Altcoins - Pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 506
|
čitano: 244.377
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
11 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Evo ja imam bitkonanu nesto btc-a  i koliko bi me kostalo da sad to prebacim u wallet?

7 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Mislim da ne možeš direktno u dolare, koliko sam ja upućen to se može samo s nekoliko najpoznatijih kriptovaluta.

Ali nećeš ništa izgubiti ako vratiš u ETH pa u dolare ili drugu valutu koju isplaćuješ na račun. Doduše platit ćeš fee na konverziju RRD-ETH, ne znam koliki je na Yobitu ali na Binance je najniži i izgubi se neznatno na konverziji.

Ako si ti držao RRD koji je narastao, i ako je ETH pao, to nema veze, jer kada vratiš RRD u ETH dobit ćeš onoliko ETHa kolika mu je TRENUTNA vrijednost u odnosu na RRD. Tako da ako je ETH duplo pao, ti ćeš prodajom RRDa za ETH dobiti duplo ETHa.

I onda si taj ETH isplatiš u dolare ili koju već valutu imaš na računu u banci, samo se prije toga svakako upoznaj s feejevima mjenjačnice/marketa s kojeg isplaćuješ na račun, i prouči za porez i prirez i tako te stvari, da se kasnije ne iznenadiš.

15 godina
online
Altcoins - Pitanja i odgovori

Prije par mjeseci sam se registrirao na Bitstamp zbog Ripple-a jer je tada vrijedio oko 0.2 USD, ali sam odustao kada sam vidio da traže sliku osobne, sliku računa na kojem se vidi moje ime i prezime... Bez toga ništa od kupovine. A sada je vrijednost oko 3.3 USD, što me ponukalo da ponovno razmislim o tome. Jer vrijednost raste u zadnje vrijeme za sada. No, zna li netko za pouzdanu stranicu gdje se može kupiti Ripple, ali bez potrebe za slanjem fotografije osobne iskaznice itd.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Izzy kaže...

Prije par mjeseci sam se registrirao na Bitstamp zbog Ripple-a jer je tada vrijedio oko 0.2 USD, ali sam odustao kada sam vidio da traže sliku osobne, sliku računa na kojem se vidi moje ime i prezime... Bez toga ništa od kupovine. A sada je vrijednost oko 3.3 USD, što me ponukalo da ponovno razmislim o tome. Jer vrijednost raste u zadnje vrijeme za sada. No, zna li netko za pouzdanu stranicu gdje se može kupiti Ripple, ali bez potrebe za slanjem fotografije osobne iskaznice itd.?

 Kupi BTC/ETH i onda posalji na neku stranicu di se trguje sa XRP.Ali za vecinu stranica di se uzima BTC/ETh moras proci verifikaciju,tako da ce ti opet trebati osobna.Eventualno mozes uzeti od domace ekipe pa onda slati dalje i uzeti XRP.

 

Iako nisam iskreno siguran koliko je pametno uzimati xrp po ovim cijenama.Ja sam izasao na 2.8 i ne planiram vise trgovati sa njim,za mene je to zavrsena prica.Zaradilo se i to je to,idemo dalje.

12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...
Izzy kaže...

Prije par mjeseci sam se registrirao na Bitstamp zbog Ripple-a jer je tada vrijedio oko 0.2 USD, ali sam odustao kada sam vidio da traže sliku osobne, sliku računa na kojem se vidi moje ime i prezime... Bez toga ništa od kupovine. A sada je vrijednost oko 3.3 USD, što me ponukalo da ponovno razmislim o tome. Jer vrijednost raste u zadnje vrijeme za sada. No, zna li netko za pouzdanu stranicu gdje se može kupiti Ripple, ali bez potrebe za slanjem fotografije osobne iskaznice itd.?

 Kupi BTC/ETH i onda posalji na neku stranicu di se trguje sa XRP.Ali za vecinu stranica di se uzima BTC/ETh moras proci verifikaciju,tako da ce ti opet trebati osobna.Eventualno mozes uzeti od domace ekipe pa onda slati dalje i uzeti XRP.

 

Iako nisam iskreno siguran koliko je pametno uzimati xrp po ovim cijenama.Ja sam izasao na 2.8 i ne planiram vise trgovati sa njim,za mene je to zavrsena prica.Zaradilo se i to je to,idemo dalje.

 Bows in respect...

8 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Izzy kaže...

Prije par mjeseci sam se registrirao na Bitstamp zbog Ripple-a jer je tada vrijedio oko 0.2 USD, ali sam odustao kada sam vidio da traže sliku osobne, sliku računa na kojem se vidi moje ime i prezime... Bez toga ništa od kupovine. A sada je vrijednost oko 3.3 USD, što me ponukalo da ponovno razmislim o tome. Jer vrijednost raste u zadnje vrijeme za sada. No, zna li netko za pouzdanu stranicu gdje se može kupiti Ripple, ali bez potrebe za slanjem fotografije osobne iskaznice itd.?

 Kako god okreneš kad budeš lovu izvlačio van morat ćeš dati sliku osobne i ostalo.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 17:12 (SamoIvan86).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

Mislim da ne možeš direktno u dolare, koliko sam ja upućen to se može samo s nekoliko najpoznatijih kriptovaluta.

Ali nećeš ništa izgubiti ako vratiš u ETH pa u dolare ili drugu valutu koju isplaćuješ na račun. Doduše platit ćeš fee na konverziju RRD-ETH, ne znam koliki je na Yobitu ali na Binance je najniži i izgubi se neznatno na konverziji.

Ako si ti držao RRD koji je narastao, i ako je ETH pao, to nema veze, jer kada vratiš RRD u ETH dobit ćeš onoliko ETHa kolika mu je TRENUTNA vrijednost u odnosu na RRD. Tako da ako je ETH duplo pao, ti ćeš prodajom RRDa za ETH dobiti duplo ETHa.

I onda si taj ETH isplatiš u dolare ili koju već valutu imaš na računu u banci, samo se prije toga svakako upoznaj s feejevima mjenjačnice/marketa s kojeg isplaćuješ na račun, i prouči za porez i prirez i tako te stvari, da se kasnije ne iznenadiš.

 Hvala na odgovoru. I na yobitu je nizak kao i na binaceu imam i na binance-u par altcoina. Onda hodl i finger cross   

12 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

U koji altcoin da ulozim imam nekih 100$ u BTC ali zamenio bih ga u neki altcoin na krace staze da pokupim neke parice pa ako imate neki predlog ? Usput imam i 100 dolara u ripple dali da ih ostavim  tamo ili da menjam ? 

Repent the end is near!
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Binance je zatvorio registracije ali ima "rupa" preko koje se ipak možete regati.

Lijevo gore kliknete na LaunchPad i onda desno gore imate Register na raspolaganju.

Požurite jer je pitanje vremena kada će maknuti i taj link.

Ako sam vam pomogao, moj ref broj je 12123505 pa ga upišite prilikom registracije. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

Binance je zatvorio registracije ali ima "rupa" preko koje se ipak možete regati.

Lijevo gore kliknete na LaunchPad i onda desno gore imate Register na raspolaganju.

 otvorene su za sve koliko vidim

7 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
loky4i4 kaže...
ajdenekaa kaže...

Binance je zatvorio registracije ali ima "rupa" preko koje se ipak možete regati.

Lijevo gore kliknete na LaunchPad i onda desno gore imate Register na raspolaganju.

 otvorene su za sve koliko vidim

 Nisu, evo baš sam pogledao i kada klikneš na register izbaci njihovu standardnu obavijest:

 

"Registrations Pause

Fellow Binancians,

Due to the overwhelming surge in popularity, Binance will have to temporarily disable new user registrations to allow for an infrastructure upgrade. We apologize for any inconvenience caused.

 

Thank you for your support!

Binance Team
2018/01/05"

 

Znači moraš ovako kako sam napisao gore.

14 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

a sorry možda mi je već bilo na launchpadu pa nisam ni skužio da ima ta početna

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Još sam u procesu učenja... Trenutno imam nešto sitno na Coinbase-u...

 

Mogu li se wallet-i koje imam na Coinbase-u koristiti za prebacivanje valuta na exchange ?

 

Nekakva ideja koju sam dobio čitajući temu je sljedeće:

1.prebaciti BTC (ili ETH) na exchange

2.igrati se na exchange-u, kupovati razne altcoinove

3.nakon par dana opet vratiti u BTC (ili ETH)

4.vratiti na wallet u Coinbase

 

MOLIM POTVRDU JESAM LI OVO ISPRAVNO ZAMISLIO, IMA LI TO SMISLA (s obzirom na razne Fee-ove) ?

Ako da, koju mjenjačnicu preporučujete ?

 

Hvala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Hrvojeee kaže...

Još sam u procesu učenja... Trenutno imam nešto sitno na Coinbase-u...

 

Mogu li se wallet-i koje imam na Coinbase-u koristiti za prebacivanje valuta na exchange ?

 

Nekakva ideja koju sam dobio čitajući temu je sljedeće:

1.prebaciti BTC (ili ETH) na exchange

2.igrati se na exchange-u, kupovati razne altcoinove

3.nakon par dana opet vratiti u BTC (ili ETH)

4.vratiti na wallet u Coinbase

 

MOLIM POTVRDU JESAM LI OVO ISPRAVNO ZAMISLIO, IMA LI TO SMISLA (s obzirom na razne Fee-ove) ?

Ako da, koju mjenjačnicu preporučujete ?

 

Hvala...

 Ugrubo - to je to. 

 

Malo detaljnije - ne baš. 

 

Trgovanje, zbog fees-a, se ne smatra "jeftinim". Bez barem pet tisuća dolara nema smisla raditi kao day-trader, pošto treba jednu plaću mjesečno izvući van (treba se od nečeg živjet). Zato je nešto "lakša" opcija ulaganje na duže staze. To uključuje i kupovanje ICO-a. Tim načinom se može doći do velikih cifri no kroz duži period. Često se ljudi opeku jer misle da je ovo brza zarada. Nije brza zarada za nekog tko ulaže 100 dolara, ali je za nekog koji kreće s 10 tisuća dolara, jer mu je dovoljno samo 2-3% dnevno da skupi finu cifru kroz kratak period. 

 

Trgovanje uključuje više iskustva, i to ne samo u kriptovalutama. Uključuje i swing trading, koji je mnoge koštao dosta (proda coin na 3usd čekajući dip, a on ne dip-a do 10usd). Zbog toga od mene u ovoj grupi nikad niste dobili savjet kad nešto kupiti a kad prodati, nego samo prijedloge coina koji bi kroz duži period mogli cjenovno porasti (kao što je Bitquence odnosno sada Ethos), te napomenu da istražite prije ulaganja. 

12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
footballer kaže...
Hrvojeee kaže...

Još sam u procesu učenja... Trenutno imam nešto sitno na Coinbase-u...

 

Mogu li se wallet-i koje imam na Coinbase-u koristiti za prebacivanje valuta na exchange ?

 

Nekakva ideja koju sam dobio čitajući temu je sljedeće:

1.prebaciti BTC (ili ETH) na exchange

2.igrati se na exchange-u, kupovati razne altcoinove

3.nakon par dana opet vratiti u BTC (ili ETH)

4.vratiti na wallet u Coinbase

 

MOLIM POTVRDU JESAM LI OVO ISPRAVNO ZAMISLIO, IMA LI TO SMISLA (s obzirom na razne Fee-ove) ?

Ako da, koju mjenjačnicu preporučujete ?

 

Hvala...

 Ugrubo - to je to. 

 

Malo detaljnije - ne baš. 

 

Trgovanje, zbog fees-a, se ne smatra "jeftinim". Bez barem pet tisuća dolara nema smisla raditi kao day-trader, pošto treba jednu plaću mjesečno izvući van (treba se od nečeg živjet). Zato je nešto "lakša" opcija ulaganje na duže staze. To uključuje i kupovanje ICO-a. Tim načinom se može doći do velikih cifri no kroz duži period. Često se ljudi opeku jer misle da je ovo brza zarada. Nije brza zarada za nekog tko ulaže 100 dolara, ali je za nekog koji kreće s 10 tisuća dolara, jer mu je dovoljno samo 2-3% dnevno da skupi finu cifru kroz kratak period. 

 

Trgovanje uključuje više iskustva, i to ne samo u kriptovalutama. Uključuje i swing trading, koji je mnoge koštao dosta (proda coin na 3usd čekajući dip, a on ne dip-a do 10usd). Zbog toga od mene u ovoj grupi nikad niste dobili savjet kad nešto kupiti a kad prodati, nego samo prijedloge coina koji bi kroz duži period mogli cjenovno porasti (kao što je Bitquence odnosno sada Ethos), te napomenu da istražite prije ulaganja. 

 

Hvala na odgovoru.

Predlažeš da se ostavi na duže staze... Trebam li onda i dodatne wallete (za svaki altcoin) ili može to stajat na Kraken-u ?

11 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Hold je za početnike daleko najbolja opcija (u biti i ne samo za njih). Tako da, kupi coine, prebaci ih u wallet i čekaj da naraste. Ako planiraš u ovome biti dugoročno, naruči si ledger nano S wallet, vrijedi svake kune.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Hrvojeee kaže...
footballer kaže...

 

 

Hvala na odgovoru.

Predlažeš da se ostavi na duže staze... Trebam li onda i dodatne wallete (za svaki altcoin) ili može to stajat na Kraken-u ?

 Ne za nužno svaki coin. Svi ERC20 tokeni mogu biti na MyEtherWalletu, tako da su ti oni riješeni. Za svaki slučaj prije slanja na službenoj stranici provjeri podržane coine. Za sve ostale ćeš morat imat pojedinačan wallet. Kao što je kolega spomenuo, ukoliko su u igri veći novci, najbolje bi ti bilo nabavit Nano S ili Trezor, tako da je sve na cold storage-u bez da private key izlazi iz novčanika. 

12 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Osobno ne smatram da je neophodno da se krece sa 1000$ ili 10,000$ jer toliku sumu uloziti u ovako neko nestabilno i ne istrazeno trziste je pomalo suludo.. 

 Ja sam krenuo sa 100$ kupio jednu valutu posle par dana ulozio jos 100$ narednog meseca planiram mozda jos 100$ i to je sve od investicije. Ne kazem da je brza zarada ali da ste  01.01.17. u Verge uložili svega 100$, do kraja godine na računu biste imali više od milijun dolara. Ovo će se događati i u 2018 samo treba imati dosta srece 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 19:18 (Scarfaceee).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...
Hold je za početnike daleko najbolja opcija (u biti i ne samo za njih). Tako da, kupi coine, prebaci ih u wallet i čekaj da naraste. Ako planiraš u ovome biti dugoročno, naruči si ledger nano S wallet, vrijedi svake kune.

 Samo nemoj s ebay-a! :)

 

Btw zgodna stranica Livecoinwatch. Tek danas naletio. U prosjek su uvrštene sve mjenjačnice.

12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Prebacio sam ETH sa Coinbase-a na Kraken. Međutim, izgleda da sa ETH se ne može baš nešto previše kupiti na Kraken-u. Tako da vjerojatno bi bilo pametnije da sam prebacio BTC. Što je najgore, na Kraken-u ne mogu sa ETH kupit BTC...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Altcoins - Pitanja i odgovori

Naravno da s ethom mozes kupiti btc na krakenu...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
footballer kaže...
Hrvojeee kaže...
footballer kaže...

 

  Ne za nužno svaki coin. Svi ERC20 tokeni mogu biti na MyEtherWalletu, tako da su ti oni riješeni. Za svaki slučaj prije slanja na službenoj stranici provjeri podržane coine. Za sve ostale ćeš morat imat pojedinačan wallet. Kao što je kolega spomenuo, ukoliko su u igri veći novci, najbolje bi ti bilo nabavit Nano S ili Trezor, tako da je sve na cold storage-u bez da private key izlazi iz novčanika. 

 

Što se tiče MyEtherWallet-a, nisam najbolje skužio... Postoji li Fee za slanje iz MyEtherWallet-a na npr. Binance ? Na samom Binance-u je Deposit Fee 0, ali ima li kakvih troškova od strane MyEtherWallet-a ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Koliko sam citao kad sam otvarao MyEtherWallet, nema nikakvog feea... zato i kad se registriras tamo imas one korake gdje ti govore "Mi nismo banka...", "Odgovorni ste vi i samo vi za vasu sigurnost"... bla bla

 

Imam pitanje tj. njih par.

 

Imam MyEtherWallet, registrirao sam se na Binance.

 

Jel mi isplativije kupovati BTC pa prebacivati na Binance ili Ether??

Gdje je najbolje kupovati? Jel ok ova nasa bitcoin mjenjacnica?


Vidim da oni tamo imaju taj svoj neki BNB, jer se isplati onda npr. prebacivati iz Ethera u BNB i onda kupovati npr. XLM ili je bolje direktno Ether prebaciti u XLM?

Nisam to bas najbolje skuzio.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 10:29 (rebelsy).
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
rebelsy kaže...

Koliko sam citao kad sam otvarao MyEtherWallet, nema nikakvog feea... zato i kad se registriras tamo imas one korake gdje ti govore "Mi nismo banka...", "Odgovorni ste vi i samo vi za vasu sigurnost"... bla bla

 

Imam pitanje tj. njih par.

 

Imam MyEtherWallet, registrirao sam se na Binance.

 

Jel mi isplativije kupovati BTC pa prebacivati na Binance ili Ether??

Gdje je najbolje kupovati? Jel ok ova nasa bitcoin mjenjacnica?


Vidim da oni tamo imaju taj svoj neki BNB, jer se isplati onda npr. prebacivati iz Ethera u BNB i onda kupovati npr. XLM ili je bolje direktno Ether prebaciti u XLM?

Nisam to bas najbolje skuzio.

 

Danas sam koristio bitcoin mjenjačnicu i moram priznati da sam zadovoljan - uplata mi je u roku 2 sata bila vidljiva na Binance-u.

Fee je uključen već u cijenu koju moraš uplatiti tako da vrlo lako možeš izračunati koliko ti uzmu.

14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Hrvojeee kaže...

 

Što se tiče MyEtherWallet-a, nisam najbolje skužio... Postoji li Fee za slanje iz MyEtherWallet-a na npr. Binance ? Na samom Binance-u je Deposit Fee 0, ali ima li kakvih troškova od strane MyEtherWallet-a ?

 Za svaku transakciju sa walleta na wallet, s walleta na mjenjačnicu ili obrnuto se naplaćuje transaction fee. On nema veze s walletom ili sa mjenjačnicom. Trenutno je za eth mislim oko 1$. Unutar same mjenjačnice nema transaction fee-a nego samo fee od mjenjačnice. Recimo Bitstamp i Bittrex uzimaju 0,025% od svake transkacije (to ne uključuje deposit i withdrawal).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Za bitcoin  mjenjacnicui njihov fee sam znao.

Zanima me sad kad si prebacio u Binance, u sta ces prebacivati dalje?
I hoces li prvo prebacivati u taj njihov BNB ili direktno uzimati sto trebas??

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 12:32 (rebelsy).
14 godina
online
Altcoins - Pitanja i odgovori

Kome ide taj transaction fee?

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Ezio kaže...

Kome ide taj transaction fee?

 Majnerima.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Hrvojeee kaže...

 

Što se tiče MyEtherWallet-a, nisam najbolje skužio... Postoji li Fee za slanje iz MyEtherWallet-a na npr. Binance ? Na samom Binance-u je Deposit Fee 0, ali ima li kakvih troškova od strane MyEtherWallet-a ?

 Da, plaća se u formi Gas-a. Nisam dobar s vremenom, no uskoro bi trebao imat vremena napisat guide i za wallete i gas, no zasad će ovaj link bit dovoljan. https://bitfalls.com/hr/2017/12/05/ethereum-gas-and-transaction-fees-explained/

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice