Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

poruka: 23
|
čitano: 16.303
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

ovako, uskoro cu dobiti nintendo DSi...

moje pitanje je moze li se sa ovoga sajta skinuti igra za nintendo i igrati na istom, ako da molim vas da objasnite kako se igre stavljaju na nintendo (ako znate koji bolji sajt jos bolje :D )

 

http://ndash.org/en/?lnk=dsn

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

ja bih savjetovao da promijenis odluku u zadnji cas i da kupis PSP umjesto nitenda

 
0 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

necu definitivno, moze li i netko ako nije problem probati jel uopce te igre sa tog linka rade na DSi-u i reci kako se stavlja?

i mozda neki bolji sajt bez virusa ako znate...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

prijatelj mi je rekao da mi ovdje za sve netko moze odgovoriti i pomoci ali ocito nije tako...mozete zatvoriti topic

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

ey prvo si trebas kupiti linker za NDSi

to bi ti najbolje bilo naruciti iz http://dealextreme.com/

i ja ti preporucujem Acekard 2i http://dealextreme.com/details.dx/sku.18728

a sa njim dobijes i cardreader da mozes prebacivat romove

i jos si kupis microSD karticu i to je to

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

a cekaj kaj se ne dobi sa DSi-em micro SD kartica sa memorijom il sam ja krivo skuzio (8gb)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

Moras kupiti linker, a to ti je kartica recimo DDTTSi koju imam ja i tada moras skinuti kernel, program koji snimas na mikro sd karticu, a koju umeces u ddttsi.

Nakon toga na mikro sd karticu mozes skinuti sve sd romove i svi rade.

Karticu ddttsi ne umeces sa strane konzole nego na glavni utor za kartice.

malo pogledaj na you toube, tako sam i ja sve saznao.

ako ti mogu kako pomoci samo pitaj.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

a jel ja dobijem vec neku micro sd karticu sa dsi-em i koliku?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje
Domy95 kaže...

a jel ja dobijem vec neku micro sd karticu sa dsi-em i koliku?

ne dobivaš nikakvu karticu s ds....

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje
Domy95 kaže...

a jel ja dobijem vec neku micro sd karticu sa dsi-em i koliku?

Imaš linkere za kupiti u SophosLabu ako si iz Zagreba.

Pitaj ih sve što te još zanima, relativno su uslužni.

14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

jel moze tocne adrese gdje se mogu kupiti Acekard 2i linkeri?!?

i jel istina da svaki put kad izađe novi firmwire za DSi (ako uopce izlazi), da linker ne radi?!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje
ivan-zd kaže...

ja bih savjetovao da promijenis odluku u zadnji cas i da kupis PSP umjesto nitenda

 

Zbog radi cega? Ja imam PSP ali sam igrao i na DS-u, i ne vidim razloga zasto ukoliko se covijeku svida DSi nebi kupio tu konzolu?

Xfire:bmw144 ...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2009 17:43 (Independent).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje
Domy95 kaže...

jel moze tocne adrese gdje se mogu kupiti Acekard 2i linkeri?!?

i jel istina da svaki put kad izađe novi firmwire za DSi (ako uopce izlazi), da linker ne radi?!

 

16 godina
offline
RE: Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

Da, istina je. Zato je nintendo i napravio da je firmware upgradeabilan na NDSi-u nasuprot NDS i NDS Lite-u gdje ne mogu sprijeciti linkere. Nedavno je nintendo izbacio firmware 1.4 za NDSi i nakon toga nijedan linker vise nije radio. Neki linkeri su upgrade-abilni, tj. vecina. No neki nisu, DSTTi npr. nije tako da njega nikako ne treba kupiti. Za sada su samo Ez-Flash Vi linker radi sa 1.4 firmware-om, tj. oni su nasli nacina kako zaobici zastitu koju je nintendo stavio u 1.4. Drugi problem je nacin upgrade-a samog linkera. Kod nekih se to radi potpuno neovisno o samom NDSi-u, kod nekih je postupak ovisan o NDSi-u pa to moze ispasti problem u slucaju da je DSi upgrade-an i linker ne radi. Onda ga se ne moze ni upgrade-ati. Srecom neki od linkera koriste samo napajanje koje mu da NDSi, a upgrade-a se sam (Acekard 2i cini mi se da tako radi), a neki su potpuno samostalni, tj. za upgrade koriste npr. USB (M3i Zero).

 

Kod nas linkere mozes kupiti u sophoslabu http://webshop.sophoslab.hr/ i u console universeu http://www.consoleuniverse.tk/

 

No ako ikako mozes preporucam online kupnju na http://www.dealextreme.com/ neusporedivo je jeftinije, samo moras cekati oko 2 tjedna da ti dodje.

 

U sophoslabu imaju samo DSTT i DSTTi i slobodno ih zaobidji jer su im cijene stvarno kriminalne, DSTT je 300kn, DSTTi je 400kn. Ovaj prvi je jos ajde, taj barem radi na NDS-u i NDS Lite-u i raditi ce i dalje, DSTTi je nefunkcionalan na NDSi-u nakon 1.4 update-a i AFAIK nece ga moci biti nikako upgrade-ati. Ali svejedno, na deal extreme DSTT kosta 5-6$, to je 30ak kuna, a ovi peru 10 puta toliko, DSTTi je kod njih oko 11$, znaci oko 60kn, opet neusporedivo manje od 400kn.

 

U console universe je Acekard 2i 350kn, isto masna cifra, no taj je linker barem OK. Mada opet, na deal extreme je i Acekard 2i oko 13$, znaci oko 70kn, opet puno jeftinije od ovih 350kn. Na deal extreme imaju i taj Ez-Flash Vi linker koji je za sada jedini dobio mogucnost da radi na 1.4 NDSi firmware-u. Mada je samo pitanje vremena kada ce i za ostale doci update.

 

Ja bih ti preporucio M3i Zero linker. kod nas ga nema za kupiti jer je prilicno svjeza stvar. Pojavio se prije 2-3 tjedna. Na deal extreme kosta oko 20$, to je oko 100kn. No ima neke funkcije koje ostali nemaju. Prvo mi pada na pamet RTS - real time save (snimi stanje u igri bilo kada, ne samo na save pointu, znaci igras neku arkadu i dodjes pred tezak skok, snimis stanje i probas, ako nije uspjelo loadas i probas ponovo dok ne uspijes) i slow motion u igrama, to je manje bitno, RTS je zanimljiva funkcija. Ostatak uglavnom podrzavaju i ostali, in game reset, cheatovi itd.

 

Ako poznas nekog tko ima paypal account ili kreditnu karticu stvarno ti preporucam deal extreme, ja sam kod njih narucivao vec nekoliko puta i nikada nije bilo problema, a za koji god se linker odlucis kod njih je jeftiniji. A ima i jos stvarcica koje su korisne. Npr. zastitna torbica za NDSi za 25kn, ja imam ovakvu, jedina razlika je sto na mojoj pise DS L, a ne DS i kao na ovoj (ja imam NDS Lite), ili ovakva, u moju bez problema stane NDS, USB kabel za punjenje i citac za MicroSD kartice. Pa ti onda i ovo ne bi bilo lose, USB kabel za punjenje DSi-a, 10-15kn kosta. Ja imam takav za DS Lite, konetor im valjda nije isti. Ta torbica bi kod nas kostala preko 50kn, i to sam vjerojatno premalo rekao, a i taj kabel bi sigurno bio 40ak kuna. A kod ovih je to sitnjava. Za 30ak dolara kod njih dobijes najnoviji linker, USB charge kabel i torbicu. Kod nas ti to nije dosta ni za pola linkera. Imaju i MicroSD kartice, kingston-ova od 2GB kosta oko 40kn. No mislim da toliko kostaju i kod nas pa se bas ne isplati. Kingston 8GB kosta oko 100kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 23:50 (Solo761).
16 godina
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

2 dana nitko nije odgovorio na pitanje i odmah tragikomedija "rekli su mi da ce tu ljudi pomoci, no avaj, nitko mi nije pomogao, lockajte topic, nema mi pomoci..." A kada ti netko i napise odgovor ti se ne udostojis ni zahvaliti. Zar je onda cudno da ljudi ne trce pomagati drugima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

ja se ispricavam, iskreno nisam bas pratio bas precesto forum, jako se zahvaljujem tebi jer si mi puno pomogao, jos jednom moje isprike...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

s cim bi bilo najbolje ocistiti ekrane??

sa onim maramicama za čišćenje monitora??!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje
Domy95 kaže...

s cim bi bilo najbolje ocistiti ekrane??

sa onim maramicama za čišćenje monitora??!

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje
Domy95 kaže...
Domy95 kaže...

s cim bi bilo najbolje ocistiti ekrane??

sa onim maramicama za čišćenje monitora??!

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje
Domy95 kaže...
Domy95 kaže...
Domy95 kaže...

s cim bi bilo najbolje ocistiti ekrane??

sa onim maramicama za čišćenje monitora??!

 

 

 

 

da, toe dobro za čiščenje staklenih il sličnih površina.. Ako želiš još bolje očistit onda upotrijebi i sprejeve za čiščenje monitora..

01000010 01110010 01111000
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

HVALA PUNO, napokon je netko odgovorio, ako koristim taj sprej one nece otic "u DSi", u neku rupicu il' tak nekaj :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

R4 gold linker 220 kn

M3 zero 250kn

DSTT 150 kn

acekard 2i 240kn

 

Treba mi hitno nekog kupit ali neznam kojeg. Molim pomagajte ako boga znate.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nintendo DSi - pitanje, zamolba i objašnjenje

moze li se ovo kako rjesiti,kada otvorim mapu s igrama ovo se pojavi,kada ga ugasim i upalim isto se pojavi

dario kapic
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 18:37 (dariokape33).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice