Windows XP i VIP Usb modem

poruka: 13
|
čitano: 4.032
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

Kao prvo pozdrav svima u nadi za nekim tko će mi možda moći objasniti u čemu je moj problem.

Trudit ću se opisati što je jasnije moguće.

Operativni sustav koji koristim je winsows XP, za konekciju na net koristim VIP usb modem i određeni mu program (novije verzije 9.3.). Ostvarim konekciju i vidljiv je protok podataka, međutim u IE ne vidim ništa. Status je Done, u adress baru stoji odabrana adresa, a pregled je potpuno prazan.

Zvala sam korisničku službu s kojom sam pročešljala u alatima IE-a sve opcije, barem jedno 5 puta.... međutim ništa.

 

Prije nego se odlučim na neke druge korake, voljela bih čuti i vaša moguća mišljenja.

 

Zahvalna

 

 

Korana

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

prvo probaj dali možeš koristiti Mozillu ili neki drugi browser pout Opere ili slično, ako možeš znači da nešto nije u redu s IE... pričekaj nek ti se jave neki koji se razumiju puno bolje od mene

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

Imam tele 2 stick, slicno kao tvoj...

NA IE7 mi radi bez problema(ali ga nekoristim) , i na mozzili firefox isto bez problema.

 

Kao sto ti je ovaj rekao, probaj mozzilu firefox ili nesto slicno , ali preporucam ti mozzilu!

 

Ja u tom programu sto dođe sa stickom vidim kolika mi je jacina signala i koja je vrsta signala, probaj to vidjeti...

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,1Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA770-DS3 + zalman NBF47/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd)
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 9:33 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

Ista stvar i s Mozillom, koristim oba browsera.... kako kad.

Stvar je funkcionirala od 7 mjeseca 2008 najnormalnije i onda su mi u VIP-u rekli da (s obzirom mi je start aplikacija sama od sebe prestala raditi) instaliram noviju verziju start VMC programa, što sam i učinila.

 

Je li moguće da je do VMC programa koji ipak možda nije kompatibilan operativnom sustavu, bez obzira što u VIP-u tvrde da je, a i instaliran je bez problema i radi najnormalnije ili..... ili.....

 

nemate pojma koliko sam očajna i nemoćna s osjećajem da me jedno obično računalo radi budalom.

 

 

16 godina
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

Sličan problem imala je jedna moja prijateljica koja se preko wirelessa spaja na internet, signala ima, sve šljaka, a IE isto tako prikaže sve prazno. Deinstalirao sam joj bio Mozillu i drivere za stick, instalirao potom sve opet i sad sve radi. Probaj i ti. Sretno!

15 godina
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)
Korana kaže...

Ista stvar i s Mozillom, koristim oba browsera.... kako kad.

Stvar je funkcionirala od 7 mjeseca 2008 najnormalnije i onda su mi u VIP-u rekli da (s obzirom mi je start aplikacija sama od sebe prestala raditi) instaliram noviju verziju start VMC programa, što sam i učinila.

 

Je li moguće da je do VMC programa koji ipak možda nije kompatibilan operativnom sustavu, bez obzira što u VIP-u tvrde da je, a i instaliran je bez problema i radi najnormalnije ili..... ili.....

 

nemate pojma koliko sam očajna i nemoćna s osjećajem da me jedno obično računalo radi budalom.

 

 

Ako imaš prijenosno računalo, pod ruku sa njime i tom karticom direktno u najbliži VIP centar
Tamo im objasni da ti ne radi web i neka ti to tamo srede

Ako je to stolno računalo, onda je malo teže to nositi, no probaj sljedeće
1. Pokreni start-> run > cmd
Sada napiši komadu bez navodnika "ping 212.091.097.003" i "ping 212.091.097.004", te "ping 213.191.128.8" ovo zadnje je Iskon dns
ako ne rade znači da nemaš vezu na net i onda je najbolje zvati njihovu podršku
Ako ping prolazi, onda znači da je problem čisto kod tebe u postavkama (možda ti probleme radi firewall?)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

H hm, da...

reinstalirala sam windowse ali nisam ponovno instalirala Mozillu, na jednom od računala (imam dva) - i stvar s MIE ne funkcionira.

Na drugom računalu nisam radila ništa, što se tiče reinstalacija (osim start VMC programa) i stvar ne radi niti na MIE niti na Mozilli, ali svakako ću pokušati, zapravo je isti opis problema na oba računala.

 

Hvala 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

Ako ti ne radi na oba racunala s svjezom instalacijom onda ili lose instaliras (u sto sumljam) ili je definitivno problem do njih!

 

Cek, dali se ti spojis na internet? Imas li negdje neku statusnu poruku, tipa connected ili slicno?

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

Da, VMC aplikacija pokazuje status konekcije, jačinu signala, količinu i brzinu prenesenih podataka, preglednik je potpuno prazan, u adress baru stoji odabrana adresa, a status je Done.....

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

e pa ja bi sada rekao firewall...

jesi pokusala kroz CMD-om pingati neki od ovih posluzitelja?

 

1. Pokreni start-> run > cmd

Sada napiši komadu bez navodnika "ping 212.091.097.003" i "ping 212.091.097.004", te "ping 213.191.128.8"

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

Korana,

Jedno pitanje, tehničke naravi...

Obzirom na to kako sam shvatio da je riječ o mobilnom internetu , moje pitanje ti je slijedeće

Jesi istovremeno spojena i neku drugu mrežu na računalu (obzirom imaš koliko shvaćam više računala)? Ako slučajno jesi.. probaj odspojiti se s te druge mreže, pa probaj samo koristiti jednu.

Što se protoka podatka tiče, svaki uređaj radi nekakv (minimalni) protok podataka i kad ne radi "ništa", tako da ti to i nije nekakva mjerodavna opcija.

S kojom verzijom Internet Explorera si isprobavala postavke?

Što se samog signala tiče, mobilni internet ima više mogućih opcija GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA.. koju tebi pokazuje opciju... Boja LED diode ti pokazuje signal.. barem bi trebala?

Možda signal nije dovoljno kvalitetan (ovisno o lokaciji), pa ti dolazi do timeout-a i stranice se jednostavno ne učitavaju..

Ima puno mogućih razloga..

 

Stvari, mogu jako komplicirane.. ne znam koliko ti ove ideje budu pomogle.. ali eto tražila si mišljenja..

 

Nadam se da će ti pomoći..

 

Pozdrav.

UTERE SED NE ABUTERE!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

ma ljudi divni ste, hvala vam svima jer ima nekoliko stvari koje nisam probala a to je ono reinstaliranje same Mozille i start VMC programa i pinganje servera...

sad znam što ću ovo popodne raditi, jeiiii

 

@prometej - nemam druge mreže, koristim samo tu mobilnu i uglavnom sam na UMTS (plava boja na modemu), ponekad padne na EDGE (zelena boja na modemu) ali tada mi javi promjenu

dva su računala, fiksno i mobilno koje radi svako za sebe

 

još jednom hvala vam svima i javim se čim napravim nešto.... možda nekome pomogne moje "tragično" iskustvo, s kojim nisam sigurna da li sam i pametnija

 

pozdrav

15 godina
neaktivan
offline
RE: Možda imate ideju u čemu bi bio problem :)

evo, uz sve ovo predloženo prije na zadnje sam instalirala novi antivirusni, skenirala kompove i sad je sve ok.

 

Znači nije bilo ni do browsera ni do konekcije već do virusa koji me izludio.

 

Pozdrav

 

Korana

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice