Instar informatika

poruka: 484
|
čitano: 266.720
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
Igzy20 kaže...

Sve ti piše na njihovom webu. Jednostavnije i brže bi ti bilo da tamo vidiš umjesto da takve stvari pitaš ovdje na forumu.

 Pa na mobitelu mi ne želi otvoriti njihovu stranicu, pa nebi se bezveze u pola jedan ujutro išao registrirati na ovaj forum kad bi mogao do informacija doći na drugi način. Ako znaš odgovor pomogni, a ako ne znaš kaj ti ja mogu?

9 godina
offline
Instar informatika

Dostava je besplatna iznad 1000 kn, a nedeljom radi jedino poslovnica u Zagrebu u Areni i to do 21h.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

evo uvik kupovao u ovom ducanu i uvik sve super samo pohvale i uvik drugima preporucavao taj ducan i sve

i onda sam tu kupio sony mobitel xperia m4 aqua-mobitel je brz i radi odlicno(samo mu je mana 3 gb interne memorije)

onda je nakon dva mjeseca crko pa sam ga odnio na garanciju i misleči da kodnas u hrvatskoj vride zakoni  odma trazio zamjenu za drugi uređaj, prodavač je to napisaao u opisu kvara i rekao da bi to tribalo bit sljedeci tjedan rjeseno, ali se to oduljilo na 2 tjedna, al nema veze ok je to jos uvik... i nakon ta dva tjedna ja dodem po mobitel(nisam dobio zamjenu za neki drugi uređaj)ali ovaj se  nije mogao popravit pa sam dobio novi isti takav i  ja ga upalim cisto tako da vidim da nebi slucajno nesto bilo pa da se vracam sutra i radi i ok, kad sam dosao kuci navecer idem ja sad upalit taj mobitel i tako ubacit karticu i sve ostalo i krenem ja zastitnu foliju novu stavljat kad ono vidim tek onda cjeli donji rub aluminijski odmaknut od ekrana mozda pola milimetra, znaci supljina izmedu, a livi  donji kut ima neka ostecenja kao da je na dva mjesta necime zarezan a i viri podosta iznad povrsine ekrana...

tako da ja neznam kakav je to mobitel koji sam dobio pod novi al izgleda da je dozivio svasta prije nego sto je dosao do mene ili jednostavno tvornicki nije slozen kako triba ... nadam se da ce mi brzo odgovorit na mail i objasnit o cemu se radi....

 

ja se jos uvik nadam da se njima to nesto slucajno desilo i da nece bit vise takih propusta i da cemo brzo rjesit taj problem...

 

napisacu sto se dalje desilo

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instar informatika
nadimakNemam kaže...

evo uvik kupovao u ovom ducanu i uvik sve super samo pohvale i uvik drugima preporucavao taj ducan i sve

i onda sam tu kupio sony mobitel xperia m4 aqua-mobitel je brz i radi odlicno(samo mu je mana 3 gb interne memorije)

onda je nakon dva mjeseca crko pa sam ga odnio na garanciju i misleči da kodnas u hrvatskoj vride zakoni  odma trazio zamjenu za drugi uređaj, prodavač je to napisaao u opisu kvara i rekao da bi to tribalo bit sljedeci tjedan rjeseno, ali se to oduljilo na 2 tjedna, al nema veze ok je to jos uvik... i nakon ta dva tjedna ja dodem po mobitel(nisam dobio zamjenu za neki drugi uređaj)ali ovaj se  nije mogao popravit pa sam dobio novi isti takav i  ja ga upalim cisto tako da vidim da nebi slucajno nesto bilo pa da se vracam sutra i radi i ok, kad sam dosao kuci navecer idem ja sad upalit taj mobitel i tako ubacit karticu i sve ostalo i krenem ja zastitnu foliju novu stavljat kad ono vidim tek onda cjeli donji rub aluminijski odmaknut od ekrana mozda pola milimetra, znaci supljina izmedu, a livi  donji kut ima neka ostecenja kao da je na dva mjesta necime zarezan a i viri podosta iznad povrsine ekrana...

tako da ja neznam kakav je to mobitel koji sam dobio pod novi al izgleda da je dozivio svasta prije nego sto je dosao do mene ili jednostavno tvornicki nije slozen kako triba ... nadam se da ce mi brzo odgovorit na mail i objasnit o cemu se radi....

 

ja se jos uvik nadam da se njima to nesto slucajno desilo i da nece bit vise takih propusta i da cemo brzo rjesit taj problem...

 

napisacu sto se dalje desilo

 

U HR vrijede zakoni a ti si se dužan informirati o pravilima iz jamstvenog roka.

Zamjenski mobitel ti ne odobrava dućan gdje si ga kupio nego ovlašteni servis.

10 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika
A moze link na narodne novine u kojima je objavljen zakonski ili podzakonski akt u kojemu je to striktno regulirano ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instar informatika

Zakon o obaveznim odnosima

 

članak 423.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2016 10:01 (syxe).
10 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika
Članci 423 i 424 navode da se popravak ili zamjena proizvoda mogu traziti i od proizvodaca i od prodavatelja.

Plus što kupac ima pravo i na naknadu štete za onaj period u kojem je bio bez uredjaja...

http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instar informatika

Naravno da se mogu tražiti...

Štoviše..

Članak 427.
(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

 

Znači dućan te ne smije odbiti ako reklamiraš uređaj.

Ali dućan nije ovlašten davati procjenu valjanosti jamstva na uređaj niti je dužan uređaje minjeati na licu mjesta po podnošenju reklamacije.

 

9 godina
offline
Re: Instar informatika
bunkermax kaže...
Članci 423 i 424 navode da se popravak ili zamjena proizvoda mogu traziti i od proizvodaca i od prodavatelja.
Plus što kupac ima pravo i na naknadu štete za onaj period u kojem je bio bez uredjaja...
http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima

 To je uvedeno ako prodavatelj otpuhne. A naknadu stete, good luck pokusavajuci dokazat da si pretrpio stetu.

7 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Prodali mi izgrebanu tipkovnicu od 300kn, vratio ju odmah 2.dan, prošlo pola godine i nisu mi ni pare ni tipkovnicu vratili. Gaming miš 300kn ima audio efekt koji nije spomenut u specifikaciji, naime tipke pjevaju - škripe.

Na sreću to su jedine komponente koje sam kod njih uzeo, ostatak kod ADMa kojeg toplo preproučam svima. Bitno su jeftiniji između ostalog.

 
3 2 hvala 0
9 godina
offline
Instar informatika

I onda je svizac zamotao cokoladu.

 
2 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Instar informatika

Koja je fora s jamstvom, evo danas im osobno ostavio miš (ne radi tipka) u poslovnici, jesu oni meni dužni miš dostaviti na kućni prag o svom trošku? Pitam jer mi poslovnica nije baš blizu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
zoro1232 kaže...

Prodali mi izgrebanu tipkovnicu od 300kn, vratio ju odmah 2.dan, prošlo pola godine i nisu mi ni pare ni tipkovnicu vratili. Gaming miš 300kn ima audio efekt koji nije spomenut u specifikaciji, naime tipke pjevaju - škripe.

Na sreću to su jedine komponente koje sam kod njih uzeo, ostatak kod ADMa kojeg toplo preproučam svima. Bitno su jeftiniji između ostalog.

 Instar informatika je dosta skuplji razumio bi da se pravdaju nametima zbog kartica ali njihova cijena za gotovinu je užas. ADM je puno jeftiniji pa čak i kad se plaća karticom. Nemožeš mi nabit 3000 kn veću cijenu za laptop od 14000 samo zato što netko plaća karticom.

14 godina
offline
Re: Instar informatika
Prince-Arthas kaže...

Koja je fora s jamstvom, evo danas im osobno ostavio miš (ne radi tipka) u poslovnici, jesu oni meni dužni miš dostaviti na kućni prag o svom trošku? Pitam jer mi poslovnica nije baš blizu.

 Fora je da ćeš vjerojatno dobiti novu tipkovnicu od ovlaštenog servisa.

Obično pokupiš riješenu reklamaciju u poslovnici u kojoj si ju i ostavio iako i za to postoje iznimke.

9 godina
offline
Re: Instar informatika
syxe kaže...
Prince-Arthas kaže...

Koja je fora s jamstvom, evo danas im osobno ostavio miš (ne radi tipka) u poslovnici, jesu oni meni dužni miš dostaviti na kućni prag o svom trošku? Pitam jer mi poslovnica nije baš blizu.

 Fora je da ćeš vjerojatno dobiti novu tipkovnicu od ovlaštenog servisa.

Obično pokupiš riješenu reklamaciju u poslovnici u kojoj si ju i ostavio iako i za to postoje iznimke.

 Zanimljivo, ostavio mis, dobit ce tipkovnicu.

 

Prince-Arthas 

Kako si kupio misa? Ako si ga dobio dostavom, moraju ti ga dostavit natrag kuci

14 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
Postovanje,jucer im se na stranici desila greska da su stavili cijenu za gamerski mis 1,79 kn umjesto 179 kn,narucio sam 3 komada u tom trenutku i platio sve,platio i dostavu od 30 kn,racun stigao na mail.Par sati poslije vratili su pravu cijenu.Danas sam ocekivano dobio mail da taj proizvod nije raspoloziv i zelim li neki drugi model,a za 179kn vjerojatno je,pa me zanima sta mogu sa tim s obzirom da sam platio taj i taj proizvod i da imam racun na mailu.Da li da inzistiram na tom modelu po placenoj cijeni,da prijetim nekim inspekcijama jer vjerojatno imaju model na skladistu ili nesto trece?
 
0 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika

Pravi hrvat, njima se desi greška i evo njega odma u pohod na 3 miša po 2 kn.

Još bi im prijetio inspekcijama.

Daj se pokriji ušima, nisu ti dužni ništa isporučiti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
Jesam ja platio mis?jesam,po cijeni koja je bila tamo?jesam,jel imam racun?imam,njihova greska je njihova greska i sta ja imam sa tim,nek sankcioniraju zaposlenika,upozore ga ili sta vec,ja sam platio proizvod po cijeni koja je bila na stranici i dobio racun.
 
1 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Instar informatika

Račun možeš okačit mačku o rep, a bilo kakve novce ako su ti uzeli će ti vratiti, iako ta uplata nije ni prošla ako je plaćeno karticom.

Drugim riječima, nisi oštećen za ništa, osim za moral kojeg ionako nemaš.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
Bravo,nemam morala jer zelim proci jeftinije,onda cijela hrvatska nema morala.Moral ovdje nije bitan,ti da nadjes neku super stvar na popustu od 50 posto neces je kupit jer imas morala?Cestitam.Ne pokusavam ukrast od nikoga nego iskoristit neciju pogresku po svim zakonskim propisima.
10 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika

@eragon

U ovom konkretnom slucaju si potpuno u pravu, i zakonski i moralno. Ti nisi duzan znati da je tada greskom objavljena ta cijena. Isto tako, moglo je biti i obrnuto, da je greskom objavljena cijena misa od 1279 kn, i da si ti to tada toliko i uplatio bilo bi veselja...

U trgovinama zna nemarom trgovaca ostati uz neki artikal stara niza cijena iako je npr taj proizvod sada skuplji. No na blagajni su duzni naplacivati po toj manjoj cjeni dok god ne promjene cijenu istaknutu uz artikal.

Razliku nek snosi onaj tko je pogrijesio i tko je plaćen da administrira web shop. I zakonodavac ima pravilan stav o laznom oglasavanju, obmanjivanju i dovodjenju kupaca u zabludu....itd itd....

I znaj da dobar dio ucesnika u raspravi na ovakvim temama su interesno optereceni jer rade u toj ili sl trgovinama...
 
1 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
Upravo o tome pricam,sta predlazes da napravim ovdje,s obzirom da je njihova prica da nemaju artikal na skladistu,a pretpostavljam da je ta prica samo zbog te pogreske.
9 godina
offline
Instar informatika

Upravo radi zakona su ti i odgovorili da vise nema tog proizvoda, ne da je cijena krivo napisana. Oni su se zakonski ogradili. Sad je pitanje ako ti njih prijavis dokle ce to ic. Ja pretpostavljam da ti inspektorat nece izac u susret, a na sudu ako bi do tamo isao je pitanje sto bi se dogodilo. Ti probaj pa javi.

 

Jedini je problem sto na kraju krajeva, i ako dobijes, nece platit gazda vec zaposlenik, a to je malo tuzno i radi tog se ovakve stvari ne isplati tjerat.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Instar informatika

neki bi rođenu majku prodali za par kuna 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
Ovo je odvratno, za 500kn se povlačit po sudu i zvati inspektorat. I to ne da su ti uzeli 500kn, nego se dogodila zabuna. Jebi ga, svi griješe, mislio si da si ih uspio preduhitrit, ali eto, nije uspilo. Misliš, šteta što nije uspilo proći, ali više sreće drugi put. Okani se ćorava posla... Ima stvari koje su po zakonu, ali ti se jednostavno okrene želudac zbog ljudi koji ih pod svaku cijenu žele sprovesti...
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instar informatika
bunkermax kaže...

@eragon

U ovom konkretnom slucaju si potpuno u pravu, i zakonski i moralno. Ti nisi duzan znati da je tada greskom objavljena ta cijena. Isto tako, moglo je biti i obrnuto, da je greskom objavljena cijena misa od 1279 kn, i da si ti to tada toliko i uplatio bilo bi veselja...

U trgovinama zna nemarom trgovaca ostati uz neki artikal stara niza cijena iako je npr taj proizvod sada skuplji. No na blagajni su duzni naplacivati po toj manjoj cjeni dok god ne promjene cijenu istaknutu uz artikal.

Razliku nek snosi onaj tko je pogrijesio i tko je plaćen da administrira web shop. I zakonodavac ima pravilan stav o laznom oglasavanju, obmanjivanju i dovodjenju kupaca u zabludu....itd itd....

I znaj da dobar dio ucesnika u raspravi na ovakvim temama su interesno optereceni jer rade u toj ili sl trgovinama...

 

Miš za manje od dvije kune je iz aviona vidljivo da je greška. Tako da je zakonski u pravu, ali moralno, eh. Kako bi Karamarko rekao, nemojmo sada o moralu.

 

Moralno bi ih bilo upozoriti na grešku. A ovo je samo uobičajeni slučaj oportunizma.

 

Zakonski ima osnove, ali zauzimati moralni high-ground jer iskorištava nečiju grešku je već previše.

 

Pozdrav,

Vlasnik svih dućana u hrvatskoj.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
Ma svakako nemam u planu tjerati to po sudovima,upravo i zbog zaposlenika jer sam i sam zaposlenik negdje,nego sam isao vidjeti ovako na neki laksi nacin jer sam ih kao "uhvatio",a postupio sve po ps-u da dodjem do toga,ovako cu im se zahvaliti,reci da mi vrate novce i tjt.
 
1 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika
Naravno da je ovo premala cifra da bi se upustao u rat sa njima.

No, isto tako, ovo nije moralno vec nacelno pitanje. Kada je situacija obrnuta, tj kada su pravni aduti na strani trgovaca-uvoznika-distributera, onda oni ne popustaju niti milimetra i drze se do zadnjeg slova onog pravnog propisa koji im u tom slucaju idu na ruku.

Osobno sam popljugal garanciju na laptop kojem je crkla ploca. Ploca bi crkla tak i tak, no crkla je bas kad sam instalirao linux, i gara je odbijena pod obrazlozenjem da sam instalirao soft za koji taj proizvod nije namijenjen i da ga proizvodjac nije testirao niti proizveo za taj softver ( oem win je bio default gore ). A ploca je imala hardverski kvar i crkla bi i na win i na linuxu nakon par sati koristenja.

Nije se to desilo u instaru, no navodim to kao primjer da se trgovci drze zakona kada im pase iako je u mom slucaju isto bilo iz aviona vidljivo da kvar nema veze sa soft, tako da nevidim zasto se i kupac nebi drzao do zadnjeg slova zakona koji mu tad ide naruku.

Znaci, nije moralno vec nacelno pitanje, kao i stvar razumnog reciprociteta jer ni trgovci nisu uvjek moralni u postupanju.

Instaru svaka cast, nisam nikad nikaj kupio kod njih pa nemrem reci nikaj ni za plus ni za minus, a feler koji im se desio, ako se desio, je sitnica koja se lako rjesi. I bas zato kaj je mala cifra, veci epp bi im bio da poklone tih par miseva....
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika
bunkermax kaže...
No, isto tako, ovo nije moralno vec nacelno pitanje. Kada je situacija obrnuta, tj kada su pravni aduti na strani trgovaca-uvoznika-distributera, onda oni ne popustaju niti milimetra i drze se do zadnjeg slova onog pravnog propisa koji im u tom slucaju idu na ruku.

Osobno sam popljugal garanciju na laptop kojem je crkla ploca. Ploca bi crkla tak i tak, no crkla je bas kad sam instalirao linux, i gara je odbijena pod obrazlozenjem da sam instalirao soft za koji taj proizvod nije namijenjen i da ga proizvodjac nije testirao niti proizveo za taj softver ( oem win je bio default gore ). A ploca je imala hardverski kvar i crkla bi i na win i na linuxu nakon par sati koristenja.

Nije se to desilo u instaru, no navodim to kao primjer da se trgovci drze zakona kada im pase iako je u mom slucaju isto bilo iz aviona vidljivo da kvar nema veze sa soft, tako da nevidim zasto se i kupac nebi drzao do zadnjeg slova zakona koji mu tad ide naruku.

Znaci, nije moralno vec nacelno pitanje, kao i stvar razumnog reciprociteta jer ni trgovci nisu uvjek moralni u postupanju.

Instaru svaka cast, nisam nikad nikaj kupio kod njih pa nemrem reci nikaj ni za plus ni za minus, a feler koji im se desio, ako se desio, je sitnica koja se lako rjesi. I bas zato kaj je mala cifra, veci epp bi im bio da poklone tih par miseva....

1. Pričaš da se trgovina uvijek drži zakona i ne popušta ni milimetar, kako onda pojašnjavaš da masu puta izađu ljudima u susret i zamjene im artikle koji im se ne sviđaju ili vrate novce?

Po zakonu to uopće ne moraju ali to rade.

 

2. To što je tebi odbijena garancija nema nikakve veze s trgovinom, to su jamstveni uvjeti po kojima ovlašteni servis radi, a koji su propisani od strane prizvođača, tako da se trebaš žaliti proizvođaču.

 

3. Pričaš da se kupac treba držati zadnjeg slova zakona, a očito nemaš veze o zakonu - nisu mu dužni isporučiti te miševe i ni jedan zakon ih na to ne prisiljava, tako da nemoj više o zakonu molim te.

 

4. Kažeš i da bi trebali pokloniti te miševe, kako da ne, webshopovi imaju masu grešaka, kad bi poklanjali artikle za svaku takvu grešku mogli bi komotno ključ u bravu.

Radi se o ljudskom faktoru jer cijene ne upisuje robot, ako je došlo do greške, obavijestiš kupca da je pogrešna cijena i gotovo.

 

P.S. Možda bi neka trgovina i "poklonila" artikl da je ovaj naručio 1 kom, ali ne, odmah pohlepno 3 komada u košaricu, dobra da ih nije 20 kupio, ipak su manje od 2 kn. :facepalm:

10 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika

@bill jobs

Itekako je prodavac duzan vratiti novac bez ikakvog objasnjavanja od strane kupca, no naravno pod odredenim uvjetima i u odredjenim rokovima. Pogotovo kod web kupnje.

Imam 20 godisnje pravno iskustvo ( uz odgovarajuću naobrazbu, naravno ) no ovo nije mjesto gdje bi si predocavali diplome i cv-e... Ako di dio pravnog cirkusa, onda smo se mozda i susreli u nekoj hr sudnici. Ako nisi, onda se ne pozivaj na poznavanje zakona, ili dodji na legalis pa da divanimo pod pravim osobnim podacima o tematici.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice