PS3 problem

poruka: 11
|
čitano: 8.542
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PS3 problem

hi

imam ps3 120gb i dogodio mi se jedan problem.

čim ga upalim zeleno svjetlo bude 2-3 sec i onda dođe crveno i počne ti-ti-ti-ti

znate li možda u čemu je problem i kako da ga riješim

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PS3 problem
OrlandOKIDS kaže...

hi

imam ps3 120gb i dogodio mi se jedan problem.

čim ga upalim zeleno svjetlo bude 2-3 sec i onda dođe crveno i počne ti-ti-ti-ti

znate li možda u čemu je problem i kako da ga riješim

RROD - ukratko ako ima garanciju salji na popravak ako nema gotovo je, imas jos par toturiala na youtubu sa fenom i zagrijavanjem ploce ali samo u 35% slucajeva pomaze.


RROD- Red Ring Of Dead.

Peace!
13 godina
neaktivan
offline
PS3 problem

ne može se na servis ili  na gmc u zagreb??

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PS3 problem
OrlandOKIDS kaže...

ne može se na servis ili  na gmc u zagreb??

Naravno da može ali ce te popravak kostat vise nego nova plejka.

Peace!
13 godina
neaktivan
offline
PS3 problem

a za ove tutorijale da kažem

na svim tutorijalima vidim ps3 fat nigdje slim,ali hvala

ako ima još neko nešto da kaže ili doda molio bih vas

 

p.s.nije li red ring of death za xbox360??

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 21:14 (OrlandOKIDS).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PS3 problem
OrlandOKIDS kaže...

a za ove tutorijale da kažem

na svim tutorijalima vidim ps3 fat nigdje slim,ali hvala

ako ima još neko nešto da kaže ili doda molio bih vas

 

p.s.nije li red ring of death za xbox360??

Lako moguce da sam pomijesao RROD sa ps3-om iskreno zaboravio samo kako se zove za Ps3 (dobro sto sad kazes jel vidim gresku:D) ugl.xbox i ps3 imaju "istu" gresku samo druge nazive i drukcije svijetli ..


Dok ovo nemozes fulat napisi na google problem i odmah ce ti izaci svakakvi tutoriali iako bi bilo bolje da odes na servis ali mozes i sam pokusati:) good luck!

Peace!
12 godina
neaktivan
offline
PS3 problem

Dakle ovako, nije RROD nego YLOD ili yellow light of death, jer sam imao isti problem sa 40GB modelom.

A do toga dolazi uslijed zagrijavanja matične i odlemljivanja kondenzatora, tj koliko sam skužil, nakon dosta dužeg igranja na PS3 nebi ga se smjelo odmah ugasiti nego ostavit da se malo ispuše, posebno prek ljeta kad se meni znao paliti i drugi vent, jer su im matične u banani.

Ali koliko sam čital to je bio sam problem na 40, 60, 80gb modelima ne i na drugima, ali nebitno sad, ja sam probal sa zagrijavanjem ali bananica a popravak ako ti nije pod garancijom neisplativo.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 10:01 (brijalec).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PS3 problem

kako ylod ako nema žute lampice??

a i da je ylod zar ne postoji ono sa termalnom pastom i tim stvarima?

ako ima još netko da kaže ne što brže napiše?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PS3 problem

YLOD je tako nazvan jer se na starijem "debelom" modelu pojavilo na kratko žuto svjetlo (crveno+zeleno istovremeno), tri bipa i zatim kontinuirano blinkajuće crveno.

Za slim model ne znam, ali meni je na starom 60 GB modelu pomogao recept sa zagrijavanjem određenih dijelova matične ploče (oko CPU i GPU) puhalom vrućeg zraka (postoji video tutorial na YouTubeu). Radi već skoro godinu dana od tog "popravka".

Termalna pasta se spominje jer nakon skidanja hladnjaka s GPU i CPU, moraš ponovno staviti sloj paste na CPU i GPU prije vraćanja hladnjak na mjesto.

Je li ta cijela procedura primjenjiva na slim model, to nažalost ne znam.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 12:26 (KaeR).
13 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 problem
KaeR kaže...

YLOD je tako nazvan jer se na starijem "debelom" modelu pojavilo na kratko žuto svjetlo (crveno+zeleno istovremeno), tri bipa i zatim kontinuirano blinkajuće crveno.

Za slim model ne znam, ali meni je na starom 60 GB modelu pomogao recept sa zagrijavanjem određenih dijelova matične ploče (oko CPU i GPU) puhalom vrućeg zraka (postoji video tutorial na YouTubeu). Radi već skoro godinu dana od tog "popravka".

Termalna pasta se spominje jer nakon skidanja hladnjaka s GPU i CPU, moraš ponovno staviti sloj paste na CPU i GPU prije vraćanja hladnjak na mjesto.

Je li ta cijela procedura primjenjiva na slim model, to nažalost ne znam.

mi možeš dati link ako ti nije problem jer na yutubu ima puno tih videa a 80 posto ih nevalja

hvala

15 godina
offline
Re: PS3 problem

Ja sam radio po ovim uputama:

,
, link (3/3)

 

Napominjem, ovo vrijedi za "debeli" PS3, ne znam kakva je situacija sa slim modelom.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 14:38 (KaeR).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice