Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 773.778
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Dobar dan. 

Ako mi moze netko pomoci... 

Narucio sam s amazon.de 5-6 artikala i svi su dosli osim jednoga.

Nisam do sada nikad imao takav problem a puno puta sam narucivao. 

Status artikla je delivery date pending, We will email you when we have an estimated delivery date.

Ostatak robe mi je dosao prije 2 tjedna.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Pegaz2507 kaže...

Dobar dan. 

Ako mi moze netko pomoci... 

Narucio sam s amazon.de 5-6 artikala i svi su dosli osim jednoga.

Nisam do sada nikad imao takav problem a puno puta sam narucivao. 

Status artikla je delivery date pending, We will email you when we have an estimated delivery date.

Ostatak robe mi je dosao prije 2 tjedna.

Hvala

 Očito nemaju taj artikl trenutno na stanju, to ti je navjerojatnije bilo navedeno u košarici kad si ga naručivao, samo ti je možda promaklo.

Pretpostavljam da ti onda nisu niti naplatili taj artikl jer Amazon naplaćuje tek nakon što pošalju. Imaš dvije opcije, ili čekati da artikl bude dostupan, ili otkazati narudžbu za taj jedan artikl. Možeš se javiti i njihovoj korisničkoj podršci, možda ćeš dobiti više informacija.

13 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Do ove godine sam plaćao 10E na sve što je free shipping bez obzira dal je jedan komad ili deset. Od ove godine kad bi uzeo free shipping iteme na checkoutu bi nabili neki iznos tipa 70e. Kad bi pitao support zašto, rekli bi mi kad stvari dođu da ih kontaktiram i da će napraviti refund za shipping. Ista situacija je bila i zadnji put ali kad je došlo do refunda rekli su da će mi vratiti samo cca 30/80E za shipping i da je free shipping samo za njemačku. Nije mi jasno tko će više naručivati iz hr kod njih kad za sitnicu moram platiti 10e a za skuplje stvari shipping zna iznositi i pola cijene uređaja.

Da li se zna kad će se stanje promijeniti i što se dogodilo ove godine da su odlučili promijeniti model naplate shippinga? Kad naručim u nekoj random trgovini u .de shipping mi bude od besplatno pa do 10e.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jel na Amazonu de postoji mogućnost plaćanja na rat ili je još uvijek samo jednokratno opcija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
mrbean kaže...

Jel na Amazonu de postoji mogućnost plaćanja na rat ili je još uvijek samo jednokratno opcija?

Jedino možeš plaćati na rate ako živiš u Njemačkoj ili u Austriji

8 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Jel imao tko situaciju kao ja da mu je paket uredno dostavljen (ovaj ponedjeljak), ali da na njihovoj stranici pise da paket nije dostavljen (da je na putu) i da mu sada nude refund?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
corco kaže...
Jel imao tko situaciju kao ja da mu je paket uredno dostavljen (ovaj ponedjeljak), ali da na njihovoj stranici pise da paket nije dostavljen (da je na putu) i da mu sada nude refund?

 Na žalost ne.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
corco kaže...
Jel imao tko situaciju kao ja da mu je paket uredno dostavljen (ovaj ponedjeljak), ali da na njihovoj stranici pise da paket nije dostavljen (da je na putu) i da mu sada nude refund?

 Žalit ces se da ti nije dostavljen, vratit ce ti pare i ostat ce ti paket. Imao takvu situaciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2023 8:37 (Qui-Gon-Jinn).
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Do sad sam naručivao par puta na mailboxde.com i sve je bilo u redu. Međutim, sada želim kupiti skuplju stvar i na checkoutu mi napišu da je preuzimanje paketa moguće samo uz lozinku koju je potrebno reći prilikom preuzimanja.

 

Jel netko imao takvo iskustvo sa lozinkom i sa mailboxom? Kako će oni znati ili kako ću im javiti tu lozinku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
corco kaže...
Jel imao tko situaciju kao ja da mu je paket uredno dostavljen (ovaj ponedjeljak), ali da na njihovoj stranici pise da paket nije dostavljen (da je na putu) i da mu sada nude refund?

 

To se meni dogodilo i pisalo je da ću dobiti automatski refund (rtx 4070ti, 2 ssd-a, slušalice i miš), ali nisam dobio automatski vjerojatno jer sam platio nekim amazon gift cardovima koje sam nabavio jeftinije.

Kolega s PCE foruma je rekao da je dobio automatski refund jer je platio karticom, javio se službi da mu naplate jer je htio biti pošten, ali rekli su mu da je u redu jer je njihova greška i nisu naplatili. 

 

Qui-Gon-Jinn kaže...
corco kaže...
Jel imao tko situaciju kao ja da mu je paket uredno dostavljen (ovaj ponedjeljak), ali da na njihovoj stranici pise da paket nije dostavljen (da je na putu) i da mu sada nude refund?

 Žalit ces se da ti nije dostavljen, vratit ce ti pare i ostat ce ti paket. Imao takvu situaciju.

 

To je krađa.

 

siljo90 kaže...

Do sad sam naručivao par puta na mailboxde.com i sve je bilo u redu. Međutim, sada želim kupiti skuplju stvar i na checkoutu mi napišu da je preuzimanje paketa moguće samo uz lozinku koju je potrebno reći prilikom preuzimanja.

 

Jel netko imao takvo iskustvo sa lozinkom i sa mailboxom? Kako će oni znati ili kako ću im javiti tu lozinku?

 

Ako se radi o one-time passwordu, evo ti odgovora na slici kad sam ih ja to pitao prije nekog vremena. Vjerojatno im treba navest broj pošiljke ili tvoj mailbox.de ID te im poslat mailom taj one-time pass i bude sve u redu očito.

Evo i link, ako se ne vidi slika: slika

12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Hvala na odgovoru. Kako nije nitko napisao nista, odustao sam od kupnje na Amazonu i narucio sa drugog mjesta ali svakako znam za ubuduce.
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje. 
Narucio bih Kindle sa Amazon de. ali vidim da su cijene shippinga otisle gore i to dosta. Sveukupno bi me izaslo cca 130,00€ sa rokom dostave 02.01.2024! Mislio sam otvorit racun na mailbox de pa vidit koliko bi me tamo izaslo ali im stranica ne radi do 19.11. zbog odrzavanja. Jel znate mozda koliko bi me ispala postarina za Hr za taj Kindle i okvirno vrijeme doatave?
Imam rodjaka u Njemackoj pa postoji opcija da mi on uzme i posalje, bitno mi je da je do sredine 12 mjeseca dostavljeno buduci da ga uzimam kao rodendanski poklon. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav,

zna li netko šalje li Amazon.de mobitele za Hrvatsku?

 

Kod artikla mi piše da dostavljaju u Hrvatsku, da je dostava cca. 11-12€ i mogu ga naručiti. 

vidim da su neki kolege imali problem sa Amazon nije htio poslati ili su čekali dugo vremena. 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
piro.80 kaže...

Pozdrav,

zna li netko šalje li Amazon.de mobitele za Hrvatsku?

 

Kod artikla mi piše da dostavljaju u Hrvatsku, da je dostava cca. 11-12€ i mogu ga naručiti. 

vidim da su neki kolege imali problem sa Amazon nije htio poslati ili su čekali dugo vremena. 

Hvala!

 Mobitel je tehnička roba pa ne vidim razloga zašto ne bi slali. Kupovao konzole i igre (Nintendo switch), grafičke kartice, dijelove za kosilicu  i sl. i sve je uredno dostavljano preko naše pošte.  Ako si logiran svojim profilom sa adresom u HR, nećeš moći napraviti narudžbu ako taj proizvod ne dostavljaju u HR.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 15:31 (mr.potter).
11 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Problem mi je što ko uređaja piše poruka niže kada želim naručiti i nudi mi samo opciju standardne dostave:
"We will email you when we have an estimated delivery date"

Artikl je dostupan i može se naručiti za HR ali nema očekivanog datuma slanja kao što ima kada se odabere npr. Njemačka ili Slovenija gdje odmah pokaže da je dostava određenog datuma.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 16:50 (piro.80).
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kolika košta dostava ako uzmem Amazon Prime? Mislim uzeti više uređaja različitih proizvođača, hoće li mi se naplatiti poštarina za svaki posebno?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
piro.80 kaže...

Problem mi je što ko uređaja piše poruka niže kada želim naručiti i nudi mi samo opciju standardne dostave:
"We will email you when we have an estimated delivery date"

Artikl je dostupan i može se naručiti za HR ali nema očekivanog datuma slanja kao što ima kada se odabere npr. Njemačka ili Slovenija gdje odmah pokaže da je dostava određenog datuma.

 To znači da vjerojatno nije moguće kupiti taj mobitel iz Hrvatske, najjednostavnije ti je napraviti account na mailboxde i naručiti posredno preko njih, dostava do njih je vjerojatno besplatna jer je unutar Njemačke a od njih u Hrvatsku je nekih 10-15€, ovisno o težini paketa. Plus ćeš još uštedjeti malo na razlici između njemačkog i hrvatskog poreza, platit ćeš porez 19% umjesto 25%.

2 mjeseca
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

Moj pokušaj kupovine Apple AirPods slušalica na amazon.de je počeo 17. 12. 2023. i još uvijek traje, prva narudžba je bila otvorena dva tjedna uz status Not yet dispatched. Nakon nekoliko mailova i poruka između mene i korisničke podrške dolazi mi poruka da distribucijski centar kojem je dodijeljena moja narudžba ne može isporučiti slušalice zbog navodnih restrikcija vezanih uz slanje uređaja s baterijom iz Njemačke u Hrvatsku. Predlažu mi otkazivanje narudžbe i stvaranje nove kako bi se narudžba dodijelila centru koji može isporučiti slušalice. Ovo sve se ponavlja tri puta uz beskonačan broj mailova između mene i korisničke podrške.


U jednom trenutku se pojavila opcija Expedited delivery te sam napravio narudžbu koristeći tu opciju. Tako sam dobio barem okviran datum dostave (Arriving 2 Feb - 5 Mar), ali sam i dalje sumnjičav da će mi uspjeti poslati s obzirom na prethodno iskustvo.

 

Zna li netko postoje li kakve restrikcije za slanje Apple proizvoda kod nas?


Ima li netko iskustva sa sličnom situacijom, isplati li se čekati ili jednostavno pokušati sa servisima kao malibox.de? Ono što nisam siguran je hoće li mi ih oni moći isporučiti? Vjerujem da ne postoji razlog zašto ne bi mogli s obzirom na to da na njihovoj stranici pod stavkom Prohibited & Restricted Goods piše:


Electronic devices containing lithium, zinc and alkaline batteries. (such as mobile phones or digital cameras) - Deutsche Post banned shipping by air anything containing a lithium or alkaline battery. Shipment with lithium or alkaline battery up to 5 kg can be sent via UPS.

 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ne znam to za Amazon, naručivao sam mobitel preko njih direktno u HR bez ikakvih problema pije cca godinu dana, a i preko mailbox.de sam preusmjerio još jedan mobitel i baterije s jednog drugog shopa prije dva mjeseca i dobio sam ih bez ikakvih problema.

 

13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav, jel netko može objsniti ove statuse pošiljka prispjela, je li tada pošta pokušala uručiti paket, mislim vrijeme je 4:40?

Par sati nakon tih statusa Amazon šalje mail da HP nije mogao izvšiti dostavu, nakon 2 takva maila sam pošiljku preusmjerio u paketomat gdje je došla drugi dan.

 

Posta tracking Posta tracking
Amazon mail Amazon mail
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
NikolaKom kaže...

Pozdrav... Moj pokušaj kupovine Apple AirPods...

 

 Hvala za post, nisam siguran koliko bi Amazonu trebalo da odgonetne problem.

 

Probao sam naruciti neke budget slusalice i skuplji gamepad (2 navrata) i oba puta posiljke nisu poslane. Tek sam na prvom mailu, obecavaju mi da osobno idu u skladiste po robu i da ce ju maltene zubima do mene nositi, no to je bilo pred 3 dana, roba je in stock, paket nije poslan a jedino objasnjenje je ovaj post.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 10:00 (rma69).
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Imate li iskustva s vraćanjem pošiljke nazad amazonu?


Naime naručio sam s amazon.es Pixel 8 + Pixel Buds A a u paketu sam dobio Samsung A34 koji je najmanje 3 puta jeftiniji bez slušalica.

Oni traže da im vratim taj Samsung da bi dobio povrat novca za narudžbu i za poštarinu (za Španjolsku oko 50€). Moram priznat da sam malo skreptičan oko tih vrijednih pošiljki jer mi djeluje da je i ovaj paket bio u procesu dostave otvaran (UPS potvrdio da je njihovom trakom zaljepljen) pa da na kraju ne bi ostao i bez tog mobitela i bez para. :D

Kakva su Vaša iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
rma69 kaže...
NikolaKom kaže...

Pozdrav... Moj pokušaj kupovine Apple AirPods...

 

 Hvala za post, nisam siguran koliko bi Amazonu trebalo da odgonetne problem.

 

Probao sam naruciti neke budget slusalice i skuplji gamepad (2 navrata) i oba puta posiljke nisu poslane. Tek sam na prvom mailu, obecavaju mi da osobno idu u skladiste po robu i da ce ju maltene zubima do mene nositi, no to je bilo pred 3 dana, roba je in stock, paket nije poslan a jedino objasnjenje je ovaj post.

 

 

Pozdrav,

 

Kratka nadopuna na moj post: Na kraju sam se odlučio za mailbox.de servis s kojim sam slušalice dobio za cca. tjedan dana (od naručivanja s Amazona, do dostave slušalica u Hrvatsku). Očito da postoji taj problem s isporukom, pogotovo kada prilikom narudžbe ne postoji okvirni datum dostave. I dalje nemam konkretan odgovor zašto je to tako.

 

Sretno s narudžbom!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 11:21 (NikolaKom).
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Nego, danas gledam svašta po amazonu de i sve što sam gledao da ide od njih ima free shipping . Piše na kraju pred plaćanjem promotion za iznos poštarine. Jesu to oni nama možda skinuli (konačno) poštarinu ili je to danas neki specijalni dan?

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Evo ja baš gledam ovih dana i piše FREE kod dosta stvari, ali na kraju kad dođeš do košarice, bude dostave.  Ja sam gledao primjer za grafu i našao FREE i sve cool ali na kraju kad se ide naručiti i platiti mi dodaje oko 20 eura za dostavu. Tako da, šipak. 

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
itomic009 kaže...

Evo ja baš gledam ovih dana i piše FREE kod dosta stvari, ali na kraju kad dođeš do košarice, bude dostave.  Ja sam gledao primjer za grafu i našao FREE i sve cool ali na kraju kad se ide naručiti i platiti mi dodaje oko 20 eura za dostavu. Tako da, šipak. 

Evo upravo sam sad naručio 4 stvari za 140€ i nema poštarine, barem ne do moje adrese u Varaždinu. Treba kupiti robe za najmanje 49€ za free shipping. Naravno, vrijedi samo za robu koja ide iz Amazona bez obzira na trgovca. Ako roba ide direktno od trgovca onda uglavnom ima poštarine.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 14:26 (deckard).
16 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

free je kada je iznad 50e, i ako ide s njihovog skladista koliko sam skuzio

 

uzeo dva itema ukupne vrijednosti 51e i bila besplatna postarina u HR

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ajd čekni samo onda pliz za grafu s linka? Piše Dispatches from Amazon i košta više od 50 eura :). Ja sam iz Osijeka i meni piše ovako kao sa slike.

3 godine
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
itomic009 kaže...

Ajd čekni samo onda pliz za grafu s linka? Piše Dispatches from Amazon i košta više od 50 eura :). Ja sam iz Osijeka i meni piše ovako kao sa slike.

To ti Amazon automatski PDV obračuna s njemačkog na hrvatski a poštarina je sada besplatna iznad 50 eura , prije su naplaćivali 15+ eura po itemu . Jebiga mislim da je njima PDV 18-19 nama 25 pa zato cijena drasticno poraste na skupljim stvarima .

11 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

to je nekakva promocija od amazona jer službeno nismo na popisu još

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/help/customer/display.html?nodeId=GZXW7X6AKTHNUP6H

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice