Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.206.339
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...
Witcher94 kaže...

 Nitko ih nije silio da izbace igru na tim konzolama.

Uz to sami su priznali da su poceli igru prebacivat na te konzole par mjeseci prije nego sto je izasla.

Teorija ti ne drzi vodu

tocno.

 

Baldurs gate 3 je izasao za PC i PS5, za Xbox ne, jer ne radi kako treba na obje verzije Xboxa.

 

Tako se ponasa netko tko ima bar nekakav integritet i standard kvalitete i nije mu samo bitno da proda proizvod, vec da proda kvalitetan proizvod. 

 

naravno u danasnje vrijeme je zalosno da je Larian iznimka, a ne pravilo 

 

isto tako s druge, strane ne mozemo pljuvati samo po izdavacima i developerima, jer i mi sami snosimo odgovornost, jer pristajmo kupovati poluproizvode i igre u beta stadiju razvoja

 

I sam sam jedan od takvih budala, recimo Diablo 4, iako mozda on nije bas dobra usporedba sa CP ili Starfield, koje su bas bile totalni drlog kada su izasle, dok je kod diabla problem "samo" end game

 

uglavnom, dok mi ne prestanemo trositi novce na mediokritete od igara, nece ni oni se opametiti, jer kultura developera totalno zastranila

 

nisu to vise ljudi sa ogromnom strasti i ljubavi prema igrama, koji su i sami zagrizeni gameri i uzivaju u svakoj sekundi rada na necemo

 

du zadnjih 10 - 15 godina, nove generacije gaming developera, su samo placeni radnici kao i u svakoj drugoj bransi, bez ikakve povezanosti sa kompanijom i proizvodom na kojem rade

 

Recimo poslusajte sta kaze Timothy Cain, tvorac Fallouta, koja je od pocetaka pa do danas u toj industriji i gleda tu tranziciju

 

https://youtu.be/LMVQ30c7TcA?si=h9LcqdFKkbJ_LcYO 

 

 

 

 

 

 

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

hype i marketing igraju ogromnu ulogu u tome... naravno, tu je i FOMO ako ne igras u isto vrijeme kad i svi igraju. ako to mozes ignorirat i nac strpljenje, bar prvih 5-6 dana dok revieweri ne pocnu igrat, to je vec ogromni napredak.

 

kad se vec govori o baldur's gate 3, nije ni larian milo dijete. sjecam se kad je igra prvi put izasla da je bilo puno problema. 

 

ne pada mi bas na pamet neki naslov koji je izasao (a bio je razvikan samo tako) da nije imao problema sa bugovima, missing features i slicno.

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

hype i marketing igraju ogromnu ulogu u tome... naravno, tu je i FOMO ako ne igras u isto vrijeme kad i svi igraju. ako to mozes ignorirat i nac strpljenje, bar prvih 5-6 dana dok revieweri ne pocnu igrat, to je vec ogromni napredak.

 

kad se vec govori o baldur's gate 3, nije ni larian milo dijete. sjecam se kad je igra prvi put izasla da je bilo puno problema. 

 

ne pada mi bas na pamet neki naslov koji je izasao (a bio je razvikan samo tako) da nije imao problema sa bugovima, missing features i slicno.

 

Ovako iz glave odmah Red dead redemption 2, igra u odličnom stanju po izlasku. Može se nekom igra sviđati ili ne sviđati, ali je bila u iznimno dobrom stanju. Sjećam se da su iz CDPRa pričali kako im je cilj da igra izađe u stanju u kakvom je bio i RDR2

 

8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

hype i marketing igraju ogromnu ulogu u tome... naravno, tu je i FOMO ako ne igras u isto vrijeme kad i svi igraju. ako to mozes ignorirat i nac strpljenje, bar prvih 5-6 dana dok revieweri ne pocnu igrat, to je vec ogromni napredak.

 

kad se vec govori o baldur's gate 3, nije ni larian milo dijete. sjecam se kad je igra prvi put izasla da je bilo puno problema. 

 

ne pada mi bas na pamet neki naslov koji je izasao (a bio je razvikan samo tako) da nije imao problema sa bugovima, missing features i slicno.

Jedno su bugovi kroz koje se da proc. 
Cyberpunk na PS4 i Xbox One je bio kriminalno los. Jednostavno neigriv. 
Mozes si mislit kakvo je to sranje bilo kad je Sony morao uskocit i maknut igru iz prodaje. 

Da stvar bude gora. Nitko nije dobio review code za konzole. Recenzije su bile sa PC-a

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

ne pada mi bas na pamet neki naslov koji je izasao (a bio je razvikan samo tako) da nije imao problema sa bugovima, missing features i slicno.

 Starfield, u 60 sati igre 0 bugova ili nekih problema odmah po izlasku.

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

 Starfield, u 60 sati igre 0 bugova ili nekih problema odmah po izlasku.

 Imaš sreće. Ja sam sad u sat vremena u dva questa naišao na bugove da sam morao tražiti po internetu kako ih zaobići. A o grafičkim bugovima da ne pričamo. Cyberpunk ipak nije imao toliko bugova kad je izašao.

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...
 

Ovako iz glave odmah Red dead redemption 2, igra u odličnom stanju po izlasku. Može se nekom igra sviđati ili ne sviđati, ali je bila u iznimno dobrom stanju. Sjećam se da su iz CDPRa pričali kako im je cilj da igra izađe u stanju u kakvom je bio i RDR2

 

ne znam kakva je igra bila na play stationu kad je izasla tako da...

forumaš kaže...

 Starfield, u 60 sati igre 0 bugova ili nekih problema odmah po izlasku.

imao sam ogroman gamebreaking buy gdje sam kopao po internetu i jedva nasao rjesenje. naime, nisam mogao uopce koristit fast travel

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
Cansee kaže...
 

Ovako iz glave odmah Red dead redemption 2, igra u odličnom stanju po izlasku. Može se nekom igra sviđati ili ne sviđati, ali je bila u iznimno dobrom stanju. Sjećam se da su iz CDPRa pričali kako im je cilj da igra izađe u stanju u kakvom je bio i RDR2

 

ne znam kakva je igra bila na play stationu kad je izasla tako da...

forumaš kaže...

 Starfield, u 60 sati igre 0 bugova ili nekih problema odmah po izlasku.

imao sam ogroman gamebreaking buy gdje sam kopao po internetu i jedva nasao rjesenje. naime, nisam mogao uopce koristit fast travel

 

pa napisao sam, u iznimno dobro stanju, na PS4

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

pa napisao sam, u iznimno dobro stanju, na PS4

mislio sam da se referiras na pc.

It is not who you are, it is who you know.
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Odigrao sam po izlasku RDR 2 na PS4 i bio je bez bugova uz tih 30 fpsa što je relativno upotrebljivo...tak da relativno je to dobar primjer današnjeg gaminga. Ono igraš na tih 30 kad nemaš izbora, ako imaš gledaš na to sa gađenjem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077
3dfx kaže...
Santana kaže...
Witcher94 kaže...

 Nitko ih nije silio da izbace igru na tim konzolama.

Uz to sami su priznali da su poceli igru prebacivat na te konzole par mjeseci prije nego sto je izasla.

Teorija ti ne drzi vodu

 

 

Baldurs gate 3 je izasao za PC i PS5, za Xbox ne, jer ne radi kako treba na obje verzije Xboxa.

 

Tako se ponasa netko tko ima bar nekakav integritet i standard kvalitete i nije mu samo bitno da proda proizvod, vec da proda kvalitetan proizvod. 

 

naravno u danasnje vrijeme je zalosno da je Larian iznimka, a ne pravilo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovo nije zbog Lariana već Microsofta koji zahtjeva da igra bude igriva i na starijoj konzoli a pošto oni to ne mogu isporučiti igre nema ni za novi Xbox.

12 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

jel cyberpunk sad igriv na ps4? vidim da je na sniženju

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
TunaPablo kaže...
3dfx kaže...
Santana kaže...
Witcher94 kaže...

 Nitko ih nije silio da izbace igru na tim konzolama.

Uz to sami su priznali da su poceli igru prebacivat na te konzole par mjeseci prije nego sto je izasla.

Teorija ti ne drzi vodu

 

 

Baldurs gate 3 je izasao za PC i PS5, za Xbox ne, jer ne radi kako treba na obje verzije Xboxa.

 

Tako se ponasa netko tko ima bar nekakav integritet i standard kvalitete i nije mu samo bitno da proda proizvod, vec da proda kvalitetan proizvod. 

 

naravno u danasnje vrijeme je zalosno da je Larian iznimka, a ne pravilo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovo nije zbog Lariana već Microsofta koji zahtjeva da igra bude igriva i na starijoj konzoli a pošto oni to ne mogu isporučiti igre nema ni za novi Xbox.

 Microsoft zahtjeva da igra ima iste gameplay mogucnosti na obje konzole. Problem je u split screen-u. Nisu ga uspjeli slozit da radi dobro na series S pa su odustali od Xbox-a. Mogli su šutit i stavit na xbox igru, ali nisu odlucili su žrtvovat svoju zaradu.

 

Sad je microsoft popustio i BG3 ce doc na Xbox. Series S nece imat splitscreen co-op

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 16:10 (Santana).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...
TunaPablo kaže...
3dfx kaže...
Santana kaže...
Witcher94 kaže...

 Nitko ih nije silio da izbace igru na tim konzolama.

Uz to sami su priznali da su poceli igru prebacivat na te konzole par mjeseci prije nego sto je izasla.

Teorija ti ne drzi vodu

 

 

Baldurs gate 3 je izasao za PC i PS5, za Xbox ne, jer ne radi kako treba na obje verzije Xboxa.

 

Tako se ponasa netko tko ima bar nekakav integritet i standard kvalitete i nije mu samo bitno da proda proizvod, vec da proda kvalitetan proizvod. 

 

naravno u danasnje vrijeme je zalosno da je Larian iznimka, a ne pravilo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovo nije zbog Lariana već Microsofta koji zahtjeva da igra bude igriva i na starijoj konzoli a pošto oni to ne mogu isporučiti igre nema ni za novi Xbox.

 Microsoft zahtjeva da igra ima iste gameplay mogucnosti na obje konzole. Problem je u split screen-u. Nisu ga uspjeli slozit da radi dobro na series S pa su odustali od Xbox-a. Mogli su šutit i stavit na xbox igru, ali nisu odlucili su žrtvovat svoju zaradu.

 

Sad je microsoft popustio i BG3 ce doc na Xbox. Series S nece imat splitscreen co-op

 Tako je, dolazi jer je Microsoft popustio. S obzirom da je igra zahtjevna sumnjam da bi problem bio "samo" u split screenu jednom kad dođe act 3.

8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
TunaPablo kaže...
Santana kaže...
TunaPablo kaže...
3dfx kaže...
Santana kaže...
Witcher94 kaže...

 Nitko ih nije silio da izbace igru na tim konzolama.

Uz to sami su priznali da su poceli igru prebacivat na te konzole par mjeseci prije nego sto je izasla.

Teorija ti ne drzi vodu

 

 

Baldurs gate 3 je izasao za PC i PS5, za Xbox ne, jer ne radi kako treba na obje verzije Xboxa.

 

Tako se ponasa netko tko ima bar nekakav integritet i standard kvalitete i nije mu samo bitno da proda proizvod, vec da proda kvalitetan proizvod. 

 

naravno u danasnje vrijeme je zalosno da je Larian iznimka, a ne pravilo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovo nije zbog Lariana već Microsofta koji zahtjeva da igra bude igriva i na starijoj konzoli a pošto oni to ne mogu isporučiti igre nema ni za novi Xbox.

 Microsoft zahtjeva da igra ima iste gameplay mogucnosti na obje konzole. Problem je u split screen-u. Nisu ga uspjeli slozit da radi dobro na series S pa su odustali od Xbox-a. Mogli su šutit i stavit na xbox igru, ali nisu odlucili su žrtvovat svoju zaradu.

 

Sad je microsoft popustio i BG3 ce doc na Xbox. Series S nece imat splitscreen co-op

 Tako je, dolazi jer je Microsoft popustio. S obzirom da je igra zahtjevna sumnjam da bi problem bio "samo" u split screenu jednom kad dođe act 3.

 Pa igra dolazi na Series S. Tak da cemo vidjet kak act3 radi. 

Samo velim da su mogli izbacit igru odma na Xboxu i da igra radi ko govno. Ubrat novce od prodaje i rec da ce popravit kasnije. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Nebu niš act 3 lošiji jer je to CPU intezivni dio, a CPU im je jednak ili se varam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cpu je jednak, samo s ima 10gb ram (x ima 16) i teoretski 3x slabiji gpu dio
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

nakon nekakvih 90-ak sati "završio" sam ekspanziju. završio pod navodnicima jer imam još odradit drugi set izbora i vidjet sta se desava al poprilicno sam siguran da je ovaj kraj gdje mi je main save ujedno za mene i najbolji. zivi bi pa vidjeli. zasto 90 sati? zato jer sam ponovno odigrao sve od pocetka jer je uputa bila da se ne loadaju stari save game files zbog odredenih problema, a ujedno i zbog cinjenice da sam "zaboravio" igrat igru. pa rekoh, ajmo nanovo sa patchem 2.0 da vidim sta se desava kako u main game, tako u ekspanziji.

 

promjene koje je donijela verzija 2.0 (a i ostale prije nje s obzirom da sam prestao igrati tamo dok je igra bila patch 1.5) su donijele dosta dobrih stvari za koje sam od pocetka govorio da su trebale bit u igri. navestu cu one koje mi odmah padaju na pamet: wardrobe, craftanje oruzja bez obzira na atribute (sjetimo se da je za craftanje trebao technical ablility bit na 20 kako bi se pravila iconic oruzja), wanted system (solidan i poprilicno logican, bar po mojem iskustvu), restrukturiranje perkova, car combat (skupa sa car weapons mada sam to jako slabo koristio, vise iz znatizelje i zaje8ancije), repeatable missions (ali tek nakon sto se uđe u dogtown) kako bi se pomoglo sa laksim levelanjem skilova, atribute i skill reset kad god te volja (dobro za promjenu playstyle-a ili ako stagod zaje8es da mozes prenamijenit perkove), economy rewamp (napokon zarađujes kako spada + mozes grindati lovu ako ti se da, sto prije nije bio slucaj) te mnogo ostalih promjena kao sto su bug fixes, QoL changes i slicno. ako bi se pravio da nisam igru igrao krajem 2020 godine mogao bih kazati kako je igra zaista vrlo dobra, skoro pa i odlicna i preporucio bih je svakome da je odigra.

 

drugi segment je ekspanzija. iskreno, po pitanju story tellinga, likova, tog feelinga koji ti igra stvara u smislu immersiona, setting... nemam sta reci nego top. u rangu witcher 3, ako ne i bolje. namjerno sam cekao dok ne odradim sve questove u glavnom dijelu igre (osim nekih gigova i ncpd scanner stvari) da mogu bez problema uletit u dogtown i moram priznat da se isplatio. naročito sto se tice levela i atributa (bio sam ja mislim lvl 56, 20 int, 20 cool i 20 tech i ostalo, body 6 i ostalo je islo u reflex, igrao kao stealth netrunner), ali i dodatnog dijaloga koji se u pristojnoj mjeri zalomio tijekom odrađivanja što main questa, secondary questova i gigova temeljem odluka u glavnom dijelu igre. sve je jako dobro odrađeno.

 

glavnii problem koji sam zatekao su crashevi. imao sam ih jedno 10-ak, svi identicni, direktno izbacivanje na desktop. sva sreca pa lupam quick save ko budala, a tu je i autosave.

 

temeljem svega sto sam vidio, nekako ostaje nada da ce cyberpunk 2 bit onakav kakav je trebao bit cyberpunk 1. brine me jedino prelazak na novi engine. do tada, tko nije nabavio igru, toplo preporučujem da je nabavite. 60€ a main game + ekspanziju je extra deal.

 

p.s. jel igra savršena? nije. zato imamo forum da komentiramo sta i kako.

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Trebalo je duže jer sam poprilično zauzet, ali uspio sam dovršit Phantom Liberty main quest i većinu sporednih. Wow. Sad mi je iskreno jako, jako žao što je ovo prva i zadnja veća ekspanzija igre. Odlično. Dijalozi, drama, višedimenzionalni likovi i nijanse sive kad su izbori u pitanju. Misterij.
Odluke sam donio u stilu svog ex-corpo V-a koji ide kontra svemu korporacijskom i političkom i naravno nema spoilera, al pri kraju jedna odluka me zbilja rastužila. Još su neke scene doveli do apsolutnog savršenstva eskaliranjem hitnosti i drame trenutka kroz audio-vizualnu prezentaciju koja je još nivo iznad bazne igre (pogotovo zvuk, glazba koju slušate na bitnim dijelovima questova je kao najbolji uratci neovisno o mediju), a bila je i misija koja me JAKO podsjećala kroz svojih cca pola sata na Alien: Isolation.

Ekspanzija + 2.0 i po meni im se nema što zamjeriti, čak i od strane ekipe kojima je igra radila užasno po izlasku. Dodani su featurei, ima manje "smeće" itema razbacnih svud okolo, a više craft materijala. Dok je igra relativno ispolirana još više dolazi do izražaja niz detalja, i kao primjer, atmosfera u rano jutarnjim satima s izlaskom sunca i maglom jednostavno eksplodira u narančastu rapsodiju dok negdje iza čujete 8-bitni sint i sustain efekt note koja zavija gotovo harmonije na zvukove prolazećih automobila.

S debelo preko 200h ukupnog playtimea, C2077 mi je definitivno u TOP 5 igara ikada (računajući od kad igram, cca 1995.).

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 0:51 (Lovac).
Moj PC  
3 0 hvala 4
13 godina
offline
Cyberpunk 2077
Zna li tko kako ukrotiti brzinu kursora u menijima?
Ne reagira ni na "pointer speed" postavke od Windowsa nit od Logi softvera.
Jedino što pomaže je smanjit DPI.
“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Cyberpunk 2077

Dali je mapa vrijedna istraživanja? Pretpostavljam da se mogu naći rijetki itemi u chestovima koji su neoznačeni na mapi što sam već vidio više manje, osim toga?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Mr.Inferno kaže...

Dali je mapa vrijedna istraživanja? Pretpostavljam da se mogu naći rijetki itemi u chestovima koji su neoznačeni na mapi što sam već vidio više manje, osim toga?

 

Ako ti se da, istražuj, ali da ćeš sad naći nešto neviđeno - sumnjam.

 

Ne znam iskreno što bih morao naći da me natjera da pretražujem svaki kutak. Do početka DLC-ja ionako si toliko OP da neki item teško može raditi razliku...

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Jel moguće da Cyberpunk zakuca Ryzen 5 5600 na 100%,uvodna misija po gradu? Uparen je sa RX 6600

Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Ima li smisla odrađivati Gigove i ove policijske misije, to mi izgleda kao teški MMO grind?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Qui-Gon-Jinn kaže...

Ima li smisla odrađivati Gigove i ove policijske misije, to mi izgleda kao teški MMO grind?

 gigovi su, barem meni, bili zabavni i sa guštom bi ih odrađivao.. a ove policijske misije sam samo odrađivao one organized crime jer tamo u pravilu bude neki iconic recept za neku pušku. Doduše, ne znam ako je ovaj patch to što mijenjao

 

 

HAIL TO THE KING, BABY!
14 godina
online
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

 Sve sto je obecano po izlasku..

Povjerenje se mozda s vremenom i vrati,ali obraz nikada..

Go Funkk yourself CD Project Red..

Éire
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
DukeOs kaže...

 Sve sto je obecano po izlasku..

Povjerenje se mozda s vremenom i vrati,ali obraz nikada..

Go Funkk yourself CD Project Red..

 

neće se vratiti ni povjerenje, vječno će biti najveće kurve u gaming svijetu

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Qui-Gon-Jinn kaže...

Ima li smisla odrađivati Gigove i ove policijske misije, to mi izgleda kao teški MMO grind?

gigove da, policijske misije ovisi. ako ti treba materijala onda ih radis, ako ne nista

It is not who you are, it is who you know.
5 godina
online
Cyberpunk 2077

Pošto sam ugradio novu grafičku treba vidjeti i ove nove điđa miđe... Naravno, novi playthrough i ovaj cp2077 2.0 je prva liga, sviđaju mi se promjene s obzirom na to kako je bilo. Uglavnom, meni fenomenalna igra. Dok je opet završim, i PL, natuć ću cca 500 sati u igi. I što je najbolje, opet tu i tamo naletim na neki dio grada kojeg još nisam vidio. Što je je, grad je fenomenalno napravljen i čisti gušt mi je ne koristit fast travel i putovat. 

HAIL TO THE KING, BABY!
Moj PC  
4 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice