Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

poruka: 66
|
čitano: 11.361
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela".
15 godina
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Pa jel vi u Bug-u nas smatrate budalama. Mislite da ne znamo čitati engleski jezik.
Dal lijepo piše u twitu da su se iz CERN-a oni Musku obratili a ne obrnuto.

Dosta mi je više ovog BUG-a, nekad ste bili tehnološka neovisna novinska kuća a danas ste skupina budala, sram vas bilo.
Ali nastavit ću vas pratit jer i budale treba pratit, čisto zbog kontrasta istini. A ipak dobar ste izvor smijeha. Samo tako nazad kočijaši
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 17:08 (Džimba).
 
19 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Džimba kaže...
Pa jel vi u Bug-u nas smatrate budalama. Mislite da ne znamo čitati engleski jezik.
Dal lijepo piše u twitu da su se iz CERN-a oni Musku obratili a ne obrnuto.

Dosta mi je više ovog BUG-a, nekad ste bili tehnološka neovisna novinska kuća a danas ste skupina budala, sram vas bilo.
Ali nastavit ću vas pratit jer i budale treba pratit, čisto zbog kontrasta istini. A ipak dobar ste izvor smijeha. Samo tako nazad kočijaši

 Sto se ljutis na bug, oni su tu da zarade koju kunu, a i nisu krivi mladici sa student servisa. To je kao da se ljutis na index, 24sata, vecernji,dnevno i ostale gluposti. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
O_O_O kaže...
Džimba kaže...
Pa jel vi u Bug-u nas smatrate budalama. Mislite da ne znamo čitati engleski jezik.
Dal lijepo piše u twitu da su se iz CERN-a oni Musku obratili a ne obrnuto.

Dosta mi je više ovog BUG-a, nekad ste bili tehnološka neovisna novinska kuća a danas ste skupina budala, sram vas bilo.
Ali nastavit ću vas pratit jer i budale treba pratit, čisto zbog kontrasta istini. A ipak dobar ste izvor smijeha. Samo tako nazad kočijaši

 Sto se ljutis na bug, oni su tu da zarade koju kunu, a i nisu krivi mladici sa student servisa. To je kao da se ljutis na index, 24sata, vecernji,dnevno i ostale gluposti. 

 Pa da, vidiš ti si u pravu. Ali čak se i ne ljutim, samo me zabavljaju. Možda da bug mladići i ne nauče engleski pa da sami sebe i dalje opovrgavaju, bar su zabavni. I da, nek zarade koju kunu ovako jer za bilo što drugo su očigledno nesposobni 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Jos jedan medijski stunt. Nikakvu novu metodu bušenja nije uveo, i nema tu nista revolucionarno. Cisto da neko ne pomisli
 
0 5 hvala 0
8 godina
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Živimo u dobra demokracije: nekoć se (u ona olovna vremena) moglo zbog omaške izgubiti posao, pa i završiti u zatvoru - "zbog neprijateljske propagande".
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Džimba kaže...
Pa jel vi u Bug-u nas smatrate budalama. Mislite da ne znamo čitati engleski jezik.
Dal lijepo piše u twitu da su se iz CERN-a oni Musku obratili a ne obrnuto.

Dosta mi je više ovog BUG-a, nekad ste bili tehnološka neovisna novinska kuća a danas ste skupina budala, sram vas bilo.
Ali nastavit ću vas pratit jer i budale treba pratit, čisto zbog kontrasta istini. A ipak dobar ste izvor smijeha. Samo tako nazad kočijaši

 iz twita se nemoze bas zakljuciti tko se komu obratio, mada bi se dalo zakljuciti da je cern zapoceo raspravu, ali da li je u toj raspravi bio samo musk ili je cern ispitivao teren pa medju ostalima pitao i muska kaj on misli o busenju, a on se ponudio da bi to jeftinije napravi, iz cega se da pretpostaviti da su i druge ponude bile u razgovoru ili je musk bubnuo cifru?

 

i normalno da ce na twitu on napisat da su njega oni pitali i da im on moze ustedit nekoliko milja ojra, pa nece valjda pisat da ih je on zicao taj posao da zaradi koju milju da pokrije dugove?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Zdravek2008 kaže...
Džimba kaže...
Pa jel vi u Bug-u nas smatrate budalama. Mislite da ne znamo čitati engleski jezik.
Dal lijepo piše u twitu da su se iz CERN-a oni Musku obratili a ne obrnuto.

Dosta mi je više ovog BUG-a, nekad ste bili tehnološka neovisna novinska kuća a danas ste skupina budala, sram vas bilo.
Ali nastavit ću vas pratit jer i budale treba pratit, čisto zbog kontrasta istini. A ipak dobar ste izvor smijeha. Samo tako nazad kočijaši

 iz twita se nemoze bas zakljuciti tko se komu obratio, mada bi se dalo zakljuciti da je cern zapoceo raspravu, ali da li je u toj raspravi bio samo musk ili je cern ispitivao teren pa medju ostalima pitao i muska kaj on misli o busenju, a on se ponudio da bi to jeftinije napravi, iz cega se da pretpostaviti da su i druge ponude bile u razgovoru ili je musk bubnuo cifru?

 

i normalno da ce na twitu on napisat da su njega oni pitali i da im on moze ustedit nekoliko milja ojra, pa nece valjda pisat da ih je on zicao taj posao da zaradi koju milju da pokrije dugove?

 Molim te ne  filozofiraj. Ovde se radi o egzaktnim stvarima. Sasvim je jasno da postoji samo jedna kompanija koja pristupa bušenju tunela sasvim drugačije i s potpuno drugačijom tehnologijom. I nemoj i ti sada kao i ovi bug novinarćići sam sebe demantirati. Da, da se zaključiti da su ispitali teren i jednostavno se obratili Musku, a ne znam možda i Hadu, on može bušiti rupe pogledom 

15 godina
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

Kojeg li ce znanstvenika stari nevaljalac Elon nazvati pedofilom ukoliko posao ne bude dogovoren?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
4 4 hvala 0
16 godina
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

Evo iz prve ruke:

 

https://arstechnica.com/cars/2019/01/elon-musk-has-been-pitching-cheap-tunnels-from-the-boring-company-to-big-names/

 

In a response to an inquiry from Ars Technica, CERN's head of media relations, Arnaud Marsollier, wrote:

I can confirm that Elon Musk and Fabiola Gianotti [the Director of CERN] happened to meet back in July last year at a ceremony of the Royal Society for new Fellows & Foreign Members.

In view of projects for future larger accelerators, CERN is open to new, cost-effective technologies that could lead to their implementation, including the tunnels that will be needed."

I understand that Elon Musk is a big fan of CERN's work and mentioned to Fabiola Gianotti that he would be interested in discussing further on how he could help us for such large future colliders.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

Što je najgore kod ovog Buga, očito su orijentirani protiv Muska vjerovatno pod palicom svog seniora, da ga sad ne spominjem. Štoviše čini se da su ozbiljni heiteri svega što Elon Musk radi. Povode se njegovom popularnošću dok zanemaruju da zapravo iza svega stoju vrijedni radnici, inženjeri i svi ostali koji pokušavaju napraviti ovaj svijet boljim mjestom. Dok što to vi novinarćići radite, pokušavate dezinformirati sve nas.

 

Izazivam vas u Bugu ili bilo koga od čitatelja na raspravu. Elon Musk je najbitnija današnja živuća osoba, ne u rangu Stephen Hawkinga ili Henrya Forda, nego u rangu Nikole Tesle, Leonarda da Vincia, Galilea, Kopernika. Ja bi otišao i korak dalje, važniji je od svih njih zajedno 

 
3 8 hvala 1
16 godina
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

Eno ti link i izjava glasnogovornika CERNa, pa malo smanji doživljaj.

 

Guru samo cvrkuće bezveze po običaju i niko ga baš ne doživljava, osim naravno fanatičnih sljedbenika.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
memulica kaže...

Evo iz prve ruke:

 

https://arstechnica.com/cars/2019/01/elon-musk-has-been-pitching-cheap-tunnels-from-the-boring-company-to-big-names/

 

In a response to an inquiry from Ars Technica, CERN's head of media relations, Arnaud Marsollier, wrote:

I can confirm that Elon Musk and Fabiola Gianotti [the Director of CERN] happened to meet back in July last year at a ceremony of the Royal Society for new Fellows & Foreign Members.

In view of projects for future larger accelerators, CERN is open to new, cost-effective technologies that could lead to their implementation, including the tunnels that will be needed."

I understand that Elon Musk is a big fan of CERN's work and mentioned to Fabiola Gianotti that he would be interested in discussing further on how he could help us for such large future colliders.

 Ne znam dal pokušavaš izvući iz konteksta. Ja sam taj članak pročitao. I kaže, direktorica je pitala Muska o bušenju tunela, on spominje da je zainteresiran. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
memulica kaže...

Eno ti link i izjava glasnogovornika CERNa, pa malo smanji doživljaj.

 

Guru samo cvrkuće bezveze po običaju i niko ga baš ne doživljava, osim naravno fanatičnih sljedbenika.

 Čitaj link sa razumijevanjem, ne komentiraj što ne razumiješ 

16 godina
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
memulica kaže...

Eno ti link i izjava glasnogovornika CERNa, pa malo smanji doživljaj.

 

Guru samo cvrkuće bezveze po običaju i niko ga baš ne doživljava, osim naravno fanatičnih sljedbenika.

 I da, sljedbenik sam nekog, moj odabir je očito tebi trn u oku . Spominješ da se cvrkuće, dal ti možeš spustiti orbitalnu raketu na dron usred oceana. Ili su ti ovi postovi vrhunac života. A sad odi spavat, nije ti pametno raspravljati s budalama, da da, to sam ja čim prođe ponoć

16 godina
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Džimba kaže...

Što je najgore kod ovog Buga, očito su orijentirani protiv Muska vjerovatno pod palicom svog seniora, da ga sad ne spominjem. Štoviše čini se da su ozbiljni heiteri svega što Elon Musk radi. Povode se njegovom popularnošću dok zanemaruju da zapravo iza svega stoju vrijedni radnici, inženjeri i svi ostali koji pokušavaju napraviti ovaj svijet boljim mjestom. Dok što to vi novinarćići radite, pokušavate dezinformirati sve nas.

 

Izazivam vas u Bugu ili bilo koga od čitatelja na raspravu. Elon Musk je najbitnija današnja živuća osoba, ne u rangu Stephen Hawkinga ili Henrya Forda, nego u rangu Nikole Tesle, Leonarda da Vincia, Galilea, Kopernika. Ja bi otišao i korak dalje, važniji je od svih njih zajedno 

Dobra provokacija :-* Hehe, srećom, taj fejker će brzo u ropotarnicu povijesti, u koloni s ostalima kojih se više i ne sjećamo :-)

 

Inače, i ovu priču je dotični izmislio... da ga je CERN išta tražio - lol. Ako se nešto slično i dogodilo, to je bilo čakulanje na razini vica. Kad CERN traži partnere onda to radi službeno tražeči reference, dokaze o mogućnostima izvedbe i dokumentaciju, a ne tweetove i beskrajna hvalisanja bez pokrića, i to dok projekt uopće uđe u konkretniju fazu realizacije, a ne kao što je sad FCC - u konceptualnoj fazi. Uostalom, diskutabilno je da li će takav projekt uopće osigurati financiranje s obzirom na prvotne procjene. A kad i osigura, predviđa se za tamo 2030. Musk neće moći čekati toliko po svemu sudeći - te će godine već probušiti tunel kroz Mars, skroz poprečki, u barem 4 trake. Ergo, u svakom pogledu ova "vijest" je bespredmetna.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
15 godina
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Džimba kaže...

Izazivam vas u Bugu ili bilo koga od čitatelja na raspravu. Elon Musk je najbitnija današnja živuća osoba, ne u rangu Stephen Hawkinga ili Henrya Forda, nego u rangu Nikole Tesle, Leonarda da Vincia, Galilea, Kopernika. Ja bi otišao i korak dalje, važniji je od svih njih zajedno 

 a mozes ti otoci kamo god oces, ali mislim da je za sada malo važniji od Jobsa, a kaj se tice budućnosti bumo vidjeli.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
he, srećom, taj fejker će brzo u ropotarnicu povijesti, u koloni s ostalima kojih se više i ne sjećamo :-)

 

 Heiter je samo heiter, ništa više  ništa manje 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

 a mozes ti otoci kamo god oces, ali mislim da je za sada malo važniji od Jobsa, a kaj se tice budućnosti bumo vidjeli.

 Bumo vidjeli, da bumo

15 godina
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

sad je konačno jasno i zbog čega je rvacka "pristupila" cern-u: netko mora te tunele zbetonirati i pofarbati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Džimba kaže...

... Elon Musk je najbitnija današnja živuća osoba, ne u rangu Stephen Hawkinga ili Henrya Forda, nego u rangu Nikole Tesle, Leonarda da Vincia, Galilea, Kopernika. Ja bi otišao i korak dalje, važniji je od svih njih zajedno 

 Jel si svjestan što si napisao?

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
14 godina
neaktivan
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

Bice tender/natjecaj pa cemo vidjeti ko ce dobiti posao. Vjerujem da ce se prijaviti pa bas da vidimo. Nemate potrebe raspravljati.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Such a big discussion about the Boring Company is really boring.
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Jura iz druge galaksije kaže...

 Jel si svjestan što si napisao?

 Potpuno svjestan, daj se potrudi malo pa me pokušaj demantirati. Nešto malo više od toga, ili nemoj uopće komentirati. Ako već i komentiraš, odnosno hvataš se na moju udicu, promisli zašto bi tako nešto uopće itko konstatirao kao ja. Promisli jako, imaj nešto za reći, možda te tada budem i cijenio. 

8 godina
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Džimba kaže...

 Potpuno svjestan, daj se potrudi malo pa me pokušaj demantirati. Nešto malo više od toga, ili nemoj uopće komentirati. Ako već i komentiraš, odnosno hvataš se na moju udicu, promisli zašto bi tako nešto uopće itko konstatirao kao ja. Promisli jako, imaj nešto za reći, možda te tada budem i cijenio. 

 jednakovrijedan demantij tvoje tvrdnje: ne, nije najveća živuća osoba.

 

Džimba kaže...

 Molim te ne  filozofiraj. Ovde se radi o egzaktnim stvarima. Sasvim je jasno da postoji samo jedna kompanija koja pristupa bušenju tunela sasvim drugačije i s potpuno drugačijom tehnologijom. I nemoj i ti sada kao i ovi bug novinarćići sam sebe demantirati. Da, da se zaključiti da su ispitali teren i jednostavno se obratili Musku, a ne znam možda i Hadu, on može bušiti rupe pogledom 

imaš pravo, musk ima bogate refernece u bušenju tunela u odnosu na ostale iz tog posla. dokazano twitterom. ovi koji su bušili pola dalmatine, tunele po alpama, la manche, polako zatvaraju poslove i stavljaju ključ u bravu. isto kao i vw pred teslom. samo što nije.

ekipa koj puši priču da je boring kompanija proizvela bacač plamena, a ne običan brener, je ista ekipa koja puši priču o svetom elonu i novom dobu u bušenju tunela. lol.

 

16 godina
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Lisica kaže...
Jos jedan medijski stunt. Nikakvu novu metodu bušenja nije uveo, i nema tu nista revolucionarno. Cisto da neko ne pomisli

 Hrpa toga oko Muska je medijski stunt...

 

 

Džimba kaže...

 Molim te ne  filozofiraj. Ovde se radi o egzaktnim stvarima. Sasvim je jasno da postoji samo jedna kompanija koja pristupa bušenju tunela sasvim drugačije i s potpuno drugačijom tehnologijom. I nemoj i ti sada kao i ovi bug novinarćići sam sebe demantirati. Da, da se zaključiti da su ispitali teren i jednostavno se obratili Musku, a ne znam možda i Hadu, on može bušiti rupe pogledom 

 Kojom to potpuno drugačijom tehnologijom? Koliko vidim koriste bušilice isto kao i svi drugi... Jedino što ima je marketing i glupe medije koji pojedu sve što servira bez kritičkog razmišljanja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 10:41 (Solo761).
15 godina
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

Đimba i Muuusk, zaljubljeni par, kad se budu ženili, kupit ću im daaaaar :)

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela

Onda, nitko još nema smislen i analitičan argument protiv Muska....?

 

Ovi neki postovi iznad nemaju smisla i ne zaslužuju odgovor.

 

Itko...? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk nudi CERN-u usluge bušenja tunela
Džimba kaže...
Pa jel vi u Bug-u nas smatrate budalama. Mislite da ne znamo čitati engleski jezik.
Dal lijepo piše u twitu da su se iz CERN-a oni Musku obratili a ne obrnuto.

Dosta mi je više ovog BUG-a, nekad ste bili tehnološka neovisna novinska kuća a danas ste skupina budala, sram vas bilo.
Ali nastavit ću vas pratit jer i budale treba pratit, čisto zbog kontrasta istini. A ipak dobar ste izvor smijeha. Samo tako nazad kočijaši

U poslovnom svijetu, potencijalni izvršitelj usluge istu nudi. Formalni oblik tog nuđenja se zove ponuda i ista se šalje bez obzira da li je izričito zatražena od potencijalnog ponuditelja ili je otvoren natječaj za uslugu, pa se ponuditelj javio samoinicijativno ili na temelju općeg informativnog upita koji je prethodio natječaju.

 

U konkretnom slučaju znamo da Musk nudi uslugu, a ne znamo da li je ista izričito zatražena (što je malo vjerojatno jer se obično za takve stvari raspisuje natječaj) ili je ponudio na temelju informativnog razgovora Fabiolom Gianotti (ukoliko je razgovor, odnosno poziv na razgovor došao prije ponude) ili je samoinicijativno ponudio, pa je zato pozvan na razgovor. U sva tri slučaja on nudi uslugu jer se tako naziva onaj tko izražava spremnost na izvršavanje neke usluge.

Čestitam, upravo te triggao uobičajeni pojam u poslovnom svijetu koji se svakodnevno koristi upravo u ovom kontekstu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice