Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

poruka: 469
|
čitano: 59.942
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
ante_etna kaže...

Smije li se tamo kupovati kinder jaja. 

 Znam da govoriš o bombi, ali smijurija je da u SAD možeš kupiti tonu oružja, ali pravo, čokoladno Kinder jaje je zabranjeno - jer je opasno. 

 

https://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/features/why-are-kinder-surprise-eggs-illegal-in-the-usa-10055273.html

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
tjodalv kaže...
Stric_Jura kaže...

koji stroži zakon o dozvolama?

 

koji klinac ima neki policajčić - ima ih ko kusih pasa - propitivati mene ako želim LEGALNO posjedovati oružje, što će mi?

 

nek napravi izvide, nek se raspita kakav sam, može mi i preko OIBa provjeriti plaćam li poreze, jesam li kažnjavan, osobito oko nasilnih prekršaja (za zločin se podrazumijeva da bih u uređenoj državi bio u prdekani na hlađenju)...

 

edukacija ? koga čega? imamo obavezno školovanje do 16 g. i sve veću nepismenost, a građanski odgoj ne postoji, svi misle samo na svoje guzice i komfor...

Civilima nije potrebno vatreno oružje i moje mišljenje je da ga ne bi trebalo nikome davati. Ajde mi molim te navedi jedan valjani argument zašto bi ti (ili bilo koji drugi civil) trebao nositi oružje (osim u slučaju da se baviš takvim poslom ili hobijem)?!?

 tvoje mišljenje - moje je da svaki građanin SMIJE posjedovati oružje - uz obaveznu obuku, provjeru te registraciju oružja i ispaljen  i registriran metak za balističku analizu...

 

a građanin je onaj koji plaća porez i poštuje zakon - e tu smo već eliminirali bar 20% "građana" RH...

 

ti budi kmet, ja ne želim...

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Visak kaže...
ante_etna kaže...

Smije li se tamo kupovati kinder jaja. 

 Znam da govoriš o bombi, ali smijurija je da u SAD možeš kupiti tonu oružja, ali pravo, čokoladno Kinder jaje je zabranjeno - jer je opasno. 

 

https://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/features/why-are-kinder-surprise-eggs-illegal-in-the-usa-10055273.html

 ha čuj tim zlim Talijanima iz Ferrera nije za vjerovati...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...
tjodalv kaže...
Stric_Jura kaže...

koji stroži zakon o dozvolama?

 

koji klinac ima neki policajčić - ima ih ko kusih pasa - propitivati mene ako želim LEGALNO posjedovati oružje, što će mi?

 

nek napravi izvide, nek se raspita kakav sam, može mi i preko OIBa provjeriti plaćam li poreze, jesam li kažnjavan, osobito oko nasilnih prekršaja (za zločin se podrazumijeva da bih u uređenoj državi bio u prdekani na hlađenju)...

 

edukacija ? koga čega? imamo obavezno školovanje do 16 g. i sve veću nepismenost, a građanski odgoj ne postoji, svi misle samo na svoje guzice i komfor...

Civilima nije potrebno vatreno oružje i moje mišljenje je da ga ne bi trebalo nikome davati. Ajde mi molim te navedi jedan valjani argument zašto bi ti (ili bilo koji drugi civil) trebao nositi oružje (osim u slučaju da se baviš takvim poslom ili hobijem)?!?

 tvoje mišljenje - moje je da svaki građanin SMIJE posjedovati oružje - uz obaveznu obuku, provjeru te registraciju oružja i ispaljen  i registriran metak za balističku analizu...

 

a građanin je onaj koji plaća porez i poštuje zakon - e tu smo već eliminirali bar 20% "građana" RH...

 

ti budi kmet, ja ne želim...

 

Bio ja kmet ili ne, ti meni i dalje nisi dao valjan razlog zašto bi ti trebao posjedovati ili nositi vatreno oružje. Odgovor ti je u rangu američkog redneka sa niskim IQ-om. Meni samo nije jasno da ne uviđaš da uz bilo kakve edukacije, ograničavanja i sl. se stalno događaju sranja (pucanjve i ubojstva). I to baš u zemlji gdje je oružje dozvoljeno svakom idiotu. Strašno me zanima zašto bi ti striče nosio gun? Što te pogoni?

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 16:04 (tjodalv).
16 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
ante_etna kaže...

Smije li se tamo kupovati kinder jaja. Jer kad vidiš u gomili lika kako nasumično puca i još ako se kreće, teško ga je pogoditi iz malo veće udaljenosti pištoljem. Možda puškom ili snajperom, ali tko će sad na svaki kirbaj nositi dugu cijev 7,9. Ovako, kinder jaje iz džepa, osigurač van i baciš u gomilu, barem donekle blizu ubojice i spasit ćeš hrpu života.

Ne znam zašto ti masovni ubojice ne koriste minobacače. Stavi ga iza zgrade, prvo pusti ćorak s GSM lokacijom da vidi koliko treba podesiti nišan, i samo parabolom spusti par komada u gomilu tako da i ako se nađe neki naoružani Bruce Willis Pravednik, teško će moći reagirati. Još sigurnije bi bilo koristiti bojne otrove, nije valjda i to zabranjeno.

Ja se zalažem, da se u Hrvaškoj pa i šire samo ženama/radi atraktivnosti omoguči da okolo hodaju do zuba naoružane.Kad smo več kod toga, kolko ja pamtim pa ne sječam se da je u Americi bilo koji pucački masakar odradila žena.

 

https://www.tacticalshit.com/open-carry-open-carry/

 

Oko ovog primjera čak bi i doktora Grudena oblio hladan znoj.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@tjodalv

Evo statistike koja nam pokazuje da opca rasirenost oruzja nemora neminovno znaciti povecan broj kriminala i sl:

U Izraelu svaki odrasli i zakonski podoban građanin ima pravo posjedovati vatreno oružje. Dakako uz dozvolu i predočenje potvrde o uspješno završenoj obuci u pravilnom i sigurnom rukovanju vatrenim oružjem. Zbog specifičnog položaja i ugleda u svijetu, u Izraelu postoji jedinstvena vojna obuka koju zajednički prolaze žene i muškarci. Nakon što legalno nabavi oružje svaki izraelski građanin ima pravo i nositi ga. No, unatoč velikoj slobodi nabavke oružja, mnogi Izraelci nemaju svoje privatno, kupljeno oružje. Naime, zbog specifičnosti geopolitičkog položaja te svakodnevnih sukoba te potrebe za obranom zemlje, izraelska država se pobrinula da svakog svoga građanina, ako se ukaže potreba, naoruža oružjem za samoobranu. Tako imamo situaciju gdje država posuđuje milijune komada oružja svojim građanima. Noću, mnoga mjesta odnosno susjedstva se čuvaju ophodnjama naoružanih civila koji su mahom stanovnici toga dijela grada. Takvim sustavom naoružavanja odnosno obrane nerijetko se događa da upravo naoružani civili sprječavaju moguće napade i masakre koji iz toga mogu proisteći. No, unatoč tomu što se Izrael slobodno može nazvati zemljom oružja, gdje čak i malodobni mladići nerijetko službeno dobivaju oružje, službeni podaci, a koji se odnose na prosjek ubojstava na broj od 100 000 stanovnika ukazuju da se Izrael nalazi s prosjekom od 1.2 iza Luksemburga, Danske, Njemačke pa čak i iza strogih Kanade i Novog Zelanda. Ako bi kombinirali prosjek ubojstava i samooubojstava te povukli paralelnu usporedbu s ostalim europskim državama dobili bi uistinu zapanjujuće podatke. Naime, Izrael s takvim kombiniranim brojem ima najniži prosjek od 8.5 na 100 000 stanovnika, dok restriktivni Luksemburg ima prosjek od 17.2, Danska 27, Njemačka 17.6, a Švicarska 21.9 te Austrija 23.8 ( obje države imaju veliki broj samoubojstava što ima znatno povećava kombinirani prosjek ).

Pročitajte više na: https://m-blog.vecernji.hr/gvozdanovic/iskustva-izraela-i-velike-britanije-te-njenog-najrigoroznijeg-zakona-na-svijetu-2731 - m-blog.vecernji.hr
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
tjodalv kaže...
....

 

Bio ja kmet ili ne, ti meni i dalje nisi dao valjan razlog zašto bi ti trebao posjedovati ili nositi vatreno oružje. Odgovor ti je u rangu američkog redneka sa niskim IQ-om. Meni samo nije jasno da ne uviđaš da uz bilo kakve edukacije, ograničavanja i sl. se stalno događaju sranja (pucanjve i ubojstva). I to baš u zemlji gdje je oružje dozvoljeno svakom idiotu. Strašno me zanima zašto bi ti striče nosio gun? Što te pogoni?

 Samoodbranu recimo? Niti jedan zakon niti zabrana nije sprijecila kriminalca da nabavi i posjeduje oruzje. Kada lik izvadi pistolj na tebe koji je najnormalnije nabavio na crnom trzistu ti bi uzvratio vatri ili rekoa sacekaj da nazovem policiju... Sta bi bio tvoj izbor?

U americi je to sprdacina iz potpuno drugih razloga a to su da im je to ustavom zagarantovano pravo koje im se ogranicava i recimo da u rat mozes ici sa 18 godina i tamo rukovati svim i svacim a kad se vratis u ameriku kao veteran iz avganistana recimo e tada ti kazu ne moze. Nisi sposoban.... To je sprdacina.....

 

 

Ti zagovaras zabranu postenim ljudima i time ih stavljas u inferioran polozaj... Naravno da nisam za to da mozes kupiti kao kifle ali za to nisu ni amerikanci...

Ima jos razloga recimo sportsko streljastvo koje je i olimpijski sport, pucanje u metu iz hobija i sl.... Koji je valjan razlog da zabranis oruzje? I zasto bas oruzje i koje to oruzje bi zabranio? Sta je sa nozem? Koplje? Luk i strijela? Sjekira? Sve su to hladna oruzja koristena vijekovima u ratu.... Zasto ne i avione? Bacaju bombe....

 

"Švicarska je zemlja sa oko 8.3 milijuna stanovnika i 2 milijuna komada vatrenog oružja u vlasništvu građana. Ipak, jedna je od zemalja s gotovo nultom stopom ubojstava vatrenim oružjem u svijetu."

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 16:34 (Posmatrač).
16 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Posmatrač kaže...
tjodalv kaže...
....

 

Bio ja kmet ili ne, ti meni i dalje nisi dao valjan razlog zašto bi ti trebao posjedovati ili nositi vatreno oružje. Odgovor ti je u rangu američkog redneka sa niskim IQ-om. Meni samo nije jasno da ne uviđaš da uz bilo kakve edukacije, ograničavanja i sl. se stalno događaju sranja (pucanjve i ubojstva). I to baš u zemlji gdje je oružje dozvoljeno svakom idiotu. Strašno me zanima zašto bi ti striče nosio gun? Što te pogoni?

 Samoodbranu recimo? Niti jedan zakon niti zabrana nije sprijecila kriminalca da nabavi i posjeduje oruzje. Kada lik izvadi pistolj na tebe koji je najnormalnije nabavio na crnom trzistu ti bi uzvratio vatri ili rekoa sacekaj da nazovem policiju... Sta bi bio tvoj izbor?

U americi je to sprdacina iz potpuno drugih razloga a to su da im je to ustavom zagarantovano pravo koje im se ogranicava i recimo da u rat mozes ici sa 18 godina i tamo rukovati svim i svacim a kad se vratis u ameriku kao veteran iz avganistana recimo e tada ti kazu ne moze. Nisi sposoban.... To je sprdacina.....

 

 

Ti zagovaras zabranu postenim ljudima i time ih stavljas u inferioran polozaj... Naravno da nisam za to da mozes kupiti kao kifle ali za to nisu ni amerikanci...

Ima jos razloga recimo sportsko streljastvo koje je i olimpijski sport, pucanje u metu iz hobija i sl.... Koji je valjan razlog da zabranis oruzje? I zasto bas oruzje i koje to oruzje bi zabranio? Sta je sa nozem? Koplje? Luk i strijela? Sjekira? Sve su to hladna oruzja koristena vijekovima u ratu.... Zasto ne i avione? Bacaju bombe....

 

"Švicarska je zemlja sa oko 8.3 milijuna stanovnika i 2 milijuna komada vatrenog oružja u vlasništvu građana. Ipak, jedna je od zemalja s gotovo nultom stopom ubojstava vatrenim oružjem u svijetu."

Gle, ako nabavljaš pištolj - nisi pošten. Sorry. Evo ja u svoje 33 godine nisam doživio da bi trebao ikad koristiti pištolj ili se braniti od nekoga kad idem u izlazak/trgovinu/školu/posao/more. Ajde mi reci kada je lik na tebe potegao oružje pa se ti nisi imao s čime braniti. Da li ti nosiš vatreno oružje? Da li ti nosiš hladno oružje? Osim toga zato plaćamo MUP i vojsku (HR i NATO). Jedne da nas štite od lokalnih luđaka, druge od vanjskih ... Ne vidim kakvo dobro može proizaći iz toga da slobodno dijeliš civilima oružje ?!? Može li mi to netko argumentirati. Ne živimo na divljem zapadu već u Europi.

 

Koga ja stavljam u inferioran položaj time što civilima ne dozvoljavam oružje?!? Jednostavno na taj način spriječiš tragediju na način da ti npr. dijete pronađe to oružje i ubije se (namjerno ili slučajno) ili da te netko razjebe, pa mu ti u napadu bijesa razjebeš glavu. Čovjek se s vatrenim oružjem osjeća "moćno" kad je nemoćan (npr. prebije te lik, pa ti popizdiš i upucaš ga) i zato to nije dobro. Pogledaj si samo što je liberalizacija oružja u Americi ... Katastrofa, em kaj se i murja boji civila jer nikad ne znaš kaj tko nosi sa sobom pa su svi paranoični u 3 pm. Amerika vjerojatno nikad neće zabraniti posjedovanje i nošenje oružja jednostavno zato jer je taj lobij prejak i ima previše para i političari jednostavno nemaju "snagu" da se tome odupru. Ono što je još tužnije što oni taj problem žele riješavati s još oružja (naoružavajući profesore, učitelje i djecu) - bolesno!!!!

King in the castle, king in the castle ...
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
tjodalv kaže...

 

Bio ja kmet ili ne, ti meni i dalje nisi dao valjan razlog zašto bi ti trebao posjedovati ili nositi vatreno oružje. Odgovor ti je u rangu američkog redneka sa niskim IQ-om. Meni samo nije jasno da ne uviđaš da uz bilo kakve edukacije, ograničavanja i sl. se stalno događaju sranja (pucanjve i ubojstva). I to baš u zemlji gdje je oružje dozvoljeno svakom idiotu. Strašno me zanima zašto bi ti striče nosio gun? Što te pogoni?

 a tko veli da bih ga nosio? ne da mi se kila željeza nositi na +35...

 

a ti čitaj crnu kroniku, pa vidi kako se razum i hladnokrvnost cijeni u Rvatistanu... bolje jest pseće meso nego da on jede tvoje...

 

uostalom, tko je veći pacifist: onaj koji apsolutno odbija oružje ili onaj tko ga ima i zna koristiti, ali ga ne poteže nikada osim u KRAJNJOJ SAMOOBRANI ?

 

a ja sam građanin i ne pristajem biti kmet...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...
tjodalv kaže...

 

Bio ja kmet ili ne, ti meni i dalje nisi dao valjan razlog zašto bi ti trebao posjedovati ili nositi vatreno oružje. Odgovor ti je u rangu američkog redneka sa niskim IQ-om. Meni samo nije jasno da ne uviđaš da uz bilo kakve edukacije, ograničavanja i sl. se stalno događaju sranja (pucanjve i ubojstva). I to baš u zemlji gdje je oružje dozvoljeno svakom idiotu. Strašno me zanima zašto bi ti striče nosio gun? Što te pogoni?

 a tko veli da bih ga nosio? ne da mi se kila željeza nositi na +35...

 

a ti čitaj crnu kroniku, pa vidi kako se razum i hladnokrvnost cijeni u Rvatistanu... bolje jest pseće meso nego da on jede tvoje...

 

uostalom, tko je veći pacifist: onaj koji apsolutno odbija oružje ili onaj tko ga ima i zna koristiti, ali ga ne poteže nikada osim u KRAJNJOJ SAMOOBRANI ?

 

a ja sam građanin i ne pristajem biti kmet...

 Stvarno si ovo pitao ?

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
tjodalv kaže...
Posmatrač kaže...
.....

Gle, ako nabavljaš pištolj - nisi pošten. Sorry. Evo ja u svoje 33 godine nisam doživio da bi trebao ikad koristiti pištolj ili se braniti od nekoga kad idem u izlazak/trgovinu/školu/posao/more. Ajde mi reci kada je lik na tebe potegao oružje pa se ti nisi imao s čime braniti. Da li ti nosiš vatreno oružje? Da li ti nosiš hladno oružje? Osim toga zato plaćamo MUP i vojsku (HR i NATO). Jedne da nas štite od lokalnih luđaka, druge od vanjskih ... Ne vidim kakvo dobro može proizaći iz toga da slobodno dijeliš civilima oružje ?!? Može li mi to netko argumentirati. Ne živimo na divljem zapadu već u Europi.

 

Koga ja stavljam u inferioran položaj time što civilima ne dozvoljavam oružje?!? Jednostavno na taj način spriječiš tragediju na način da ti npr. dijete pronađe to oružje i ubije se (namjerno ili slučajno) ili da te netko razjebe, pa mu ti u napadu bijesa razjebeš glavu. Čovjek se s vatrenim oružjem osjeća "moćno" kad je nemoćan (npr. prebije te lik, pa ti popizdiš i upucaš ga) i zato to nije dobro. Pogledaj si samo što je liberalizacija oružja u Americi ... Katastrofa, em kaj se i murja boji civila jer nikad ne znaš kaj tko nosi sa sobom pa su svi paranoični u 3 pm. Amerika vjerojatno nikad neće zabraniti posjedovanje i nošenje oružja jednostavno zato jer je taj lobij prejak i ima previše para i političari jednostavno nemaju "snagu" da se tome odupru. Ono što je još tužnije što oni taj problem žele riješavati s još oružja (naoružavajući profesore, učitelje i djecu) - bolesno!!!!

 Presumpcija nevinosti? Ikad cuo za to? Procitaj ustav.... Valjda to pise u svakom ustavu u europi pa i u bosanskom koji je supak evrope al opet....

Koliko si puta u svom zivotu dozivio da ti obiju auto pa opet imas alarm. Koliko si saobracajki imao pa opet vezes pojas. Cemu to? Zato sto ne znas kad ce ti zatrebati i pojas i alarm....

1. "Koga ja stavljam u inferioran položaj time što civilima ne dozvoljavam oružje?!?" Ne svim civilima. Ti bi to uradio samo postenim ljudima koji postuju zakon. Kriuminalcima je svejedno....

2. "dijete pronađe to oružje i ubije se" Provjera treba sprijeciti da oruzje dobiju budale i ludjaci. Niko ne zagovara da se kupuje nekontrolisano. 

3." da te netko razjebe, pa mu ti u napadu bijesa razjebeš glavu." Ako mi dodje razbicu ti glavu flasom pepeljarom ili kamenom. Sve ces zabraniti?

4. "Čovjek se s vatrenim oružjem osjeća "moćno" kad je nemoćan (npr. prebije te lik, pa ti popizdiš i upucaš ga) i zato to nije dobro. " ti i sebe prepoznakes u ovome? Ja ne znam nikoga ko se ovako ponasa.

5. "kaj se i murja boji civila jer nikad ne znaš kaj tko nosi sa sobom pa su svi paranoični u 3 pm." Policija nema probelm sa postenim gradjanima jer gradjanin ima obavezui da policajcu prilikom kontrole kaze da nosi oruzje.

 

Sve sto ti pricas je provedivo da su svi ljudi posteni i uracunjivi. Ali onda nemas ni problem koji bi tako rjesavao. Kriminalci se ne obaziru na zakone tako da zabrana nista nece sprijeciti....

Ja imam oruzje i nikad nisam dosao u iskusenje da nekom razbijem glavu ili pucam u njega. Ali provali mi u kucu ili potegni oruzje na mene ili moju porodicu.....

 

Oruzje je alat i ti odlucujes sta ces sa njim napraviti. Ostavi pistolj na sred ulice i moze stajati do sudnjeg dana nece nikog ubiti. Dodje ludak i ubije 15 ljudi. Je li pistolj kriv? Isto tako ce otrovati vodu ili aktivirati bombu kucne izrade i isto to napraviti. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 17:19 (Posmatrač).
5 godina
protjeran
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

 

 

Eh da je kod na ovako bilo bi bolje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 17:54 (Voltaren20).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Visak kaže...

 Znam da govoriš o bombi, ali smijurija je da u SAD možeš kupiti tonu oružja, ali pravo, čokoladno Kinder jaje je zabranjeno - jer je opasno. 

 

https://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/features/why-are-kinder-surprise-eggs-illegal-in-the-usa-10055273.html

 možda da je u kinder surprise metak za kalaša?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Samo što ti policija i vojska ne stoje pred svakom kućom, trgovinom, kioskom itd. pa da se samo tako možeš pozivati na njih i očekivati da će te obraniti ako netko provali i potegne pištolj na tebe. Svali građanin ima pravo na obranu svog života i svoje obitelji. Tu je i pravo na posjedovanje oružja. Budi siguran da većini ljudi nitko nije prijetio oružjem prije nego su ubijeni. Toga se sjeti svaki put kad kažeš "meni nitko nije prijetio". Onom dječaku od 10 godina nije, kao ni velikoj većini žrtava. Bplje imati pištolj, a nikada ga ne upotrijebiti, nego se uljujati u lažni osjećaj apsolutne sigurnosti i onda uopće ne moći reagirati prije nego netko u tvoju obitelj isprazni cijeli spremnik.
15 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Fakat je smiješno kako neki ljudi zamišljaju život. Svakodnevno nošenje nabijenog pištolja na posao  u pederuši? Na plac? Ili čuvanje u nahtkaslu, s municijom u ormaru, u svrhu brze reakcije na ugrozu? Što ako ručno oružje, sa svojih šest bijednih metaka u šaržeru, nakon nekog vremena prestane ulijevati sigurnost - kako ćemo se onda pouzdati u sigurnost svoje obitelji?

 

Iz redova takvih paranoika se masovni ubojice i regrutiraju, zato nema sumnje da oružje bilo koje vrste treba zabraniti za sve osim za službene osobe, a ilegalno posjedovanje najstrože kažnjavati.

 

što se tiče foruma koji šire govor mržnje, tu nema nikakve filozofije - država treba ugasiti svaki medijski kanal, bila to i društvena mreža, kojoj se po nekoj odrednici (propisu) to može dokazati.

To nije nimalo teško - kad ste zadnji put vidjeli nekog u masmedijima da puši cigarete? Do prije 15-20 godina takav prizor je bio sasvim uobičajen, pogledajte samo neke arhivske emisije iz studija, Dave Allena npr.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Gdje si ti u clanku procitao da bilo ko zatvara navedeni forum? Pogotovo drzava? Evo jos jednom procitah i ne nađoh to nigdje.....

BTW pistolji danas imaju puno veci kapacitet ;)

 

Po tebi masovne ubice su u stvari normalni ljudi koji su poludili kad su se dokopali pistolja? E svasta cu ovdje procitati.... 

P.S. Onda sam i ja tempirana bomba. Već 40+godina ;)

12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
goddard kaže...

Fakat je smiješno kako neki ljudi zamišljaju život. Svakodnevno nošenje nabijenog pištolja na posao  u pederuši? Na plac? Ili čuvanje u nahtkaslu, s municijom u ormaru, u svrhu brze reakcije na ugrozu? Što ako ručno oružje, sa svojih šest bijednih metaka u šaržeru, nakon nekog vremena prestane ulijevati sigurnost - kako ćemo se onda pouzdati u sigurnost svoje obitelji?

 

Iz redova takvih paranoika se masovni ubojice i regrutiraju, zato nema sumnje da oružje bilo koje vrste treba zabraniti za sve osim za službene osobe, a ilegalno posjedovanje najstrože kažnjavati.

 

što se tiče foruma koji šire govor mržnje, tu nema nikakve filozofije - država treba ugasiti svaki medijski kanal, bila to i društvena mreža, kojoj se po nekoj odrednici (propisu) to može dokazati.

To nije nimalo teško - kad ste zadnji put vidjeli nekog u masmedijima da puši cigarete? Do prije 15-20 godina takav prizor je bio sasvim uobičajen, pogledajte samo neke arhivske emisije iz studija, Dave Allena npr.

 I to još na Balkanu.....Što može poći po zlu ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Posmatrač kaže...
tjodalv kaže...
Posmatrač kaže...
.....

Gle, ako nabavljaš pištolj - nisi pošten. Sorry. Evo ja u svoje 33 godine nisam doživio da bi trebao ikad koristiti pištolj ili se braniti od nekoga kad idem u izlazak/trgovinu/školu/posao/more. Ajde mi reci kada je lik na tebe potegao oružje pa se ti nisi imao s čime braniti. Da li ti nosiš vatreno oružje? Da li ti nosiš hladno oružje? Osim toga zato plaćamo MUP i vojsku (HR i NATO). Jedne da nas štite od lokalnih luđaka, druge od vanjskih ... Ne vidim kakvo dobro može proizaći iz toga da slobodno dijeliš civilima oružje ?!? Može li mi to netko argumentirati. Ne živimo na divljem zapadu već u Europi.

 

Koga ja stavljam u inferioran položaj time što civilima ne dozvoljavam oružje?!? Jednostavno na taj način spriječiš tragediju na način da ti npr. dijete pronađe to oružje i ubije se (namjerno ili slučajno) ili da te netko razjebe, pa mu ti u napadu bijesa razjebeš glavu. Čovjek se s vatrenim oružjem osjeća "moćno" kad je nemoćan (npr. prebije te lik, pa ti popizdiš i upucaš ga) i zato to nije dobro. Pogledaj si samo što je liberalizacija oružja u Americi ... Katastrofa, em kaj se i murja boji civila jer nikad ne znaš kaj tko nosi sa sobom pa su svi paranoični u 3 pm. Amerika vjerojatno nikad neće zabraniti posjedovanje i nošenje oružja jednostavno zato jer je taj lobij prejak i ima previše para i političari jednostavno nemaju "snagu" da se tome odupru. Ono što je još tužnije što oni taj problem žele riješavati s još oružja (naoružavajući profesore, učitelje i djecu) - bolesno!!!!

 Presumpcija nevinosti? Ikad cuo za to? Procitaj ustav.... Valjda to pise u svakom ustavu u europi pa i u bosanskom koji je supak evrope al opet....

Koliko si puta u svom zivotu dozivio da ti obiju auto pa opet imas alarm. Koliko si saobracajki imao pa opet vezes pojas. Cemu to? Zato sto ne znas kad ce ti zatrebati i pojas i alarm....

1. "Koga ja stavljam u inferioran položaj time što civilima ne dozvoljavam oružje?!?" Ne svim civilima. Ti bi to uradio samo postenim ljudima koji postuju zakon. Kriuminalcima je svejedno....

2. "dijete pronađe to oružje i ubije se" Provjera treba sprijeciti da oruzje dobiju budale i ludjaci. Niko ne zagovara da se kupuje nekontrolisano. 

3." da te netko razjebe, pa mu ti u napadu bijesa razjebeš glavu." Ako mi dodje razbicu ti glavu flasom pepeljarom ili kamenom. Sve ces zabraniti?

4. "Čovjek se s vatrenim oružjem osjeća "moćno" kad je nemoćan (npr. prebije te lik, pa ti popizdiš i upucaš ga) i zato to nije dobro. " ti i sebe prepoznakes u ovome? Ja ne znam nikoga ko se ovako ponasa.

5. "kaj se i murja boji civila jer nikad ne znaš kaj tko nosi sa sobom pa su svi paranoični u 3 pm." Policija nema probelm sa postenim gradjanima jer gradjanin ima obavezui da policajcu prilikom kontrole kaze da nosi oruzje.

 

Sve sto ti pricas je provedivo da su svi ljudi posteni i uracunjivi. Ali onda nemas ni problem koji bi tako rjesavao. Kriminalci se ne obaziru na zakone tako da zabrana nista nece sprijeciti....

Ja imam oruzje i nikad nisam dosao u iskusenje da nekom razbijem glavu ili pucam u njega. Ali provali mi u kucu ili potegni oruzje na mene ili moju porodicu.....

 

Oruzje je alat i ti odlucujes sta ces sa njim napraviti. Ostavi pistolj na sred ulice i moze stajati do sudnjeg dana nece nikog ubiti. Dodje ludak i ubije 15 ljudi. Je li pistolj kriv? Isto tako ce otrovati vodu ili aktivirati bombu kucne izrade i isto to napraviti. 

Zbilja mi se ne da tipkati i objašnjavati svijet tebi ovdje na forumu. Evo u Zg je pred koji dan frajer pobio cijelu familiju s pištoljem (napio se jebiga, pa mu je bivša malo digla živac). Legalno ga je imao ... I rest my case!

King in the castle, king in the castle ...
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

ne nego ILEGALNO

 

 

rest my case

 

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Nije bitno kakvog imas, bitno je sto ces raditi s njim. Konfucije 

 

Ako je covjek ijednu vjestinu doveo do savrsenstva, onda je to ubijanje drugih ljudi.

 

S cime ce to napraviti, postaje tako svejedno, da nema oruzja, i kasika ce posluziti. Oduzmi kasiku - uvijek postoji kamen. Zabrani kamenje, pronaci ce se nesto drugo.

 

Kontrola, propisi, zakoni..... sve je manje bitno, ostaje elementarna cinjenica da ce covjek uvijek pronaci nacin da ubije covjeka, ako mu je to cilj.

 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

idealno bi u republici bilo da njeni građani odsluže vojni rok (bez ikakvih politikantskih pizdarija u istom - podrazumijeva se da su građani i da  na izborima mijenjaju sustav iznutra), dobiju oružje i BK streljiva, i objasni im se da se to oružje koje su dužni čuvati, smije koristiti samo za samoobranu i to u okviru vlasništva nekretnine u  kojoj se čuva...

 

a svaka zloupotreba istog se kažnjava uz faktor 3x, 5x  za kaznu koja se inače dobije za prekršaj (recimo pljačkaš s tim oružjem, za pljačku dobiješ 10 g. i automatizmom uz faktor 3x - eto 30 godinica prdekane)

 

a vi koji ste za zabrane, ne gledajte SAD, nego Švicarsku...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 9:55 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
tjodalv kaže...
.....

Zbilja mi se ne da tipkati i objašnjavati svijet tebi ovdje na forumu. Evo u Zg je pred koji dan frajer pobio cijelu familiju s pištoljem (napio se jebiga, pa mu je bivša malo digla živac). Legalno ga je imao ... I rest my case!

 Hoces reci da nije legalno posjedovao oruzje to se ne bi desilo? Stvarno? 

Sta cemo sa likom koji se kamionom zabije u grupu pjesaka? Zabranices kamione? Sta cemo sa likovima koji otmu avion i zabiju ga u stambenu zgradu? Zabranices avione? 

 

Znam da ces ovo ignorisati ;)

10 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Opet vi izjednačavate kašike, noževe i ne znam ti ja što sa vatrenim oružjem. Vatreno oružje ima jednu svrhu, a to je da ubije ili rani.

Ajde mi reci da li bi imao želudac ubiti 6 ljudi sa kašikom ili bi ti bilo jednostavnije i čišće s pištoljem. Za pobiti šestero kašikom moraš biti teški psihopat. Za pobit 6 ljudi s pištoljem (i dalje si psihopat) ali je lakše učiniti to iz daljine nego mu vaditi mast s kašikom.

Zato nemojte to uspoređivati. Pogledajte samo koliko je ljudi pobijeno u Americi od strane klinaca koji su se malo zaigrali s pištoljima i puškama. Tamo je također regulirano tržište jel tako ... Rade se provjere tko može dobiti, a tko ne. Pa ne vrijedi ...
King in the castle, king in the castle ...
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Posmatrač kaže...
tjodalv kaže...
.....

 

 Hoces reci da nije legalno posjedovao oruzje to se ne bi desilo? Stvarno? 

Sta cemo sa likom koji se kamionom zabije u grupu pjesaka? Zabranices kamione? Sta cemo sa likovima koji otmu avion i zabiju ga u stambenu zgradu? Zabranices avione? 

 

Znam da ces ovo ignorisati ;)

 Kako ga je otea? Pritija da će zapivat?

 

12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Damir22 kaže...

Nije bitno kakvog imas, bitno je sto ces raditi s njim. Konfucije 

 

Ako je covjek ijednu vjestinu doveo do savrsenstva, onda je to ubijanje drugih ljudi.

 

S cime ce to napraviti, postaje tako svejedno, da nema oruzja, i kasika ce posluziti. Oduzmi kasiku - uvijek postoji kamen. Zabrani kamenje, pronaci ce se nesto drugo.

 

Kontrola, propisi, zakoni..... sve je manje bitno, ostaje elementarna cinjenica da ce covjek uvijek pronaci nacin da ubije covjeka, ako mu je to cilj.

 

 

 

 

 Zato što je isto imati "kašiku" i automatsku pušku s propuhom u glavi i IQ-om 50 sve u smislu samoobrane.

 

Da izuzmemo wannabe američarenje od pojedinih forumaša, argumenti su vam plitki ko tepsija za burek.

 

Hvala Odinu pa još nismo i nećemo bit Amerika. Krkani bi ovdje izazvali 3 svjetski rat sa open carry zakonom.

tjodalv kaže...
Opet vi izjednačavate kašike, noževe i ne znam ti ja što sa vatrenim oružjem. Vatreno oružje ima jednu svrhu, a to je da ubije ili rani.


 Kretenoidni argumet kao onaj "demokracija je volja veČine" kad oće sjebat nekome prava

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 10:10 (DarthMarkus).
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
tjodalv kaže...
Opet vi izjednačavate kašike, noževe i ne znam ti ja što sa vatrenim oružjem. Vatreno oružje ima jednu svrhu, a to je da ubije ili rani.

Ajde mi reci da li bi imao želudac ubiti 6 ljudi sa kašikom ili bi ti bilo jednostavnije i čišće s pištoljem. Za pobiti šestero kašikom moraš biti teški psihopat. Za pobit 6 ljudi s pištoljem (i dalje si psihopat) ali je lakše učiniti to iz daljine nego mu vaditi mast s kašikom.

Zato nemojte to uspoređivati. Pogledajte samo koliko je ljudi pobijeno u Americi od strane klinaca koji su se malo zaigrali s pištoljima i puškama. Tamo je također regulirano tržište jel tako ... Rade se provjere tko može dobiti, a tko ne. Pa ne vrijedi ...

 Vatreno oruzje ima mnogo svrha. I sjekira ima mnogo svrha. Zasto ne bi izjednacavao....

Nije oruzje krivo ako ti nekoga ubijes. Postavljas tezu da te oruzje navodi da nekog ubijes sto je pogresno sa tako mnogo strana da to ne vrijedi ni pocinjati objasnjavati...

Oruzje ce obaviti ono sto covjek zeli da oruzje obavi. Sjekirom mozes cijepati drva sjeci meso ili ubiti covjeka. Isto tako sa oruzjem mozes u lov gadjati u metu drzati ga za samoodbranu ili opljackati banku. Ne postoji oruzje za ubijanje lljudi ili pljacku banke.....

 

Ti mijesas kruske i jabuka.... Oruzje samo po sebi nece uciniti aposlutno nista. Meni stoji u ormaru vec 40 godina i nikome nije naskodilo. Kako to objasnjavas?

Oruzje nije ni uzrok ni namjera vec alat....

Ti bi ubio nekoga samo zato sto to imas cime uraditi? Cim bi uzeo u ruke pistolj doslo bi ti da to uradis? De ne lupajte gluposti..... 

8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
tjodalv kaže...

Za pobiti šestero kašikom moraš biti teški psihopat. Za pobit 6 ljudi s pištoljem (i dalje si psihopat) ali je lakše učiniti to iz daljine nego mu vaditi mast s kašikom.


 Lakse da, ali, zabavnije je kasikom.  

 

Zezam se, no poanta ostaje, ukoliko netko ima takvu ideju, realizirat ce je prvim dostupnim sredstvom. Najcesce oruzjem, slazem se. Jer to mu je "svrha". Slazem se.

 

No, rjesenje nije eliminacija oruzja, ukoliko bi to uopce bilo moguce napraviti, rjesenje je eliminacija takvih ideja. A to je ono sto se vjerovatno nikad nece uspjeti.

 

Ako netko ne pusi, ne znaci mu nista sto su cigarete dostupne na svakom koraku. Ako netko ne pije, ne znaci mu nista alkohol na svakom cosku. Ako se netko ne drogira, ne zanima ga to sto se droga moze nabaviti.

 

I nitko od njih "koje to ne zanima" nece preventivno nabaviti bocu pica, litu brlje ili stajaznam.

 

isto tako,normalan covjek (uvjetno receno normalan) nece imati razloga nabavljati oruzje.

 

Jer, nekako bih rekao, pravilan redosljed je - ubilacke ideje pa onda nabavka oruzja. Mislim da ne ide obratno, nabavit cu oruzje, pa cu se onda poceti baviti razmisljanjima kako cu ga upotrijebiti....

Children Shouldnt Play with Dead Things
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Damir22 kaže...
tjodalv kaže...

Za pobiti šestero kašikom moraš biti teški psihopat. Za pobit 6 ljudi s pištoljem (i dalje si psihopat) ali je lakše učiniti to iz daljine nego mu vaditi mast s kašikom.


 Lakse da, ali, zabavnije je kasikom.  

 

Zezam se, no poanta ostaje, ukoliko netko ima takvu ideju, realizirat ce je prvim dostupnim sredstvom. Najcesce oruzjem, slazem se. Jer to mu je "svrha". Slazem se.

 

No, rjesenje nije eliminacija oruzja, ukoliko bi to uopce bilo moguce napraviti, rjesenje je eliminacija takvih ideja. A to je ono sto se vjerovatno nikad nece uspjeti.

 

Ako netko ne pusi, ne znaci mu nista sto su cigarete dostupne na svakom koraku. Ako netko ne pije, ne znaci mu nista alkohol na svakom cosku. Ako se netko ne drogira, ne zanima ga to sto se droga moze nabaviti.

 

I nitko od njih "koje to ne zanima" nece preventivno nabaviti bocu pica, litu brlje ili stajaznam.

 

isto tako,normalan covjek (uvjetno receno normalan) nece imati razloga nabavljati oruzje.

 

Jer, nekako bih rekao, pravilan redosljed je - ubilacke ideje pa onda nabavka oruzja. Mislim da ne ide obratno, nabavit cu oruzje, pa cu se onda poceti baviti razmisljanjima kako cu ga upotrijebiti....

 U Americi je paradoks. Oružje je služilo ljudima, 2 amandman je donesen u doba kad baš nije bilo UZI-ija, a sad ljudi služe oružju.

 

Pogledaj donacije NRA pojedinim bogobojaznim političarima, koji sendaju thoughts and prayers, a prvi odustaju od izglasavanju gun law background checka.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Evo malo statistike za SAD.

U 10 godina prodaja oruzja se utrostrucila a broj smrti povezanih sa oruzjem porastao 10%.  300% vs 10%....od 2006 do 2014 godine cak je i padao broj smrti vezanih za oruzje....

 

 

Kako strucnjaci to objasnjavate ako svako oruzje napravi ubicu od mirnih porodicnih ljudi koji jednostavno vole oruzje....

 

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice