pokvari doživljaj igranja igre kasnije...

 

Na početku je moj plan bio da kupim ps3 za 2000 kn koji se može hakirati,odigram par igrica dok vidim kako i šta za hakiranje.

Ali sada si razmišljam da kupim hakirani ps3 da ne moram tražiti dalje ili kupovati od druge ruke...

Hmmmm, bilo bi zanimljivo kad bi tvoj poslodavac recimo "hakirao" tvoj rad i fino obustavio isplatu na tvoj racun jer on zeli sav tvoj rad, ali ne bi htio za

isti platit ni kune.

Sto mislis o tome?

 

Nije da moraliziram, ali malo si ekstreman u shvacanju da moras imat sve za 0 kuna.

 

Kupio sam ja dosta igara prije za ps2 i nedavno neke na steamu za pc.

Ali su mi se te igre nakon nekog vremena pokvarile(znaci dvd nije vise radio).

Pa jednostavno nemam strpljenja za takve stvari i da mi se opet isto dogodi.

 

99% je sigurnije imati igru na hdd nego na cd-ovima.

Nije sad da mi se sviđaju sve igre.

Ako skinem igru i ne sviđa mi se odmah je izbrišem - to ti dođe nekako kao trial verzija.

Ali i samo to testiranje košta:

ps2 - cd/dvd

ps3 - blue ray

Pa bi zato rađe da mogu stavljati igre na hdd.

 

Nezz dal sam extreman.

Više smatram tvoj primjer extreman.

Zbog toga jer ja sa poslodavcem imam ugovor,a sa proizvođačem igrica nemam.

 

To ti je kao da kupiš lizaljku u trgovini a ona ima "copyright" koji kaže da lizaljku možeš samo ti koji si je kupio lizati.

Da li sam ja onda kupio lizaljku ili posudio?

 

Inače u neku ruku podržavam pirate zbog toga jer smatram da svijet treba ići prema tome da je sve besplatno i za našu dobrobit,zabavu itd.

 

SimeKZ kaže...

Ekstreman je u vise slucajeva.

 

Prvo to sta mora biti nova iz trgovine dok na njuskalu nades sa igrama i 2 joysticka za 1500kn. 

Drugo sta zadnje pare daje na konzolu a pola svojih postova puni sa tim kako nema za igre pa ih piratizira. 

 

Ima pametnijih stvari od PS3... ako si nemozes priustit jednu, dvije igre, onda ga nemoj niti kupovat.

Kako sam ja ekstreman jer ne želim da me prevare ljudi?

Ako se sjećate nedavno kad je lik platio za novi ps4(ako se ne varam) i dobio panj - komad drveta.

 

Ovako bit ce plaća 15 - og slj. mjesec.

Neznam točno koliko će biti,ali kalkuliram negdje oko 5500 kn.(za mjesec i pol rada)

Od toga sam si računao 2000 kn za ps3,a ostalo za registraciju auta koji doma stoji,te ostalo za gorivo(benzin) ako budem radio sljedeći mjesec.

 

A koje su to pametnije stvari?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 19:33 (blackdragonstory).
15 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
R4zOR229 kaže...

Buduci da te zanimaju pirati ili ces kupiti stariji slim(nema ih novih u ducanima vise) i pazit da ima FW 3.55 ili nizi. Ili ces uz novi super slim dat jos 1000kn za ugradnju ODE + onda nemozes igrat igre sa samog harda nego moras kupiti externi i na njemu drzat igre.

Ček malo,kako to da moram kupovat externi hdd??

Ako je tako onda je to malo bezveze jer taj ode chip kosta 800 - 1000 kn(tako rec pol konzole).

Nadam se da ovo nije istina...

Zato sto super slim konzole nemogu imat nikakav CFW jel su hardverski zakljucane na vise FW. A ODE ne podrzava unutarnji HDD da nejdem sad u strucne detalje zasto je to tako jel nema ni smilsla, vec sam ti reko ako oces imat CFW na ps3 kupi si staru konzolu sa FW 3.55 ili manjim ili vec instaliranim CFW.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ]
16 godina
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

i baš cijelu plaću moraš potrošit? kupi plejku kad budeš imao 2000kn viška

 

imho to je samo moje razmišljanje...

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
Ziga kaže...

i baš cijelu plaću moraš potrošit? kupi plejku kad budeš imao 2000kn viška

 

imho to je samo moje razmišljanje...

 

 

Ovo za auto je možda jer za sada koristim auto od roditelja od kojih je jedan nezaposlen ali možda ubrzo nađe posao pa zato.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
blackdragonstory kaže...

 

Nezz dal sam extreman.

Više smatram tvoj primjer extreman.

Zbog toga jer ja sa poslodavcem imam ugovor,a sa proizvođačem igrica nemam.

 

To ti je kao da kupiš lizaljku u trgovini a ona ima "copyright" koji kaže da lizaljku možeš samo ti koji si je kupio lizati.

Da li sam ja onda kupio lizaljku ili posudio?

 


 

Moj primjer je namjerno ekstreman i naveo sam zasto, a sto se tice ugovora preporucam ti da procitas PS3 EULA sporazum.

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
10 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
Bugzapper kaže...
blackdragonstory kaže...

 

Nezz dal sam extreman.

Više smatram tvoj primjer extreman.

Zbog toga jer ja sa poslodavcem imam ugovor,a sa proizvođačem igrica nemam.

 

To ti je kao da kupiš lizaljku u trgovini a ona ima "copyright" koji kaže da lizaljku možeš samo ti koji si je kupio lizati.

Da li sam ja onda kupio lizaljku ili posudio?

 


 

Moj primjer je namjerno ekstreman i naveo sam zasto, a sto se tice ugovora preporucam ti da procitas PS3 EULA sporazum.

 

Ova eula mi liči na : ako bilo šta napraviš a nama ne platiš za to,naj*** ćeš.

Ako pogledaš starije konzole vidjet ćeš da su sve ovo moguće i nemoguće nadodali sada.

Da nisu toliko škrti nakon nekog vremena bi starija konzola trebala postati besplatna ili jako male pare.

Ali ne,oni i dalje oće dobivati ogromne svote novca...

 

Anways...to mi je bezveze.

Podsjeća me na digitalne igre sa kartama.

Kupiš karte koje možeš igrati samo u toj igri do trenutka kad ljudi koji su napravili te karte odluče da ih moraju promijeniti,izbaciti itd.

 

Kad ja kupim ps3,oni nemaju više šta tražiti od mene.

Pare sam im dao.

To sa eulom je najveća glupost ikad i samo potiče piratstvo.

 

Neznam više šta da kažem.Neću da se post pretvori u rage post...

 

16 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
blackdragonstory kaže...
Ova eula mi liči na : ako bilo šta napraviš a nama ne platiš za to,naj*** ćeš.

Ako pogledaš starije konzole vidjet ćeš da su sve ovo moguće i nemoguće nadodali sada.

Da nisu toliko škrti nakon nekog vremena bi starija konzola trebala postati besplatna ili jako male pare.

Ali ne,oni i dalje oće dobivati ogromne svote novca...

 

Anways...to mi je bezveze.

Podsjeća me na digitalne igre sa kartama.

Kupiš karte koje možeš igrati samo u toj igri do trenutka kad ljudi koji su napravili te karte odluče da ih moraju promijeniti,izbaciti itd.

 

Kad ja kupim ps3,oni nemaju više šta tražiti od mene.

Pare sam im dao.

To sa eulom je najveća glupost ikad i samo potiče piratstvo.

 

Neznam više šta da kažem.Neću da se post pretvori u rage post...

Ako igraš offline i samo SP, radi sa konzolom što god hoćeš. Ali napisao si da bi povremeno igrao i MP, to onda znači da koristiš njihove servere i infrastrukturu, a to onda pak znači da moraš igrati po njihovim pravilima ilitiga EULA-i. Ne vidim što je tu čudno ili neobično. Svaka usluga svugdje ima svoja pravila, od Bugovog foruma do PSN-a.

What did the green grape say to the purple grape? Breathe, you idiot!
13 godina
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

Ovako.

 

Kupi ti sebi PS3 a za igre ne brini jer su orginali jako jeftini, doduše korišteni orginali sa 100% ispravni i pod garancijom. Možeš ih jeftino nabaviti gdje hočeš iako bi ja prvo preporučio na raznim UK online storeovima gdje jedan dvd orginal ps3 košta u prosjeku 30kn pa do 100kn za najvece hitove, sasvim pristojna cijena.

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kupnja ps3 - nedoumica?
MSX kaže...
blackdragonstory kaže...
Ova eula mi liči na : ako bilo šta napraviš a nama ne platiš za to,naj*** ćeš.

Ako pogledaš starije konzole vidjet ćeš da su sve ovo moguće i nemoguće nadodali sada.

Da nisu toliko škrti nakon nekog vremena bi starija konzola trebala postati besplatna ili jako male pare.

Ali ne,oni i dalje oće dobivati ogromne svote novca...

 

Anways...to mi je bezveze.

Podsjeća me na digitalne igre sa kartama.

Kupiš karte koje možeš igrati samo u toj igri do trenutka kad ljudi koji su napravili te karte odluče da ih moraju promijeniti,izbaciti itd.

 

Kad ja kupim ps3,oni nemaju više šta tražiti od mene.

Pare sam im dao.

To sa eulom je najveća glupost ikad i samo potiče piratstvo.

 

Neznam više šta da kažem.Neću da se post pretvori u rage post...

Ako igraš offline i samo SP, radi sa konzolom što god hoćeš. Ali napisao si da bi povremeno igrao i MP, to onda znači da koristiš njihove servere i infrastrukturu, a to onda pak znači da moraš igrati po njihovim pravilima ilitiga EULA-i. Ne vidim što je tu čudno ili neobično. Svaka usluga svugdje ima svoja pravila, od Bugovog foruma do PSN-a.

Mislio sam igrati online na početku dok još nije hakiran...

A ako kupim hakirani,onda se podrazumijeva da ću igrati offline.

15 godina
neaktivan
offline
Kupnja ps3 - nedoumica?

ja sam "djeci" kupio ps3 prošle godine i odmah sam uzeo pretplatu na PSN+.

U nešto više od godinu dana Sony me počastio sa slijedećim:

Tomb Raider, Tomb Raider - Legend, Crysis, Crysis 3, Battlefield 3, Mass effect 3, Dead or alive 5, Little big planet 2, F1 Race Stars, Dead Space, PES 2014, Uncharted 3, NBA 2k14 itd.

Bez obzira što moram imati aktivnu pretplatu da bih ih igrao, mislim da nije toliko strašno odvojiti kunu dnevno da držim pretplatu na životu. Ukratko, bez obzira na PSN ili ne, Ps3 je po meni danas jako dobar izbor za nekoga tko se hoće poigrati ;-)

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice