Porez na Adsense

poruka: 22
|
čitano: 18.468
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Porez na Adsense

Pozdrav, imam primanja od adsense mjesecno nesto vise od prosjecne place u hrvatskoj, prijavljen sam na birou kao ne zaposlen, zanima me dali trebam placati porez na ova primanja, mislim da bi to bilo glupo jer ipak se radi o cekovima, mozeli drzava traziti od mene zaradjeni novac?

 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Porez na Adsense

jel se to igdje vidi u sustavu?

ak ne, suti.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na Adsense

Vidi se na mom bankovnom racunu, a tamo na birou stoji da ako ovlasteno lice utvrdi da postoje primanja, ja sam u tom slucaju duzan drzavi vratiti zaradjen novac, barem sam ja tako shvatio. Nadam se da nisam upravu?

14 godina
protjeran
offline
Re: Porez na Adsense
Cek je jedini nacin isplate??
B-A-R-C-A
10 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na Adsense

Da.

14 godina
protjeran
offline
Re: Porez na Adsense
Na western union ne isplacuju vise??
B-A-R-C-A
16 godina
offline
Re: Porez na Adsense

Ne znam odakle ti takve informacije ali ček odavno malo tko koristi.

Čisto sumnjam da si uopće upoznat s radom Adsensa i da "imaš veliku zaradu" jer da si registriran vidio bi da imaš mogućnost primanja novca putem Western uniona gdje dođeš u najbližu Poštu sa osobnom i podigneš novac koji su ti poslali. Proviziju plaća Google i stvarno je jednostavno. Opcija radi http://prntscr.com/2hcfx4

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 19:45 (Ag008).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na Adsense

Ja sam bio pitao iskusnije korisnike adsensea prije nekih 3 god kad sam ga pocinjao koristiti i rekli su mi da nikome ne spominjem i nista ne prijavljujem zavodu ili poreznoj. Tako sam i napravio i nitko me nije nista pitao. Banka uzme svoje za unovcavanje ceka ili transfer i to je to.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 19:53 (fade).
14 godina
protjeran
offline
Re: Porez na Adsense

Meni je isto malo cudno to za cek, znam da moj kolega sa posla je isplacivao na wu.

B-A-R-C-A
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 19:53 (iNo_bhf).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na Adsense

Veoma sam dobro upoznat sa opcijama adsensa, znam da je to moguce u Hrvatskoj, ja sam iz BiH gdje je moguce vrsiti isplatu samo putem ceka.

14 godina
protjeran
offline
Re: Porez na Adsense
nadimakn kaže...

Veoma sam dobro upoznat sa opcijama adsensa, znam da je to moguce u Hrvatskoj, ja sam iz BiH gdje je moguce vrsiti isplatu samo putem ceka.

Takvo nesto prvo naglasis. 

B-A-R-C-A
10 godina
neaktivan
offline
Porez na Adsense

Znam da je ovo sa porezom pomalo glupo al opet pitam jer se nebi volio naci u situaciji da moram drzavi vracati novac.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Porez na Adsense

-država uvjek želi porez. (pogotovo naš sLinić, vjerojatno i kod tebe slično)

-biznismeni uvjek otvore bankovni račun u poreznoj oazi, nekoj trećoj državi ili švici.. Ono što država ne zna, neće ni naplatiti.

I dalje tebi ostaje građanska dužnost prijaviti sve izvore prihoda.

ako znaš što je operacija remorker? banka u čs, sad kad smo u EU vrlo brzo su završili u lisicama, bez tog su mogli biti mirni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Porez na Adsense

Ako zarađuješ više nego ti je dovoljno,slobodno prijavi,ako ne hebaj ga šuti i troši tako da nitko ne zna...

 

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Porez na Adsense
nadimakn kaže...

Pozdrav, imam primanja od adsense mjesecno nesto vise od prosjecne place u hrvatskoj, prijavljen sam na birou kao ne zaposlen, zanima me dali trebam placati porez na ova primanja, mislim da bi to bilo glupo jer ipak se radi o cekovima, mozeli drzava traziti od mene zaradjeni novac?

Da si iz Hrvatske, odmah biti rekao da sve prijaviš i moliš boga da te ne kazne retrogradno. Kod nas je to i zakonski regulirano tako da nema sumnje da si dužan prijaviti svaki vid zarade. Ulaskom u EU i integracijom, situacija postaje još gora za svakoga tko ne želi prijaviti prihode (bilo koje vrste). Tko ne vjeruje nek malo progoogla po zakonskoj regulativi.

 

Budući si iz BiH, teško da ti itko može dati pametan savjet. Sam bolje od nas znaš da U BiH imaš poslovnih subjekata koji ne isplaćuju plaće a kamoli poreze i još uvijek rade. Ipak budući si sam postavljaš to pitanje vjerujem da bi bilo bolje da prijaviš prihod samo se spremi na gubitak statusa nezaposlenog i svih beneficija koje idu uz to.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na Adsense
mario.L_hr kaže...
nadimakn kaže...

Pozdrav, imam primanja od adsense mjesecno nesto vise od prosjecne place u hrvatskoj, prijavljen sam na birou kao ne zaposlen, zanima me dali trebam placati porez na ova primanja, mislim da bi to bilo glupo jer ipak se radi o cekovima, mozeli drzava traziti od mene zaradjeni novac?

Da si iz Hrvatske, odmah biti rekao da sve prijaviš i moliš boga da te ne kazne retrogradno. Kod nas je to i zakonski regulirano tako da nema sumnje da si dužan prijaviti svaki vid zarade. Ulaskom u EU i integracijom, situacija postaje još gora za svakoga tko ne želi prijaviti prihode (bilo koje vrste). Tko ne vjeruje nek malo progoogla po zakonskoj regulativi.

 

Budući si iz BiH, teško da ti itko može dati pametan savjet. Sam bolje od nas znaš da U BiH imaš poslovnih subjekata koji ne isplaćuju plaće a kamoli poreze i još uvijek rade. Ipak budući si sam postavljaš to pitanje vjerujem da bi bilo bolje da prijaviš prihod samo se spremi na gubitak statusa nezaposlenog i svih beneficija koje idu uz to.

Kod nas ih nema ,a?

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
13 godina
offline
Re: Porez na Adsense
zerocool12 kaže...

Kod nas ih nema ,a?

Od 1. siječnja 2014. više ih neće biti. Pravila su se promijenila (napokon) i prošla je baba s kolačima.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Porez na Adsense

Imam 2 pitanja:

 

1. što ako se čekovi primaju na devizni tekući račun? Koliko znam porezna nema uvit u tekuće račune.

 

2. nisam nikada podizao novac preko western uniona ali koliko sam cuo nedavno sada se mora negdje ostavljati oib da bi se podigao novac, tako da porezna moze do tih podataka doci

 

 

mene zanima koja je bolja opcija od ovih dvije? znam da vjerovatno ni jedan nije idealna ali jedna od njih mora imati nekakve prednosti? to me zanima jer trenutno cekove primam na devizni ziro racun koji je po mome misljenu najgora opcija trenutno jer porezna ima uvid u ziro racune...

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Porez na Adsense
Nexu5 kaže...

..trenutno cekove primam na devizni ziro racun koji je po mome misljenu najgora opcija trenutno jer porezna ima uvid u ziro racune...

 

 

 -točno. Problem je jedino zakon, svaka firma ti mora isplatiti na žiro, jer bi inače ona mogla platiti kaznu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Porez na Adsense

Nakon dugo vremena sam se sa desktomp racunalom logiro u adsense racun (inace preko android aplikacije) i sada vidim da postoji i treci oblik isplate, devizna doznaka: https://support.google.com/adsense/answer/3372975?hl=hr&ref_topic=1727161

 

kako pise lova sjeda na racun direktno nakon 3 dana. sta je ovo? dali tko ovo koristi? i najbitnije kako ce situacija bit s obzirom na porez za ovu opciju placanja?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Porez na Adsense

Negdje sam pročitao da se ne treba plaćati porez na AdSense čekove ako zarađeni iznos ne prelazi 200 eura. Je li to točno?

https://www.youtube.com/channel/UCbwKdkgZ_u6mr-U0bfHXcjg
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Porez na Adsense

Pronašao sam odlomak u kojem pišu uvjeti za slučaj kada "moja adresa za plaćanje nije u Irskoj" tj. kakvi su uvjeti za Hrvatsku(a vjerojatno i Sloveniju, Srbiju i Bosnu i Hercegovinu). (slika)

 

Hoću li ću morati platiti porez na zaradu sa AdSense-a?

http://adf.ly/HFD9N
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice