Nokia 5800 vs E52 vs N79

poruka: 47
|
čitano: 14.516
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nokia 5800 vs E52 vs N79

E ovako kupit cu ubrzo novi mob. pa sam u dilemu koji da uzmem. Kao sto se vidi iz naslova dvoumim se izmedu Nokie 5800, E52 i N79

Za mob. mi je bitno da ima solidnu bateriju, da nije spor, da ima kvalitetan i jak zvuk, gps (imaju sva 3), da je dobar za igre (za ubijat vrijeme kad je dosadno).

Kamera mi nije toliko bitna, 3.2mpx mi je sasvim dovoljno. Meni se E52 i N79 cine boljim od 5800 (al me on jako privlaci zbog ekrana).

O 5800 sam cuo puno toga, ako neko ima iskustva sa ova druga 2 da pomogne :D :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 vs E52 vs N79
Ja imam trenutno 5800,ali E52 mi se vise svida,a N79 nebi uzimao,pitaj ak te nesto zanima jos :)
svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 vs E52 vs N79

5800 bez razmišljanja

XBOX Live: badcxx
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
luka_cro kaže...
Ja imam trenutno 5800,ali E52 mi se vise svida,a N79 nebi uzimao,pitaj ak te nesto zanima jos :)

 i kako sluzi 5800, kakav je u radu (brz-spor), jel mu dobar odziv na touch.

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 vs E52 vs N79
a cuj,ovisi za sto korisis,procerosr mu je 443MHZ u naravno da je sporiji nego neki koji ima procesor od 1GHZ(desire,nexus1,hd2 i tako neki) i touch nije bas kvalitetno napravljen tj. mob ima TFT resistive touchscreen pa moras pritisnuti malo jace nego npr na iphoneu jer ima capacitive touchscreen i tako.zato bi ja rade uzeo e52 jer je po brzini bolji(600MHZ),a i ljepsi je.
svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
luka_cro kaže...
a cuj,ovisi za sto korisis,procerosr mu je 443MHZ u naravno da je sporiji nego neki koji ima procesor od 1GHZ(desire,nexus1,hd2 i tako neki) i touch nije bas kvalitetno napravljen tj. mob ima TFT resistive touchscreen pa moras pritisnuti malo jace nego npr na iphoneu jer ima capacitive touchscreen i tako.zato bi ja rade uzeo e52 jer je po brzini bolji(600MHZ),a i ljepsi je.

 

Bozek...

Uostalom, sto ne uzmes e52, ako ti je bolji i ljepsi. Na njuskaklu je cak i jeftiniji. Ne znam sto ga imas toliko jako stiskati prstom, ja ga samo malo kvrcnem noktom, bez ikakvih izivljavanja.

 

Inace od tih troje je definitivno najbolji 5800. No, za autora je defitnitivno e52 - prema onome sto je napisao da mu je bitno.

Dovoljno jaka baterija, N-gage (kada bi se igrao na njemu) i ostalo.

Ali, opet napominjem ja bi uzeo bez pitanja 5800.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 17:51 (Mrgud Veliki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79

S tim d aje nokija napustila n-gage i nece bas nesto puno igara naci za njega. Definitivno 5800. A to jace pritiskanej ekrana se svodi na bilo kakav dodir jaci od slijetanja komarca ;)

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 vs E52 vs N79
al za razliku od iphone ima puno losiji touch
svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79

Kakve veze to ima sa temom ovog threada?

Ali ima flash, multitasking, bluetooth, bla bla bla

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
logic kaže...

Kakve veze to ima sa temom ovog threada?

Ali ima flash, multitasking, bluetooth, bla bla bla

 

pa nema,ali samo kazem,da mi se ne svida touch :P

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79

Onda tako i reci a ne ici u off topic ;)

Onda mu mozes preporuciti i desire i X10 ali covjek ne pita to.

 

14 godina
offline
Nokia 5800 vs E52 vs N79

Cuo sam E52 ima problema sa garmin navigacijom...jel to istina ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
Elubrylla kaže...

Cuo sam E52 ima problema sa garmin navigacijom...jel to istina ?

Ne,ako ima e52 onda ima i 5800 :P

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
luka_cro kaže...
Elubrylla kaže...

Cuo sam E52 ima problema sa garmin navigacijom...jel to istina ?

Ne,ako ima e52 onda ima i 5800 :P

a gle ja ti mogu rec iz osobnog iskustva da 5800 valja samo za muziku..ima dobre zvucnike, nisu nes posebno jaki al se lijepo cuju al samo to valja nizasta drugo... imo sam je i prodao nakon mjesec dana...a i imao sam problem s njom, brisala mi je kontakte stalno i sa sim i sa telefona...zato se ja drzim sonyericssona i on je zakon Cool a i nisam neki ljubitelj touch telefona, njih ostavljam curama Smijeh

16 godina
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
luka_cro kaže...
Elubrylla kaže...

Cuo sam E52 ima problema sa garmin navigacijom...jel to istina ?

Ne,ako ima e52 onda ima i 5800 :P

Imam Garmina na e52 i sve mi normalno radi. I da, baterija drži 6, 7 dana bez problema.... Moje preporuke.

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
antun05 kaže...
luka_cro kaže...
Elubrylla kaže...

Cuo sam E52 ima problema sa garmin navigacijom...jel to istina ?

Ne,ako ima e52 onda ima i 5800 :P

a gle ja ti mogu rec iz osobnog iskustva da 5800 valja samo za muziku..ima dobre zvucnike, nisu nes posebno jaki al se lijepo cuju al samo to valja nizasta drugo... imo sam je i prodao nakon mjesec dana...a i imao sam problem s njom, brisala mi je kontakte stalno i sa sim i sa telefona...zato se ja drzim sonyericssona i on je zakon Cool a i nisam neki ljubitelj touch telefona, njih ostavljam curama Smijeh

Mozda je bio prekomplikovan za tebe. Inace meni je a i masi ljudi ovdje radio perfektno i ne sjecam se bas da se neko zalio. A sto se tice garmina radio je perfektno i njega sam se najteze odrekao iako mi treba par puta godisnje. Srecom nasao sam dovoljno dobru navigaciju za X10. A da neki se moze konkurisati nokiji? hmmmmmmmmmmmmmm

jedino X10 al to je jedan model a i tu nokija ima svog takmaca a to je N900.

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 vs E52 vs N79

N79 je najbolji od ta 3 moba, najbolja kamera, nserija, garmin radi perfektno, fm transmiter. Inace imao sam sva tri.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79

Za kameru ne znam jer mi to nije bilo bitno, garmin radi i na 5800 perfektno plus puno veci ekran i TS je pa je lakse raditi sa garminom pogotovo u voznji a Fm transmiter ne znam koliko je neophodan. Ako je garmin u pitanju 5800 je ubjedljivo najbolja za njega.

16 godina
offline
Nokia 5800 vs E52 vs N79

Nokia 5800 bez razmisljanja.

I nikako se ne slazem sa onim postom da je mobitel dobar samo za muziku.

Taj mobitel je dobar za sve, osim za slikanje. Mislim, slike nisu tako lose ali su losije od konkurencije. Recimo na mom bivsem k800 su bolje.

Baterija mu dugo traje, za muziku je odlican, aplikacija ima poprilican broj (ne ko android), memorije ima dosta (a i moze se nadogradit) i dosta je brz.

Ovo da je brz ce netko mozda demantirati, jer je u proslosti bio spor (prije valda dvije godine) ali danas je brz i ima neke (malo jadne) homescreen widgete, kinetic scrolling u menijima i svakakve gluposti koje svaki moderni smartphone ima.

Ekran je dosta osjetljiv i precizan. Naravno, nije osjetljiv kao kapacitivni ali to neces ni osjetiti ako nikada nisi koristio kapacitivni. (rezistivni je opcenito precizniji od kapacitivnog, ali manje osjetljiv)

Navigacija radi perfektno, Garmin radi perfektno. Meni je Nokia maps cak drazi od Garmina.

Najveca mana mu je taj fotoaparat.

Vidim da ciljas na Nokije, valjda imas iskustva sa symbianom. Ako ne i ako volis vise "zabavnije" OSove, preporucam HTC Hero il neki slicni Android.

 

Edit: Zaboravio sam napomenuti seksi ekran sa brdo szexi pixela. :P Filmovi i videi na njemu su nesto ekstra. :)

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 20:32 (Psiho246).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
makaa kaže...

N79 je najbolji od ta 3 moba, najbolja kamera, nserija, garmin radi perfektno, fm transmiter. Inace imao sam sva tri.

Bog te mazo. Trollanje u pravom obliku.

Aj' procitaj pitanje za pocetak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 20:27 (Mrgud Veliki).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79

Ti mi reci sta cu procitat Bog te mazo!

15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
makaa kaže...

Ti mi reci sta cu procitat Bog te mazo!

Pa da si procitao vidio bi da mu nista od toga sto si ti naveo kao bitno, u biti nije bitno...

Manje trollaj, a ako nisi naucio citati, imas jos vremena.

 

I moliti cu te da PM tipa :

 

" Slusaj glupane nepismeni... (da ne citiram dalje sve sto si udijelio)  "

 

Ostavis tamo za one narkice sa kojima se druzis. EOD od mene. Ipak tako nisko se ne spustam, a ti si na ignore, ako to sljaka ovdje uopce.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 20:47 (Mrgud Veliki).
16 godina
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
makaa kaže...

N79 je najbolji od ta 3 moba, najbolja kamera, nserija, garmin radi perfektno, fm transmiter. Inace imao sam sva tri.

5800 ima bolju bateriju, puno bolji ekran, touchscreen i ono najvaznije, noviju verziju Symbiana.

Takoder ima brzi procesor i vise memorije.

Ne znam kakve veze ima sto mobitel ima "n" u nazivu.

Zapravo, jedino u cemu je n79 bolji jest - bolje kuciste i bolja kamera.

Mislim da je 5800 puno bolji mobitel.

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
Psiho246 kaže...
makaa kaže...

N79 je najbolji od ta 3 moba, najbolja kamera, nserija, garmin radi perfektno, fm transmiter. Inace imao sam sva tri.

5800 ima bolju bateriju, puno bolji ekran, touchscreen i ono najvaznije, noviju verziju Symbiana.

Takoder ima brzi procesor i vise memorije.

Ne znam kakve veze ima sto mobitel ima "n" u nazivu.

Zapravo, jedino u cemu je n79 bolji jest - bolje kuciste i bolja kamera.

Mislim da je 5800 puno bolji mobitel.

od ovih 3 e52 ima najbolju bateriju i procesor,sto znaci da je najbrzi,a n79 je jedino dobra u kako kazes kucistu i kameri.

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
16 godina
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
luka_cro kaže...
Psiho246 kaže...
makaa kaže...

N79 je najbolji od ta 3 moba, najbolja kamera, nserija, garmin radi perfektno, fm transmiter. Inace imao sam sva tri.

5800 ima bolju bateriju, puno bolji ekran, touchscreen i ono najvaznije, noviju verziju Symbiana.

Takoder ima brzi procesor i vise memorije.

Ne znam kakve veze ima sto mobitel ima "n" u nazivu.

Zapravo, jedino u cemu je n79 bolji jest - bolje kuciste i bolja kamera.

Mislim da je 5800 puno bolji mobitel.

od ovih 3 e52 ima najbolju bateriju i procesor,sto znaci da je najbrzi,a n79 je jedino dobra u kako kazes kucistu i kameri.

Imas pravo.

Ovaj e52 nisam nikada koristio, sada vidim da je dosta zanimljiv mobitel.

Kod njega me kopka mali ekran i starij Symbian ali po svemu ostalome se cini vrhunski.

Ako useru nije do filmova i gledanja u kartu tokom navigacije, e52 je MOZDA bolji izbor.

Ja osobno volim velike i kvalitetne ekrane i takoder od kad sam na touchscreenu, vise nikada se nebi vracao na fizicku only tipkovnicu.

e52 ima aluminijsko kuciste sto znaci da je najkvalitetnije izrade od ova 3.

5800 je malo pre plastican, tu je isto u prednosti e52...

Kao sto rekoh, sto je useru vaznije...

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79

Da puno bolju bateriju ima u tome se ne slazem. Na n79 mi je baterija dosta duze drzala, sto se ekrana tice 5800 ima puno bolji ekran, n serija u nazivu ima multimedijalni meni, i jos par funkcija kao sto su internet radio, medija sharing, i jos par stvari ne sjecam se vise. Sto se tice muzike na istim slusalicama mislim da su podjednaki, ali se 5800 isporucuje sa boljim slusalicama, ali bez kontrola. Kamera je dosta bolja na n79, video snimanje je podjednako. Sto se tice dimenzija n79 je nesto kompaktnija. Fm transmiter radi dosta dobro. A tacno je da je nokia ukinula ngage ali ima jos dosta igara koje se mogu instalirati. Sve je stvar ukusa, neces pogrijesiti ni sjednim od ta dva.

16 godina
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79
makaa kaže...

Da puno bolju bateriju ima u tome se ne slazem. Na n79 mi je baterija dosta duze drzala, sto se ekrana tice 5800 ima puno bolji ekran, n serija u nazivu ima multimedijalni meni, i jos par funkcija kao sto su internet radio, medija sharing, i jos par stvari ne sjecam se vise. Sto se tice muzike na istim slusalicama mislim da su podjednaki, ali se 5800 isporucuje sa boljim slusalicama, ali bez kontrola. Kamera je dosta bolja na n79, video snimanje je podjednako. Sto se tice dimenzija n79 je nesto kompaktnija. Fm transmiter radi dosta dobro. A tacno je da je nokia ukinula ngage ali ima jos dosta igara koje se mogu instalirati. Sve je stvar ukusa, neces pogrijesiti ni sjednim od ta dva.

Huh?

Mislis na kontrole playera?

Dobijes nastavak sa kontrolama u koji mozes utaknuti bilo kakve slusalice, default Nokijine ili neke svoje.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79

Media sharing ima i 5800 kao i multimedijalni meni. Kako mislis slusalice bez kontrola? Uz 5800 dolaze slusalice koje mozes utaketi direktno u mob i tad su bez kontrola ali uz mob dolazi nastavak na kojem imas play/pause, stop forward i backward kao i lock prekidac  koji se utakne u mob a slusalice u njega.

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 vs E52 vs N79

5800 je smetlje od telefona. Uzeo ja i N97, e to ti je puno bolje ( smetlje ) od 5800. Touch screen, oni nemaju touch screen. To je neka bljutava imitacija touch screen-a. Vrijedjanje klijentele. Telefon je zaista bezveze. 

 

E 52 je naravno poslovni a za mladje preporucujem od srca N79.

It's so deep how can you be so shallow
 
1 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 vs E52 vs N79

Hmm kod mene nije bilo kontrola na 5800 samo slusalice, a multimedijalni meni nije isti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice