Problem oko joomle

poruka: 9
|
čitano: 3.417
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem oko joomle!
pitanje

Imam free host i na njega sam prebacio joomlu. Nakon otvaranja adrese pojavio mi se instalacija i bilo je sve ok prva 2 koraka, ali kad sam trebao unijeti podatke (pass, username, ...) pojavio mi se prostor za upisati "Naziv MySQL Baze". Problem je u tome što ja od free host servera nisam dobio taj podatak nego imam " MySQL port" što naravno nije to što trebam (barem mislim). Pokušao sam s tim podatkom nastaviti instalaciju ali nije išlo, u firefoksu mi piše done ali se ništa ne prikaže na ekranu. što napraviti?

 

ako itko zna neka pomaga. hvala

rekao je jednom neki americki pred. (1972.g.) "Nepostoji razlog zbog kojeg bi ljudi kod kuće trebali imati racunala"
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem oko joomle!

Ajde reci prvo koji free host pa da vidimo da li on pruža i MySQL bazu.

16 godina
neaktivan
offline
Problem oko joomle

Ako host nudi mysql (ako ne nude neznam kakav je to host,cak i za free) onda odes u Cpanel/control panel i napravis tu databazu...dodas korisnika i et...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem oko joomle
autorov komentar

Ma host ima MySQL, ali znaci trebam otici na cpanel i tamo kreiram novu MySQL bazu?

rekao je jednom neki americki pred. (1972.g.) "Nepostoji razlog zbog kojeg bi ljudi kod kuće trebali imati racunala"
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem oko joomle
autorov komentar

a šta je Prefiks MySQL Tablic, piše mi ispod "jos_"?

rekao je jednom neki americki pred. (1972.g.) "Nepostoji razlog zbog kojeg bi ljudi kod kuće trebali imati racunala"
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem oko joomle
prihvaćeno rješenje

To ti je prefiks koji se daje ispred imena svake tablice koju kreiraš u bazi. NPR, ako si ti stavio da ti je ime tablice "name". onda ti se u bazi stvori tablica pod imenom jos_name.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem oko joomle!
prihvaćeno rješenje
kivikavac kaže...

Imam free host i na njega sam prebacio joomlu. Nakon otvaranja adrese pojavio mi se instalacija i bilo je sve ok prva 2 koraka, ali kad sam trebao unijeti podatke (pass, username, ...) pojavio mi se prostor za upisati "Naziv MySQL Baze". Problem je u tome što ja od free host servera nisam dobio taj podatak nego imam " MySQL port" što naravno nije to što trebam (barem mislim). Pokušao sam s tim podatkom nastaviti instalaciju ali nije išlo, u firefoksu mi piše done ali se ništa ne prikaže na ekranu. što napraviti?

 

ako itko zna neka pomaga. hvala

 Odes u Cpanel i napravis DB, napravis korisnika za tu bazu, dodjelis mu prava i to ti je to!
16 godina
protjeran
offline
RE: Problem oko joomle!

a imaš tone filmova na youtube-u kako ljudi instaliraju joomlu

ako nešto ne ide uzmi veći čekić
15 godina
neaktivan
offline
Problem oko joomle
autorov komentar

decki fala punoSmijeh uspjelo je

rekao je jednom neki americki pred. (1972.g.) "Nepostoji razlog zbog kojeg bi ljudi kod kuće trebali imati racunala"
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice