Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala u tr

poruka: 11
|
čitano: 4.066
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala u tr".
16 godina
offline
Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala u tr

Nemam nista posebno,po prirodi sam skroman,kupio sam si samo porše i F-35 borbeni lovac,držim ih u garaži

https://psnprofiles.com/A7ibaba_
Moj PC  
3 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala
Romano kaže...

Nemam nista posebno,po prirodi sam skroman,kupio sam si samo porše i F-35 borbeni lovac,držim ih u garaži

 

Bar ih je zaradio za razliku od recimo Nadana ili Rajića.

7 godina
offline
Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala u tr

je pogodio po čen je oslić?

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala
dado kaže...

 

Bar ih je zaradio za razliku od recimo Nadana ili Rajića.

 Nemoj biti naivac. Ukrao je od Apple-a GUI iz Macintosh operativnog sistema koji se koristio na Lisi. Lopina isto kao i Nadan. Tako je u biti i krenuo uspon Microsofta. Doduse i Steve je ukrao GUI ideju od Xeroxa ali to je vec druga prica :)

https://psnprofiles.com/A7ibaba_
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 20:19 (Romano).
16 godina
offline
Re: Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala

Ako je kojih 100 tisuća ili milijun redova veličine sposobniji od prosječnog čovjeka u svojoj zemlji, očekivao bi možda da ima neke izvanredne moći, fizičke ili mentalne. Može zamijeniti sve radnike u Amazonovim skladištima? Prokopao je Panamski kanal na godišnjem odmoru? Isprogramirao je Windowse od nule u godinu dana, sam, jednom rukom? Chuck Norrisom briše pod u slobodno vrijeme? Zapravo, slušam o njemu preko 2 desetljeća i još mi nije jasno što radi tako superiorno dobro. Vjerojatno je to taj American dream koji nikako da shvatim kao koncept. Ili kako George Carlin kaže da je naziv od činjenice da čovjek može u njega vjerovati samo kad sanja. Kupiš srećku i bivaš odabran kao jedan u milijun. I onda preuzimaš ulogu društvene mecene i filantropa koji pomaže gladnima u Africi, ali tako da to koristiš kao platformu za svoje "genijalnosti." Koja lakrdija od sistema koji takvo što omogućuje.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 5:51 (4ndY).
10 godina
offline
Re: Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala
@Dead
Članak na razini Dnevnik.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala u tr

koliko je Gatesa potrebno za promjenu žarulje?

 

 

0 što je to žarulja?
13 to je hardverski problem.
4 404
1 i bogati plaču.
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala
Dead kaže...

Nepotreban članak za Bugonline.

 

Pa nalazi se pod sekcijom "Zabava", a radi se o poznatom čovjeku iz informatičkog svijeta.

 

Itekako potreban članak, radi raznolikosti sadržaja, i omogućavanje preživljavanja portala u kojem možemo pronaći i kvalitetne vijesti i tekstove.

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala
Romano kaže...
dado kaže...

 

Bar ih je zaradio za razliku od recimo Nadana ili Rajića.

 Nemoj biti naivac. Ukrao je od Apple-a GUI iz Macintosh operativnog sistema koji se koristio na Lisi. Lopina isto kao i Nadan. Tako je u biti i krenuo uspon Microsofta. Doduse i Steve je ukrao GUI ideju od Xeroxa ali to je vec druga prica :)

Uspon Microsofta je krenuo puuuno prije Windowsa sa DOSom...

A DOS su dobili tako da su kupili kompaniju koja je napravila tu neku verziju 86-DOS-a koje je bila neka podverzija CP/M-a za 8086 procesore...

I ugovor sa IBMom da taj njihov DOS ide uz sve PC-e pa poslije uz sve PC kompatibilce im je doneo primat u softverskoj industriji.

 

A što se tiče toga da je ukrao Apple GUI, istina je malo drugačija, Apple je ukrao GUI iz Xerox PARC-a i onda poslije počeo sve tužakati da previše sliče na njihovu krađu :)

 

BTW Windowsi su postali popularni tek izlaskom verzije 3 koja je izašla skoro 10 godina nakon izlaska DOS-a koji je sve do Win95 bio opet nezaobilazan jer su se Windowsi instalirali kao nadogradnja na DOS-u :)

16 godina
offline
Re: Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala
Gnjavator kaže...
Romano kaže...
dado kaže...

 

Bar ih je zaradio za razliku od recimo Nadana ili Rajića.

 Nemoj biti naivac. Ukrao je od Apple-a GUI iz Macintosh operativnog sistema koji se koristio na Lisi. Lopina isto kao i Nadan. Tako je u biti i krenuo uspon Microsofta. Doduse i Steve je ukrao GUI ideju od Xeroxa ali to je vec druga prica :)

Uspon Microsofta je krenuo puuuno prije Windowsa sa DOSom...

A DOS su dobili tako da su kupili kompaniju koja je napravila tu neku verziju 86-DOS-a koje je bila neka podverzija CP/M-a za 8086 procesore...

I ugovor sa IBMom da taj njihov DOS ide uz sve PC-e pa poslije uz sve PC kompatibilce im je doneo primat u softverskoj industriji.

 

A što se tiče toga da je ukrao Apple GUI, istina je malo drugačija, Apple je ukrao GUI iz Xerox PARC-a i onda poslije počeo sve tužakati da previše sliče na njihovu krađu :)

 

BTW Windowsi su postali popularni tek izlaskom verzije 3 koja je izašla skoro 10 godina nakon izlaska DOS-a koji je sve do Win95 bio opet nezaobilazan jer su se Windowsi instalirali kao nadogradnja na DOS-u :)

 

Ali Xerox je bio jedino mjesto gdje si se mogao baviti tim poslom. Zato su sve "ukrali" iz Xeroxa jer nigdje drugdje nisu ni mogli. Nije problem sto su oni preuzeli ideje nego sto je Xerox ocito jako grijesio s upravljanjem takvim talentima. 

 

Ako tvoji inzenjeri razviju miš u tvojoj firmi a ti kao njihov manager dovedes do toga da oni daju otkaz i otvore svoju firmu koja popularizira mis - onda je problem u tebi :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bill Gates pokušavao pogoditi cijene artikala
4ndY kaže...

Ako je kojih 100 tisuća ili milijun redova veličine sposobniji od prosječnog čovjeka u svojoj zemlji, očekivao bi možda da ima neke izvanredne moći, fizičke ili mentalne. Može zamijeniti sve radnike u Amazonovim skladištima? Prokopao je Panamski kanal na godišnjem odmoru? Isprogramirao je Windowse od nule u godinu dana, sam, jednom rukom? Chuck Norrisom briše pod u slobodno vrijeme? Zapravo, slušam o njemu preko 2 desetljeća i još mi nije jasno što radi tako superiorno dobro. Vjerojatno je to taj American dream koji nikako da shvatim kao koncept. Ili kako George Carlin kaže da je naziv od činjenice da čovjek može u njega vjerovati samo kad sanja. Kupiš srećku i bivaš odabran kao jedan u milijun. I onda preuzimaš ulogu društvene mecene i filantropa koji pomaže gladnima u Africi, ali tako da to koristiš kao platformu za svoje "genijalnosti." Koja lakrdija od sistema koji takvo što omogućuje.

 Pa ako je on jednako sposoban kao prosječni čovjek zašto neki drugi prosječni čovjek nije osnovao Microsoft, zaposlio inženjere, upravljao kompanijom i zaradio brdo para? Ili neku drugu kompaniju, uopće nije bitno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 23:21 (JozoBozo121).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice