Extreme Digital - iskustva

poruka: 2.395
|
čitano: 971.093
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Čudno, neki znalci ovdje po forumu preporučuju dućan i vele da se u ovoj temi većinom bune ljudi koji namjerno kure grafe pa rade reklamacije da dobiju nove. Bogme mnogo skurenih grafa u 6 godina i skoro 2000 postova 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 12:02 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Gluposti. Vrhunski ducan. Sta sad, cekas 3 mj na povrat novca i? Big deal. Jos gore kad mi se bune oni da su bili bez proizvoda po 2-3mj. Pa sta bi oni htjeli, jeftino i imat proizvod? Pih. Sve trolovi. Vrhunska trgovina, would recommend 10/10.

 

 

 

 

 

 

/sarcasm

 
11 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Evo, ako je netko razmišljao o kupovini tamo, pa bolje neka razmisli dvaput.

 

Kupili skupi uređaj, dvaput ga vraćali na servis, pa ostali i bez 2557 kuna i bez aparata i bez isprike...

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
5 0 hvala 5
7 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Ne zelim podcjenjivati tudju inteligenciju - ali ako imas osiguran servis u HR,

koji je brzo obavio servis i rijesio problem, sto onda drugi put imas slati uredjaj u Madjarsku?

 

To se radi jedino ako ne mozes ostvariti servis lokalno. Sta je mislila da Madjari imaju carobni servis,

a Hrvatski je skupina majmuna?

 

I treca stvar - iz madjarske su dobili uredjaj koji je prljav i ostecen - imaju li dokumentirano

kako je uredjaj izgledao prije slanja? Dali je slan u originalnoj pripadajucoj ambalazi, ili improviziranoj?

 

A ono najvaznije - odbijaju poslati natrag u Madjarsku u servis, nakon sto je uredjaj dosao natrag ostecen.

Madjari su ju kontaktirali - ona odbija poslati. Pa naravno da nakon 2x nakon sto ti ponude servis i dostavu,

a ti odbijes, za njih je taj slucaj zatvoren.

 

Ne kuzim tko je ona da moze reci "to je serijska greska", dali mozda ona radi za Delonghi da to moze potvrditi?

Naravno da se masina automatski sama cisti - javi "gle, trebam tabletu, napuni me vodom, stavi tabletu i procisti me",

a ne "evo ja cu se sad cudnovato ocistiti od kamenca".

 

Imam 3 aparata za kavu, najstariji je 19 godina, najnoviji je 6 godina, svi rade uredno ako se drzi propisanih

nacina odrzavanja koje daje proizvodjac.

 

Smatram da ovdje nije kriv niti Delonghi niti trgovina - isto bi se desilo da je kupljen na Amazonu ili eKupi,

uredjaj koji se ne odrzava i smatra da "sve radi automatski" ce se pokvariti sigurno jako brzo.

 

Clanak ima vise nepoznanica nego poznanica, al iz svega procitanog je jasno da se zeli napraviti veliki potres u brdima,

a okotit ce se samo mis.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Čitatelj kaže...

Ne zelim podcjenjivati tudju inteligenciju - ali ako imas osiguran servis u HR,

koji je brzo obavio servis i rijesio problem, sto onda drugi put imas slati uredjaj u Madjarsku?

Zato jer ti fali ovaj dio

ali se problem nastavio nakon čega smo se obratili Mađarima, svjesni da smo kupili aparat s greškom

 

Ocito je da su nakon toga htjeli ili novi uredjaj ili povrat novca, sto naravno samo trgovina moze obavit (jer servis nema veze s time) te su se morali obratiti madjarima. Ovi su umjesto toga opet servisirali uredjaj i lagano izignorirali sto su ovi trazili :)

 

Iako nisam bas sklon novinarskim natpisima jer tu svega ima, koliko je ovaj shop divan, ne sumnjam previse.

7 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Pa trebali su onda od servisa u Hr traziti potvrdu da je uredjaj neispravan i nepopravljiv,

ili trajno nepopravljiv, i s tom potvrdom bi dobili povrat novca u roku 30 dana,

a ne slati u Madjarsku, jer tamo su joj nudili samo servis.

 

Uostalom, kako ona moze tvrditi da je kupila "aparat s greskom"? Kupili su ga, radio je,

prestao je raditi, poslan je na servis. Da je kupila "aparat s greskom", nebi radio u startu nikako,

al ocito to nije slucaj.

 

Nisam puno kupovao, imam samo 3 narudzbe u Edigital.At, al svejedno dolazi iz iste podruznice u Madjarskoj,

sve je brzo doslo unutar 3 dana, dostava je 2 do 4€. Jednom su mi dostavili krive slusalice,

javio i u roku 4 dana su dosle prave, i "Lieferschein" za odvoz krivih slusalica (povratnica, ne znam kako se tocnio zove u Hr).

 

S moje strane sve pozitivno. Odgovaraju na Mailove na Engleski i Njemacki, kako ih zamolis, sve 5 za sada.

U slucaju servisa, ne moram slati njima, nego Nokia, Sony i Bosch imaju svoje servise u njemackoj,

salju dostavu po uredjaje, jer sva tri artikla imaju "Pickup&Return" jamstvo, a ne "Bring-In", sto je meni najvaznije,

jer ne moram slati nikome u trgovinu, ili nositi - samo ispunim online obrazac i odlozim paket u sanduk sa brojem povratnice,

postar ujutro pokupi, ili ako je veci paket, onda imamo posebne "sanducice" na svakom ulazu zgrade, stane kutija do 60l unutra,

sa NFC-om se zakljucava i moze sa tim papirom na kojem je kod samo postar ili vlasnik otkljucati.

 

Tako da treba prije kupnje od bilo gdje pogledati dali je Pickup&Return jamstvo ili Bring-In, nekad je doplata mala, ili se dokupi produzeno jamstvo

koje to omogucava.

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Čitatelj kaže...

Pa trebali su onda od servisa u Hr traziti potvrdu da je uredjaj neispravan i nepopravljiv,

ili trajno nepopravljiv, i s tom potvrdom bi dobili povrat novca u roku 30 dana,

a ne slati u Madjarsku, jer tamo su joj nudili samo servis.

Ovdje dolazi tvoje nepoznavanje zakona jer je kupac naivno vjerovao da zoo i zzp vrijede i na edigital, a ocito je da ne vrijede jer su u madjarskoj, a kakvi su tamo zakoni ja ne znam. Po zakonu HR ona ne trba nikakvu potvrdu nepopravljivosti. Uredjaj se pokvario u roku od 6mj, smatra se da je dosao pokvaren i ima pravo traziti novi ili povrat. Nikakve potvrde servisa osim "ne valja" ona ne treba, a ocito je da ne valja jer su ga popravaljali.

Stoga ti i odgovaram zasto su slali u madjarsku.

Čitatelj kaže...
Uostalom, kako ona moze tvrditi da je kupila "aparat s greskom"?

Zato jer se nista ne smije pokvariti u roku od 6mj od kupnje. Bilosto sto se u tom roku pokvari smatra se da je nedostatak imalo pri kupnji, samim time, posto nije bio obavijesten kupac ima pravo na zamjenu, povrat itd itd.

Čitatelj kaže...
S moje strane sve pozitivno.

Pa jasno. Reko sam ja gore, odlicna trgovina. Ovi glupi novinski clanci, tisuce stranica po forumima, sve trolovi. Htjeli bi jeftino i da radi. Sve bahata gamad kupi pa za*ebaje postenu trgovinu.

7 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Znaci da ako kupis aparat za kavu i u 6 mjeseci ga ni jednom ne ocistis od kamenca,

koji ti zatvori cijevcice i grijace, stvar je do aparata za kavu jer je dosao neispravan?

 

Logike nigdje

Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Nema do "Kogule" oliti Džezve il kako se već zove. 

 a ovaj dućan zaobilaziti u širokom luku štaviše i širem od toga

SHOW MUST GO ON
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Ma ja, dzezva aka. fildzan je najbolji.

 

Al sta ces kad baba pije samo espresso, a ja samo crnu bez secera.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Čitatelj kaže...
Logike nigdje

 Logike ima itekako. Opet se pokazuje kako nije sve na "zapadu" bolje, iako neznam dal je madjarska bas "zapad" al oke.

Sto se tice samog ciscenja kamenca na aparatima za kavu, ne bih u to ulazio jer niti ga imam, niti kavu pijem.

 

13 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Otkad Extreme Digital nema poslovnicu?? Vidim da im na webu vise nema trgovine u Importanneu vec samo nude dostavu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Friško su ju zatvorili, prije 3-4g.

 
8 1 hvala 0
10 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Pa jebiga, kako ljudi neće kupovati u exdigital kad evo gledam mobitel za uzeti..

Nokia 6.1 košta kod njih jednako kao Nokia 5.1 kod hr trgovaca..

Ali kad čitaš temu..

 

Pitanje je koliko ovdje ima postova stvarnih iskustava, a koliko su pričice..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
boatenga kaže...

Pitanje je koliko ovdje ima postova stvarnih iskustava, a koliko su pričice..

 Pogledaj forum, koliko ima postova gdje ljudi pomažu drugima sastaviti računala, traže najpovoljniji hardver i softver, pa šalju linkove, za druge odrađuju poslove... sve bez ikakve koristi za njih.

I onda će samo u temi o Extreme Digitalu izmišljati priče da netko ne kupi po najpovoljnijoj cijeni?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
boatenga kaže...
Pitanje je koliko ovdje ima postova stvarnih iskustava, a koliko su pričice..

 Pa to ti ja kazem. Sve lazi i prevare. Hakirala konkurencija sve accove od par godina i tisuca postova da blate postene trgovce. Samo kupuj i pici. U najgoru ruku ces reklamaciju odradjivat par mjeseci al kakve to veze ima kad si ustedio!

11 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

privukla me  niža cijena nego npr u linku...o

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 13:46 (GSP).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Ja sam kod njih uzeo tv i tablet lg, i mobitel samsung. Sve uredno radi več godinama. Garancina davno iscurila na sve.

Međutim kod njih je veliki rizik ako se pokvari u garantnom roku.... Tako da preporučam uzimati samo renomirane marke u ed. manji je rizik kvara. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Ja kupil kučište, RAM, SSD, Monitor i još par ovak ne kvarljivih stvari (tipa podloga za miša), sve došlo bez greške i još uvijek radi. Srećom, za sad još nisam imal potrebu za reklamacijom :) 

Evo i slika narudžbi da nebi bilo da bezveze laprdam:



Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Pa i da se pokvari, registriraj robu kod proizvodjaca ako mozes, i diretno servis preko proizvodjaceve linije - najbolje i najbrze rijesenje.

Znas da ces uvjek dobiti ispravnu robu natrag, bez natezanja preko 3 ruke. A i dostava je uvjek brza i besplatna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
da, ide servis preko ovlastenog servisa, to uopce nije upitno. ali problem nastaje kad uredaj nije moguce servisirati nek se mora mijenjati. tada MORA ici preko trgovine u kojoj je uredaj kupljen.

info dobiven direktno od par ovlastenih servisa u hrv
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Zato postoji netko iznad ovlastenih servisa, dakle sluzbeni servis, centralni EU servis i sam proizvodjac.

Uvjek si pokriven, dok god imas vazece EU jamstvo. Al ne treba gledati negativno, da ce se sve pokvariti.

 

U zadnjih 15 godina sa elektronikom sam stvarno zadovoljan. Neke sitne musice sa nekompatibilnosti je bilo,

al zato ne kupujem uvjek najnovije, nego nesto sto je bar 3-4 mj. na trzistu, jer ako postoje problemi, do tad ih vec zakrpaju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Trebam staroj kupiti mikrovalnu i kod njih najjeftinijje, elipso/ekupi 690 oni 490 kuna, da li da riskiram ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
xfairguy kaže...

Trebam staroj kupiti mikrovalnu i kod njih najjeftinijje, elipso/ekupi 690 oni 490 kuna, da li da riskiram ?

 Je, nas pitaj, pa budemo mi krivi ak crkne 

 

Moraš sam odlučiti. Ja npr. u zadnjih 10-tak godina nisam čuo da je nekome crkla mikrovalna, koja god bila marka.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
da, ali samo trgovima mijenja uredaj koji se ne moze servisirati
jesus_tm1
7 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Pa zasto ne - mikrovalne pecnice se uglavnom ne kvare. Najcesci kvar na njima je potrgan stakleni tanjur (ako ima opcija da se hrana vrti),

ili potrgani plasticni nosac za tanjur (padne, stavi se nesto tesko i tako to).

 

Ja ju vise ni nemam, podgrijavam u pecnici sa vrucim zrakom, to mi je draze. Al zadnju koju sam imao je necakinja

zapalila - zaboravila je izvaditi zlicu iz tanjura - i dok sam doletio iz dnevne, vec se pocela pusiti, tako da sam ju siknuo na terasu dok nije prestala,

a poslije u elektronicko smece. I od tad je ni nemam. Od tog je proslo bar 10-11 godina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Što mislite? Možda su ti likovi izmislili poslovni model gdje popravljaju neviđene količine neispravnih stvari i šalju koliko god je moguće takvih i zato imaju niže cijene?

 
0 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Ne vjerujem u to. Sve sto sam do sada narucio je doslo spakirano i novo.
Jest da je malo tlaka narucivati od njih, jer moram preko neke dodatne banke registrirati karticu (Barion https://www.barion.com/),

ali do sada je svaka narudzba bila uredna.

 

Prije da manipuliraju s porezom da bi dosli do nizih cijena, nego da pokvarenu robu pakiraju - em im je to skupo,

em nebi dugo radili, osobito na podrucju EU.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Ne mislim da samo to rade, ali imaju valjda najviše loših reklamacija.
Ne znam je li im nesrazmjer u neispravnoj robi ili u izbjegavanju rješavanja reklamacija u odnosu na druge trgovine, ali čini se da su daleko najgori ako imaš problem sa kupnjom.

Pa čak i kad nemaš problem vrijeme dostave im jako varira. Od dva dana do dva mjeseca.

Ja ih zbog toga jednostavno zaobilazim koliko god dobra njihova ponuda bila.

7 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Imam premali broj uzoraka, ali u 3 kupnje, sva tri artikla dosla nova i ispravna, i jos rade.

 

Malo previse gledate tih SF filmova o teorijama zavjere. Da netko tako posluje, nebi dugo radio na podrucju EU-a.

Osobito ne sa Austrijancima i Njemcima, oni to brzo srezu u korjenu.

Moj PC  
2 8 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice