PS3 - Pitanja i odgovori

poruka: 6.165
|
čitano: 2.197.401
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor, TUTORIAL: Filmovi s titlovima na ps3-u
9 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

E ovako, unaprijed mi je žao što će biti ovoliko teksta. Pokušat ću smanjiti što je manje moguće.

Kupio sam PS3 slim, 160 GB, prije nekih 2 mjeseca.  PS je stigao, radio je normalo i savršeno neka 3 dana.
Kad odjednom je počeo štekati. Ja stvarno ne znam što to uzrokuje.

Znači skinuo sam par demo verzija tipa Sonic All Stars, Rayman Legends.... I sve je radilo normalno.

Kad jedan dan PS se sporo pali, šteka po meniju, znači odaberete nešto i zamrzne se na 5 sek i dalje radi. I tako svako malo čim se mičete po meniju. PS Store je kaaatastrofa, ne može se kretati po njemu koliko se zamrzava. Prvo sam primjetio na Sonicu, onaj sami intro i logo štekaju, isto tako, zamrzne se i slika i zvuk na 5 sekundi i onda se pokrene na 2 sekunde.

ALI SAMI GAMEPLAY RADI DONEKLE NORMALNO! Igrica radi dobro jedino što muzika isto tako nestaje svakih 5 sek, pa malo počne svirati, pa malo ne. A brujanje motora i ostali zvukovi se čuju normalno. Ista priča sa Raymanom i ostatkom igrica.....

Tomb Raider isto tako. Onaj intro i cutscene štekaju. Poslije kad prođe onaj video. Kada počinje igra, na obali, čuje se grmljavina, bljesak, ali likovi stoje, miče im se kosa, vjetar puše, ali zvuk i likovi stoje. I tako 5 sek radi 5 stoji. Ali kasnije igra radi normalno, sve dok ne dođe do neke scene gdje se ne igra...nego je video.

Eh sad frend je otkrio sa kad držiš gumb za gašenje dok se ne ugasi. PS proradi odlično. Nisam mogao vjerovat da ga to može popravit NAKRATKO.

Ugasio sam ga na taj način. I ujutro sam ga upalio. Paljenje je bilo brzo, nije štekao po meniju. Igrao sam Diablo III bez štekanja i sve ostale igre rade normalno. I opet kasnije idem igrat. Ista priča sve šteka. Probam ga ugasit na taj način. I ništa. Probao sam 10-ak puta i ništa. I onda opet nakon par minuta probam. I PS opet radi super. I eto tako kakve sam sreće tako igram, malo sa štekanjem malo bez.

Da li je problem u HDDu? Jer jedino to mislim da može biti. Šta ja znam nije baš tako vruć, probao sam ga metnut i u okomit položaj, ali nema potrebe nije tako vruć da bi to bio uzrok valjda?

Molim vas pomozite!!! Ne želim sad trošit pare bezveze ako nije to to. Trebao bi kupiti novi HDD ako je on u pitanju, a inače mi ne treba. Ali ako nemam druge nego isprobati, onda počinjem šparat za HDD i definitivno za Jailbreak. :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 22:53 (bogda13).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
bogda13 kaže...

E ovako, unaprijed mi je žao što će biti ovoliko teksta. Pokušat ću smanjiti što je manje moguće.

Kupio sam PS3 slim, 160 GB, prije nekih 2 mjeseca.  PS je stigao, radio je normalo i savršeno neka 3 dana.
Kad odjednom je počeo štekati. Ja stvarno ne znam što to uzrokuje.

Znači skinuo sam par demo verzija tipa Sonic All Stars, Rayman Legends.... I sve je radilo normalno.

Kad jedan dan PS se sporo pali, šteka po meniju, znači odaberete nešto i zamrzne se na 5 sek i dalje radi. I tako svako malo čim se mičete po meniju. PS Store je kaaatastrofa, ne može se kretati po njemu koliko se zamrzava. Prvo sam primjetio na Sonicu, onaj sami intro i logo štekaju, isto tako, zamrzne se i slika i zvuk na 5 sekundi i onda se pokrene na 2 sekunde.

ALI SAMI GAMEPLAY RADI DONEKLE NORMALNO! Igrica radi dobro jedino što muzika isto tako nestaje svakih 5 sek, pa malo počne svirati, pa malo ne. A brujanje motora i ostali zvukovi se čuju normalno. Ista priča sa Raymanom i ostatkom igrica.....

Tomb Raider isto tako. Onaj intro i cutscene štekaju. Poslije kad prođe onaj video. Kada počinje igra, na obali, čuje se grmljavina, bljesak, ali likovi stoje, miče im se kosa, vjetar puše, ali zvuk i likovi stoje. I tako 5 sek radi 5 stoji. Ali kasnije igra radi normalno, sve dok ne dođe do neke scene gdje se ne igra...nego je video.

Eh sad frend je otkrio sa kad držiš gumb za gašenje dok se ne ugasi. PS proradi odlično. Nisam mogao vjerovat da ga to može popravit NAKRATKO.

Ugasio sam ga na taj način. I ujutro sam ga upalio. Paljenje je bilo brzo, nije štekao po meniju. Igrao sam Diablo III bez štekanja i sve ostale igre rade normalno. I opet kasnije idem igrat. Ista priča sve šteka. Probam ga ugasit na taj način. I ništa. Probao sam 10-ak puta i ništa. I onda opet nakon par minuta probam. I PS opet radi super. I eto tako kakve sam sreće tako igram, malo sa štekanjem malo bez.

Da li je problem u HDDu? Jer jedino to mislim da može biti. Šta ja znam nije baš tako vruć, probao sam ga metnut i u okomit položaj, ali nema potrebe nije tako vruć da bi to bio uzrok valjda?

Molim vas pomozite!!! Ne želim sad trošit pare bezveze ako nije to to. Trebao bi kupiti novi HDD ako je on u pitanju, a inače mi ne treba. Ali ako nemam druge nego isprobati, onda počinjem šparat za HDD i definitivno za Jailbreak. :)

 

Možda ovo?

9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori

Nisam siguran da sam probao sve opcije u Recoveryju. No jučer sam probao 3. i 6.

Znači instalirao sam firmware 4.55 opet. I instalacija je prošla uspješno! Za razliku od onih tutoriala gdje mijenjaju HDD. 



Krenu updateat system i dođe im do 99% i izbaci error. Meni je sve prošlo normalno. I na 3. opciji gdje treba provjeriti oštećene datoteke i datoteke koje nedostaju u sistemu kaže da je našao neke datoteke koje nedostaju i došlo je do kraja. Ali problem nije riješen.

Čitao sam da bi trebalo izvadit HDD i formatirati ga na računalu. Sad sam kupio preko eBaya case za HDD  za nekih 30 kuna. Eto jedina nada za sad mi je probati to. Ako ne onda kupit novi HDD. Ako nije to, onda je nešto drugo sa konzolom i ne planiram popravljat jer je popravak sigurno masivno skup. -.-

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.6.2014 8:15 (bogda13).
14 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
bogda13 kaže...

Nisam siguran da sam probao sve opcije u Recoveryju. No jučer sam probao 3. i 6.

Znači instalirao sam firmware 4.55 opet. I instalacija je prošla uspješno! Za razliku od onih tutoriala gdje mijenjaju HDD. 



Krenu updateat system i dođe im do 99% i izbaci error. Meni je sve prošlo normalno. I na 3. opciji gdje treba provjeriti oštećene datoteke i datoteke koje nedostaju u sistemu kaže da je našao neke datoteke koje nedostaju i došlo je do kraja. Ali problem nije riješen.

Čitao sam da bi trebalo izvadit HDD i formatirati ga na računalu. Sad sam kupio preko eBaya case za HDD  za nekih 30 kuna. Eto jedina nada za sad mi je probati to. Ako ne onda kupit novi HDD. Ako nije to, onda je nešto drugo sa konzolom i ne planiram popravljat jer je popravak sigurno masivno skup. -.-

Ma čim on boota i čim moš upalit igre vjerojatno corrupted fileovi na HDD, da je konzola u pitanju vjerojatno ne bi ni upalio. Kolko vidim po forumima takvi simptomi laga su skoro uvijek HDD, dakle ili sje*ani fileovi ili disk vrisnuo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
bogda13 kaže...

Ne znam, probajte na youtubeu, mislim da sam vidio tih tutoriala kad ide sam prema gore.

Meni je katastrofa što ne mogu naći nigdje na youtubeu za moj problem. Isto lijevi stick ne radi baš dobro gore dolje. Onako likovi mi se klimaju. Krenu sporo pa normalno, pa stanu. Nije mi pao ni ništa. Samo odjednom. Radilo je sve super. A najžešće je što kad skinem gljivicu radi normalno. Probao sam i zamijeniti gljivice i ništa. Čim metnem gljivicu ne radi kak se spada i jako je iritantno i pomalo neigrivo. 

 

ma gledao sam i to sa probao napravit kako je tamo al ne vredi opet ide prema gore...

12 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Trebao bih kupiti za poklon GTA V, sad me zanima gdje se bi mogla igra naci najpovoljnije ili ako slucajno tko od Vas prodaje igru :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
MSN kaže...

Trebao bih kupiti za poklon GTA V, sad me zanima gdje se bi mogla igra naci najpovoljnije ili ako slucajno tko od Vas prodaje igru :)

Zavvi

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
12 godina
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Koliko se ceka da dode iz zavvija i koliko je postarina

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
MSN kaže...

Koliko se ceka da dode iz zavvija i koliko je postarina

Besplatna dostava. Mislim da najviše 7 radnih dana.

Samo vidim da za GTA piše da će poslati odmah kad dobiju od distributera, tako da ne znam koliko vremena točno.

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
9 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

pzzz ako ima tko kakvu igricu da bi mjenjao neka se javi pa da nekaj razmjenimo..hvala

Mladen&marta
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori

Ja mislim da je najbolje preko eBaya. 240 kuna je...poštarina je besplatna. Oni to sve uvijek lijepo upakiraju, tako da bi trebalo sve biti sigurno. Ja već godinama kupujem sa eBaya, sve je uvijek bilo uredu. Ako nešto ne valja, mogu vam vratiti novce s time da im morate nekad poslat sliku ili video da dobiju dokaz. Iako su meni bez pitanja za neke jeftinije stvari vratili novce.

 

http://www.ebay.com/itm/GRAND-THEFT-AUTO-V-GTA-5-PS3-GAME-BRAND-NEW-SEALED-/221295087954?pt=Video_Games_Games&hash=item3386371152

9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori

PES 2011? :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
bogda13 kaže...

PES 2011? :)

 

Mladen&marta
9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
bogda13 kaže...

Ja mislim da je najbolje preko eBaya. 240 kuna je...poštarina je besplatna. Oni to sve uvijek lijepo upakiraju, tako da bi trebalo sve biti sigurno. Ja već godinama kupujem sa eBaya, sve je uvijek bilo uredu. Ako nešto ne valja, mogu vam vratiti novce s time da im morate nekad poslat sliku ili video da dobiju dokaz. Iako su meni bez pitanja za neke jeftinije stvari vratili novce.

 

http://www.ebay.com/itm/GRAND-THEFT-AUTO-V-GTA-5-PS3-GAME-BRAND-NEW-SEALED-/221295087954?pt=Video_Games_Games&hash=item3386371152

jel ok igrica ja imam 4 al tak tak mi je

Mladen&marta
9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Mladen&marta kaže...
bogda13 kaže...

Ja mislim da je najbolje preko eBaya. 240 kuna je...poštarina je besplatna. Oni to sve uvijek lijepo upakiraju, tako da bi trebalo sve biti sigurno. Ja već godinama kupujem sa eBaya, sve je uvijek bilo uredu. Ako nešto ne valja, mogu vam vratiti novce s time da im morate nekad poslat sliku ili video da dobiju dokaz. Iako su meni bez pitanja za neke jeftinije stvari vratili novce.

 

http://www.ebay.com/itm/GRAND-THEFT-AUTO-V-GTA-5-PS3-GAME-BRAND-NEW-SEALED-/221295087954?pt=Video_Games_Games&hash=item3386371152

jel ok igrica ja imam 4 al tak tak mi je

Nisam kupio, samo kažem da ima na eBayu i kada budem kupovao bilo koju igru kupit ću preko njega...a igra je OK, igrao sam piratsku nešto malo kod frenda...dobro je što dugo traje, mislim da 50 sati gameplaya plus multiplayer....a ne kupit neku igru koji pređeš u 8-10 sati campaign i to je to...

10 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Što znači kad piše ps3 80 gb,ovih 80gb je velik hard disk ili? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
olujan 1 kaže...

Što znači kad piše ps3 80 gb,ovih 80gb je velik hard disk ili? 

 

da te veličine je hard disk, i ujedno se zna da je to zadnji model fat verzije :D

10 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Znači taj hard mi koristi samo ako igram igrice bez cd-a,dvd-a? 

 

EDIT: I koju konzolu je najisplativije kupit? Fat ili slim? i zašto? :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 23:28 (olujan 1).
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Da..hdd sluzi za digitalne.igre...obavezno gledaj da bude slim ili ultra slim iz razloga sto.fat verzije lakse crknu iako su jeftinije

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
olujan 1 kaže...

Znači taj hard mi koristi samo ako igram igrice bez cd-a,dvd-a? 

 

EDIT: I koju konzolu je najisplativije kupit? Fat ili slim? i zašto? :)

Slažem se s ostalima. Ja sam skoro kupio FAT za nekih 800 kuna, ali bolje da nisam, stvarno su rizični, pregrijavaju se, odlaze im laseri i dobiju YLOD ili neke druge stvari, ni sam ne znam.
A evo meni je na slimu nešto HDD ne valjda, ali to je vjerojatno jer je hard već dosta star pa je otišao, ali što se tiče ostalog slim verzija je definitivno puno bolja. A super slim koliko sam skužio se tako skoro neće moći jailbreakat, tako da ako ikad planirate jb onda bolje slim, iako ih više nema na tržištu...u slučaju igranja originala svakako je najbolji super slim, ali ima dosta malo prostora, mislim da nekih 12 GB, znači digitalne igre, preko storea ne dolaze u obzir, samo bluray igre...

11 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Bok, mene zanima koliko vrijedi moj PS3 da prodajem..40GB FAT sa 18 orginalnih igrica,1 joystick dualshock 3 i svi kablovi i papiri i kutija..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Giordani kaže...

Bok, mene zanima koliko vrijedi moj PS3 da prodajem..40GB FAT sa 18 orginalnih igrica,1 joystick dualshock 3 i svi kablovi i papiri i kutija..

 

sama konzola možda 500kn...igre prodaj sve zasebno

11 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Trazim headset za prijatelja koji ce radit na ps3 pa me savjetujte sto da gledam. Headset sa USBom izgleda najjednostavniji ali ne znam prodaju li se takvi. Onda ih ima sa 3.5mm audio i mikrofon jackom, pretpostavljam da treba adapter za takve (opet, ne znam jel to ima gdje u nas kupit). Cijena od nekih 100-200kn da bude.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Nije kod nas ali ovo je najjeftinija solucija koju sam ja nasao i koju trenutno koristim. Dakle ovaj konverter http://m.ebay.com/itm?itemId=300533579296
plus neke slusalice sa mikrofonom koje sam platio 30 kuna (mogu se kod nas nac)
11 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Nije nam idealno naručivat iz van. Imate li još kakvih solucija da se mogu obavit u lokalnim dućanima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Kupio sam Fifu 14 preko ebay-a potpuno nova i zapakirana...E sad kad hocu upisati kodove za 24 paketa i tako te stavri za online igranje pise mi da kodovi nisu valjdani ili da su istekli...

Jel netko imao slicnih problema,napominjem sa potpuno novom igricom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Pogledaj za koju je regiju napravljena ta fifa, zatim napravis novi acount na psn sa regiom koja je igrica, upises taj kod i radit ce.
11 godina
odjavljen
offline
Re: PS3 - Pitanja i odgovori
Pogledaj za koju je regiju napravljena ta fifa, zatim napravis novi acount na psn sa regiom koja je igrica, upises taj kod i radit ce.
10 godina
protjeran
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

jesam...od 2 koda jedan radi a drugi nije

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PS3 - Pitanja i odgovori

Kako saznat da li je ps3 fat ili slim? ili ultra slim? 

 
0 1 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TUTORIAL: Spajanje PS3-a na monitor, TUTORIAL: Filmovi s titlovima na ps3-u
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice