Dva korisnika spojena istovremeno preko ADSL veze?

poruka: 10
|
čitano: 2.614
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem....Internet...pomoc please
pitanje

Ja i prijatelj smo uzeli flat popola, no ne mozemo obojica u isto vrijeme bit na netu. On cijelo vrijeme visi na njemu, nece da se skine s njega, pa ja ne mogu. Jel postoji neki program koji bi skino njega sa neta kad ja upisem lozinku od naseg interneta???

 

Ako ste me razumijeli sta ocu da pitam

Intel q6600 mbo asus P35 8gb DDR2 ATI 3870 512mb 1TB WD Samsung 2232bw Logitech G15 Logitech G7 Logitech X530 5,1 Laptop, acer 5730zg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem....Internet...pomoc please

Nope, znači da je prijatelj u bridge modeu (spaja se preko usernamea i passworda ukucanog u konekciju napravljenu unutar windowsa). Tvoj ISP neće propustiti 2 konekcije istovremeno tako da na taj način ne možeš spojiti 2 računala na net.

 

Ako ste obojica blizu samoga routera a on ima više lan portova za spajanje, podesite router u routing način rada gdje će username i pass biti spremljen u samome u routeru a isti će proslijeđivati konekciju i tebi i prijatelju. Ukoliko ima samo jedan lan utor, kupite si switch pa riješite problem na taj način:

 

router podesite u routing mode, spojite ga drito u switch, a u slobodne preostale utičake na swithu pobodite vaša računala.

 

Ukoliko ste na odvojenim mjestima, a imate iste podatke za spajanje onda tu je** lud zbunjenog i to baš i neće šljakati.

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.1.2009 22:08 (nCh!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem....Internet...pomoc please

Ruter vam je vjerojatno u bridge modu.Podesite ga u ruter mod i moci cete obojica bez problema biti istovremeno na internetu.

Michael Schumacher World championships:7,Grand prix wins:91,Pole positions:68 http://www.velika-nagrada.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem....Internet...pomoc please

uzmi klišta pa mu cvikni kabel NevinašceNevinašceNevinašce

MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 1-TB-NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem....Internet...pomoc please
autorov komentar

Spajamo se wirelessom na net, nismo preko rutera, znaci spajamo se na ap od ovog interent providera

Intel q6600 mbo asus P35 8gb DDR2 ATI 3870 512mb 1TB WD Samsung 2232bw Logitech G15 Logitech G7 Logitech X530 5,1 Laptop, acer 5730zg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem....Internet...pomoc please

slazem se sa gigom...ali tribas kabel pricvikat na vise dijelova...BogatašBogataš

MB Gigabyte EP45-DS5,s775,ip45 Intel Core 2 Quad Q8300 Box 4×2.5GHz,1333MHz-ddr2 4GB(2×2GB kit)pc8500(1066MHz)OCZ,Reaper--OCZ 700W SLI-ready--Nvidia 8800ultra×2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem....Internet...pomoc please
pusic008 kaže...

Spajamo se wirelessom na net, nismo preko rutera, znaci spajamo se na ap od ovog interent providera

 Pa po meni je normalno da se wireless spajanje obavlja preko routera koji ima AP, jer sigurno nije vaš ISP postavio na obližnje drvce AP samo za vas dvojicu. Tko vam je provider i koji je AP u pitanju?
"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem....Internet...pomoc please
autorov komentar
nCh! kaže...
pusic008 kaže...

Spajamo se wirelessom na net, nismo preko rutera, znaci spajamo se na ap od ovog interent providera

 Pa po meni je normalno da se wireless spajanje obavlja preko routera koji ima AP, jer sigurno nije vaš ISP postavio na obližnje drvce AP samo za vas dvojicu. Tko vam je provider i koji je AP u pitanju?
 Inace sam iz bih, tako da ti ime provajdera nece puno pomoci...A vjerovatno ima ovaj ap ruter takodjer u sebi, no mi ne mozemo mijenjati postavke rutera, mi se samo spajamo na ap
Intel q6600 mbo asus P35 8gb DDR2 ATI 3870 512mb 1TB WD Samsung 2232bw Logitech G15 Logitech G7 Logitech X530 5,1 Laptop, acer 5730zg
15 godina
neaktivan
offline
Dva korisnika spojena istovremeno preko ADSL veze?

Pa taj ap ili ima router u sebi ili je spojen na isti. Mogu shvatiti da ste i ti i prijatelj spojeni na taj AP wireless putem, ali ima li itko od vas dvojice fizički kontakt s uređajem? (čitaj: da ga može uzet u ruku  i pročitat koji je model).

 

p.s. U postavke većine routera možeš ući i bežičnim putem ako ti net radi preko njih. Moraš dodati ručno ip adresu, subnet mask i gateway na postavke TCP/IP protokola tvoje bežične mrežne kartice unutar windowsa. E sad pošto je gateway IP adresa samoga AP-a, morao bi znati koji je uređaj da mu možeš pristupiti (makar većina ima adresu 192.168.1.1).

 

Ukoliko neznaš adresu, provjeri koji je AP u pitanju (vraćamo se na dio je li ikome od vas dvojice taj uređaj blizu da ga može u ruke uzet), ili otvori status bežične mreže i ako ti je ip adresa dodijeljena DHCP-om pisati će ti koja je IP adresa gatewaya.

 

Znači za početak provjeri barem o kojemu se uređaju radi pa ćemo dalje :D

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2009 9:55 (nCh!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dva korisnika spojena istovremeno preko ADSL veze?

vjerojatno treba podesiti router u router mod i unjeti sve podatke i to je to.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice