Joomla CMS

poruka: 37
|
čitano: 10.523
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

Za ljubitelje Joomla CMS-a... da počnemo!?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS
joomla kaže...

Za ljubitelje Joomla CMS-a... da počnemo!?

Lijepo Smijeh Mada ne vjerujem da će se javiti njih puno jer mnogima Joomla donosi kruh na sto (i ja se ubrajam medju takve) pa ne vjerujem da će otkrivati "tajne zanata" Cool Mene konkretno interesuje ima li onih koji plaćaju za module i komponente ili jednostavno uzmu besplatnu (i često slabiju) alternativu. Ili ako neko ima iskustva sa drugim CMS-ovima. Joomla vs "neki drugi CMS". O iSiteu slušam samo pozitivno, mada je joomla zajednica mnogo veća i samim tim, bar po meni, trebalo bi da su riješenja koja joomla nudi kvalitetnija. Eto, počeli smo Belji se

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35)
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
RAM: 2 x 1024MB @ 800MHz
Hard Drive: 320 GB Total
Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT 256 GDDR3
Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024
Operating System: Windows XP Professional Service Pack 2
16 godina
offline
Joomla CMS

Još do sada nisam naišao na modul ili komponentu koju bi iskoristio a da se plaća. Možda sam jednostavno imao sreće, ali sve što sam trebao bilo je besplatno... Smijeh


Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS
Danny_HR kaže...

Još do sada nisam naišao na modul ili komponentu koju bi iskoristio a da se plaća. Možda sam jednostavno imao sreće, ali sve što sam trebao bilo je besplatno... Smijeh


 ili to ili si bas stipsa pa cim ne pise GPL samo predjes dalje Namigiva

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35)
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
RAM: 2 x 1024MB @ 800MHz
Hard Drive: 320 GB Total
Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT 256 GDDR3
Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024
Operating System: Windows XP Professional Service Pack 2
16 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

Ja sam zadvoljan, iz ljubavi održavam stranicu jednog biciklistilčkoga kluba već nekoliko godina...

Još da se natjeram da je držim up to date bilo bi bolje, ali jbg... :)

ako netko želi baciti pogled; http://bbk-kvarner.hr/


--
Ne ulazi u raspravu sa budalama - prvo će te spustiti na svoj nivo, a onda te dotući iskustvom...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

pozz svima...

 

eto mene početnika među vas iskusne... već neko vrijeme se bavim webom, dizajnom... počeo sam s Dreamweaverom, Fireworksom, Flash...

u trenutku kada sam počeo razmišljati o Joomli došao sam do informacija da su stranice jako nestabilne...

pogotovo ako želite imati nešto tipa vijesti... znači dio stranice koji često mijenjate...

pošto ozbiljno shvaćam svoje projekte bilo kakvi "pokusi" nisu dolazili u obzir! Danas se lagano "šaltam" na ASP.NET 2.0 i mogu reći da sam

svakim danom sve više oduševljen mogućnostima, lakoćom, slobodom kreativnosti... radim u Visual Studiu 2008.

Fenomenalno!

 

Ajd vi iskusni korisnici Joomle CMS obrazložite mi zašto vi koristite Joomlu?

Koliko je stranica izrađena u Joomli stabilna kada se malo zatrpa podacima!?

Koliko dozvoljava "biti kreativan"?

Zašto ne Dreamweaver ili  ASP.NET 2.0 već baš Joomla?

 

Baš me zanimaju vaši razlozi... Cool

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS
boyan.sharic kaže...
joomla kaže...

Za ljubitelje Joomla CMS-a... da počnemo!?

Lijepo Smijeh Mada ne vjerujem da će se javiti njih puno jer mnogima Joomla donosi kruh na sto (i ja se ubrajam medju takve) pa ne vjerujem da će otkrivati "tajne zanata" Cool Mene konkretno interesuje ima li onih koji plaćaju za module i komponente ili jednostavno uzmu besplatnu (i često slabiju) alternativu. Ili ako neko ima iskustva sa drugim CMS-ovima. Joomla vs "neki drugi CMS". O iSiteu slušam samo pozitivno, mada je joomla zajednica mnogo veća i samim tim, bar po meni, trebalo bi da su riješenja koja joomla nudi kvalitetnija. Eto, počeli smo Belji se

 Ja sam dosad platio jedino template..i zadovoljan sam izgledom... Mislim da je Joomla najbolji izbor kada su u pitanju OS CMS-ovi...
15 godina
protjeran
offline
Joomla CMS

Pozdrav svima.

 

Je li netko koristio plugin ili modul ninja shadow box (i ostale, ninja shadowpanel...)

 - alat bi trebao sliku na joomla web str. umjesto u novom pop up prozoru, otvorit je u istom ali onak lijepo s onim flash ucitavanjem i zamagljivanjem pocetne str...

 - eto skinuo taj plugin i modul ali nikako da natjeram da stvar radi, mada je plugin ili modul ukljucen (mozda krive postavke?)...(stalno dobivam novi pop up od IE ili firefoxa sto mi i nije bas atraktivno)

 

Molim za pomoc, unaprijed se zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

Moze mi neko rec zasto mi nerade slova č i ć đ. Umjesto slova bude upitnik. Radim sa joomlom tek 4 dana.  Verzija joomle je 1.5.9

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2009 15:21 (vedrann).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS
vedrann kaže...

Moze mi neko rec zasto mi nerade slova č i ć đ. Umjesto slova bude upitnik. Radim sa joomlom tek 4 dana.  Verzija joomle je 1.5.9

 Charset?
15 godina
protjeran
offline
Joomla CMS

Stavi Hrvatsku verziju Joomle, možeš je skinit na "www.crojoomla.com"

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Joomla CMS

Osobno nevolim Joomlu, Wordpress i slicno. Problem je u tome kad ti klijent dodje i kaze "a moze li ovo", a to nije moguce izvest u gotovom CMS-u... Kolega mi je pokusao tu nesto programirat, dodavat, mijenjat pa me poslao u rodno mjesto mene i Joomlu.

 

Zato si koristim svoj CMS koji za sada ima poprilicnu zbirku modula, lako si ga izmijenim (ili kolega, nebitno), lako se implementira u custom dizajne, pa i ako treba prilagodi se jednostavno sam CMS dizajnu.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Joomla CMS

mnogi ovdje griješe tipa da se nešto nemoze u jommli to jednostavno nije istina sve se more unjoj za sve se more napravit modul ili komponenta.

također ako pričamo o cms onda nećemo govoriti o skriptama ili tome slično želim reci to da neki mješaju cms i skripte.

Iman i ja svoj cms sam sto u njemu nemogu nista drugo nego dodavat novi sadržaj e pa vidite onda to nije cms nego php skripta.

A cms-on se sastoji od puuuuuno skripta. KONTAŠ.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Joomla CMS

Kontam...

 

U Joomli se moze SVE napravit, ali uz koliko truda.

 

I da, ja imam svoj cms... Content Management System, dakle kompletan sadrzaj bilo kakvog sajta bilo kakvog tipa mozes mijenjat. Od A - Z...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

Riješio sam problem tako da sa izbriso sve baze podataka i sve sa servera joomlu i phpbb3 i instaliro ih rućno a ne preko fantastica-a.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

Evo ja opet zapeo. Trebam nekakvu komponentu u kojo mogu napravit da sve article koje napisem mogu stavit na poćetnu stranicu, mogu ih stavit i sad ali ruzni izgledaju stavio sam onaj standardni article category layout. Ali ja bi nesto što bolje izgleda.Naprimjer stavim sliku i onda ispod nje malo teksta i da se pristisne više da se pokaže cijeli članak.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS
BARisha kaže...

 

Ajd vi iskusni korisnici Joomle CMS obrazložite mi zašto vi koristite Joomlu?

Koliko je stranica izrađena u Joomli stabilna kada se malo zatrpa podacima!?

Koliko dozvoljava "biti kreativan"?

Zašto ne Dreamweaver ili  ASP.NET 2.0 već baš Joomla?

 

Baš me zanimaju vaši razlozi... Cool

 

 

 

 zašto je koristim ... pa to je bar jednostavno... ne znam baš html, želim imat stranicu koju jednom napravim i dodajem sadržaj što jednostavnije. stranica je tu par godina na privatnom serveru, baza je nekoliko desetaka mb ( ne znam sad točno koliko) i nisam primjetio da je sporija.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS

Jel zna netko neku stranicu sa dobrim templateima, ali naravno free dwn Cool  nesto tipa http://www.templatemonster.com/joomla-templates/20604.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2009 16:14 (crash11).
15 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS

da li mozda znate flash music player koji radi u joomli recimo da u article ga ubacim?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS

www.joomla.org pa kliknes na Extensions, imas tamo more toga, tako da mislim da ces nac sto ti treba. Prvenstveno potrazi neki mambot koji to radi.

Danas sam neodlučan, ili nisam?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS
slepix kaže...

www.joomla.org pa kliknes na Extensions, imas tamo more toga, tako da mislim da ces nac sto ti treba. Prvenstveno potrazi neki mambot koji to radi.

 Bio sam naso neke playere, ali malo ih je teže napraviti da rade jer svaki se mora nariktati preko html coda, a bas se ne kuzim u to.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS

Dakle...

Radim webove u Joomli već cca. godinu dana, s time što sam sam si dao truda i otprilike godinu dana posvetio istraživanju sustava i svih njegovih mogućnosti, znači u joomli sam cca. 2 godine.

Ono što ukratko mogu reći za joomlu je da je odličan sustav u kojem nema šta se ne može. Ako mislite da u joomli ne možete biti kreativni, onda se grdno varate. Na kraju krajeva, sve se svodi na css kad je u pitanju dizajn, tako da ako ste dobri u css-u, a nedajbože još i kreativni, onda joomla postaje playground u kojem je samo nebo granica :D

Odradio sam nebrojeno testnih instalacija, u svakoj duboko čeprkao po index.php-u i template.css-u, i sa mojim IZRAZITO ograničenim znanjem navedenih jezika uvijek uspio prilagoditi template svojim željama, a da ne pričamo o tome da kad me izgled i funkcionalnost zadovoljavaju, onda slijedi seljakanje sa mog servera na server klijenta koji je uvijek barem malo drugačije konfiguriran, i znate šta - nikada nisam imao problema, niti mi je ijedan site crashao, niti se bunio kad bi baza bila puna ko šipak...

extenzija ima k'o salate, community je čini mi se najjači na planeti u ovoj domeni - ne postoji problem na koji nećete dobiti odgovor na official forumu, a najčešće pitanje ne morate ni postaviti - netko je već pitao i dobio odgovor.

i za kraj......pobogu, pa sve to je BESPLATNO ??!

:D

Pozdrav iz sunčane Pule

 

16 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

Koristio sam Joomlu i bio sam razocoran kako je ogranicen sustav,evo ja sad koristim Drupal,puno duze traje da se razvije stranica,znaci istina je ono da je learning curve steep,na joomlu je prakticki i neam

uglavnom moja je preporuka ako hocete kvalitetniju stranicu definitvno Drupal...puno sigurniji i kvalitetniji sistem...

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

Joomla je super. Imaš negraničene mogučnosti. Možeš sve potpuno modificart ako znaš css i html. I jednostavna je za upotrebu. Samo što ima jedan nedostatk to što se stranica dugo loadira pa onda moraš smanjivat query-je za to ima pluginova. Ali to bi se trebalo popravit u joomli 1.6 koja bi trebala uskoro izač.

Gledaj rađeno u joomli http://www.stomugromova.com

Ova stranic nije moja to je samo primjer sta se sve moze. Ja održavam stranicu jednog klana.

Ko ju zna koristit moze se sve.

I wake up in the morning ask my self is life worth of living or should i blast myself.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 21:45 (vedrann).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS

jos da ukljucis cache bi bilo super :)

Danas sam neodlučan, ili nisam?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Joomla CMS
vedrann kaže...

Joomla je super. Imaš negraničene mogučnosti. Možeš sve potpuno modificart ako znaš css i html. I jednostavna je za upotrebu. Samo što ima jedan nedostatk to što se stranica dugo loadira pa onda moraš smanjivat query-je za to ima pluginova. Ali to bi se trebalo popravit u joomli 1.6 koja bi trebala uskoro izač.

Gledaj rađeno u joomli http://www.stomugromova.com

Ova stranic nije moja to je samo primjer sta se sve moze. Ja održavam stranicu jednog klana.

Ko ju zna koristit moze se sve.

Joomla je vrlo ogranicena...za standardnog usera

Nije najsigurnija zato sto neki papak koji zna jedva napisat kod napravi modull za nju i onda naravno da je stranica u opasnosti...

Joomla je dobar sistem ako mozes nekog platit da ti je moda od core-a,tako je svaki CMS dobar

a joomla ima manu zato sto nije predviđena kao alat za vise korisnika...

zato je drupal vise CMF nego CMS

zato sto je predviđen kao sustav za social network...

ima tu prednosti puno,ali cak ce ti i joomla fan reci da je drupal bolji...samo sto je izuzetno naporan za ucit...

http://socialcmsbuzz.com/45-drupal-sites-which-you-may-not-have-known-were-drupal-based-24092008/

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
15 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

sad cu isprobat drupal.

I wake up in the morning ask my self is life worth of living or should i blast myself.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Joomla CMS

E pogledate tek ove Templatee, ja imam neke od tih :)
Samo odabirete koju ćete, a pokraj toga koju ćete verziju/izgled pojedine teme, svaka tema ima vise verzija(ugl. pozadinske slike i jos par toga je promjenjeno)

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Joomla CMS

Ovaj drupal nece da se spoji sa bazom podataka. Upišems sve podatke i onda pritisnem save and continue i onda se napravi samo refresh stranice i moram sve isponova unosit i tako stalno.

I wake up in the morning ask my self is life worth of living or should i blast myself.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice